Výroční zpráva 2020: Rise Cryptocurrency Derivatives + Huobi Case Study

Kryptoměna vs. derivátové obchodování v roce 2020

 S vývojem kryptoměn v průběhu let vstoupil trh s kryptoměnami do sekce obchodování s deriváty. A objem meziročně zaznamenal výrazný růst. Burzy kryptoměnových futures zpočátku prošly regulačními systémy několika výzvami. Než byla burza veřejně spuštěna, musela projít mnoha kontrolami.

V roce 2019 již existující kryptoměnové budoucí burzy zaznamenaly nové rekordy v objemu obchodování s novými produkty, které budou spuštěny společně. Rok 2020 dále rostl v prostoru kryptoměnových futures.

Kromě toho měl spotový trh pomalý start, ale v posledním čtvrtletí roku 2020 si vedl výjimečně dobře – bitcoin mu dal velkou podporu. Poté, co probojovali úrovně odporu kolem 10 000 USD, bitcoinový spotový trh úspěšně porušil a do konce roku 2020 vyletěl na zhruba 30 000 USD.

Podle zprávy o průmyslovém odvětví kryptoměny, která byla zveřejněna v listopadu 2020 z Token Insight,

objem obchodování s krypto deriváty dosáhl ve třetím čtvrtletí 2,7 bilionu $ součtem údajů ze 42 krypto burz.

Pro srovnání, hodnota Q3 představuje nárůst o 25,1% z objemu obchodování s krypto deriváty Q2. Také procentní nárůst od 3. čtvrtletí 2019 činil neuvěřitelných 159,4 procenta. Tato čísla skutečně znázorňují masivní růst kryptotrhu v prostoru futures.

Kryptoměna vs. derivátové obchodování – korelace

S neočekávanými počty přicházejícími z trhů s deriváty nebyl korelační koeficient mezi spotovým trhem a trhem s deriváty v souladu s předchozími čtvrtletími.

V prvním čtvrtletí roku 2020 byla korelace mezi spotem a futures 0,31, což je podstatně méně než 0,76 v předchozím čtvrtletí, 4. čtvrtletí 2019. Tato čísla naznačují, že investoři přesouvají své zaměření na trh s deriváty a jsou relativně nezávislí na krypto spotu.

Trh s deriváty nyní představuje ~ 55% celkového krypto trhu

Růst objemu obchodování s krypto deriváty se po prvních dvou čtvrtletích nezastavil. Podle zprávy zveřejněné společností CryptoCompare v lednu 2021 došlo v prosinci k nárůstu objemu obchodování v segmentu krypto derivátů o 8,6% a dosáhlo historického maxima na 1,43 bilionu USD oproti 1,32 bilionu $ v předchozím měsíci.

Trh s krypto deriváty navíc nyní představuje přibližně 55% celkového trhu s kryptoměnami. Tato konzistentní čísla naznačují, že sofistikovaní investoři mají zájem zkoumat futures, protože jim nabízejí prostředky ke spekulacím na trhu, aniž by jej museli skutečně kupovat..

Úřad správce měny (OCC) ukázal odhady, že banky jsou v současné době vystaveny více než 200 bilionům dolarů na celém národním trhu s deriváty, což naznačuje, jaký význam mají banky vůči derivátovým produktům. A z výše uvedených čísel a statistik existuje velká šance, že krypto deriváty přispějí k expozici.


Měli bychom také zmínit příspěvek burz k masivnímu nárůstu přijetí obchodování s krypto deriváty. Jednou z takových pozoruhodných výměn je Huobi.

V roce 2020 vykázalo obchodování s futures na minci Huobi, které zahrnuje 13 významných kryptových aktiv, jednostranný objem obchodování ve výši 1,32 bilionu dolarů, který dominuje všem ostatním kryptoměnám tam venku.

Níže uvedený graf vysvětluje změny podílu na trhu mezi nejlepšími burzami ve 2. a 3. čtvrtletí roku 2020.

Huobi(Zdroj – Token Insight)

Proč krypto deriváty přebírají spotové obchodování?

 Vzestup krypto derivátů byl v tandemu s rozkvětem trhu s kryptoměnami. Zde jsou některé z hlavních důvodů, proč kryptové deriváty přebírají spotové obchodování.

Ochrana před volatilitou – Od samého počátku mají kryptoměny pověst notoricky volatilní. Krypto deriváty chrání obchodníky a investory před riziky volatility spojenými s kryptotrhem, zejména při medvědí výběry. Umožňují investorům zajistit se proti potenciálním ztrátám, které mohou vzniknout z volatility.

Přístup k finanční páce – Deriváty umožňují obchodníkům využívat pákový efekt. Pokud máte na spotovém trhu 1 000 $, můžete si koupit pouze kryptoměny v hodnotě 1 000 $. Pozice, kterou zaujímáte, je omezena prostředky, které máte – spotový trh má tendenci být omezující pro malé retailové investory. U derivátů můžete zaujmout pozice s pákovým efektem. Například pokud máte 1 000 $ a obchodujete s deriváty s pákovým efektem 200 X, znamená to, že si můžete otevřít pozici v hodnotě 200 000 $. To významně zvyšuje vaše zisky ve srovnání s obchodováním na spotovém trhu.

Deriváty umožňují obchodování za jakýchkoli tržních podmínek – U derivátů obchodníci nevlastní podkladové kryptoměny, na rozdíl od spotového obchodování. Obchodníci s krypto deriváty tak mohou spekulovat o cenových pohybech podkladových kryptoměn a mohou být podle svého přání dlouhé nebo krátké. Tím je zajištěno, že obchodníci získají zisky bez ohledu na to, jak se bude cena pohybovat.

Zabezpečení proti hackerům – Hackeři mohou získat přístup do vašich peněženek a ukrást vaše kryptoměny. Některé z hlavních kryptoměn byly oběťmi takového hackerství. Investorům na spotových trzích musí být účtovány další poplatky za zřízení chladírenských skladů, aby byly zajištěny jejich podíly. U derivátů neexistuje riziko takových ztrát, protože nevlastníte žádné kryptoměny, ale jednoduše sázíte na obchodování s cenovými výkyvy.

Případová studie – Huobi zpřístupňuje deriváty kryptoobchodníkům po celém světě

Společnost Huobi byla založena v roce 2013 s ústředím v různých finančních centrech, včetně Singapuru, Austrálie, Číny, Indonésie, Ruska, Argentiny, Japonska, Jižní Koreje a Thajska.

Burza Huobi poskytuje 340 obchodovatelných aktiv a má průměrný denní objem obchodování 58,6 miliard dolarů. Mezi aktiva krypto derivátů patří futures, swapy s maržou na mince, swapy s marží USDT a opce. Mezi aktiva dostupná na Huobi patří kryptoměny hlavního proudu, jako jsou BTC, ETH, LTC atd., Spolu s několika dalšími altcoiny a stablecoiny jako USDT a HUSD (Huobiho stablecoin).

Platforma Huobi se snadno a snadno používá, zejména pro začínající obchodníky s kryptoměnami. Obchodovatelné krypto deriváty na této platformě jsou také kategorizovány jako „oblíbené“ – které sledují vaše nejobchodovanější deriváty, futures, swapy s mincí a swapy s marží USDT.

Huobi

Krypto deriváty jsou také kategorizovány v závislosti na kontraktech, jak je znázorněno na snímku níže.

Na níže uvedeném snímku vidíme snadný přístup k našim aktuálně otevřeným pozicím, objednávkám, historii, záznamům atd. Díky tomu je snazší sledovat naše portfolio a výkonnost obchodování.

huobi

Společnost Huobi také představila spoustu inovativních funkcí, jako je mechanismus uzamčené marže, zisk a stop-loss, vypořádání v reálném čase, sledování tvůrce & Snaží se snížit náklady na obchodování a zlepšit využití aktiv pro své uživatele.

Například nedávno spuštěná funkce Daily Settlement umožňuje uživatelům sklízet své odměny předem bez čekání na vypořádání nebo doručení svých obchodů každý týden. Vylepšená funkce take-profit a stop-loss také umožňuje uživatelům nastavit míru zisku. Díky spontánní předpovědi PnL si tedy uživatelé mohou být jisti dalším tahem.

Ciara, viceprezident společnosti Huobi, hovořil o nejnovějších inovacích v Huobi, řekl: „Stále mluvím s mnoha institucemi a poslouchám jejich zpětnou vazbu, potřeby, a proto jsme vždy věnovali sto procent naší energie na rozvoj nové produkty, protože nám říkají o těchto potřebách. Výsledkem je, že jsme navrhli mnoho inovativních funkcí, abychom ušetřili čas a náklady na transakce uživatelů. “

Níže jsou uvedena některá čísla, která zobrazují dopad Huobi na trh krypto derivátů:

Huobi

Jak snadno obchodovat s krypto deriváty na burze Huobi?

 Registrace Huobi – Otevření účtu u Huobi je jednoduché a jednoduché. Musíte se pouze zaregistrovat pomocí své e-mailové adresy – proces trvá méně než dvě minuty. Vše, co musíte udělat, je navštívit jejich oficiální webové stránky a klikněte na tlačítko Zaregistrovat se.

Huobi

Zatímco procházení obchodní platformou Huobi je relativně snadné, otevírání a zavírání obchodů je mnohem jednodušší. Na levé straně obchodní platformy vyberete preferovanou třídu aktiv. Platforma vám také poskytuje širokou škálu technických, analytických nástrojů, včetně grafů z TradingView a hloubkových zpráv o trhu.

Níže uvedená jednoduchá ilustrace vysvětluje některé z nejvýznamnějších trhů a služeb nabízených burzou Huobi.

Huobi

Proč je Huobi lepší než jiné kryptoměnové burzy s deriváty?

Ačkoli na burze Huobi existuje mnoho funkcí, které jsou mnohem lepší než ostatní burzy, poplatky a ochrana zákazníků jsou funkce, které vynikají.

Poplatky Huobi – Poplatky za obchodování v Huobi jsou o něco nižší než průměr v tomto odvětví. Tyto účtované poplatky se mírně liší v závislosti na třídě krypto derivátů, s nimiž se obchoduje. U běžných uživatelů jsou poplatky „tvůrce“ průměrné na 0,02%, zatímco poplatky „příjemce“ se pohybují od 0,04% do 0,05%.

Na rozdíl od konkurenčních platforem, které pro získání statusu VIP vyžadují objem obchodování až 250 BTC (~ 92,5 milionů USD), vyžaduje Huobi pouze 25 milionů, což je na tomto býčím trhu mnohem přátelštější. Dosažení nejvyšší úrovně (VIP 7) bude vyžadovat pouze 30denní objem obchodování v hodnotě 0,5 miliardy USD.

huobi

Ochrana zákazníků Huobi – Společnost Huobi chránila své zákazníky silným systémem obrany proti kybernetické bezpečnosti, který významně minimalizuje rizika útoků DDoS (Dedicated Denial of Service). Kromě toho má Huobi bezpečnostní fond ve výši 20 000 BTC pro všechny své uživatele.

Pro každý obchodní pár je připraveno určité množství pojistného fondu. Kromě toho existují cenové limity, limity objednávek, limity pozic a monitorování v reálném čase, které chrání uživatele před manipulací s trhem. V zájmu ochrany uživatelů před zbytečnými ztrátami při likvidaci navrhla společnost Huobi třífázový mechanismus ochrany před likvidací a při částečné likvidaci nebudou účtovány žádné transakční poplatky. To je něco, co stěží vidíme na jakékoli jiné populární kryptoburze.

Doufáme, že vás tento článek bude informovat. V případě jakýchkoli dotazů nám dejte vědět v komentářích níže. Na zdraví.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map