Když uslyšíme slovo peněženka, obvykle si představíme fyzický objekt, alias „ploché kapesní skládací pouzdro na držení peněz a plastových karet.“ Avšak v oblasti kryptoměn, jako je bitcoin, byl význam slova nově definován do něco úplně nového: Představujeme bitcoinovou peněženku.

Jak nastavit bitcoinovou peněženku pro začátečníky

Kryptoměny jako bitcoin jsou digitální aktiva, která lze ukládat na různé typy digitálních i fyzických peněženek. Není nutné říkat, že když má něco peněžní hodnotu, ať už jde o digitální měnu nebo fyzické aktivum, peněženky pro udržení těchto aktiv se přirozeně vyvíjejí a přizpůsobují.

Nastavení bitcoinové peněženky

Podobně se na trhu vyvinuly některé z nejlepších bitcoinových peněženek. V této úvodní příručce vám zodpovíme následující otázky.

 • Proč potřebujete bitcoinovou peněženku?
 • Jak vybrat nejlepší peněženku pro vaše bitcoiny?
 • Jak nastavit jeden pro vaše bitcoiny pro bezpečné uložení vašich mincí.

Projdeme si tyto otázky a přiblížíme vám, jak lze správně využít bitcoinovou peněženku.

Nejlepší stránky s krypto hazardními hrami 2021

Nejlépe hodnocený

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% bonus až do výše 3750 $ 125% bonus až do výše 3750 $

 • Renomované hraní

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% bonus až 1000 $ 200% bonus až 1000 $

 • Štědré bonusy

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% krypto bonus 100% krypto bonus

 • 4 krypta přijata

Přečtěte si recenzi hrát hned

Co je to bitcoinová peněženka?

Bitcoinová peněženka je místo, kde se nacházejí soukromé klíče a veřejné klíče / veřejná adresa vašich bitcoinů, je to podobné bankovnímu účtu pro kryptoměnu. Z tohoto místa můžete odesílat, přijímat, ukládat a provádět bitcoinové transakce. Veřejný klíč je alfanumerický řetězec, na kterém jsou umístěny mince, a soukromý klíč je další alfanumerický řetězec, který odemkne mince umístěné na tomto veřejném klíči / veřejné adrese, aby byly přesunuty na jinou adresu.

Bitcoinová peněženka by měla být považována za soubor, který obsahuje veřejné i soukromé klíče. Tímto souborem nyní může být digitální nebo fyzický soubor, o kterém si povíme později.

Stručně řečeno, bitcoinová peněženka je místo, kde máte veřejný klíč / veřejnou adresu k přijímání a ukládání vašich bitcoinů a soukromý klíč k utrácení a odemykání těchto mincí je bitcoinová peněženka. Bez něj nebudete moci bezpečně používat bitcoiny a je vysoce pravděpodobné, že o své mince přijdete.

Výběr peněženky

Při výběru správné bitcoinové peněženky pro vás musíte prověřit peněženku podle následujících kritérií:

 • Bezpečnostní & Záloha: peněženka, která poskytuje funkci 2-FA autentizace, obnovení semen, přístupové heslo a funkci PIN kódu.
 • Custodianship: kde kontrolujete správu svých fondů kontrolou svého semene nebo soukromých klíčů.
 • Vývojový tým: tým vyvíjející peněženku je aktivní a přístupný pro údržbu peněženky
 • Kompatibilita: peněženka kompatibilní s různými operačními systémy a napříč různými zařízeními.
 • Pohodlí: uživatelské rozhraní & UX peněženky musí být dostatečně pohodlné pro začátečníky i pokročilé uživatele.
 • Komunita: je dobré mít aktivní komunitu uživatelů, kteří již nějakou dobu peněženku používají. To slouží jako svědectví o kvalitě peněženky.

Najít peněženku, která splňuje všechny tyto body, může být obtížné. Opatrovnictví je nejdůležitějším bodem uvedeným výše.

Depozitní peněženky (peněženky třetích stran)

Při výběru peněženek, kde vám nedají soukromé klíče nebo zárodek vaší bitcoinové peněženky, vybíráte peněženku pro úschovu. V takovém případě jsou klíče nebo semeno v úschově služby peněženky třetí strany, kterou jste si vybrali. Drží klíče vaším jménem na svých serverech.

Peněženky, které nejsou uschovatelky (peněženky s vlastním hostitelem)

Když vyberete peněženky, které vám poskytnou počáteční nebo soukromé klíče počáteční během nastavení, vybíráte peněženku, která není uschovaná. Tento typ peněženky se také nazývá peněženka s vlastním hostitelem, kde máte plnou kontrolu nad svou bitcoinovou peněženkou.

Je rozumné používat nevázanou peněženku, kde jste kvůli bezpečnosti svých mincí závislí pouze a jen na sobě. To platí také pro étos bitcoinu, pro který byl vytvořen.

Ale je toho víc:

Bitcoinová peněženka je pouze digitální nebo fyzický soubor. Na základě této segregace je v kryptosféře k dispozici zhruba pět typů bitcoinové peněženky:

 • Mobilní peněženka
 • Stolní peněženka nebo softwarové peněženky
 • Webová peněženka
 • Hardwarová peněženka
 • Papírová peněženka

Pojďme se ponořit do každého z nich:

Mobilní peněženky

Jak je patrné z názvu, aplikace peněženek pro iOS a Android nainstalované na vašich mobilních zařízeních jsou mobilní peněženky pro bitcoiny.

Jsou jako ostatní mobilní platební aplikace, které jste mohli použít se svými fiat měnami. Jediným rozdílem však je, že se jedná o kryptografické peněženky schopné ukládat digitální aktiva, jako je bitcoin.

Jinými slovy, ukládá vaše soukromé a veřejné klíče bitcoinu v mobilní aplikaci. Je důležité si uvědomit, že některé mobilní peněženky vám poskytují počáteční nebo soukromé klíče, zatímco jiné ne. Nejlepší je však mít s sebou počáteční nebo soukromé klíče svých bitcoinů.

Stolní peněženky

Desktopové aplikace pro Mac, Windows nebo Linux, jako jsou operační systémy schopné ukládat kryptografická aktiva, jako jsou bitcoiny, jsou desktopové peněženky.

Stejně jako mobilní peněženky vám některé softwarové peněženky neposkytují soukromé klíče ani zárodek. I když to mnozí poskytují, vyberte si podle toho.

Webové peněženky

Webové peněženky jsou přístupné přímo prostřednictvím různých webových prohlížečů (jako je Google Chrome, Firefox a IE) a některé z nich jsou opatrovnické peněženky a některé nejsou opatrovnické.

V případě správcovských webových peněženek jsou soukromé klíče bitcoinů uchovávány na serverech třetích stran webové peněženky, kterou používáte. Zatímco v peněženkách, které nejsou opatrovníky, jsou soukromé klíče nebo semena šifrována v samotném prohlížeči, pro který jste dostali heslo.

Hardware peněženky

Hardwarové peněženky jsou speciální hardwarová zařízení napájená minimalistickou elektronikou schopnou zpracovávat soukromé i veřejné klíče.

Hardwarová zařízení ukládají soukromé a veřejné na samostatný mikrokontrolér. Mohou také pracovat se systémy infikovanými malwarem, což z nich dělá nejspolehlivější kategorii bitcoinových peněženek.

Tyto peněženky přicházejí ve všech velikostech a tvarech. Některé vypadají jako flash disk, jiné jako zřetězený přívěsek na hodinky a jiné jako debetní / kreditní karty. Tento typ peněženky je považován za peněženku se studeným úložištěm a je jednou z nejbezpečnějších metod ukládání kryptoměn.

Papírové peněženky

Papírové peněženky jsou nej minimalističtějším typem bitcoinové peněženky, protože jsou to prostě kousky papíru potištěné soukromými i veřejnými klíči.

Naneštěstí jsou papírové peněženky těžkopádné, a proto jsou zranitelné, když vystavíte své soukromé klíče útočníkovi. Navíc, když máme softwarové a hardwarové peněženky, není důvod, abychom v roce 2020 používali papírové peněženky.

Doporučené bitcoinové peněženky (pro uživatele USA)

Ledger Nano X [hardwarová peněženka]

Ledger Nano X je nejnovější druh hardwarové peněženky, který na trh letos uvedla společnost Ledger SAS – průkopnická společnost působící v tomto prostoru od roku 2015. Peněženka má tolik potřebnou funkci Bluetooth a baterii, díky čemuž je ideální pro přímé použití s ​​iOS a Android zařízení.

Navíc se jedná o nevázanou peněženku HD, kde můžete mít plnou kontrolu nad svými digitálními aktivy. Od teď Ledger Nano X podporuje více než 1000 kryptoměn včetně bitcoinů a rychle se stává první volbou pro seriózní bitcoinové HODLery.

Blockchain Wallet [Web & Mobilní peněženka]

Blockchain peněženka je průkopnický web i mobilní peněženka sloužící potřebám držitelů bitcoinů od roku 2013. Webová verze byla na prvním místě a používají ji miliony uživatelů bitcoinů, kteří již potvrzují kvalitu svého produktu. Navíc je to peněženka s vlastním hostitelem, kde budete ovládat soukromé klíče nebo semeno svých bitcoinů, pokud zde uložíte své mince.

Exodus [peněženka pro stolní počítače]

Exodus je bezplatná desktopová peněženka pro bitcoiny a má nejlepší UI-UX na trhu. Obsahuje informativní výsečový graf digitálních aktiv uložených na Exodu.

Pokud chcete něco elegantního a bezpečného pro uložení bitcoinů na plochu, peněženka Exodus je pro vás. Poznámka: Exodus je k dispozici pro Mac, Windows, Linux.

Electrum [Desktop & Mobilní peněženka]

Další bezplatnou bitcoinovou peněženkou s otevřeným zdrojem pro stolní počítače a zařízení Android je Electrum. Uživatelské rozhraní peněženky je slušné a je vyvíjeno a udržováno na základě licence MIT.

Tato peněženka také není uschovatelská a je to lehká peněženka, kterou lze nainstalovat na plochu Mac / Windows nebo zařízení Android..

Nastavení vaší peněženky: Jak nastavit bitcoinovou peněženku?

Nyní, když jsme viděli různé typy peněženek a naučili se, jak si vybrat nejlepší, je nutné nastavit jednu peněženku pro vaše mince. Pojďme tedy skočit přímo dovnitř a použít blockchainovou peněženku a podívat se na postup nastavení vaší bitcoinové peněženky krok za krokem.

Krok 1. Jít do Blockchain.com a klikněte na „registraci“, jak je uvedeno níže.

Screenshot z Blockchain.com

Krok 2. Nyní vyplňte podrobnosti, jako je vaše e-mailová adresa, heslo atd., Podle níže uvedeného obrázku:

Registrace do krypto peněženky

Krok # 3. Klikněte na možnost „Vytvořit moji peněženku“, jak je uvedeno výše. Počkejte několik sekund a dostanete se na tuto obrazovku, která vás přivítá v peněžence. Na boční poznámku nezapomeňte ověřit svou e-mailovou adresu pro tento účet v doručené poště.

Peněženka na kryptoměnu na Blockchain.com

Krok č. 4. Přejděte na možnost „Bitcoin“, jak je uvedeno výše, a podívejte se na níže uvedenou obrazovku, která vám dále pomůže získat veřejnou adresu bitcoinu pro příjem bitcoinů.

Nákup bitcoinů na Blockchain.com

Krok # 5. Nyní klikněte na možnost „Získat BTC“, jak je znázorněno na obrázku výše, a na této obrazovce se zobrazí vaše bitcoinová adresa.

Vyžádání bitcoinu na Blockchain.com

Krok # 6. Nyní můžete tuto adresu zkopírovat a vložit nebo ji pomocí kódu QR předat ostatním, aby mohli posílat bitcoiny na tuto adresu.

Krok # 7. V neposlední řadě je velmi důležitým krokem při vytváření bezpečné bitcoinové peněženky zapisování vaší počáteční fráze. Toto se často označuje jako zálohování peněženky, abyste mohli získat zpět své prostředky v případě, že blockchain peněženka přestane fungovat.

Přejděte do sekce „Centrum zabezpečení“ peněženky Blockchain, jak je znázorněno níže na obrázku:

Zálohování peněženky na Blockchain.com

Nyní klikněte na možnost „Záložní fondy“:

zálohování prostředků na krypto peněženku

Znovu klikněte na možnost „Záložní fondy“, jak je uvedeno níže:

umožňující dvoufázové ověření na blockchain.com

Když to uděláte, ukáže vám první 4 slova semene se 12 slovy. Nezapomeňte si to bezpečně poznamenat na kousek papíru.

Bitcoinová peněženka

Opět klikněte na „Další 4 slova“ a zobrazí se vám další 4 slova, která si také musíte postupně zapsat:

Bitcoinová peněženka

Nakonec kliknutím na „Další 4 slova“ zobrazíte poslední 4 slova, která jsou vaším 12-slovním semínkem, a tato slova se zobrazí tímto způsobem:

Bitcoinová peněženka

Poznamenejte si postupně i tato poslední 4 slova, dokud nezískáte tento typ seznamu 12 slov:

12slovný klíč kryptoměny

Nyní klikněte na ‚Dokončit & Ověřte, jak je znázorněno na předchozím obrázku, a na této obrazovce se zobrazí výzva k zadání konkrétních slov, abyste ověřili, zda jste původní frázi správně zálohovali nebo ne. Udělejte to, jak je znázorněno níže, s odkazem na výše uvedený seznam 12 slov. Poté zadejte příslušná slova podle obrázku níže a potvrďte.

Bitcoinová peněženka

Nakonec uvidíte tuto obrazovku informující o úspěšném dokončení zálohy úvodní fráze.

Bitcoinová peněženka

Takto si můžete vytvořit bezpečnou bitcoinovou peněženku a také ji bezpečně zálohovat.

Skutečná výzva postarat se o své bitcoiny však začíná odtud, tj. Jakmile si vezmete zálohu své počáteční fráze.

Zabezpečení vaší peněženky

Vaše semeno jsou vaše bitcoiny. V okamžiku, kdy ztratíte svou počáteční frázi, ztratíte své mince.

Je to proto, že kdokoli, kdo má toto semeno, bude moci odvodit vaše bitcoinové soukromé klíče, a tím ovládat vaše mince.

Abyste se tomuto osudu vyhnuli, můžete pro zabezpečení své peněženky udělat tyto základní věci:

 • Vytvořte více záloh své 12slovné počáteční fráze.
 • Nesměšujte a nerozdělujte svou počáteční frázi.
 • Ujistěte se, že jste ve své bitcoinové peněžence povolili ověřování 2-FA, pokud je má. Peněženka Blockchain to poskytuje uživatelům bitcoinů.
 • Laminujte kousek papíru, na který jste napsali své semeno, a uložte jej do bezpečnostní trezoru, který je ohnivzdorný a vodotěsný.
 • Ujistěte se, že vaše počáteční fráze je známa někomu blízkému, pokud už zítra z nepředvídatelných důvodů nebudete.
 • Konečně můžete použít hardwarové peněženky nebo alespoň peněženky, které nejsou opatrovníky, aby byly vaše mince v bezpečí, i když je vaše mobilní nebo stolní zařízení infikováno malwarem.

Pokud se o tyto věci postaráte, dokážete se vyhnout 99,9% útočných vektorů a vaše bitcoiny zůstanou v bezpečí.

Nyní jste na cestě k nákupu bitcoinů. Podívejte se na našeho průvodce nákupem kryptoměny, když už víte, že si nastavíte bitcoinovou peněženku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me