Ohlédnutí za Whitepaperem a cestou vpřed skrz kryptoměnu

Ahoj fanoušci CoinFi,

V této aktualizaci se podíváme zpět na CoinFi Whitepaper a na naši cestu vpřed skrz krypto zimu.

Ohlédnutí za dokumentem CoinFi

Když jsme publikovali Dokument CoinFi v říjnu 2017 jsme o našem obchodním modelu řekli toto:

V té době jsme viděli trh poháněný masivními maloobchodními spekulacemi. Z dlouhodobého hlediska jsme institucionální obchodníky viděli jako primární trh pro naši platformu.

To je místo, kde dnes stojíme. Viděli jsme, jak bublina přichází a odchází, a když bublina praskla, viděli jsme, jak většina maloobchodních spekulantů opouští krypto.

I když nenastal, a téměř jistě nebude, náhlý masivní příliv institucionálních peněz, které zaplavily vesmír (jeden z hlavních příběhů, které pomohly podpořit bublinu), viděli jsme, jak se institucionální obchodování neustále zvyšuje, protože nekontrolovatelné maloobchodní spekulace utichl.

Jak to dopadlo na CoinFi?

V úvodním dokumentu jsme velkou část věnovali obchodním signálům (beta verzi, kterou jsme vydali v říjnu 2018), a velkou část obchodním algoritmům na institucionální úrovni.

Viděli jsme obrovskou příležitost poskytnout obchodní alga, která pomohla velkým objemům kupujících a prodejců minimalizovat obchodní náklady a udržet více jejich výnosů.

V polovině roku 2018 jsme najali tým, který pracoval na vývoji obchodování s algem. Během našich měsíčních aktualizací jsme jejich práci příliš nepokryli, protože jsme poskytovali hlavně aktualizace o produktech, které jsme stavěli, abychom sloužili maloobchodnímu trhu..

V prosinci 2017 / lednu 2018, kdy jsme dokončili prodej tokenů, byl maloobchodní zájem o kryptoměny na svém historickém vrcholu. Ve výsledku mělo smysl zaměřit se na produkty a ekonomiku tokenů, které primárně sloužily retailovému krypto investorovi.

V únoru 2019 se krajina úplně změnila. Zhlédnutí videa pro významné kryptocentry klesl o 90-95% od ledna 2018. Cena ETH je nižší než 90% a většina tokenů ERC-20 klesla o 95–99% z jejich ATH. Zatímco tedy 90% retailových kryptoinvestorů opustilo trh, investovatelná aktiva těch zbývajících také poklesla o 90%. Mluvte o exponenciálně se zmenšujícím trhu.

Současně, i když nemusí na trh proudit institucionální kapitál, jak mnozí předpovídali během nedávné bubliny, institucionální obchodování nadále pomalu a stabilně rostlo v poměru k objemu maloobchodního obchodování.

Kryptoburzy jako Bittrex, Binance, Coinbase, Kraken vše nedávno otevřené OTC stoly zajišťovat blokování velkých transakcí. OTC stoly pokračují zisk objemu obchodování do roku 2018 i když se celkové objemy obchodování zmenšily.

Výměny jako CoinSuper jsou opětovné zaměření na institucionální investory jak vstoupí v platnost nová pravidla. Velká jména jako Věrnost a Mezikontinentální směnárna vstoupil na trh s institucionálními nabídkami.

Genesis Capital, který slouží pouze institucionálním protistranám, vznikl 1,1 miliardy $ v krypto půjčkách v roce 2018, a to navzdory spuštění své služby v březnu 2018. 500 milionů USD těchto půjček vzniklo jen ve 4. čtvrtletí 2018, a to především díky obchodníkům, kteří chtějí své pozice zkrátit nebo zajistit.

Obchodní algoritmy pro institucionální obchodníky

V současné době pilotujeme různé aplikace našich obchodních alg, abychom pomohli vývojářům projektů, zakladatelům, VC, kryptofondům a rodinným úřadům obchodovat s jejich kryptoměnami efektivněji.

Pokud jste v 90. letech chtěli uvolnit velký blok akcií, jediným způsobem, jak to udělat, bylo zavolat svému přátelskému makléři a důvěřovat, že to uvolní pomalu, aniž by došlo k úniku informací a dal ostatním příležitost vyskočit před vámi prodat. To bylo narušeno v roce 2000 zavedením algoritmů nejlepšího provedení a darkpoolů.

V dnešní době, pokud se velcí držitelé akcií chtějí uvolnit, je to vše provedeno algoritmicky s omezeným dopadem na trh.

Na druhou stranu, pokud chcete prodat velký blok kryptoměny, stále to vypadá spíše jako volání brokera z 90. let, místo samoobslužného, ​​nízkonákladového a algoritmicky provedeného přístupu, který nyní přicházejí obchodníci s akciemi brát jako samozřejmost. Stále vidíme potřebu platformy, která poskytuje přímý přístup k obchodním algům na institucionální úrovni v kryptoměně a umožňuje kupujícím a prodejcům dosáhnout nejlepšího provedení a koupit / prodat velké objednávky s minimálním dopadem na trh..

Naštěstí na tom náš algo tým pracoval.

Naší hypotézou je, že můžeme naplnit potřebu trhu tím, že nabídneme přímý přístup k našim nejlépe platícím algům, které minimalizují sklouznutí pro obchodníky, kteří chtějí uvolnit / získat velké pozice v méně likvidních aktivech.

Jak fungují naše algoritmy?

Existují dva hlavní aspekty toho, co jsme vyvinuli – převzetí algo logiky, která fungovala v akciích, a jeho přizpůsobení potřebám kryptotrhu a rozvoj robustní infrastruktury pro provádění obchodů a maximalizaci úspor nákladů pro naše zákazníky.

Například pokud se držitel velkých tokenů snaží uvolnit velké množství Cardana (ADA) na USD s minimálním dopadem na trh a za nejlepší cenu, algoritmus neustále skenuje všechny burzy, na kterých je token uveden, a směruje objednávky, factoring v potřebě:

a) Prodávejte za nejlepší cenu, tj. nejlevnější burzu v té době

b) Aktivně se účastnit všech skupin likvidity ADA

c) Zamaskujte záměr prodejce prodat velkou pozici

Prodej za nejlepší cenu

ADA je uvedena v párech ADA / USDT, ADA / BTC a ADA / ETH, ale naším cílem je uvolnit se v USD. Při sledování ADA / USDT algo faktory v kurzu USDT / USD naznačují kurz ADA / USD. Podobně pro ADA / BTC faktory algo v kurzu BTC / USD v reálném čase naznačují kurz ADA / USD. Naše realizační algo dynamicky vypočítává čistý kurz ADA / USD napříč všemi 3 páry a směruje objednávky na burzu s nejvyšším kurzem ADA / USD.

Aktivně se účastnit všech fondů likvidity ADA

Při odvíjení velké nelikvidní pozice musí algo také zajistit, aby maximalizovalo účast na objemu obchodovaném na trhu, protože prodává bez pohybu ceny. Algo tento faktor dynamicky váží, aby vyrovnalo potřebu nejlepší ceny s potřebou maximalizovat účast na trhu.

Zakryjte záměr prodejce

Algo provedení také náhodně rozdělí velikost objednávky a čas provedení, takže se zdá, že existují spíše malí jednotliví prodejci než 1 velký prodejce, aby se předešlo tomu, že by trhové markery a kvantové algy čichaly o existenci velkých prodejců.

To jen škrábe povrch toho, čeho jsou naše výkonné algoritmy schopné. Automatizace provádění obchodu minimalizuje sklouznutí a poskytování samoobslužného přístupu předává prodejci úspory nákladů.

Vytváření připojení pro vlastní výměnu ke zvýšení spolehlivosti a minimalizaci latence výměny

Rychlost je důležitá pro realizační algo, protože chcete mít možnost zasáhnout objednávky nabízené v knize objednávek dříve, než budou zrušeny, a vyhnout se tomu, aby vaše objednávky byly vybrány při pohybu trhu.

Zatímco kdokoli, kdo chce vybudovat konektivitu pro výměnu, může využívat knihovny otevřeného zdroje, nabídky jsou stále příliš nezralé, aby je bylo možné použít ihned po vybalení, pokud chcete obchodovat konkurenceschopně. Aby byla zachována rychlostní výhoda, je nutné vlastní připojení. Kryptoburzy navíc jednoduše nemají robustní technickou infrastrukturu, která se těší vyspělejším třídám aktiv – ve výsledku burzy často ukončují připojení.

Aby provádění objednávek fungovalo robustně 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, je nutné rozsáhlé řešení, testování a údržba, aby bylo možné vypořádat se s výstřednostmi jednotlivých burz a zajistit maximální dobu provozuschopnosti.

Za účelem překonání těchto výzev náš tým strávil značné množství času a úsilí implementací knihoven připojení pro vlastní výměnu, aby zvládly všechny okrajové případy, které mohou výměny představovat.

Pokud se chcete dozvědět více o obchodních algoritmech, podívejte se na epizodu 9 The CoinFi Podcast, kde náš tým poskytuje pěkný malý úvod do světa obchodních algoritmů.

V epizodě jsme také diskutovali o dvou primárních typech obchodování s algem, jak se obchodování s algem vztahuje na dnešní kryptotrhy, jak vysokofrekvenční obchodníci profitují z alg a proč může být vysokofrekvenční obchodování s algo ve skutečnosti prospěšné pro průměrné, každodenní obchodníky běh.

Aktualizace obchodních signálů

V říjnu 2018 jsme vydali beta obchodní signály pro maloobchodní obchodníky s kryptoměnami.

Na základě počáteční zpětné vazby jsme se při hodnocení projektu rozhodli ponechat signály v beta verzi. I když můžeme v budoucnu přidělit více zdrojů na vývoj nových signálů, v současné době je největší důraz týmu na naši platformu obchodních algoritmů.

I když vyzýváme uživatele, aby pokračovali v sázení, protože předpokládáme, že do budoucna začleníme další nástroj pro tokeny, uživatelé, kteří se zúčastnili beta verze a chtějí se vzdát, tak mohou učinit po 90 dnech podáním žádosti zde.

Nadále nabízíme bezplatnou utilitu

Náš dokument uvádí:

Vždy to byla součást našeho plánu poskytnout bezplatnou úroveň pro platformu CoinFi a my v tom pokračujeme.

Od spuštění CoinFi News koncem roku 2018 přišly na CoinFi News desítky tisíc návštěvníků, kteří sledují nejnovější vývoj v kryptoměnách.

Zatímco naší původní vizí bylo, aby společnost CoinFi News nabídla kryptoinvestorům schopnost zobrazovat zprávy o pohybu na trhu, od zveřejnění dokumentu se situace dramaticky změnila.

Maloobchodní poptávka po novinkách pohybujících se na trhu na medvědím trhu poklesla, skutečný dopad novinek na kryptotrhy se výrazně snížil. Zatímco mnoho typů oznámení během býčího běhu roku 2017, od událostí přes partnerství až po výměnu výpisů, se často pohybovalo na trhu, tyto typy zpráv měly minimální dopad na trh během medvědího trhu.

Nedávným příkladem toho byl seznam XRP na Coinbase. Zatímco pouhé fámy o výpisu Coinbase byly klasickým příkladem zpráv, které během bubliny pohnuly trhem, měl „Coinbase Effect“ za současných tržních podmínek relativně malý dopad..

Přesto pokračujeme v přírůstkových vylepšeních CoinFi News, abychom sloužili našim běžným uživatelům Temný režim.

Pokud máte návrhy, jak můžeme vylepšit CoinFi News nebo jiné bezplatné úrovně platformy CoinFi, můžete zde zadejte své návrhy a žádosti o funkce.

Na webu CoinFi jsou nyní k dispozici pokročilé metriky tokenů ERC-20

Uživatelé nyní mohou prozkoumávat tokeny ERC-20 prostřednictvím řady jedinečných metrik tokenů, které jsou k dispozici pouze na CoinFi.com.

Zatímco všechny tyto metriky byly vytvořeny na základě přímé zpětné vazby od kryptoměnových investorů, myslíme si, že nejzajímavější metrikou je „Token Supply on Exchange“. Když uživatelé přesunou své tokeny na burzu, má tendenci prokázat záměr prodat nebo alespoň vyšší záměr prodat, než když jsou tokeny zadrženy na burze.

Tato data se spoléhají na naši proprietární a komplexní databázi adres směnárny.

Dejte nám vědět, jak tyto metriky používáte při investování do kryptoměny, nebo jak bychom je mohli vylepšit. Rádi bychom od vás slyšeli!

Restrukturalizace týmu

V aktualizaci z loňského roku jsme se zmínili o příliš tenkém rozložení na příliš mnoho projektů. V podstatě jsme provozovali dva samostatné týmy, jeden sledoval vývoj obchodních algoritmů, z nichž mají prospěch především institucionální obchodníci, a další tým zaměřený na analýzu dat a signalizaci produktů primárně zaměřených na maloobchodní trh.

Stejně jako mnoho krypto společností na tomto medvědím trhu jsme učinili těžké rozhodnutí zmenšit velikost našeho týmu. To bohužel znamenalo, že jsme se museli rozejít s řadou vysoce ceněných členů týmu, kteří významně přispěli k projektu CoinFi. Rozhodně to nebylo snadné rozhodnutí, ale nutné, aby bylo možné pokračovat v pohybu během krypto zimy.

Jasnou prioritou zbývajícího týmu bude komercializace naší obchodní algo platformy. Vývoj maloobchodních produktů včetně signálů, zpráv a analýzy dat bude pokračovat, ale bude mít nižší prioritu.

Vpřed

Jako projekt jsme jistě do jisté míry těžili z bubliny ICO. Je to ale meč s dvojitým ostřím – bublina také vytvořila konzistentní očekávání rychlých výnosů z určitého segmentu krypto trhu, který očekává, že věci přijdou rychle a snadno.

Ale ta mánie je pryč a nevrací se. Je třeba vytvořit skutečnou hodnotu, která podpoří humbuk, a to není něco, co se stane přes noc.

Cesta vpřed bude dlouhá. Stále jsme na velmi rodícím se trhu a je před námi ještě hodně práce. Trh se rychle mění a my se také musíme přizpůsobit. Budeme i nadále poskytovat infrastrukturu a data, abychom obchodníkům s kryptoměnami pomohli lépe obchodovat, ale jak se to bude i nadále vyvíjet.

Spoluzakladatel společnosti Reddit Alexis Ohanian nedávno uvedl, že krypto zima je pro stavitele dobrá. Zatímco medvědí trh může být z krátkodobého hlediska bolestivý, věříme, že právě teď bude vybudována dlouhodobá infrastruktura pro kryptotrhy..

Těm z vás, kteří nadále podporují CoinFi, oceňujeme vaše úsilí a důvěru, kterou v nás vkládáte.

-Tým CoinFi

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map