1. Přehled

1.1 Astronomický růst obchodování s krypto deriváty v roce 2020  

V průběhu let se kryptoměny vyvinuly z okrajových aktiv do hlavního proudu přijetí. Růst kryptoměn byl původně tažen obchodování na spotovém trhu

V roce 2017 se Chicago Board Options Exchange (CBOE) a Chicago Mercantile Exchange (CME) staly prvními tradičními burzami, které nabízejí obchodování s krypto deriváty. Vzhledem k tomu, že CBOE a CME jsou dobře regulované a renomované burzy derivátů, obchodování s futures BTC sbíralo hlavní zájem velkých korporací, bank a jednotlivců s vysokou čistou hodnotou (HNI), kteří byli dříve skeptičtí vůči kryptoměnám. K obchodování kryptoměnových futures na těchto burzách však může dojít pouze v běžných pracovních hodinách. 

V roce 2020 vedl vývoj decentralizovaného financování (DeFi) k vývoji a inovacím v krypto ekosystému. Několik krypto burz vyvinulo pro trh různé derivátové produkty. Trh je spíše vnímavý k těmto derivátovým produktům, což jsou možná hlavní důvody astronomického vzestupu krypto derivátů. Zřízení několika centralizovaných a decentralizovaných burz s krypto deriváty vedlo k obchodování s deriváty 24/7 a každodennímu nárůstu obratu.

„Za poslední rok jsme zaznamenali velký nárůst uživatelského prostoru, pokud jde o trh s krypto deriváty. Věřím, že trh s krypto deriváty bude v následujících letech nadále růst. “Jack Tao (generální ředitel, Phemex)

1.2 Objem obchodování s krypto deriváty nyní překročil 1,3 bilionu dolarů

Jak uvádí Theblockcrypto, průměrný denní objem obchodování s krypto deriváty přesáhl v prosinci 2020 více než 1,3 bilionu USD, což představuje 55% celkového trhu s kryptoměnami. Obchodování s krypto deriváty předstihlo spotový trh, který tvoří pouze 45% veškerého obchodování s kryptoměnami. Níže uvedené grafy zobrazují objem obchodování & agregovaný otevřený zájem o bitcoinové futures v roce 2020.  

Zdroj dat – Kryptoměna

* Upozorňujeme, že hodnoty ve výše uvedených grafech jsou přibližné a musí být použity pouze pro směrové účely. 

1.3 Proč si krypto deriváty získávají popularitu mezi obchodníky?

Za prvé, rok 2020 byl bouřlivým rokem pro fiatový finanční systém. Nebývalá expanzivní fiskální a měnová politika ohrožovala celý finanční ekosystém masivní inflací. V důsledku toho museli jednotliví i institucionální investoři hledat životaschopné alternativy pro uchování hodnoty mimo fiatový finanční systém. Obrátili se na kryptoměny, což vedlo k prudkému nárůstu objemů obchodování. Kryptoměně konkrétně nabízely příležitost spekulovat a zajistit proti nejistotám, které přináší COVID-19.

Zadruhé, zvýšená regulace kryptoměnového sektoru zvýšila chuť na krypto deriváty. Regulace krypto ekosystému je vnímána jako kývnutí na souhlas vlád a finančních úřadů. To vedlo k tomu, že veřejné společnosti, zajišťovací fondy a jednotlivci s vysokou čistou hodnotou vstoupili na trh za účelem dosažení vynikajících výnosů. V roce 2020 došlo k největší regulaci kolem kryptoměn, která se shodovala s nejvyšším počtem podnikových obchodníků s krypto deriváty. Tito obchodníci, kteří hledají lepší výnosy, často upřednostňují krypto deriváty, protože umožňují obchodování s pákovým efektem, což výrazně zvyšuje zisky.

Kryptoměně také hrají důležitou roli při zjišťování cen jejich kryptoměn. Například likvidita trhu s deriváty se v minulosti projevila objevováním cen BTC a ETH. Vzhledem k tomu, že obchodníci mohou jít jak dlouho, tak krátce, objevování cen se stává efektivnějším, na rozdíl od spotových trhů, kde investoři a obchodníci mohou držet pouze kryptoměny v naději, že ceny vzrostou. Krypto deriváty zajišťují, že zjišťování cen spočívá na nabídce a poptávce. To pomáhá omezit časté volatility spojené s krypty, a tím zajistit plynulejší úpravy cen. 

2. Výhled na krypto deriváty v roce 2021

Stojí za zmínku, že zavedení obchodování s deriváty často signalizuje splatnost a běžné přijetí jakéhokoli aktiva. Důvodem je, že deriváty jsou určeny pro sofistikovanější obchodníky a investory. 

Níže uvádíme některé z hlavních důvodů, proč krypto deriváty budou i nadále růst v roce 2021 a dále. 

2.1 Krypto deriváty přinášejí na trh likviditu

Obchodování s krypto deriváty znamená, že nemusíte vlastnit podkladové mince. Můžete tedy snadno vstoupit a opustit obchod. Je všeobecně známo, že na trhu existují konečné kryptoměny. V této publikaci je například v oběhu o něco více než 17 milionů BTC. To by znamenalo, že BTC je na spotovém trhu spíše nelikvidní, což znamená, že je náchylný k cenové volatilitě. S deriváty však mohou tvůrci trhu snadno řídit svou expozici poskytováním likvidity a zajištěním svých rizik na spotovém trhu. To zase uvolní likviditu pro podkladové kryptoměny.

2.2 Deriváty se používají k zajištění cenového rizika kryptoměny

Byli jsme svědky hlavního proudu přijímání kryptoměn. To znamená, že obchodníci a korporace mohou používat kryptoměny jako platební prostředek. Vzhledem k tomu, že kryptoměny jsou ze své podstaty volatilní, deriváty dávají obchodníkům možnost se proti těmto rizikům zajistit. Řekněme například, že očekáváte, že BTC bude volatilní. V tomto případě můžete použít inverzní futures BTC / USD k uzamčení konkrétní hodnoty. Tím se eliminuje riziko držení kryptoměn a také to pomůže firmám, které považují krypta za příliš riskantní.

2.3 Při zjišťování cen kryptomat budou hrát důležitou roli deriváty

U každého aktiva je cena často určena jeho nabídkou a poptávkou. V minulosti bylo objevování cen na krypto trhu neúčinné. Je to proto, že obchodování na spotovém trhu dominovalo obchodování s kryptoměnami. Na spotovém trhu se obchodníci a investoři účastní s jediným cílem: kryptoměny, které drží, ocení. S deriváty mohou obchodníci jít dlouhou nebo krátkou dobu. To ve spojení se zvýšenou likviditou zajišťuje efektivnější proces zjišťování cen. Všimněte si, že efektivita při zjišťování cen pomáhá legitimizovat kryptoměny jako obchodovatelná aktiva.

3. Případová studie: Jak společnost Phemex urychluje přijetí obchodování s krypto deriváty

3.1 Vývoj kryptoměnové burzy Phemex   

Phemex je centralizovaná společnost se sídlem v Singapuru krypto burza který nabízí spotové i derivátové obchodování. Zahájila provoz v listopadu 2019, čímž se stala jednou z nejmladších kryptoburz na světě a jednou z nejrychleji rostoucích. Obchodování s deriváty Phemex překonalo některé z více zavedených kryptoburz za pouhý rok provozu. V současné době je na 11. místě s denním obratem kolem 800 milionů USD.

Trhy s deriváty Phemex poskytovat trvalé smlouvy pro BTC, ETH, Ripple, Tezos, LTC a Chainlink. Burza také nabízí trvalou smlouvu bez kryptoměny GOLD / USD. Všimněte si, že všechny smlouvy obchodované na Phemexu jsou vypořádány v USD, s výjimkou inverzní smlouvy BTC / USD vypořádané v BTC. Smlouvy Phemex navíc nabízejí až 100násobnou páku.

Phemex

Navigace v obchodní platformě společnosti Phemex je relativně snadná. 

Na levé straně platformy můžete vybrat trh, se kterým chcete obchodovat – spotový nebo smluvní trh. Zobrazí se také kniha objednávek v reálném čase spolu s grafem vybraného aktiva. Platforma Phemex vám také poskytuje snadný přístup k vašim aktuálně otevřeným pozicím, uzavřeným pozicím, aktivním objednávkám, podmíněným objednávkám, výplním a historii vašich objednávek. To usnadňuje správu vašich obchodů a sledování vaší historie obchodování při současném sledování cenových grafů. 

3.2 Fascinující vlastnosti kryptoměny Phemex, které musíte znát

Platforma Phemex má „přehled údajů„Část, která vám poskytne podrobné informace o konkrétním obchodovatelném krypto derivátu. Tato část obsahuje podrobné informace o signálech, souhrn tokenů, denní aktivní adresy a trendy vyhledávání. 

Tato část poskytuje širokou škálu informací o trvalých smlouvách nabízených společností Phemex. Zahrnují datum expirace, počáteční a udržovací marži, míru financování, interval financování, další financování, předpokládanou míru, cenu značky, metodu označení, limit rizika a krok rizika, otevřený úrok, 24hodinový obrat, velikost kontraktu a maximální množství objednávky.

Níže je ukázka, která vysvětluje některé hlavní funkce nabízené burzou Phemex.

3.3 Co dělá z Phemexu jedinečnou burzu pro obchodování s krypto deriváty?

  • Registrace Phemex – Vytvoření obchodního účtu derivátů u společnosti Phemex je nejjednodušší, protože tato burza nemá žádnou politiku KYC. Vše, co potřebujete, je vyplnit svou e-mailovou adresu a zadat heslo, což by vám mělo zabrat méně než minutu. 

Můžete se zaregistrovat na burze Phemex od tady:

Phemex

  • Obchodování s Phemex – Otevírání a zavírání pozic pomocí Phemexu je relativně snadné a přímé. Máte na výběr ze široké škály typů objednávek – tržní objednávky, zavírání spouštěcích objednávek, pouze zveřejňování, omezování pouze, hromadné objednávky, dobré do zrušení, vyplnění nebo zabití a „okamžité nebo zrušení“ objednávek. S každou pozicí, kterou uděláte, máte svobodu zvolit si preferovaný pákový efekt až 100krát.
  • Zabezpečení Phemex – pro zabezpečení peněženek společnost Phemex implementovala hierarchický deterministický systém studené peněženky navržený tak, aby zajišťoval podvojné účetnictví, a tím zajišťoval prostředky klientů. Má také zabezpečení systému svých strojů zabezpečené v cloudu Amazon Web Service (AWS).

Jack Tao (CEO, Phemex) v nedávném rozhovoru hovořil o bezpečnosti a zabezpečení klientských prostředků, řekl: „Vždy přemýšlejte o klientovi: co potřebuje a jak zajistit, aby jeho prostředky byly v bezpečí, místo aby přemýšlel o vydělávání peněz . “

  • Poplatky Phemex – Phemex neúčtuje poplatky za vklad a má velmi nízké a konkurenceschopné poplatky za výběr. Poplatek za smluvní obchodování na Phemexu zahrnuje poplatek za převzetí 0,075% a poplatek za odměnu tvůrce 0,025%. K dispozici je také počáteční maržový poplatek ve výši 1% a udržovací maržový poplatek ve výši 0,5%. Poplatky účtované společností Phemex jsou v souladu s průmyslovými standardy. 

Doufáme, že jste tento článek shledali poučným. V případě jakýchkoli dotazů nám dejte vědět v komentářích níže. Na zdraví. 

Návštěva Phemex dozvědět se více.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me