Důvěryhodná bitcoinová kasina

Nejlépe hodnocený

# 1

Bovada

Logo Bovada 125% bonus až do výše 3750 $ 125% bonus až do výše 3750 $

  • Renomované hraní

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 2

Black Chip Poker

Logo Black Chip Poker 200% bonus až 1000 $ 200% bonus až 1000 $

  • Štědré bonusy

Přečtěte si recenzi hrát hned

# 3

BetOnline

Logo BetOnline 100% krypto bonus 100% krypto bonus

  • 4 krypta přijata

Přečtěte si recenzi hrát hned

Úvod do bitcoinových podvodů

Je bitcoin podvod? Rozhodně ne. Existuje však mnoho podvodů, které se zaměřují na uživatele bitcoinů. Začněme tím, že se podíváme na nejběžnější bitcoinové podvody, se kterými se setkáte.

Bitcoinové e-mailové podvody

Jedním z nejstarších a stále populárněji používaných podvodů je bitcoinový podvodný e-mail. Tyto e-maily přicházejí v různých variantách. Některé jsou velmi oficiálně znějící a tvrdí, že na webu, který používáte, došlo k narušení dat. Jiní budou tvrdit, že bitcoinová transakce, kterou jste zahájili, neproběhla správně a že musíte ověřit své osobní údaje.

K těmto e-mailům existuje několik společných vláken. Nejprve se tyto e-maily pokusí ověřit vaše bitcoinové adresy, obvykle tak, že vás požádají o potvrzení vašeho soukromého klíče. Ostatní mohou požadovat, abyste za účelem ověření své adresy poslali částku bitcoinu.

To vše jsou podvody a doufají, že si uživatel bitcoinů neuvědomuje, jak fungují bitcoiny nebo digitální měny. Za žádných okolností nikdy nedávejte svůj soukromý klíč. Pokud to uděláte, vzdáváte se kontroly nad svými bitcoinovými peněženkami.

Spoofingové podvody

Běžný podvod, který uvidíte zaměřením na uživatele burzy Bitcoin, jsou spoofingové podvody. Tyto podvody obvykle používají e-mail k zaslání oznámení o přihlášení a ověření údajů o vašem účtu. Může se jednat o bitcoinový obchodní web nebo jiný web, který používáte k transakci BTC. E-mail může dokonce vypadat jako legitimní e-mail od společnosti.

Pokud však přejdete na web pomocí e-mailového odkazu, dostanete se na falešný web, který ukradne vaše uživatelské údaje. Například falešný e-mail od EToro vás může namísto webu obchodní platformy přesměrovat na EToroSite.com nebo EToro.biz.

Pár snadných způsobů, jak tyto podvody odhalit, je zkontrolovat e-mailovou adresu i odkaz v e-mailu. Pokud na adresu dvakrát kliknete, obvykle se zobrazí e-mail odesílatele. Obvykle to bude divně vypadající e-mail za předpokladu, že se podvodník dokonce pokusil pokrýt svou stopu. Někteří jednoduše použijí Gmail k vytvoření falešných účtů. Adresa odkazu bude také vypadat divně a upozorní vás, že není legitimní.

Bitcoinové investiční podvody

Jednou z nejběžnějších forem bitcoinového podvodu jsou bitcoinové investiční podvody. Tyto stránky často tvrdí, že investováním do jejich stránek můžete vydělat obrovské peníze. Slibují nerealistické výnosy, například 100% zisk za 30 dní.

Jiní mohou tvrdit, že se účastníte nějaké formy obchodování s kryptoměnami, jako jsou opce na akcie. Opět budou nereálně tvrdit, kolik toho můžete udělat.

Tyto podvody jsou přinejlepším Ponziho schémata. Prvních pár lidí, kteří se do podvodu dostanou, může vydělat trochu peněz, ale web se po nějaké době vypne nebo přestane vyplácet. Všechny peníze, které jste na webu investovali, jsou nyní ztraceny.

Vydírání a ransomware

Dva z nejagresivnějších podvodů, které uvidíte, jsou pokusy o vydírání a útoky ransomwaru. V případě pokusů o vydírání vás někdo kontaktuje a prohlašuje, že má o vás citlivé informace. Někdy mohou mít dokonce kopii vašeho současného nebo dřívějšího hesla. Dají vám pokyn, abyste odeslali bitcoiny na adresu, která jim umožní smazat informace ze svého počítače.

Nejhorší formou bitcoinového podvodu je ransomware. Jedná se o virus podobný program, který účinně zablokuje váš počítač a vyžaduje, abyste zaplatili výkupné v bitcoinech, abyste zabránili vymazání počítače.

Při pokusech o vydírání byste je měli ignorovat, protože jedinou věcí, kterou by člověk mohl mít, je staré heslo. Pokud je toto heslo stále aktivní na jakémkoli účtu, pokračujte a změňte jej a aktualizujte správce hesel. Neplaťte bitcoiny. U útoků na ransomware to většina moderních virových programů napraví. Nejlepší je mít v počítači již nainstalován spolehlivý program AV.

Bitcoinové podvody

Nyní, když jsme diskutovali o typických bitcoinových podvodech, se kterými se setkáte, pojďme diskutovat o bitcoinových hazardních podvodech. Vzhledem k tomu, že bitcoinové hazardní hry jsou velmi populární, existují i ​​takové, které využijí nic netušící hráče. Zde je několik způsobů, jak identifikovat podvod s hazardními hrami v bitcoinech.

Nízká kvalita hraní

Při pohledu na hazardní stránky BTC, jaký typ softwaru používá? Používá web software od předních poskytovatelů, jako je Microgaming, nebo používá proprietární software? Používají pro web platformu SoftSwiss, nebo je web neznačkový?

Až na několik výjimek je většina herních webů BTC, které nabízejí herní produkty s nízkou kvalifikací, podvody. Mohou nějakou dobu vypadat nebo dokonce legitimně fungovat, ale obvykle po nějaké době vyplatí výplatu. Ještě horší je, že software může být upraven tak, aby vám vzal peníze.

Ne prokazatelně fér

Veškeré legitimní bitcoinové hazardní hry budou prokazatelně férové ​​hazardní hry. Tento algoritmus pomáhá hráči zajistit, že veškerá akce je spravedlivá, protože mu umožňuje ověřit sázku. Pokud je web novější a nenabízí žádnou formu prokazatelně spravedlivého hazardu, je to pravděpodobně podvod.

Upozorňujeme, že nekryté weby, které berou bitcoiny, nemusí nabízet prokazatelně férové ​​hazardní hry. Je to proto, že se jedná o nekryté weby, které umožňují vklady v bitcoinech, spíše než o skutečné bitcoinové hazardní stránky.

Žádné licence

Velkou rudou vlajkou, na kterou si dávejte pozor na hazardních stránkách BTC nebo na jiných hazardních stránkách, je situace, kdy stránka nemá licenci. Legitimní stránky s online hazardními hrami jsou licencovány primárním regulačním orgánem, ať už je to Alderney, Curacao, Isle of Man nebo jiné nejvyšší licenční orgány.

Anonymní registrace a hraní

Buďte velmi opatrní při hraní na jakémkoli hazardním webu, který nevyžaduje žádnou formu registračních údajů při ověřování totožnosti. Tyto stránky se často stávají podvodnými stránkami s bitcoiny. Zatímco bitcoin je známý tím, že je anonymní měnou, anonymita dává podvodníkům způsob útoku.

Někteří z vás možná nemají rádi weby, které na svých přehrávačích ověřují Know Your Customer (KYC), ale tyto weby bývají legitimnější než anonymní weby..

Přistupujte ke všem stránkám hazardních her opatrně

A konečně, při hraní hazardních her na stránkách BTC je nejlepší postupovat opatrně. I když existuje mnoho legitimních stránek, existuje mnoho podvodných stránek. Proto přistupujte k jakémukoli webu opatrně a před hraním jej prozkoumejte. Podívejte se na online recenze, sociální média a zprávy zákazníků, abyste zjistili, zda existují nějaké zásadní varovné signály nebo problémy.

Dále vyhledejte některé z červených vlajek, kterým se v tomto článku věnujeme. Nakonec použijte dobrý úsudek a zdravý rozum. Pokud na stránkách s hazardními hrami něco vypadá nebo je podezřelé, zkuste jiné. Trochu opatrnosti vám nyní může ušetřit značné bolesti hlavy a ztrátu bitcoinů.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me