Recenze a úplná analýza Dominium ICO

Přehled

V bloku je nový ITO (Initial Token Offering), který využívá lukrativní trh s nemovitostmi ve výši 217 bilionů dolarů, který je plný zastaralé technologie, komplikovaných předpisů a prostředníků, jako jsou finanční instituce a agenti. Toto ITO je dominantní platformou, která plánuje odstranit bariéry prostředníků, nedostatek transparentnosti a jazyka integrací realitního sektoru s blockchainovou technologií.

Dominium:

„Decentralizovaná, regulovaná, financování nemovitostí, seznam nemovitostí a platforma pro správu nemovitostí“

Dominium je v zásadě myšlenka skupiny realitních profesionálů, kteří se této platformě věnují svým kapitálem, odbornými znalostmi a majetkem.

Jednoduššími slovy, jak je definuje tým,

„Dominium je úplná platforma pro„ všechny věci související s majetkem “. Můžete provádět mnoho různých akcí, například pronajmout si dům, založit fond majetku nebo poslat zprávu staviteli. Všechno, co se děje na platformě, je registrováno na blockchainu, což znamená, že o tom existuje veřejný záznam. “  

 • Co máme? Netechnická bílá kniha

Dokument o projektu je celkem jasný a do té míry, že obsahuje všechna fakta a čísla spolu s podrobnostmi o společnosti. Chybí mu však technické aspekty týkající se blockchainu.

Pokud jde o prototyp, tým nemá žádné otevřené zdrojové kódy. Ačkoli tam bylo mnoho projektů, které byly spuštěny bez prototypu, ovlivňuje to důvěryhodnost projektu z pohledu investora.

Prostředky takto shromážděné v kole před ITO a ITO budou použity na nákup portfolia nemovitostí využívajících pákový efekt v Nizozemsku, Velké Británii a Německu. Ačkoli neexistují žádné jasné statistiky o tom, jak budou finanční prostředky použity, uvedla, že příjem generovaný ze zakoupené nemovitosti bude použit na vývoj, podporu a údržbu platformy.  

 • Profil týmu

Tým tohoto projektu se skládá především z ředitelů a velvyslanců. Mají asi 4 ředitele, včetně ředitelů financí a nemovitostí, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oblasti nemovitostí.

Sven-Thomas Munte – Předseda, Sven je veteránem v realitním sektoru, který vlastnil a spravoval společnost pro správu nemovitostí, která spravuje přibližně 70 komunit vlastníků domů a více než 3000 nájemních bytů.

Mark Lloyd – Mark, výkonný ředitel, je o nemovitosti, protože je investorem do nemovitostí, koučem, mentorem a řečníkem.

Mají asi 10 velvyslanců z celého světa včetně Nizozemska, Japonska, Španělska a Ruska & Ukrajina, Vietnam, Indie, Francie, Nigérie, Korea, Indonésie a Turecko.

Tým má bohaté zkušenosti v oblasti nemovitostí, což je dobré, ale chybí mu talent v jiných odděleních, protože o ostatních členech týmu není žádná zmínka.

 • Obchodní model DOM: Token aktiv

Nativní token platformy Dominium je DOM, token utility, který se „používá na platformě Dominium pro služby / používání funkcí platformy“. Tento token lze použít k mnoha aktivitám, jako je vytváření a obchodování s aktivy, hlasování pro charity, seznam nemovitostí k prodeji nebo pronájmu a registrace nájemní nebo kupní smlouvy. Všechny poplatky účtované na platformě budou navíc v EURO, ale lze je platit pouze v DOM tokenech.  

Aby bylo možné vyrovnat se s výkyvy na trhu kryptoměn nebo výkonu platformy, využívá Dominium program zpětného odkupu. Podle týmu to stabilizuje token DOM jako USDT nebo tokeny kryté zlatem.

„Všechny transakční poplatky DOM použité na platformě budou vyřazeny z oběhu a spáleny (tj. Zničeny)“ zajišťuje společnost.

Prostřednictvím programu vypalování a zpětného odkupu tokenů bude zajištěno, že tokeny mají klesající zásobu. Vypálení tokenu bude auditováno a oznámeno veřejně.

 • Technologie zálohování: Blockchain založený na Ardoru

Platforma Dominimum je postavena na dětském řetězci Ardon, který v zásadě umožňuje využívat pokročilé funkce technologie blockchain Nxt. Rovněž plánují získání regulační licence, aby bylo možné standardizovat vytváření zákonných šablon pro financování nemovitostí.

Otázkou zde je, proč Ardor blockchain. Pro lepší vysvětlení jsme požádali dominimní tým, který vysvětlil,

“Technologie Ardor dokázala překonat problém blockchain bloat, díky kterému jsou překlady pomalé a drahé.” Ardor má také přidanou funkci kontrolovaných aktiv, hlasovacího systému a dalších funkcí, které usnadňují vývoj Dominia. Oprávněný dětský řetězec Ardor nám umožňuje implementovat různé úrovně bezpečnostní prověrky a podle toho otevírat různé funkce na platformě. To je důležité pro naši AML / KYC a dodržování předpisů. “

To dává smysl!

 • Odolnost vůči kryptoměnám

Za platformou Dominium stojí společnost Dominium B.V., která je nizozemskou společností registrovanou v březnu 2016.

Společnost nemusí mít různorodý tým, ale tuto slabost se pokusila překonat jmenováním 8 poradců z různých oborů. Od blockchainu, přes právní předpisy až po dodržování předpisů a marketing, Dominimum má spoustu zkušených a rozmanitých poradců.

Distribuce tokenů

Celková nabídka DOM tokenů je 1 miliarda. Z toho 100 milionů připadá na počáteční kolo a dalších 100 milionů na pre-ITO na 0,05 EUR za DOM. 500 milionů DOM tokenů je pro ITO kolo za různé ceny. Programu výsadku a doporučení je přiděleno po 50 milionů DOM tokenů. Zbývajících 200 milionů žetonů poputuje zakladatelům a týmu Dominimum.

 • Přijetí komunitou

Dominium vytvořilo svoji přítomnost na široké škále platforem sociálních médií. Od Facebooku, Twitteru, Telegramu, Youtube po Střední, Instagram a LinkedIn zaujali široký přístup. Má více než 5 000 sledujících na Twitteru a přibližně 1240 členů na telegramu.

Projekt však není k dispozici na Redditu a GitHubu, což je zásadní pro to, aby komunita blockchainu sdílela své otevřené zdrojové kódy.

 • Cestovní mapa

Fáze projektu:

Dominium je v současné době ve fázi ITO ve 3. čtvrtletí, tj. V září, kdy dokončilo dodržování předpisů ve Velké Británii, Německu a Nizozemsku. Podle jejího plánu je společnost správným tempem, avšak další milníky týkající se migrace aktiv na platformu a získávání regulačních dokumentů nemají konkrétní datum ani čtvrtletí, ale budou dokončeny do konce příštího roku.

Hlavní překážka:

Podle týmu,

“Někdy je těžké pochopit nesmírnost tohoto projektu.” Dominium je možná před časem, protože má potenciál stát se katastrem nemovitostí pro celý svět se všemi informacemi o veškerém majetku zaznamenanými v blockchainu, aby je všichni mohli vidět. “.

Cíl je bezpochyby progresivní, ale vzhledem k záři reflektorů, které ICO dostávají od úřadů, se teprve uvidí, zda bude projekt schopen zvládnout komplikace předpisů, kterými bude tato vize muset projít.

Poznámka pro investory

Myšlenka propojit lukrativní trh nemovitostí s rostoucím trhem blockchain je pokrokový krok. S cílem zaměřit se na nutkání regulační dokumentace, jazykovou bariéru a prostředníky je Dominimum silnou stránkou. Za projektem již také existuje společnost, která zvyšuje jeho hodnotu. Zdá se však, že má prototyp, ale web o tom neposkytuje žádné informace. Kromě toho společnost mohla jmenovat poradce z různých oborů včetně blockchainu, členové hlavního týmu nebyli uvedeni kromě ředitelů. Celkově je to docela přímočarý projekt, který kombinuje dva populární a lukrativní průmyslová odvětví s cílem zjednodušit financování, správu a obchod s nemovitostmi.

Metodologie

Abychom mohli hodnotit ICO, sledujeme seznam parametrů, které jsou v zásadě KPI (klíčové ukazatele výkonu) projektu, viz:

 • Bílý papír – Dostupnost kódu nebo prototypu, rozdělení finančních prostředků, peněženka pro crowdsale
 • Profil týmu – Síla a pověst týmu
 • Obchodní model – Problém vyřešen, účel & užitečnost tokenu a ekonomický model
 • Podkladová technologie – Blockchainová infrastruktura, jasnost pojmů & podmínky a tokenový software
 • Odolnost proti kryptoměnám – Začlenění, distribuce tokenů, právní rizika a bezpečnostní aspekt
 • Přijetí komunitou – Jasnost & frekvence komunikace a přítomnosti na sociálních médiích

Položením správných otázek udržujeme integritu a životaschopnost naší kontroly ICO a zároveň používáme metodu hodnocení založenou na kritičnosti konkrétního faktoru. Například prvkům, jako je tokenový nástroj a rozpis prostředků, byla přikládána nejvyšší důležitost, zatímco reputace členů týmu a plán přilákání uživatelské základny mají střední kritičnost.

Máme tým robustních profesionálů, kteří hodnotí projekty ICO zcela nezaujatým způsobem.

Chcete, aby vaše ICO bylo přezkoumáno společností Coingape? Dej nám vědět

Pozor: Coingape zveřejňuje recenze projektů ICO pouze pro informační účely. Není to výzva k investování. Při přijímání investičních rozhodnutí proveďte individuální posouzení a konzultujte s poradcem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map