Bitcoin Arbitrage 101: Příležitosti a jak arbitráž Bitcoin

Obchodování s kryptoměnou se pro obchodníky pomalu stává úžasnou hrou, protože strategie, které byly nyní implementovány pouze na sofistikovaných trzích, jsou nyní k dispozici na trzích s kryptoměnami. Ve skutečnosti je v některých případech mnohem lepší sázet na tyto strategie v kryptách než kdekoli jinde. Jedním z takových kostek je Arbitrage, který se pomalu stává nejlepší strategií pro kryptoměnové obchodníky, jak dosahovat zisků.

Definovat, Arbitráž je souběžný a synchronizovaný nákup a prodej aktiva za účelem zisku z rozdílů v ceně na dvou různých trzích.

Jedná se o strategii, kterou obchodník implementuje, aby vytvořil zisky využitím rozdílu v ceně přesně stejného nástroje nebo aktiva na různých trzích. Strategie se zrodila a nadále existuje kvůli neefektivnosti trhů a neexistovala by, kdyby byly trhy dokonalé.

Vysvětlení: Co je to bitcoinová arbitráž

Arbitráž probíhá, když obchodník koupí cenný papír z jednoho trhu, stejně jej prodá na jiném trhu za vyšší cenu, čímž získá zisk díky nerovnosti trhů. Arbitrage se snaží najít mezery v tržních cenách a přináší zisk před tím, než je tento cenový rozdíl naplněn nebo obnoven. Arbitrage se také snaží poskytnout trhům mechanismus zajišťující úplnou kontrolu, který zajistí, aby se cena po významnou dobu příliš neodchylovala od nominální hodnoty.

Na vyspělých trzích, jako jsou akcie, technologická nadřazenost systémů téměř zmáčkla šanci získat arbitrážní příležitost. Burzy dnes nasadily specializované počítačové systémy, které monitorují a detekují cenovou diferenciaci, takže žádný obchodník nemůže vydělat peníze z neefektivity trhu kvůli nepatřičné výhodě.

Arbitráže jsou různých typů a stále se vyskytují, pokud všechny trhy prodávající stejnou minci (řekněme bitcoin), aktiva nebo cenné papíry za ni uvádějí stejnou cenu. Obchodník by pokračoval v nákupu a prodeji stejného aktiva na různých trzích, kolik chtěl a kolik by mohl vydělat.

Přečtěte si také: Predikce ceny bitcoinů (BTC) 2019/2020/2025: Budoucnost již je zde

Příklad: Jednoduchá bitcoinová arbitráž

Abychom porozuměli bitcoinové arbitráži na jednoduchém příkladu, podívejme se na následující scénář.

 • Uvažujme, že bitcoiny se obchodují za 10 000 $, zatímco na burze A, ve stejném okamžiku; na burze B se obchoduje za 10200 $.
 • Aby došlo k úspěšné arbitráži, obchodník nakoupí bitcoiny na burze A a okamžitě je prodá na burze B a získá zisk 200 $ za bitcoin.
 • Obchodník, který je skutečným arbitrem, bude i nadále využívat tento tržní rozdíl, dokud někteří burzovní specialisté nebo tržní síly neupraví ceny mezi těmito dvěma burzami, aby vymazali příležitost.

Příklad: trojúhelníková arbitráž

Trojúhelníková arbitráž je považována za mírně složitou, protože existují 3 různé obchodní páry aktiv, kde obchodník kupuje a prodává svá aktiva, aby využil cenový rozdíl. Zde je rozhodující rychlost, s jakou se transakce odehrává a je téměř okamžitá na všech třech trzích, než tržní síly přinesou paritu cen na všech třech trzích


Výměna 1: XRP / USDT = 0,894

Výměna 2: XRP / britská libra = 1,276

Výměna 3: USDT / britská libra = 1,432

Teď, co se tady stane, to zvažte

 • Obchodník má XRP v hodnotě 2 milionů, převedl by 2 miliony XRP na USDT za sazby 0,894, což by obchodníkovi poskytlo 1 788 000 USDT.
 • Dále přechází k druhému páru, kde provede transakci 1 788 000 USDT a převede je na GBP nebo britskou libru ve výši 1,276, což obchodníkovi poskytne GBP nebo britskou libru 1 401 254.
 • Dále přechází na třetí pár, aby dokončil svůj trojúhelník, kde obchodník vezme GBP nebo britské libry druhého obchodu a provede je zpět na USDT s kurzem 1,432, což obchodníkovi USD 2,006,596.
 • U této řady obchodů by celkový zisk bezrizikové arbitráže obchodníka činil 6 596 USD.

Mohlo by se Vám také líbit: 5 kryptoměnových mincí Seznam + podrobný průvodce k jejich získání

Proč vznikají krypto arbitrážní příležitosti?

Každý, kdo viděl obchodování s kryptoměnami, ví, že po celém světě existuje celá řada burz, které obchodují téměř se stejnými mincemi, přinejmenším s těmi hlavními. Řekněme například, že v tomto okamžiku (při tisku) jsou ceny kótované pro bitcoiny kolem burz –

bitcoinová arbitráž

Také ceny na nejlepších burzách, které byly následující:

 • Kraken – 9 618,80 $
 • Coinbase Pro – 9 617,00 $
 • Gemini – 9 621,78 $
 • Bitfinex – 9 637,48 USD
 • Bitstamp – 9 610,32 $

Proč se to stalo? Existuje několik důvodů, které za to mohou být zodpovědné

 • Likvidita: Bitcoin zaznamenává obrovské objemy na významných kryptoburzách, protože se zvýšil zájem o obchodování s kryptoměn, jako jsou Binance, Kraken, Coinbase Pro atd., Ale na několika menších burzách zůstal mnohem nižší. Tyto rozdíly v nabídce napříč burzami ovlivňují cenu bitcoinu.
 • Žádný běžný způsob, jak najít reálnou hodnotu bitcoinů: I když existuje mnoho teorií o tom, jak si člověk váží bitcoinů, neexistuje žádný společný centralizovaný vzorec, který by to mohl udělat. Z tohoto důvodu nikdo ve skutečnosti nezná spravedlivou cenu a obchody se odehrávají v závislosti na tom, co obchodník považuje za spravedlivou cenu. Proto se všechny obchody na burzách odehrávají na základě čistého smyslu pro úsudek a jejich objevování cen se děje podle toho, co k tomu kupující a prodávající cítí.
 • Problémy s infrastrukturou: Tento problém je způsoben vznikem průmyslu, který brání kupujícím v rychlém nákupu kryptoměn na více burzách najednou; cenové rozdíly proto přetrvávají. To jistě zmizí, jakmile se technologie v kryptoburzách zvýší, ale stále je ještě hodně času.

Překážky arbitráže

I když arbitráž vypadá báječně a je to vzrušující příležitost k vydělávání peněz, obchodníci by si měli uvědomit, že existují určité klíčové překážky, které brání arbitrážním příležitostem.

 • Čas ověření: Znovu kvůli struktuře kryptoměn a způsobu obchodování probíhá, ověření transakcí (mezi dvěma burzami) může nějakou dobu trvat a kvůli volatilitě na trzích existuje šance, že během této doby bude cena bitcoinu může se změnit.
 • Regulační ověření: Mnoho výměn v důsledku regulačních tlaků a bezpečnostních důvodů nutí obchodníky projít značným množstvím ověřovacích kroků. Tyto kroky se dále zvyšují tam, kde je větší množství mincí, které se musí pohybovat dovnitř a ven z burzy.
 • Poplatky: Pokud projdete výše uvedenými příklady, chybí zde hlavní složka, která spočívá v tom, že směnné poplatky pohltí vaše zisky. To zahrnuje poplatky za vklad Fiat, poplatky za výběr fiat, poplatky za vklad bitcoinů, poplatky za výběr bitcoinů a poplatky za transakce.
 • Likvidita: Arbitráž by byla dobrá a zisková pouze v případě, že objemy jsou na obou burzách dostatečně vysoké, protože arbitráž se provádí s velkými objemy krypt a transakce musí projít.
 • Reputace na burze: Jednou velkou opatrností, kterou si obchodník musí pamatovat, která transakce probíhá na burze, je pověst burzy. Cenový rozdíl na burze může být také způsoben technickými problémy. Úžasným příkladem jsou burzy, které byly hacknuty a kde cena bitcoinu najednou klesá extrémně nízko, protože obchodníci nedůvěřují burze a často se jedná o scénář, že neexistují žádní kupci ani příjemci.

Je arbitráž legální?

Arbitrage je zcela legální a je praktikována po celém světě a napříč aktivy a komoditami, kde je cenový rozdíl mezi dvěma burzami nebo tržišti.

Závěr

Bitcoinová arbitráž je celkově pro obchodníky úžasnou příležitostí k vygenerování dobrého výdělku, ale opatrně přichází s obrovskými riziky. Akt arbitráže bitcoinů není tak jednoduchý, jak se na první pohled může zdát, přestože Arbitrage je ve skutečnosti proces, který je mnohem pozitivnější než spekulace a obchodování s marží, které se často označuje jako cenová manipulace.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map