Kupte si dogecoin – 3 kroky průvodce od CoinGape

Dogecoin patří mezi rané kryptoměny. Většina nadšenců kryptoměny bude vědět o zábavném příběhu za mincí, ale jsou na rozpacích, když se jich zeptáte, jak koupit dogecoin nebo dokonce proč ho koupit. 

V tomto článku zodpovíme všechny důležité otázky týkající se dogecoinu, abychom vám pomohli učinit rozumné investiční rozhodnutí.

Co je to dogecoin?

Dogecoin vytvořil Billy Markus, softwarový inženýr a Jackson Palmer, bývalý produktový manažer společnosti Adobe Systems v červnu 2013. Mince měla být vlastně jen vtip, ale masivní přijetí komunitou ji proměnilo v hlavní altcoin. 

Palmer koupil doménové jméno dogecoin.com a umístil na něj obrázek psa Shiba Inu. Markus vylepšil stávající kryptoměnu, Luckycoin. A tak vznikl dogecoin. Do června 2014 dosáhla mince tržního ocenění 60 milionů dolarů. 

Dogecoin si nyní užívá 29. pozice na CoinMarketCap a má tržní ocenění přes 300 milionů $. Jeho symbol tickeru je DÓŽE. A prostě si nedokážete představit dogecoin bez ikonického psa Shiba Inu. 

Na co lze dogecoiny použít?

Dogecoin nemá definovanou užitečnost. Komunita ji však používala k několika charitativním účelům. Jeho nejoblíbenějším případem použití je „vyklápění“ tvůrců obsahu a jeho sdílení. Používá se také k získávání finančních prostředků pro sportovní týmy a hráče jednotlivců. V roce 2014 se komunitě dogecoinů podařilo získat 67,8 milionů dogecoinů, které v té době činily přibližně 55 000 $ sponzor Josh Wise, ovladač NASCAR. 

doge začal jako vtipZdroj: Opatrovník

Měli byste investovat do DogeCoinu?

Dogecoin je známý altcoin mezi ostřílenými nadšenci kryptoměny a přežil vzestupy i pády trhu. 

dogecoinový grafZdroj: CoinMarketCap

Letos se obchodovalo v rozmezí 0,0019 až 0,0037 USD, což je docela široká škála. Mince není příliš ovlivněna hype a je relativně stabilní. Mince přišla tak daleko díky podpoře komunity, kterou má, a lze bezpečně předpokládat, že tato podpora bude pokračovat. Proto mají investoři dogecoinu šanci vydělat na minci zisk. Investice dogecoinu však nemusí být tak zisková jako investice do jiných coinů. 

Mohlo by se Vám také líbit: Je dogecoin dobrá investice: Budoucnost dogecoinu

Jak nakupovat a prodávat dogecoiny

Pokud chcete koupit dogecoiny, musíte dodržovat tyto tři kroky. 

Krok 1 – Získání peněženky

Před zakoupením dogecoinu musíte mít peněženku, do které si jej můžete uložit. Vždy je lepší volbou uložit své kryptoměny na externí peněženky než na burzu. Výměny jsou náchylné k hacknutí, takže vaše mince nejsou dostatečně bezpečné, pokud jsou uloženy na burze. Když kupujete dogecoin na burze, doporučujeme vám jej okamžitě přesunout do externí peněženky. 

Existuje několik způsobů, jak dogecoin uložit. Podívejme se na některé z těchto způsobů –

  1. Dogecoin peněženka – Tato peněženka je od samotné dogecoinové společnosti. Jedná se o měkkou peněženku určenou speciálně pro DOGE. Patří mezi nejlepší možnosti ukládání DOGE, protože se snadno používá.
  2. Dogecoinová papírová peněženka – Dogecoinová papírová peněženka je jednoduše to, že si zapíšete svůj soukromý klíč na kousek papíru a bezpečně jej uložíte. Zatímco papírové peněženky jsou skvělé proti ochraně uživatele před útoky, jsou také nepohodlné. Mohou se snadno ztratit, ztratit nebo zničit.
  3. Hardware peněženky – Hardwarové peněženky jsou peněženky typu USB, které pomáhají digitálně ukládat soukromé klíče. Jsou velmi bezpečné, protože ukládají vaše soukromé klíče odděleně od počítačového systému a ve většině případů jsou chráněny dvoufaktorovým ověřováním. Nejlepší hardwarové peněženky pro dogecoiny jsou Ledger NanoS, KeepKey, a Trezor. Jejich nevýhodou je, že mohou být pro průměrného uživatele drahé. (Můžete se také podívat do naší recenze peněženky Trezor Vs Ledger)
  4. Měkké peněženky – Existují i ​​jiné měkké peněženky než dogecoin peněženka, do kterých lze snadno uložit vaše mince. Jaxx, Coinomi, Exodus, a Atomový je několik populárních měkkých peněženek, které podporují dogecoiny. 

Krok 2 – Hledání burzy pro nákup dogecoinů

Nejlepší způsob, jak koupit dogecoin, bude směnárna. Několik hlavních burz nabízí DOGE za BTC, altcoiny nebo stablecoiny. Tyto výměny zahrnují Poloniex, Upbit, Kraken, Changelly, a Binance. V následujících částech probereme, jak nakupovat dogecoin různými způsoby platby. 

Při nákupu DOGE z burzy zaregistrujte svůj účet na burze a vložte do ní prostředky. Pokud vám směna umožňuje koupit DOGE přímo za USD, můžete na směnu snadno vložit USD. Pokud ale burza umožňuje pouze obchodování s kryptoměnami, budete si nejprve muset koupit kryptoměnu spárovanou s DOGE a vložit ji na svůj účet. 

Krok č. 3 – Jak prodávat / obchodovat / vybírat / vyměňovat dogecoiny

DOGE můžete prodat na burze, na které jste jej koupili. Přejděte na kartu „Prodat DOGE“ a vyměňte ji za dostupné kryptoměny. Pokud jste obdrželi BTC nebo ETH výměnou za svůj DOGE, můžete jej převést na USD na burze, která podporuje krypto-fiat páry. 

Jak nakupovat dogecoiny různými způsoby platby?

Existuje několik platebních metod, pomocí kterých můžete dogecoin koupit. Podívejme se na některé z nejpopulárnějších metod nákupu DOGE.

1. Kupte dogecoiny za USD 

Málo burz dává možnost nákupu DOGE za USD. Changelly vám však pomůže s nákupem mince za USD. Jedná se o okamžitou burzu kryptoměn, která spolupracuje s dalšími významnými burzami, jako jsou Binance a Poloniex, aby usnadnila rychlé krypto transakce. Platforma účtuje poplatek za transakci 0,25%, a musíte také nést standardní síťové poplatky. Ale s Changelly budete moci koupit DOGE za USD jen několika kliknutími. 

YoBit, Livecoin, a Exates jsou některé z dalších burz, které podporují pár DOGE / USD. 

2. Kupte dogecoiny za bitcoiny

Je snadnější koupit DOGE s BTC než s USD. Několik hlavních burz včetně Kraken a Binance podporuje pár DOGE / BTC. Tak, pokud máte BTC, pak vše, co musíte udělat, je vložit jej na burze a koupit DOGE

Pokud si například chcete koupit DOGE na Krakenu, můžete to udělat takto. Pokud již máte BTC, můžete jednoduše nastavit svůj účet na burze a vložit na něj BTC. Nebo si můžete koupit BTC s fiatem na samotné burze. S BTC můžete snadno koupit dogecoin na burze. 

Chcete-li koupit dogecoin na burze, přejděte na kartu „Nová objednávka“ a vyberte možnost obchodování „Jednoduchý“. Vyberte si pár DOGE / BTC a vložte částku, kterou chcete utratit. Po ověření správného zadání všech hodnot proveďte objednávku. 

3. Kupte dogecoin kreditní kartou 

Podle našich informací neexistují žádné významné burzy, které by umožňovaly nákup dogecoinů kreditními kartami. Ale BTC lze snadno koupit kreditní kartou na několika burzách a poté jej lze převést na DOGE. 

AtomicWallet vám umožní koupit BTC kreditní kartou a rychle převést BTC na DOGE. Coindirect je peer-to-peer tržiště, které vám pomůže nakupovat různé kryptoměny včetně dogecoinů za ZAR, EUR, GBP, NGN, KSH. 

Kupte dogecoiny přes Paypal

Coindirect, trh typu peer-to-peer nabízí platby Paypal v zemích, které podporuje. Pokud žijete v Jižní Africe nebo v Evropě, můžete si koupit dogecoin za Paypal

Pokud žijete v USA, můžete použít Paypal k nákupu BTC na burze, jako je localbitcoins.com a eToro. Poté můžete převést BTC na burzu, která nabízí DOGE k provedení nákupu. 

Několik rychlých FAQ na DogeCoinu

1. Je rozumné kupovat dogecoin hned teď? Několik analytiků kryptoměny předpovídalo, že Altseason přichází. Ze 71% dominance BTC klesla na 67,3%, což ukazuje, že sezóna Alts již začala. Pokud Alty budou i nadále růst, je pravděpodobné, že dogecoin také poroste. Takže nákup dogecoinů právě teď by nebylo špatným rozhodnutím za předpokladu, že trh altcoinů bude pokračovat ve svém vzestupném pohybu. 2. Kolik stojí dogecoin nyní?? Dogecoin se v době tisku obchoduje za 0,002 753 USD. 19. září stanovila nové 30denní maximum na 0,002993 $ uprostřed býčího trhu s altcoiny. 3. Lze dogecoin těžit? Ano, dogecoin lze těžit pomocí CPU počítače. Využívá algoritmus Scrypt, díky kterému je těžba dogecoinů mnohem méně energeticky náročná než těžba bitcoinů. Průměrná doba blokování pro dogecoinovou síť je 1 minuta. Odměna za těžbu bloku dogecoinů je 10 000 DOGE. 4. Proč dogecoin stoupá? V současné době dogecoin s největší pravděpodobností stoupá, protože trh s altcoiny roste. Z tohoto běhu býků těží. 5. Jak převést dogecoin na bitcoin? Zde je seznam burz, které umožňují spotové obchodování za DOGE / BTC – https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/#markets. 6. Kam ukládat dogecoiny?

Dogecoin můžete ukládat následujícími způsoby –

V papírové peněžence

V tvrdé peněžence jako Trezor, Ledger NanoS nebo KeepKey.

V měkké peněžence, jako je peněženka dogecoin, peněženka Jaxx nebo AtomicWallet.

7. Jak vysoko může dogecoin jít? Dogecoinovo ATH je $ 0,018773 USD, což zasáhlo 7. ledna 2018. Pokud uvidíme býčí běh, který vezme nejlepší Alty do jejich ATH, pak je pravděpodobné, že DOGE také zasáhne své ATH znovu. Mohlo by to dokonce překonat předchozí úroveň, pokud by to komunita nadále podporovala.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me