Výroční zpráva za rok 2020: Rise of Crypto Banking Services a případová studie Nexo

V prvním čtvrtletí roku 2020 došlo na celém kryptotrhu k masivnímu propadu, když bitcoiny klesly na úroveň 3 500 $. Následující měsíce přinesly bitcoinu oživení tvaru V, což lze připsat snížení kryptoměny na polovinu. Oživení bylo vynikajícím znamením jeho vyhlídek, protože kryptotrh překonal trh s akciemi.

[lwptoc]

Růst bankovnictví v kryptoměně uprostřed pandemie Covid-19

Téměř každý finanční trh utrpěl z pandemie Covid-19 zásadní zásah. Na nově založeném bankovním trhu s kryptoměnou došlo po stabilitě roku 2019 díky pandemii k prudkému růstu.

Působivé výnosy přilákaly investory a manažery bohatství. Vzhledem k tomu, že krypto je přístupné téměř každému s připojením k internetu a malou rezervou hotovosti, mnoho lidí zjistilo, že je vhodné prozkoumat krypto, což vytváří poptávku po funkcích krypto bankovnictví.

Nejlepší držitelé bitcoinů - institucionální investořiZdroj: kevinbrooks.com, nejlepší držitelé bitcoinů – institucionální investoři

Růst krypto bankovnictví, včetně půjčování a půjčování, byl svědkem vzestupu hokejky, když se uživatelé kryptoměny v nejistých dobách obrátili k stablecoinům, aby zaparkovali svá aktiva. Když jsme byli v polovině roku 2020, všechny trhy se vzchopily a mnoho z nich dosáhlo maxima všech dob. Trh s kryptobankovnictvím však zůstal mimo výkon.

“Například pomalu se zotavující americká ekonomika ztěžovala velkým gigantům, jako je JP Morgan Chase, rychlý růst úvěrů; nemluvě o tom, že úrokové sazby se blíží historickým minimům. Zároveň na trhu s kryptobankovnictvím rostly poskytovatelé kryptoměn jako NEXO. “

Podle článku od Leeora Shimrona, spisovatele z Forbes,

„Zdůraznění růstu a potenciálu kryptoměnového systému by platformy pro půjčování kryptoměn byly zásadním nástrojem v budoucích technologiích.

Krypto banky umožňují uživatelům získat až 10% APY na jejich vsazených aktivech, ve srovnání s pouhým 0,1% úrokem za držení aktiv u tradičních finančních společností. Tyto atraktivní sazby přiměly investory přejít na krypto síť z komerčních bank během této kontrakční fáze kvůli COVID-19.

Proč je krypto bankovnictví budoucností tradičního bankovnictví?

V poslední době vytvořily decentralizované systémy silnou konkurenci pro centralizované banky, pokud jde o uživatelské výhody a bezpečnost. Platformy pro půjčení kryptoměn mění bankovní hru, přičemž výsledky jsou zcela evidentní. 

  • Poptávka po kryptoměně kvůli Covid-19

Zatímco Covid-19 snížil růst mnoha průmyslových odvětví, působil jako katalyzátor zvýšené poptávky po krypto bankovních aplikacích. Půjčky kryptoměn měly během svého uvedení na trh slabý růst. Vše, co potřebovala, byla podpora, aby si lidé uvědomili její potenciál – který vycházel z neočekávané pandemie. 

Například v pozdějších měsících roku 2020 bylo krypto považováno za pojištění proti ekonomickému spadu, které přitahuje významné institucionální investory. Ve výsledku se výhody krypto bankovnictví dostávají k běžné veřejnosti.

  • Vzestup kryptoměny v rozvojových zemích

Kromě významného nárůstu objemu na rozvinutých trzích rychle roste na rozvíjejících se trzích kryptosystém. Průkazným příkladem je Afrika, kde byl růst využití krypto nad očekávání. 

Arcane ResearchStudie s pomocí krypto burzy Luno to tvrdila,

Afrika je nejslibnější oblastí pro začlenění kryptoměny kvůli své vysoké inflaci, volatilním měnám, špatné tradiční bankovní infrastruktuře a slušné populaci v technologickém světě. 

Kryptoměny podobně vylučují pozitivní vibrace na trzích, jako je Mexiko a Indie. Vzhledem k prosperitě digitálních měn v těchto zemích se odborníci domnívají, že krypto bankovnictví by v příštím roce přineslo revoluci v tradičním bankovním systému..

Jak může půjčení kryptoměny narušit úvěrový trh?

Součástí kryptoměnového ekosystému je rychle rostoucí úvěrový trh, který má potenciál narušit stávající úvěrový prostor obrovskou rezervou.

Statistická zpráva společnosti CredMark vydaná v prosinci 2019 ukázala, že trh s kryptoúvěry poskytl úvěr zpracovaný do září 2019 ve výši více než 6,4 miliardy USD. 

Navíc od svého vzniku v roce 2018 dosáhl celkový kolaterál vydaný pro krypto půjčky 10,5 miliardy. S přihlédnutím k podobným událostem předpovídají krypto analytici do konce roku 2022 zpracovaný kryptoúvěr v hodnotě více než 25 miliard.

Centrální banky ve vyspělých zemích výrazně snížily úrokové sazby, přičemž některé země nepůsobí záporným úrokem. 

Míra inflace je navíc vyšší než úroková sazba ve většině rozvojových a rozvinutých zemí; neexistuje skutečný růst hodnoty. To vedlo trh DeFi k dosažení velkých výšek, protože uživatele láká příslib mnohem lepších úrokových sazeb než u tradičních bank jak pro půjčování, tak pro půjčování.

Zdroj: DeFi Pulse

Jak je z grafu patrné, půjčky kryptoměn zaznamenaly v roce 2020 – v roce hospodářského úpadku – exponenciální nárůst – což jasně naznačuje zájem a víru uživatelů na trhu kryptoúvěrů. Statisticky vzato se celková uzamčená hodnota do konce roku zvýšila 23krát, v časovém rámci pouhých šesti měsíců.

Když kryptoměnoví investoři začnou využívat kryptoaktiva k přístupu k financování půjček, mohl by se globální úvěrový trh stát zranitelným vůči narušení.

nexo

Případová studie – Jak společnost Nexo přispívá k revoluci v půjčování kryptoměn

  • Jak funguje Nexo? 

Nexo je jednou z platforem, která přinesla vážnou užitečnost digitálním aktivům drženým krypto investory po celém světě. Díky Nexo si majitelé kryptoměn půjčují fiat měny od Nexo Instant Crypto Credit Lines ™ vložením jejich krypt jako kolaterálu. 

U půjčovacích služeb společnosti Nexo je jedinečné to, že se liší od standardní půjčky, kdy si uživatel obvykle vybere pevnou částku úvěru a je povinen jej splatit ve stanovené lhůtě. Jakmile Nexo přidá klient ke svému účtu kryptoměnu, bude mu okamžitě k dispozici kreditní hranice. 

Uživatelské rozhraní platformy Nexo je jednoduché a jeho navigace je velmi snadná. Uživatelé si mohou vybrat mezi používáním desktopové verze platformy na platform.nexo.io nebo stažením nativního obsahu pro mobily Aplikace Nexo Wallet. Níže uvedený jednoduchý obrázek vysvětluje, jak funguje půjčování a půjčování na platformě Nexo. 

Jak používat NEXO      Jak používat NEXO?

Doufáme, že výše uvedená ilustrace vám dala jasnou představu o tom, jak platforma Nexo funguje. Podrobnější vysvětlení k výše uvedeným informacím naleznete v tohle video

  • Další funkce platformy Nexo

Jednou z hlavních výhod používání platformy Nexo je to, že dává uživatelům možnost monetizovat kryptoměna, aniž by je museli prodávat. Před pár lety jediným způsobem, jak mohli lidé z jejich kryptoměn profitovat, byl jejich prodej za vyšší cenu, než za jakou je koupili. Platformy jako Nexo ale hru změnily a nyní mohou držitelé kryptoměn využívat svá aktiva co nejlépe. Některé z pozoruhodných funkcí platformy Nexo najdete na obrázku níže. 

Funkce NEXOFunkce NEXO

Uživatelé Nexo také získávají s Nexo výnosy s vysokou výnosností prostřednictvím svých Vydělávejte Krypto & Fiat sada. Sada Earn nabízí až 12% úrok ze všech nečinných aktiv v peněžence Nexo uživatele s platbami úroků denně!

nexo

  • Co odlišuje Nexo od jiných platforem pro půjčování kryptoměn?

Bez poplatku – Sotva existují platformy, které by neúčtovaly žádné poplatky. Někteří z jejích konkurentů účtují vysoké poplatky, jako jsou provize FX, poplatky za likvidaci, poplatky za založení, poplatky za vklad / výběr atd. Zásady společnosti Nexo #ZeroFess všechny tyto poplatky vylučují.

Dynamické kryptoměnové linky – Pokud používáte Nexo, pokud se hodnota vašich zajištěných aktiv ocení, limit na vašich úvěrových linkách se úměrně zvyšuje. To je skvělá nabídka, zejména na trhu kryptoměn, protože hodnota kryptos se velmi rychle zhodnocuje a znehodnocuje.     

Důvěryhodnost – Nexo od svého uvedení na trh v roce 2018 zpracoval více než 5 miliard dolarů. V současné době tato společnost spravuje krypto / fiat aktiva v hodnotě téměř 4 miliardy dolarů pro více než milion uživatelů po celém světě. Tým za touto společností má také 13 let zkušeností v oblasti Fintech. To hovoří o důvěryhodnosti a spolehlivosti této společnosti.   

Token NEXO – NEXO je nativní token utility společnosti s mnoha případy použití na platformě Nexo. Je považován za vůbec první token krytý aktivy s výplatou dividend na světě. Uživatelé mají nárok na 30% zisku společnosti ve formě dividend. S držiteli tokenů NEXO bylo prostřednictvím dividend sdíleno více než 9,5 milionu dolarů. 

To je prozatím vše o tématu krypto bankovnictví a jak Nexo přispěl k tomuto odvětví. Doufáme, že vás článek bude informativní. V případě jakýchkoli dotazů nám dejte vědět v komentářích níže. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map