Budoucnost etherea: Je mrtvá, nebo vzroste?

Není to tak dávno, co bylo Ethereum nazváno projektem, který měl změnit svět z centralizovaného na decentralizovaný. Zatímco bitcoin a jeho blockchain položil základ decentralizace, bylo to právě Ethereum, které dalo vizi pružného a dynamického blockchainu, který by mohl vyřešit problémy v reálném světě.

Ethereum představilo svět chytrým kontraktům a stalo se největší platformou pro spouštění projektů a Dapp vytváří svět altcoinů. Existovaly nejrůznější předpovědi o tom, jak Ethereum převezme bitcoin a bitva bude nejvyšší mincí. Ale pak přišel rok 2018 a Ethereum bylo ve všech hledaných problémech a náročné bitcoiny byly novinkou minulosti. V tuto chvíli je Ethereum stále v útlumu, jak vypadá jeho současnost a budoucnost. Ethereum se může pohybovat různými způsoby a článek se pokusí prozkoumat totéž.

Abychom pochopili, kam může Ethereum směřovat jako technologie nebo jako investice, bude se muset hlouběji ponořit do historie druhé nejslavnější mince.

Co je to Ethereum

Ethereum je veřejná služba s otevřeným zdrojovým kódem, která využívá blockchain jako základní technologii k bezpečnému zajištění inteligentních kontraktů a obchodování kryptoměn bez třetí strany. Prostřednictvím Etherea jsou k dispozici dva účty: externě vlastněné účty (ovládané soukromými klíči ovlivněnými lidskými uživateli) a smluvní účty. Mince Ethereum se označuje jako prostředek směny a umožňuje vývojářům nasazovat všechny druhy decentralizovaných aplikací.

Vzhledem k jeho atributu hostování dalších projektů a Dapp, mnoho lidí považuje Ethereum, jen za platformu, ale nabízí mnohem více věcí s ním spojených, jako jsou inteligentní smlouvy, virtuální stroj Ethereum (EVM) a jeho aktuální měna, Ether, pro smlouvy typu peer-to-peer.

Mohlo by se vám také líbit: Ethereum Battles EOS pro budoucnost Dapps a Smart Contract Supremacy

Historie ethereum

Myšlenku Ethereum poprvé představil Vitalik Buterin na konci roku 2013 v důsledku svých zkušeností v bitcoinové komunitě. Krátce nato Vitalik publikoval bílou knihu Ethereum, kde podrobně popisuje technický design protokolu Ethereum a architektury inteligentních kontraktů.

V lednu 2014 poté společnost Vitalik formálně oznámila Ethereum na Severoamerické bitcoinové konferenci v Miami v USA. Přibližně ve stejné době začal Vitalik také pracovat s Dr. Gavinem Woodem a společně založili Ethereum.

V dubnu 2014 Dr. Gavin zveřejnil Ethereum Yellow Paper, který sloužil jako technická specifikace pro Ethereum Virtual Machine (EVM). Stručně řečeno, EVM se zaměřuje na zajištění bezpečnosti a eliminaci nedůvěryhodného kódu, aby se zabránilo útokům typu denial-of-service z počítačů po celém světě.

Právní složitost získávání finančních prostředků prostřednictvím předprodeje vedla v červnu 2014 ve švýcarském Zugu k založení nadace Ethereum (Stiftung Ethereum). Ethereum zahájilo předprodej etherových mincí, síťového výměnného média Ethereum, po dobu 42 dnů mezi červencem a srpnem 2014 a získalo financování 18,4 milionu dolarů výměnou za 60 102 216 etherů.

Se získanými penězi mohla společnost známá jako Ethereum Foundation splácet právní dluhy, měsíce vyvíjejícího se úsilí a finance probíhajícího vývoje Etherea.

Vývoj etherea

Po úspěšném předprodeji tokenu a následném navýšení kapitálu zahájila svou práci na základě smlouvy od Ethereum Foundation druhá organizace odpovědná za vývoj s názvem ETH DEV. Zájem vývojářů o Ethereum v průběhu roku 2014 neustále rostl a tým ETH DEV vydal řadu verzí Proof-of-Concept (PoC), které má vývojářská komunita vyhodnotit. Docházelo k neustálým aktualizacím a časté příspěvky týmu ETH DEV, které komunitu informovaly o blogu Ethereum, a také udržovaly hybnou sílu pro Ethereum.

V dubnu 2015 tým také oznámil grantový program DEV, který poskytoval financování návrhů a příspěvků vývojářů jak pro platformu Ethereum, tak pro projekty založené na Ethereum. Zatímco již existovaly stovky vývojářů, kteří přispívali svým časem a myšlenkami na projekty Ethereum a open-source projekty, tento program sloužil k odměně a podpoře těchto vývojářů za jejich příspěvky. Grantový program DEV funguje dodnes a financování programu bylo nedávno obnoveno v lednu 2016.

Navíc, síť Ethereum Frontier byla spuštěna 30. července 2015. To umožnilo vývojářům začít psát inteligentní smlouvy a decentralizované aplikace v živé síti Ethereum. Horníci se začali připojovat k síti Ethereum, aby pomohli zabezpečit blockchain Ethereum a vydělat ether z těžby. Ačkoli vydání Frontier bylo určeno pro použití vývojáři jako beta verze, výsledkem bylo, že je schopnější a spolehlivější, než kdokoli očekával.

Přečtěte si také: Cloudová těžba etherea: Jak průvodce & Nejlepší poskytovatelé služeb / webové stránky

Od svého vzniku v srpnu 2015 do ledna 2017 bylo Ethereum do značné míry nedokončenou prací a trpělo několika chybami, které společnostem bránily v tom, aby chtěly stavět na své nové inteligentní infrastruktuře kontraktů. Stejná nestabilní infrastruktura byla zodpovědná za výkonnost mince v roce 2017. Celý rok 2016 se však cena Etherea pohybovala mezi 1 a 7 dolary, ačkoli dosáhla 11 dolarů, než došlo k nechvalně proslulému DAO hacku.

Zatímco vstup v roce 2017 byl na vratkých místech, rok 2017 byl rokem, který navždy změnil jmění Ethereum. Ethereum zahájilo chytré smlouvy pro tento test. To umožnilo začínajícím společnostem derivovat žetony s relativní hodnotou vůči Etheru, což se nyní označuje jako ICO nebo počáteční nabídka mincí. A se stabilizací Ethereum a stále více projektů směřujících k ICO se rok 2017 stal „rokem ICO“ a viděl spuštění populárních tokenů postavených na Ethereu jako Golem, OmiseGO, Augur, TenX, Status, Monaco, Decentraland a stovky ostatních zažívajících obrovský růst.

Ethereum a jeho problémy roku 2018

Rok 2018 se ukázal jako úplný opak pro Ethereum ve srovnání s rokem 2017, protože blockchain Ethereum začal čelit problémům. Chytrý kontrakt blockchain, který byl ohlašován jako budoucnost technologie, a takzvaná verze 2.0 technologie distribuované účetní knihy brzy začaly ztrácet směr. Rok 2018 odhalil pro Ethereum některé kritické problémy, které by mohly způsobit nebo zlomit jeho budoucnost. Problémy, které se objevily, zahrnovaly-

  1. ICO a Dapp se změnily v nesmysly: Díky zavedené platformě se Ethereum brzy stalo platformou, která by mohla podporovat mnoho různých aplikací pro decentralizované aplikace (dApps). Kvůli tomuto otevřenému a přístupnému blockchainu naskočilo mnoho vývojářů na palubu a začali využívat ICO k financování svých snah a nabízet své rodné tokeny ERC-20 všem příchozím, aby získali prostředky na dokončení svých blockchainových projektů. S tolika aplikacemi a projekty pocítilo Ethereum plnou sílu obrovského zatížení transakcí a neúspěšně se nepodařilo vyrovnat se s přetížením. Síť Ethereum dokáže zpracovat pouze přibližně 15 transakcí za sekundu a Cryptokitties objasnil, že pro další krok je potřeba nějaké řešení škálování nebo upgrade pro Ethereum.
  2. Nelze rychle upgradovat: Ethereum se v roce 2018 potýkalo s problémy se škálováním. Existovaly návrhy, že upgrady pro Ethereum budou řešením problémů se škálováním. To zahrnovalo horizontální dělení, státní kanály a plazmu, ale existují také významné upgrady jako Konstantinopol a Casper. Ethereum to také mohlo upgradovat pouze do Konstantinopole po spoustě potíží a stále bez konkrétního řešení.
  3. Rostoucí soutěž: Mnoho projektů, které byly na Ethereu, se osamostatnilo a začalo konkurovat Ethereum, což odneslo hodně Dapp a projektů z Ethereum. Platformy jako Tron a EOS byly méně přetížené a přicházejí s dokonalou rychlostí, která zvyšuje zážitek z Dapp.

Co leží před ethereem?

Ethereum zaznamenal svůj podíl na úspěších a neúspěchech za pouhé 2 roky. Zatímco rok 2017 vzal všechny výšky roku 2018, přivedl ho k zemi. To umožnilo mnoho spekulací o tom, kam směřuje Ethereum. Mnoho lidí tomu říkalo bublina, byla tu další skupina lidí, kteří to nazývali stále spící obr. Zde je seznam věcí, které se mohou pro Ethereum pokazit.

Pokud se věci stanou pozitivními pro ethereum | Will Ethereum Rise?

1. Ethereum a vyzrálá mince a ICO: Ethereum Stále má kolem 5 000 projektů, které zvýšily peníze prostřednictvím ICO, stále fungují a tyto projekty směřují k plnění vládních nařízení a vytvářejí transparentnější, ověřitelné a legálně vyhovující společnosti. Vzhledem k tomu, že předpisy kolem ICO jsou na celém světě jasnější, mohou tyto projekty začít přijímat další investice využívající Ethereum tak, jak by mohly existovat protipovodňové brány pro další ICO.

2. Pokud se Ethereum upgraduje rychle a 2.0 je herní měnič: Zatímco Ethereum čelí problémům se škálovatelností, má závod, který s ním bojuje. V uličce čekají v uličce upgrady na Ethereum a ty, které je Ethereum schopné přijmout sharding, státní kanály a Plasma spolu s Casperem, bude Ethereum mnohem silnějším blockchainem a znovu získá svou slávu. Zakladatel společnosti Ethereum Vitalik Buterin se zaměřuje na Ethereum 2.0 a označuje jej jako „kombinaci řady různých funkcí, o kterých několik let zkoumáme, mluvíme o nich a aktivně je budujeme, a které se konečně spojují do tohoto jednoho koherentního celku. “ Tato slova stojí za zvážení, a to ještě více, protože Ethereum má v chytrých kontraktech výhodu prvního tahače.

3. Ethereum 2.0 může oživit těžbu Ethereum: V rámci upgradu 2.0 se Vitalik Buterin a jeho tým rozhodli vybudovat zcela nový blockchain pro síť Ethereum – ten, který funguje pouze prostřednictvím systému proof-of-stake (PoS). Z hlediska těžby to bylo významné, protože systém proof-of-stake nevyžaduje špičkové GPU, hromady těžebních souprav nebo těžké energetické sítě. PoS vyžaduje, aby lidé „vsadili“ své mince, a minimální vsazená částka je 32 etherů, což snižuje náklady na energii o 99%. Pokud tým dokáže úspěšně přivést ETH 2.0 online, nový kód by mohl dokončit transakce s pouhým 1 procentem dnes spotřebované energie.

Pokud se věci stanou negativními pro ethereum | Je Ethereum mrtvé?

1. Ethereum se nemůže globálně škálovat: Pokud se Ethereum nepodaří upgradovat, nebude se moci v aktuální implementaci škálovat. To vedlo k tomu, že mnoho lidí věří, že Ethereum dříve či později selže. Ethereum blockchain v současné době umožňuje pouze 15 transakcí za sekundu. Visa podporuje až 45 000. Tento problém se škálovatelností je významnou překážkou pro přijetí do hlavního proudu. To vedlo mnoho odborníků k přesvědčení, že Ethereum umírá – a jejich předpovědi cen Ethereum byly téměř nulové.

2. Soutěže ochromí Ethereum: Vzhledem k tomu, že Ethereum explodovalo na trhu, mnoho projektů, i když sídlilo na blockchainu Ethereum, vytvořilo přesně stejné projekty a slíbilo mimořádná vylepšení tam, kde Ethereum selhává. Úspěch těchto společností by mohl být hlavním důvodem, proč Ethereum selže a skončí jako hrozná investice. Jakákoli vysoká predikce ceny etherea bude k ničemu, pokud tito zabijáci etherea uspějí. Tyto projekty prozatím zahrnují TRON a EOS, ale seznam budoucích projektů je nekonečný. To zahrnuje Ethereum Classic, Straits, Waves, Lisk, Cosmos (ATOM) a Cardano (ADA), které rostou velkou rychlostí.

3. Těžba etherea zemře: Pokud Ethereum neprovede upgrade, těžba Etherea bude drahá. Současný válečný zajatec bude znamenat, že lidé po celém světě by zabezpečili blockchain Ethereum pomocí svých těžebních souprav poháněných GPU ke zpracování transakcí. To v nadcházejících letech nebude možné, protože tento proces těžby spotřebovává více elektřiny než mnoho zemí.

Na základě zprávy zveřejněné Mezinárodní agenturou pro energii, kdyby bylo ethereum zemí, bylo by z hlediska spotřeby energie na vyšším místě než Mongolsko. To znamená, že vláda brzy zasáhne proti těmto horníkům.

Závěr

Je snadné odepsat Ethereum a předpovědět zánik po náročném roce a bylo toho hodně, co snížilo potenciál „World Computer“, ale Ethereum je stále velkým projektem, který by to odepsal. Ethereum vidělo své problémy a snaží se jim v nadcházejících letech čelit. Nemusí to znamenat masivní vzestup v roce 2019, ale možná začátek silného a nezbytného růstu. Je to jediný čas.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map