Top 10 nejjednodušších kryptoměn k dolování (AKTUALIZOVÁNO 2019)

Svět kryptoměn otevřel lidem dveře, jak vydělat peníze, a jednou z nich je určitě těžba kryptoměn. Pro ty, kteří si nejsou vědomi krypto těžby, je podle definice proces ověřování a přidávání transakcí do digitální účetní knihy konkrétního blockchainu, za který miner získává příslušné kryptoměny jako odměnu.

Proces těžby není opravdu snadný, protože mnoho těžařů mezi sebou soutěží o řešení složitých a obtížných matematických rovnic s hashovacími funkcemi, které jsou kryptografické povahy a jsou spojeny s blokem obsahujícím data konkrétní transakce.

A jak se stále více a více horníků scházelo k těžbě, obtížnost těžby se zvyšovala a pomalu a stabilně se zhoršovala. Zatímco mnoho kryptoměn včetně bitcoinů je těžších těžit, stále existuje spousta z nich, které se snadněji těží.

Abychom tomu lépe porozuměli, je nutné se podívat na faktory, díky nimž je těžba kryptoměny snadná a lukrativní.

Co je Hashrate sítě?

Z hlediska jednoduché technologické definice lze hashovací rychlost definovat jako rychlost, při které daný těžební stroj pracuje. Ve světě kryptoměn je hashovací rychlost rychlost, jakou těžební stroj provádí tisíce nebo dokonce miliony odhadů za sekundu, aby našel správné odpovědi na vyřešení bloku.

Míra hash je rozhodujícím faktorem při těžbě kryptoměny, protože má přímý dopad na ziskovost těžařů. Vztah mezi nimi je, jako kdyby se v daném okamžiku bitcoin nebo jakákoli jiná síť kryptoměny zvýšila obtížnost, hashovací rychlost se zvýšila a následně miner vydělal kryptoměnu a transakční poplatky. Počet horníků v síti zvyšuje obtížnost, protože horník potřebuje vypočítat více odhadů za sekundu, čímž se cyklus vrací zpět do hash rate.

Další způsob, jak na to nahlížet, je: Pokud mají těžaři vyrábět a ověřovat bloky, které nemají žádnou transakční hodnotu, a dostávat za to odměnovou minci, ceny mincí se sníží, a protože výroba bloků je pomalý proces; transakce na konkrétním blockchainu stagnují, čímž se cena mince opět znehodnocuje. To je místo, kde úrovně obtížnosti začínají růst.

Co je těžařská obtížnost?

Pokusíme-li se hledat nejjednodušší definici obtížnosti těžby, uvědomíme si, že tento pojem je spravedlivý složitost, která zahrnuje řešení matematického problému, který těží tvář při vytváření bloku. Tato obtíž se obvykle časem mění a ve většině případů se stává obtížnou. Hodně také záleží na hashrate sítě, na které horník těží.

Pokud je jen velmi málo horníků, obtížnost těžby kryptoměny klesá a na druhé straně, pokud existuje mnoho těžařů, obtížnost těžby těchto mincí začíná růst, což ještě více ztěžuje lepení konkrétního horníka nebo dokonce najít ten blok. Každý z horníků jde ven na těžbu nebo sbírání co největšího počtu mincí. Proto je důležité vědět, kolik je odměna v amerických dolarech, aby bylo možné skutečně měřit úsilí horníků. To přímo souvisí s cenou, za kterou se kryptoměna obchoduje, pokud cena kryptoměny roste na burze kryptoměny, hodnota blokové odměny se také zvyšuje v amerických dolarech.

Míra používaná k hodnocení obtížnosti těžby je v hashe (nejnižší je terahashes – TH), což znamená jednotku provedené práce a opatření k hodnocení hashrate sítě nebo nethash sítě (což znamená počet těžařů) je v jednotce hash za sekundu (TH / s).

Obtížnost sítě se upravuje sama a je vždy vyrovnána ve vzorci obtížnost / nethash = čas bloku (https://www.investopedia.com/terms/b/block-time-cryptocurrency.asp)

Se zavedenými definicemi chápeme, že mince, které mají nižší hashrate, jsou vzdorovitě ty, které se snadněji těží. Abychom získali nejnovější hashrate pro každou z mincí, podívali jsme se na dva datové agregáty a hlavní weby pro těžbu kryptoměn, tj. WhatToMine.com a CoinWarz.com. Data mezi oběma webovými stránkami byla docela nekonzistentní, proto jsme se rozhodli vybrat nejlepší mince mezi těmi dvěma, které vykazovaly nejnižší rozdíl. Tito vyloučili NiceHash algoritmus a coiny, které neměly hashrate data.

Seznam snadno těžitelných mincí je následující (k 17-08-2019)

Deutsche eMark (DEM)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 326,81 MH / s
 • Bloková odměna: 50,00
 • Bloky: 2,423,280
 • Čas bloku: 2,00 minut
 • Výnosy / zisk za den: 0,84 USD / (2,85 USD)

The Deutsche eMark je digitální měna, která je decentralizovaná a programovaná pomocí kryptografických algoritmů. Název mince dostal podle německé marky, která byla populární měnou západního Německa. EMark, stejně jako mnoho jeho vrstevníků, používá distribuovanou hlavní knihu a blockchainovou síť, díky níž jsou transakce rychlé, bezpečné a zcela decentralizované.

Monero (XMR)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 327,55 MH / s
 • Bloková odměna: 4,86930501
 • Bloky: 1 902 321
 • Čas bloku: 2,00 minut
 • Výnosy / zisk za den: 3,23 USD / 0,98 USD

Monero byla miláčkem investorů, protože to byla jedna z prvních mincí, které byly postaveny na předpokladu soukromí transakcí. Většina převládajících kryptoaktiv, včetně bitcoinů a etherea, byla založena na transparentních blockchainech, což znamená, že transakce prováděné na nich jsou otevřeně ověřitelné a lze je sledovat u každého, kdo si je přeje sledovat jako vlády a úřady. Navíc, pokud někdo nepřetržitě sleduje transakční aktivitu každé peněženky, vždy existuje šance, že bude schopen najít skutečnou identitu držitele peněženky. To v Moneru nelze provést, protože používá kryptografickou technologii, která chrání adresy odesílatele a příjemce, spolu s dalšími podrobnostmi transakce.

Mohlo by se Vám také líbit: 10 nejlepších peněženek Monero [XMR] recenzováno (vydání 2019)

ZCash (ZEC)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 4,44 GH / s
 • Bloková odměna: 10,000080
 • Bloky: 586 487
 • Čas bloku: 2,50 minuty
 • Výnosy / zisk za den: 3,17 USD / 1,68 USD

Zcash, stejně jako Monero se zaměřuje na soukromí. Zcash nabízí dva typy adres: transparentní adresy, které jsou veřejně viditelné na blockchainu Zcash, a stíněné adresy, které jsou soukromější, protože soukromí je pilířem, na kterém staví architektura Zcah. Se Zcashem není spojena žádná centrální databáze, takže se nemusíte obávat jediného bodu selhání nebo šance hackerství. Protože je provozován řadou počítačů a systémových sítí, je téměř nemožné, aby ho orgány kontrolovaly nebo vypínaly. Stejně jako Monero, i transakce Zcash probíhají bez zveřejnění odesílatele, příjemce nebo částky transakce.

Feathercoin (FTC)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 5,22 GH / s
 • Bloková odměna: 40,00
 • Bloky: 2 788 198
 • Čas bloku: 1,00 minuty
 • Výnosy / zisk za den: 0,10 USD / (0,86 USD)

Název Feathercoin bylo dáno minci zakladateli, když si představovali vývoj tokenu, který byl lehčí než světlo. Tato lehkost a vhodnost mince obvykle vede k platbám za peří, což zrychluje ověřování a zpracování bloků (obvykle se blíží jednomu bloku každou minutu). Mince má poměrně velkou zásobu 336 milionů mincí (v současné době je v oběhu 210 milionů). Mnoho analytiků na ulici srovnává Feathercoin s vyspělou a upravenou verzí bitcoinu, o které se předpokládá, že původně vycházela ze zdrojového kódu litecoinu. Uživatelé Feathercoinů mají snadný přístup ke dvěma peněženkám (FeathercoinCore a Electrum), které fungují přesně v souladu s bitcoinovými peněženkami, pouze s tím rozdílem, že jsou lehčí a mnohem rychlejší při zpracování bloků. Kromě dvou peněženek pro stolní počítače najde Feathercoin podporu z různých mobilních peněženek, což z něj dělá docela běžnou minci.

Přečtěte si také: Litecoin [LTC] Cenová predikce pro 2019/2020/2025

Einsteinium (EMC2)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 79,42 GH / s
 • Bloková odměna: 2,00
 • Bloky: 2 456 664
 • Čas bloku: 1,00 minuty
 • Výnosy / zisk za den: 1,54 USD / (2,06 USD)

Einsteinium je digitální měna, která byla vyvinuta se záměrem financovat technologické, vědecké a humanitární projekty. Měna také stojí jako zdroj financování a cirkuluje pomocí výpočtu důkazu o práci, stejně jako bitcoin. Celkově tedy Einsteinium funguje velmi podobně jako bitcoin, který je připojen k charitativnímu fondu. Společnost, která stojí za EMC2, Einsteinium Foundation je první open-source blockchainová síť, která je spojena se shromažďováním finančních prostředků pro vědecké a technologické podniky, které jsou zaměřeny na zlepšování a rozvoj vědy a inovací.

StartCoin (START)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 105,68 GH / s
 • Bloková odměna: 5,00
 • Bloky: 2 033 754
 • Čas bloku: 1,00 minuty
 • Výnosy / zisk za den: 0,02 USD / (3,58 USD)

StartCOIN, podobně jako EMC2 také pomáhá při podpoře a propagaci crowdfundingu (s hlavním zaměřením na charitativní) iniciativy. Kromě získávání peněz funguje mince také jako token odměny pro držitele, když sdílejí a podporují crowdfundované projekty. Mince a projekt byly zahájeny v červenci 2014 a byly rozdvojeny z rozdílu litecoinů, protože nepoužívá algoritmus litecoinu Scrypt. Celková nabídka mincí je omezena na 84 milionů USD s blokovou odměnou o polovinu ročně.

GameCredits (GAME)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 203,95 GH / s
 • Bloková odměna: 12.50
 • Bloky: 2 461 344
 • Čas bloku: 1,50 minuty
 • Výnosy / zisk za den: 1,94 USD / (1,66 USD)

GameCredits (GAME) byla spuštěna v roce 2014 se zaměřením na herní průmysl, který držitelům umožnil používat ji k online nákupu digitálního zboží a herních služeb. Společnost, která stojí za mincí, GameCredits Inc. byla založena v Srbsku v roce 2016 a nyní má tým 100 lidí, kteří jsou rozděleni do pěti zemí. GameCredits, mince, která staví základy na bitcoinu, z ní čerpá mnoho inspirace. Těžba kryptoměny využívá algoritmus Scrypt podle principu PoW (proof-of-work).

Florincoin (FLO)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 390,92 GH / s
 • Bloková odměna: 6.25
 • Bloky: 3 596 760
 • Čas bloku: 40,00 sekund
 • Výnosy / zisk za den: 1,65 USD / (1,95 USD)

FlorinCoin se představuje jako platforma, která se používá k vytváření plně decentralizovaných aplikací. Mince zajišťuje výkon celé sítě Florin a pomáhá udržovat vysokou rychlost zpracování transakcí s časem vytvoření bloku 40 sekund. Hlavním rozlišovacím prvkem tohoto projektu byla schopnost přidat ke každé transakci komentáře až do 528 znaků. Většina FlorinCoinu je založena na otevřeném kódu bitcoinu, ale s podvody od litecoinu.

Verge (XVG)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 755,13 GH / s
 • Bloková odměna: 730,00
 • Bloky: 3369191
 • Čas bloku: 30,00 sekund
 • Výnosy / zisk za den: 1,67 USD / (1,93 USD)

Okraj je vylepšená verze původního bitcoinového blockchainu, jehož cílem je dosáhnout svého poslání poskytovat jednotlivcům a podnikům rychlý, efektivní a decentralizovaný způsob provádění přímých transakcí s výhodou ochrany soukromí. Konečným cílem mince je přinést kryptoměnu, aby ji lidé mohli používat každý den. Díky Verge Currency mají podniky i jednotlivci přístup k flexibilním možnostem odesílání a přijímání plateb.

Vertcoin (VTC)

Klíčové statistiky těžby

 • Hashrate sítě: 778,68 GH / s
 • Bloková odměna: 25.00
 • Bloky: 1192 732
 • Čas bloku: 2,50 minuty
 • Výnosy / zisk za den:

Návrh Vertcoin blockchain byl vyroben tak, aby se těžařská síla neztužila. To byla snaha vývojáře mince udržet měnu po celou dobu zcela decentralizovanou. Poté, co se postarali o decentralizaci, zakladatelé dohlíželi na to, aby mince byla snadno těžitelná, což by usnadnilo těžbu kryptoměny pro každého. Velmi podobný litecoinu, algoritmus konsensu společnosti Vertcoin je velmi odolný vůči VTC ASIC. Na rozdíl od mnoha dalších altcoinů, které dnes existují, Vertcoin nikdy neměl ICO, výsadek ani předminovací bonusy. I toto bylo navrženo z nějakého důvodu, aby to skupině nebo jednotlivcům neposkytlo žádnou nepřiměřenou výhodu tím, že jim poskytneme přístup k Vertcoinu před obecenstvím.

Závěr

I když se tyto mince snadno těží, je nutné, aby si nový horník všiml dalšího faktoru, který pro ně může změnit věci, jako je použití bazénů. Nejjednodušší těžba kryptoměny je také funkcí toho, jak jsou účtovány poplatky za fond. Být součástí fondu zvyšuje frekvenci výplat pro každého, kdo je součástí fondu. Aby měl vše pod kontrolou, rozhodně potřebuje nejlepší dostupné zdroje, aby těžbu kryptoměny skutečně usnadnil.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map