Obchodování s kryptoměnou: Do hry vstupuje Binance [Průvodce je součástí]

Lidé, kteří slyšeli příběhy o tom, jak lidé získávají bohatství investováním do akcií včas, udržují zájem lidí o obchodování s kryptoměnami. A nejde jen o zájem, obchodování s kryptoměnou se pomalu a stabilně dostává do popředí, protože investoři a obchodníci nyní věří, že tyto malé kousky inovace jsou tu, aby zůstaly.

To dokonce nutí instituce vstoupit do závodu, které nyní požadují krypto burzy sofistikované funkce a služby, které jsou docela běžné na akciových trzích a jiných finančních trzích. Mnoho kryptoměn se proto vyvíjí, aby vyhověly produktům a službám, které jsou docela běžně dostupné pro akcie a další finanční produkty. Jednou z takových prominentních služeb je obchodování s marží nebo pákovým efektem, které se pomalu zvyšuje mezi obchodníky s kryptoměnami.

Přehled obchodování s marží

Obchodování s marží nebo obchodování s pákovým efektem je nebezpečná hra, kterou již delší dobu hrají zralí obchodníci na finančních trzích. Jedná se o strategii, kdy obchodník používá vypůjčené prostředky od svého makléře k obchodování s aktivy, která se nakonec stane zárukou za vypůjčený fond, který zprostředkovatel získal.

Jelikož je tato obchodní strategie vysoce riskantní, provádí se pouze prostřednictvím specializovaného účtu známého jako maržový obchodní účet, který se liší od běžného obchodního účtu používaného všemi investory. Tento samostatný účet také umožňuje investorům používat další strategie, jako je krátký prodej aktiva, zatímco ke koupi může dojít stejným způsobem, ať už v hotovosti nebo na maržovém účtu.

Obchodování s marží je možné pouze proto, že jsou k dispozici věřitelé, kteří mohou získat úrok, poskytnout obchodníkům páku, aby mohli investovat nebo obchodovat ve větších částkách ve srovnání s tím, co mají v ruce.

Abychom lépe vysvětlili maržové obchodování, podívejme se na příklad, pokud obchodník otevře maržovou pozici s pákovým efektem 10x a jeho základní aktiva se zvýšila o 10%, pak by jeho pozice díky pákovému efektu 10x přinesla 100% výnos. To by se stalo, kdyby se standardní obchody obchodovaly s pákovým efektem 1: 1.

Obchodování s marží přichází do kryptoměn

Jak již bylo zmíněno dříve, mnoho kryptoburz nyní prozkoumává obchodování s marží pro kryptoměny, aby obchodník mohl být více vystaven mincím a žetonům. Jelikož zde uvažované aktivum je trochu jiné, pravidla obchodování s marží se také trochu liší, pokud jde o kryptoměny. Následují body, díky nimž se obchodování s kryptoměnou liší od obchodování s akciemi a jinými finančními trhy.

Mohlo by se Vám také líbit: 7 nejlepších Coin Coin (POS) mincí roku 2019, které se vyplatí investovat

Půjčky typu peer to peer pro obchodování s marží: V případě akcií jsou věřitelé, kteří poskytují páku pro marži, makléři. Ale v kryptoměnách tento pákový efekt poskytuje burza a v některých případech, jako je Poloniex, poskytuje také další uživatele k poskytování půjček obchodníkům na obchodování s marží.

Pečlivé sledování a efektivní řízení rizik: Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou poměrně volatilní, je třeba obchodníky s maržemi pečlivě sledovat a mít účinný mechanismus řízení rizik, aby se zabránilo velkým ztrátám. Protože kryptotrhy mění svůj trend během několika minut a mají extrémní výkyvy, mírný posun zaměření by mohl vést k obrovským ztrátám obchodníka. Vzhledem k tomu, že touto ztrátou jsou nadměrně vypůjčené peníze, existuje šance, že obchodník může přijít také o své maržové peníze a nakonec zaplatit obrovský úrok z vypůjčených peněz. Většina výměn se proto uchyluje k účinným nástrojům pro řízení rizik, aby se nedostaly do zásoby neúplných transakcí kvůli nedostatku bezpečnosti a kapitálu.

Možnost short bitcoinu & Kryptoměny

Tato zvláštní strategie je omezena pouze na obchodování s marží pro vytváření krátkých pozic. Krátká pozice v zásadě znamená, že obchodník věří, že dojde k poklesu ceny jakékoli mince nebo tokenu, a může chtít profitovat z obchodování s konkrétním aktivem. Technicky krátké pozice fungují tak, že nejprve aktivum prodáte a poté ho koupíte. Nemusíte se bát; burzy to za nás dělají automaticky.


Druhou rolí při zkratování bitcoinů je možnost zajistit si své portfolio. Například pokud se portfolio obchodníka skládá z 10 bitcoinů a chce se chránit před rizikem poklesu bitcoinu, mohla by se otevřít krátká pozice s desetinásobným využitím, což by odpovídalo 40% jeho bitcoinového portfolia. K otevření pozice je potřebná částka pouze desetinová (10násobná páka). To znamená, že obchodníkovi by stačilo držet 1 bitcoin. Takže jeho bitcoiny jsou bezpečně uloženy ve studených peněženkách. Nesmíme však zapomenout na riziko obchodování s pákovým efektem (zejména likvidační cena jakékoli pozice).

Financování marže: bezpečnější sázka než maržové obchodování

Pro investory, kteří nemají toleranci vůči riziku, aby se sami zapojili do obchodování s maržemi, existuje další způsob, jak těžit z metod obchodování s pákovým efektem. Některé obchodní platformy a burzy kryptoměn nabízejí funkci známou jako maržové financování, kdy uživatelé mohou zavázat své peníze k financování maržových obchodů jiných uživatelů.

Proces se obvykle řídí konkrétními podmínkami a poskytuje dynamické úrokové sazby. Pokud obchodník přijme podmínky a nabídku přijme, má poskytovatel finančních prostředků nárok na splacení půjčky s dohodnutým úrokem. Ačkoli se mechanismy mohou u jednotlivých směn lišit, rizika poskytování maržových fondů jsou relativně nízká, vzhledem k tomu, že je možné nuceně likvidovat pákové pozice, aby se zabránilo nadměrným ztrátám. Financování marží stále vyžaduje, aby si uživatelé ponechali své prostředky v peněžence na burze. Je tedy důležité vzít v úvahu související rizika a pochopit, jak tato funkce funguje při jejich výměně výběru.

Populární burzy, které nabízejí obchodování s marží

I když se spousta burz snaží postupovat směrem k maržové obchodní hře, jen málo z nich to dokázalo populárně udělat. Některá přední jména v této hře jsou-

Bitmex

Bitmex je jednou z nejdiskutovanějších burz po celém světě. Jedním z hlavních důvodů této popularity je, že Bitmex podporuje anonymní obchodování. To znamená, že webová stránka nevyžaduje KYC, aby obchod mohl v tuto chvíli plně využít potenciál svých služeb. To se však může kdykoli změnit. Dalším důvodem, který dělá Bitmex slavným, je to, že má řadu derivátů, které vyhovují každému druhu obchodníka. Patří sem věčné smlouvy, tradiční futures, smlouvy o zisku na druhou stranu a smlouvy o nevýhodě zisku. Web funguje od roku 2014 a jeho základní provozy jsou nastaveny v Hongkongu.

Bitmex-margin-trading-guide-SSZdroj: bitmex.com

eToro

eToro patří mezi přední platformy pro obchodování online od roku 2008. Je označován jako platforma pro sociální obchodování a jeho cílem je umožnit uživatelům obchodovat téměř cokoli od komodit, měn, akcií a indexů až po kryptoměny prostřednictvím jedné webové a mobilní platformy. Pokud jde o obchodování s marží, eToro má velmi zvláštní přístup. Na eToro má každý nástroj svůj vlastní minimální a maximální pákový efekt, takže si vyberte vhodnou úroveň páky. U některých mincí se páka pohybuje v závislosti na aktivu, maximálně 30x. Například u některých aktiv musí obchodník za účelem otevření obchodu 10 000 $ investovat 1 000 $ s pákovým efektem 1:10.

etoro-margin-trading-SSZdroj: eToro.com

Poloniex

Poloniex je nepochybně jednou z průkopnických burz tam venku v kryptosféře. Poloniex, který založil Tristan D’Agosta, sídlí mimo USA a je v provozu od roku 2014. V současné době jej vlastní společnost Circle, která je finančně omezena na internet. Registrace je u Poloniexu docela snadná a můžete začít registrací svého e-mailu, ale ke zvýšení svých obchodních limitů musíte odeslat dokumenty KYC společnosti Poloniex, která je obvykle schválena během několika hodin. Poloniex, kromě nabídky běžných obchodních účtů pro denní obchodníky, nabízí také funkce obchodování s marží pro pokročilé uživatele. Na Poloniexu lze získat až 2,5násobek v BTC a obchodování s marží po 11 kryptoměnách za BTC.

Obchodování s marží Poloniex ethereum s SSZdroj: Poloniex.com

PrimeXBT

PrimeXBT je relativně nová burza kryptoměn, která poskytuje možnosti obchodování s deriváty s pákovým efektem až 100x v pěti různých kryptách. Toto dynamické a inovativní obchodní rozhraní poskytuje obchodníkům všechny potřebné nástroje, které by byly potřebné pro úspěšný obchodní den. Prime XBT je platforma založená na bitcoinech, která nabízí obchodování na základě pěti různých kryptoměn, včetně bitcoinů, etherea, litecoinů a zvlnění. Společnost byla založena v roce 2018 a začala exponenciálně růst. V současné době slouží klientům ve více než 150 různých zemích.

Prime XBT SSZdroj: PrimeXBT.com

Kraken Margin

Kraken sídlící v San Francisku je jednou z největších burz bitcoinů a altcoinů v USA. Je to také největší výměna z hlediska objemu EUR, kde se kdokoli může zaregistrovat pomocí svého e-mailového ID a začít po řádném ověření KYC. Obvykle trvá až 7 dní, než se provede ověření z Krakenu, poté můžete obchodovat s fiat měnami, jako je USD, EUR, GBP, CAD atd. Lze také obchodovat s Krakenem a získat výhodu různých možností pákového efektu, které poskytuje pro různé páry. Umožňuje marži 6 kryptoměn v 16 různých párech s nejvyšší pětinásobnou pákou.

Vstup Binance do obchodování s marží

Po měsících úvah a napětí má největší světová burza kryptoměn Binance oficiálně zahájilo obchodování s marží pro „rozvíjející se obchodníky s kryptoměnami“. Tato služba je nabízena pod vylepšenou platformou „Binance 2.0“, která tvrdí, že umožňuje uživatelům snadno přesouvat prostředky z Margin Wallet do jejich primární Binance Wallet za nulové transakční poplatky.

V současné době existuje šest podporovaných kryptoměn – bitcoin (BTC), ether (ETH), XRP, Binance coin (BNB), Tron (TRX) a Tether (USDT) s několika páry. Dostupná páka je však jen 3x ve srovnání s 20x očekávanými dříve.

Jak otevřít účet pro obchodování s marží na Binance

Otevření maržového obchodního účtu je na Binance celkem snadné:

Krok 1: Po přihlášení myší uživatele do pravého horního rohu přejděte na ikonu svého profilu.

Krok 2: Když se rozbalovací nabídka otevře, budete muset kliknout na svůj e-mail a přejít na hlavní panel účtu. Obchodník bude moci vidět zůstatky na účtu z této stránky.

binance

Krok 3: Pod „Balance Details“ bude muset obchodník kliknout na „Margin“, aby zahájil proces otevření vašeho maržového obchodního účtu na Binance.

binance

Poznámka: Aby si uživatel mohl na Binance otevřít maržový účet, bude muset mít dokončené ověření identity (KYC) a ujistit se, že jeho země není na černé listině.

Výpůjční limity a úroky

mince denní úroková sazba SS

Řídicí panel také poskytuje chuť k riziku vypůjčených aktiv. Graf dává obchodníkovi úroveň rizika podle vypůjčených prostředků (celkový dluh) a podle fondů držených jako kolaterál na obchodním maržovém účtu (ekvita účtu).

úroveň marže

Úroveň rizika se mění podle pohybů trhu, takže pokud se ceny pohybují proti predikci obchodníků, mohou být jejich aktiva zlikvidována. Pokud úroveň marže klesne na 1,3, dostane obchodník Margin Call, což je připomínka, že by měl zvýšit svůj kolaterál (vložením více finančních prostředků) nebo snížit svůj úvěr (splacením toho, co si vypůjčil). Pokud úroveň marže klesne na 1,1, aktiva obchodníků budou automaticky zlikvidována, což znamená, že Binance prodá prostředky za tržní cenu, aby splatil půjčku.

Závěr

Margin Trading je rozhodně skvělý doplněk ke kryptům. Riziko se sice zvyšuje, ale dává obchodníkům šanci vydělat obrovské peníze. Při opatrné strategii má každý obchodník úžasnou šanci rychle znásobit svá aktiva.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map