Kryptoměna byla velmi zajímavým prostorem a jak každý den plyne, průmysl je stále vyspělejší a přidává další a další funkce. Co se ale stále týká mnoha lidí, je bezpečnostní aspekt tohoto odvětví. Děsí mnoho lidí, že jejich těžce vydělané peníze mohou jednoho dne jednoduše zmizet, pokud se jeden hacker nebo jiná škodlivá postava stane chytřejší než výměna jednoho dne.

To je místo, kde Coinbase jako společnost a burza vystupovaly mezi průmyslem, které je plné burz. Tato pověst, že nebyl hacknut ani jednou za život, způsobil, že mnoho lidí věří ve značku, výměnu a nakonec v průmysl. Coinbase je dnes nejčastěji uznávanou značkou, když někdo hovoří o burzách kryptoměn a už to není jen o bezpečnosti, ale také proto, že burza byla aktivní a obsahuje změny a funkce, které odpovídají požadavkům každého typu jejích zákazníků.

Coinbase, aby poskytl nejlepší obchodní prostředí jak začínajícím, tak zkušeným obchodníkům, vhodně vytvořil pro burzy, které poskytují to nejlepší z nástroje, který každá kategorie obchodníků vyžaduje. Zatímco Coinbase seznamuje nezkušeného obchodníka s kryptoměnou a základy obchodování, Coinbase Pro (dříve známý jako GDAX) dává každou munici, kterou zkušený obchodník potřebuje k vystřelení těchto obchodních výstřelů. Existují různé další funkce, které se liší i poté, co obě burzy spadají pod stejný deštník Coinbase.

Co je Coinbase Platform

Coinbase je uživatelsky přívětivá verze populární obchodní platformy. Umožňuje uživatelům a obchodníkům snadno se zaregistrovat, připojit bankovní účet, kreditní nebo debetní kartu a koupit kryptoměnu, aniž by se museli dozvědět o tržních objednávkách, omezit objednávky, spready nebo cokoli z toho. Následuje rozhraní pro základní platformu Coinbase.

Co je Coinbase PlatformZdroj: coinbase.com

Co je Coinbase Pro?

Coinbase Pro je profesionální platforma pro obchodování s kryptoměnami, což je v podstatě stará obchodní platforma společnosti Coinbase, GDAX, s novým uživatelským rozhraním. S Coinbase Pro mohou obchodníci nakupovat stejné kryptoměny, jaké mohou nakupovat na Coinbase, ale tím podobnosti končí. Mezi další funkce, které jsou k dispozici na Coinbase Pro, ale nikoli Coinbase, jsou-

 • Obchodujte z kryptoměny do kryptoměny
 • Může zadávat objednávky, omezovat a zastavovat objednávky
 • Výkonnější grafy pro analýzu krátkodobých trendů (hloubkový graf, kniha objednávek, objem atd.)
 • Nižší poplatky a dokonce možné transakce s nulovým poplatkem se správným typem objednávky

Co je Coinbase ProZdroj: pro.coinbase.com Co je Coinbase Pro2Zdroj: pro.coinbase.com

I když se zaměřují na samostatnou skupinu obchodníků, tyto dvě platformy pro obchodování s kryptoměnami nakonec splňují to samé, přesně to samé: jednotlivec začíná s fiat měnou a nakonec má ruce v kryptoměně. Snadnost použití, poplatky a sofistikovanost jsou tam, kde se tyto dva výrazně liší. Po přečtení tohoto článku budou uživatelé dobře rozumět rozdílům a podobnostem mezi Coinbase a Coinbase Pro v následujících kategoriích:

 • Dostupné kryptoměny / obchodní páry
 • Snadnost použití
 • Poplatky
 • Bezpečnostní
 • Síla a rychlost obchodování

Přečtěte si také: Top 10 kryptoměn penny – levné altcoiny k investování v roce 2019

Dostupné kryptoměny / obchodní páry

Obě burzy zde leží hlava na hlavě, protože obě sady uživatelů mají co do činění s téměř stejnou sadou kryptoměn. Po oznámení podpory tokenů ERC 20 existuje několik coinů, které jsou k dispozici na Coinbase Pro a ne Coinbase. Existuje také velká diferenciace založená na geografii. Níže jsou uvedeny měny, které lze zakoupit od společnosti Fiat, na obou platformách:

Dostupné kryptoměny

Snadnost použití

Coinbase’s, jako společnost, étos vždy spočíval v poskytování snadného používání svým zákazníkům.

Coinbase: Uživatelské rozhraní jejich platformy Coinbase je jednoduchý a přímý způsob, jak si lidé mohou koupit nejoblíbenější kryptoměny, aniž by se museli učit nástroje profesionálních obchodníků. Coinbase má také skvělou aplikaci pro smartphone pro svou základní verzi. Díky tomu může obchodník dělat vše, co bude potřebovat, včetně nákupu, prodeje, odesílání, kontroly zůstatků v peněžence a aktuálních tržních cen.

Coinbase Pro: Coinbase Pro je na druhou stranu složitější než běžná platforma Coinbase, ale ve srovnání s jinými pokročilými obchodními platformami je stále uživatelsky přívětivý. Celkově je uživatelské rozhraní opravdu dobře navržené, se snadnou navigací mezi USD, EUR a GBP, stejně jako se snadnou navigací ke každé kryptoměně, s níž lze obchodovat: Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin a Bitcoin Cash a další tokeny.

Poplatky

Coinbase: Coinbase účtuje rozpětí asi poloviny jednoho procenta (0,50%) za nákupy v digitální měně a prodej v digitální měně. Skutečné rozpětí však může být vyšší nebo nižší kvůli fluktuacím trhu v ceně digitálních měn na Coinbase Pro mezi časem, kdy cenu citujeme, a okamžikem, kdy je pokyn proveden.

Coinbase účtuje poplatek (kromě Spreadu), který je vyšší z (a) paušálního poplatku nebo (b) variabilního procentního poplatku určeného podle regionu, funkce produktu a typu platby. Paušální poplatky jsou uvedeny níže:

 • Pokud je celková částka transakce menší nebo rovna 10 USD, poplatek je 0,99 USD.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 10 USD, ale menší nebo rovna 25 USD, je poplatek 1,49 USD.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 25 USD, ale menší nebo rovna 50 USD, poplatek je 1,99 USD.
 • Pokud je celková částka transakce vyšší než 50 USD, ale nižší nebo rovna 200 USD, poplatek je 2,99 USD.

Coinbase Pro: Coinbase Pro používá model poplatku výrobce-příjemce pro stanovení svých obchodních poplatků. Za příkazy, které poskytují likviditu („příkazy výrobce“), se účtují jiné poplatky než za příkazy, které přijímají likviditu („příkazy příjemce“).

Když obchodník zadá objednávku za tržní cenu, která se okamžitě zaplní, tyto obchody se označují jako příjemce a zaplatí poplatek mezi 0,05% a 0,25%. Na druhou stranu, když obchodník zadá objednávku, která není okamžitě spárována s existující objednávkou, je tato objednávka umístěna do knihy objednávek. Pokud jiný zákazník zadá objednávku, která se shoduje s obchodníkem, jsou tyto obchody považovány za tvůrce a zaplatí poplatek mezi 0,00% a 0,15%. Burza vypsala tabulku týkající se poplatků v příslušných cenových úrovních, která je následující:

Poplatky

Bezpečnostní

Pokud jde o zabezpečení, obě burzy se řídí velmi podobným protokolem. Pokud obchodník plánuje použít online peněženku k uložení své kryptoměny, Coinbase na obou platformách je pravděpodobně nejvíce neprůstřelný a bezpečný způsob, jak to udělat. Platforma Coinbase nabízí 2FA, takže obchodník může na svůj účet přidat další vrstvu zabezpečení. Totéž platí pro Coinbase Pro, který také nabízí 2FA pro přidání další vrstvy zabezpečení do operací uživatele.

I když to celkově vypadá dobře, problémem Coinbase však je, že obchodník ve skutečnosti nevlastní své soukromé klíče. Jsou naprosto závislí na Coinbase při provádění jakýchkoli převodů. Je také chvályhodné, že Coinbase nebyl hacknut, ale není jistota, že se to nikdy nestane. Z tohoto důvodu je vhodné ponechat kryptoměnu v chladu.

Mohlo by se Vám také líbit: Nejlepší krypto burzy v Austrálii [AKTUALIZOVÁNO 2019]

Rychlost

Coinbase: Coinbase je bleskově rychlý od okamžiku, kdy obchodník stiskne nákup, až má na svém účtu bitcoin, ethereum atd. S rychlostí Coinbase však existují dvě upozornění:

 • Doba převodu bankovního účtu
 • Výběry / ​​odesílání kryptoměny

Coinbase Pro: Stejně jako jeho základní platforma je Coinbase Pro, pokud jde o rychlost, identický. Odeslání kryptoměny z platformy může trvat trochu času, ale pokud obchodník posílá na jinou adresu na Coinbase, je to rychlé a zdarma.

Obě burzy poskytují kryptoměnovým obchodníkům bezproblémový zážitek, je to pouze úroveň obtížnosti, díky níž se tyto dvě společnosti výrazně odlišují, čímž se naplňuje vize Coinbase. Stejně jako Brian i Armstrong uvádí svůj blog

“Nakonec chceme podporovat širší škálu digitálních aktiv, a proto poskytneme našim zákazníkům nástroje, hodnocení a recenze, které jim pomohou činit informovaná rozhodnutí.” Naším cílem je udržovat důvěryhodný zážitek, který naši zákazníci očekávají, a současně přidávat aktiva, která naši zákazníci požadují. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me