Nejlepší důkaz o podílových mincích – stojí za to investovat

Je to už docela nějaký čas, že blockchainová technologie existuje a co fascinuje většinu lidí, je její mechanismus konsensu. Mechanismus konsensu tvoří velmi důležitou součást jakéhokoli blockchainu, protože právě ten zajišťuje, že celá síť kolektivně souhlasí s obsahem hlavní knihy.

I když již bylo mnoho pokusů o vybudování lepšího mechanismu konsensu, nejoblíbenější jsou systémy Proof of Work (PoW) a Proof of Stake (PoS). Zatímco koncept Proof of Work byl konceptualizován na počátku 90. let, je to právě Satoshi Nakamoto, který jej proslavil, když jej začlenil do Bílé knihy o bitcoinech.

Zatímco PoW má svou výhodu, s časem lidé začali hledat více energeticky motivačního procesu těžby. To vedlo k vynálezu Důkaz o podílu (POS) – systém, který se ve srovnání se systémy Proof of Work ukázal jako mnohem zelenější. Kromě toho, že byl zelenější, měl Proof of Stake také ekonomické pobídky, které by mohly lépe podporovat zdraví sítě.

Co je důkaz o podílu?

Obecně, Důkazem systémů sázek jsou mechanismy shody, které se používají k validaci transakcí a kolektivnímu schválení sítě. Mnoho lidí může mít pocit, že je to podobné jako u systému Proof of Work, ale nemá k řešení žádnou matematickou hádanku. Místo toho je tvůrce nového bloku vybrán deterministickým způsobem na základě jejich sázky. POS systém také vyžaduje, aby validátoři vlastnili a podporovali měnu, kterou ověřují, propagující skin ve hře.

Dalším významným rozdílem mezi Proof of Stake a Proof of Work je, že pod Proof of Stake neexistuje žádná nová mince vytvořená procesem těžby. Místo toho jsou všechny mince vytvořeny na samém začátku. To znamená, že validátoři musí být plně odměněni transakčními poplatky na rozdíl od nově ražených mincí.

Investice do dokladu o podílových mincích

Zatímco mince mají různorodý mechanismus konsensu, nákup POS (Proof of Stake) mincí byl pro mnohé fascinujícím návrhem. Vzhledem k jeho funkcím úspory energie jsou POS coiny považovány za budoucnost mechanismu konsensu, investoři o nich obvykle uvažují jako o dividendách platících akcích. Je to, jako když investor vsadí více mincí, dostane odměnu podobnou dividendě. Abychom byli opatrní, může to znít trochu příliš dobře, než aby to byla pravda. Existuje však několik dalších dynamik, do nichž by investoři měli vědět před investováním.

I když existuje mnoho mincí přijímajících tento konsenzuální mechanismus, některé POS mince již byly miláčky investorů. Pojďme se podívat na seznam předních mincí, které používají mechanismus POS.

1. NEO

Stejně jako Ethereum si i NEO představuje inteligentní ekosystém kontraktů. Jako jeden z mála POS coinů, které poskytují inteligentní ekosystém kontraktů, NEO se stává platformou pro snadné spuštění a dokonalým mostem pro ty, kteří chtějí přejít od konsensu Proof of Work k mechanismu Proof of Stake pro decentralizované aplikace.

NEO má některé úžasné funkce, které jsou jedinečné. Uživatelé mají možnost vsadit NEO i jeho GAS coiny. Nejmenší zlomek pro NEO je také jedna a to je minimální minimální částka, kterou někdo potřebuje, aby mohl vsadit. Pokud je jeden zmatený ohledně přístupu k vytyčování dvou mincí mezi PLYNEM a NEO, vezměte plyn jako palivo pro blockchain, zatímco NEO představuje podíl na vlastnictví.

2. Pomlčka

DASH je populární kryptoměna známá jako digitální hotovost. Je to jedna z nejlepších mincí, která implementuje mechanismus konsensu o důkazu kůlu. Dash je jedinečný, protože se nachází na bitcoinovém jádru, ale přichází s dalším ochranou soukromí a rychlými rychlostmi transakcí- PrivateSend a InstantSend. Dash se umisťuje jako decentralizovaná digitální forma peněz P-2-P a plánuje nahradit stávající fiat zůstat likvidní. DASH také umožňuje jeho HODLERS vydělávat dividendy ve formě DASH spuštěním Masternode. Ale háček je v tom, že ke spuštění Masternode potřebujete minimálně 1000 DASH jednotek.

Přestože kolem Dash není mnoho skutečných důkazů o sázce, jeho Masternodes funguje velmi podobným způsobem.

3. PIVX

Dash Fork, který se oddělil v roce 2016, PIVX pomalu vyvíjí silnou POS minci, která přitahuje investory. PIVX, anakronym pro soukromé okamžité ověřené transakce, se vyznačuje jako mince na ochranu soukromí, která svým uživatelům umožňuje provozovat hlavní uzel investováním do 10 000 PIV. PIVX nevyžaduje žádné minimální držení, aby mohl začít sázet PIVX, což z něj dělá atraktivní nízký bariérový vstupní bod. Uživatelská peněženka však musí zůstat aktivní za účelem vytyčování.

Web PIVX je velmi komplexní, pokud jde o vysvětlení mechanismu vsazování mince. Spolu s kalkulačkou vytyčování stránka také nabízí průvodce hlavním uzlem a průvodce vytyčováním, který je důkladný a poskytuje skvělé informace pro ty, kteří jsou v sázce.

PIVX má jedinečnou náhodnost spojenou s vkladem, která se často porovnává s loterií, ve které je počet mincí stejný jako držení stejného počtu loterijních lístků. PIVX má ve svém systému odměn záměrně zabudovanou náhodnost. Tým za mincí to udělal z bezpečnostních důvodů, ale výpočet odměn je složitou záležitostí.

4. VET (Vechain)

VeChain je další kryptoměnový projekt a platforma, která může snadno srovnávat s Ethereem a NEO, protože také umožňuje inteligentní transakce. Odborné vzdělávání a příprava se silně zaměřuje na odvětví dodavatelského řetězce a pracuje na implementacích také ve farmaceutickém průmyslu. Díky několika partnerstvím v tomto prostoru se VeChain stal v krypto komunitě nechvalně známým. VeChain má blockchainovou minci Proof of Authority, která je podobná blockchainu Proof of Stake, ale s jiným konsensuálním modelem.

Vechain má také dvě mince – VET a VTHO. Pro sázení VET přijímá Masternode VTHO. Na Vechain je VTHO palivem, zatímco VET představuje vlastnictví. Díky různým úrovním uzlů, ekonomickým a X-uzlům, které dávají bonusy, Vechain dělá stakes opravdu snadné s úhlednou mobilní aplikací.

5. ARK

Ark, opět velmi podobná mince jako Dash, nabízí jedinečnou minci, která chce sloužit jako prostředek k dosažení cíle. Záměrem projektu je propojit jednotlivé blockchainy pomocí svého řešení SmartBridge. Toto řešení se chová jako chytrá smlouva, kterou mohou používat různé blockchainy, i když mají zcela odlišné protokoly. Mince Ark se také odlišuje pomocí delegované sítě Proof of Stake. U tohoto typu systému uživatelé přímo nevsazují své mince. Co místo toho dělají, je vsadit svou archu, aby „hlasovala“ pro jednoho z 51 delegátů. Delegáti poté sdílejí své blokové odměny s těmi, kteří pro ně hlasovali.

Podobně jako Dash, Ark má jednu námitku, kterou by investoři mohli považovat za trochu přitěžující. Archa umožňuje každé peněžence pouze jeden hlas najednou. Takže pro vícenásobné sázení může uživatel rozdělit svou ARK do více peněženek, aby hlasoval pro více delegátů. Toto omezení má chránit síť před poškozením lidmi, kteří drží hodně archy.

6. Lisk

Lisk, často známý jako Ethereum obyčejného člověka, je mince, která umožňuje psaní a spouštění decentralizovaných aplikací nazývaných také dApps. Tato mince využívá pro vývoj aplikací JavaScript, který dává této minci širší celkovou uživatelskou základnu. Stejně jako Ark používá Lisk delegovanou síť Proof-of-Stake, což je malý krok od čistého systému Proof of Stake. Ti, kteří mají LSK, ji používají k hlasování za své delegáty. Blokovat bloky smí pouze 101 nejlepších delegátů, což znamená, že obdrží odměny spojené s nimi.

Uživatelé potřebují minimálně 4 LSK, aby mohli hlasovat pro delegáta. Delegáti si mohou vybrat, jak chtějí rozdělit své odměny. Tyto informace jsou však k dispozici účastníkům před hlasováním pro delegáta.

7. Navcoin

NavCoin je open source blockchain s hlavním zaměřením na soukromí. Má také velmi silné zaměření na komunitu, ale to, co dělá Nav zajímavým, je trojnásobná funkce. Být kryptoměnou založenou na ochraně osobních údajů je jedna, další dvě spočívají v tom, že je opravdu rychlá a levná. Jedná se o plně funkční POS kryptoměnu fungující od roku 2014 na základě základního kódu bitcoinu. mince byla jedním z prvních osvojitelů Proof of Stake a je jednou z nejspolehlivějších mincí, která nemá žádné minimální požadavky na uživatele, který chce minci vsadit.

I když neexistuje žádný minimální požadavek, čím více mincí uživatel vsadí s NavCoin, tím větší jsou jejich odměny a rychlejší. V roce 2018 přidal NavCoin funkce studeného vkladu, což znamená, že můžete své mince snadno a bezpečně vsadit ze studené peněženky.

Budoucnost sázení také pravděpodobně posílí případný přechod Etherea, které je v současné době druhou největší kryptoměnou na světě podle tržního kapitalizace, z PoW na PoS. Zatímco se sázení teprve zvedá, je vidět pokračující zájem o systémy PoS a také si být jisti, že bude více inovací a úprav modelu PoS, jak se staré mince přizpůsobí a objeví se nové mince PoS.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me