Zpráva o kontrole a analýze ICO Velix.id

Recenze Velix.ID ICO

V dnešním technologicky vyspělém světě je doklad totožnosti nesmírně důležitý. Způsob, jakým identifikujeme, však také prošel evoluční změnou, včetně našich jmen, telefonního čísla, adresy bydliště, čísla bankovního účtu, čísla kreditní karty, uživatelských jmen, hesel a mnoho dalšího. Vlády po celém světě podnikají v tomto směru vážné kroky, viz. ID OSN 2020, indická vláda AADHAAR Card a švédská BankID. To je kde Velix.ID přichází s platformou pro bezproblémové ověřování identity.

Koncept nemusí být něčím novým, ale je určitě poutavý. Ale je to opravdu další velká věc? Dnes jsme se rozhodli udělat Recenze Velix.ID ICO vyzkoušet jeho potenciál a jestli to stojí za vaše peníze!

Důležitá data

 • Začátek prodeje tokenů: 17. dubna 2018
 • Konec prodeje tokenů: 15. května 2018
 • Max. Napájení: 100 000 000 VXD
 • Pevná čepice: 23 800 000 USD
 • Měkká čepice: 2 500 000 USD
 • Cena: 1 VXD = 1,00 USD
 • Přijímá: ETH, BTC, XRP, LTC

Všechny neprodané žetony budou spáleny.

Velix.ID: Navrhovaná globální platforma pro ověřování identity bez tření

S cílem zaměřit se na tento trh v hodnotě 200 miliard dolarů Velix prosazuje myšlenku platformy založené na blockchainu, která umožňuje ověřování identity bez tření po celém světě. Stávající metody používané k ověřování identity zahrnují obrovské finanční ztráty pro jednotlivce i podniky, přičemž mají dlouhou dobu zpracování a někdy dokonce kompromitování osobních údajů.

Velix.ID chce pomocí inteligentních kontraktů, Stellar Consensus Protocol (SCP) a nulových znalostí prokázat decentralizaci procesu za účelem vybudování decentralizovaného, ​​univerzálního a transparentního ekosystému, který bude efektivní z hlediska času a nákladů.

Nyní je čas na vyhodnocení!!!

 • Bílá kniha – Proč tolik technických žargonů?

Velix.ID poskytuje docela podrobný dokument, který provede jednotlivce scénářem, problémem, jejich řešením a jak přesně toho chce dosáhnout. V tomto smyslu obsahuje bílá kniha technický žargon až ke končetině, u níž je obtížné porozumět.

Když mluvíme o alokaci fondů, 45 procent z tržeb půjde na vývoj produktů, 25 procent bude vyčleněno na partnerství a marketing, 20 procent bude pokrývat provozní náklady, výzkumu bude přiděleno 5 procent, zatímco zbývajících 5 procent půjde k právní části projektu.

Jedním z bodů, které projektu chybí, je nedostupnost prototypu. Prototyp měl být uveden na trh v březnu 2018.

Ačkoli společnost již pracuje na svém prototypu a má k dispozici kódy na GitHubu, Velix.ID ICO musí mít předem připraveno nabídnout svým investorům věcné řešení. Podle webových stránek společnosti bude brzy k dispozici pro iOS App Store.

 • Tým – dobrý pro ICO, ale ne pro vyvíjený produkt

Velix ICO – tým

Tým 11 lidí se může pochlubit dlouholetými zkušenostmi z různých průmyslových odvětví, díky nimž jsou docela dynamičtí.

Manav Singhal – VÝKONNÝ ŘEDITEL & Spoluzakladatel, Singhal, který má více než 13 let zkušeností v podnikání a vedení v různých oblastech, má odborné znalosti, které musí mít vrcholový ředitel. Je také členem správní rady Blockchain Foundation of India, která ukazuje jeho zapojení do blockchainového sektoru.


Balwant Singh – ČTÚ & Spoluzakladatel, má více než 10 let zkušeností v oblasti mobilního vývoje, cloudových platforem, aplikací bez serverové architektury, vytváření inteligentních smluv a psaní DApps. Singh není v blockchainovém světě novinkou, protože v současné době v National Australia Bank pracuje na Ripple.

Guangling Yang – Blockchain Developer, má více než 3 roky zkušeností v oblasti vývoje IT řešení, designu produktů a podnikové architektury. Yang je vývojář s plným zásobníkem a specializuje se na design řešení digitálního zabezpečení.

Mezi další členy týmu patří operace, partnerství, digitální marketing, vztahy s veřejností, investice a finance, terénní vztahy, KYC / AML a vztahy s investory.

Všichni členové týmu projektu mají připojené odkazy na LinkedIn, které poskytují všechny požadované informace.

Partneři: Velix.ID má několik partnerů i na jména, viz. Blockchain Foundation India, Coinsecure, Bitxoxo, Bazista a WandX.

Detaily ICO VelixDetaily ICO Velix

 • Obchodní model: Token nástroje

Token VXD z Velix.ID je token obslužného programu, který svým uživatelům poskytne v budoucnu příležitost využít produkt nebo službu společnosti. V tomto případě budou uživatelé moci použít tokeny VXD k ověření a sdílení ověřených identit v ekosystému. Vzhledem k tomu, že nabídka tokenů VXD je omezena na 100 milionů, stejně jako jakýkoli jiný token utility, je obchodovatelný na trhu, který bude s platformou růst..

 • Podkladová technologie

Velix.ID je založen na blockchainu ethereum, a proto budou zpočátku uživatelům přiřazeny standardní tokeny VXD ERC20. Jakmile je platforma spuštěna, držitelé získají ekvivalentní počet tokenů VXD, který bude v poměru 1 VXD = 100 000 VEL, kde VEL je menší jednotka VXD. Veškerý neprodaný žeton z crowdsale bude spálen.

 • Odolnost vůči kryptoměnám

Společnost výslovně nesdílela podrobnosti o svém založení, omezených oblastech a podmínkách. I když je údajně součástí Singapuru a omezen také v Singapuru.

Projekt má asi 8 odborníků, kteří působí jako jejich poradci se zkušenostmi v jejich konkrétních oblastech, viz. Tony Simonovsky (marketingový poradce, CEO & Zakladatel Insight.to), Michael Fourgeaud (investiční poradce, CEO) & Founder ve společnosti PrimaBlock), Mohit Kalra (strategický poradce, CEO společnosti Coinsecure), Prof Simon Choi (právní poradce, zakládající partner Acme Ardent), Julian Smith (blockchain advisor, CEO of Blockfreight).

 • Distribuce tokenů

Webové stránky společnosti poskytují jasné rozdělení tokenů. Z celkové dodávky 100 milionů tokenů bude 35 procent, tj. 35 milionů prodáno v soukromém prodeji, předprodeji a crowdsale.

Týmu bude přiděleno 16 procent těchto tokenů, tj. 16 milionů VXD. Z těchto 16 milionů 25 procent připadne zakladatelům, kteří budou odemčeni po 6 měsících.

Tým získá 50 procent, které se odemknou každé 3 měsíce, a zbývajících 25 procent dostane poradci, kteří se odemknou také po 3 měsících. Velkým otazníkem je zde tak krátká doba odblokování finančních prostředků pro zakladatele, tým a poradce společnosti, která měla být alespoň rok.

4 procenta tokenů půjdou do komunity. 15 procent bude přiděleno na prodej futures davů, což nedává velký smysl, zatímco zbývajících 30 procent bude uloženo do rezervy pro budoucí obchodní partnery. Celkově bude uzamčeno 45 procent tokenu, což je jistě jedna zvláštní věc.

Pokud jde o zabezpečení, tým bude generovat vzor veřejných / soukromých klíčů, které budou snadno zálohovány, ale nebude snadné je uhodnout. Dále zavádějí koncept nadřazeného rozšířeného klíče, indexu a podřízeného rozšířeného klíče pro bezpečnostní opatření.

 • Přijetí komunitou

Společnost je k dispozici na různých kanálech, viz. Twitter, Facebook, LinkedIn, YouTube, GitHub, Reddit, bitcoinové rozhovory, média a také prostřednictvím pošty. Na Telegramu má společnost ve své komunitě dobrých 18 000 členů. Tým velmi aktivně informuje své publikum a investory o nejnovějším vývoji zpráv a oznámení o projektu. Tým Velix.ID se také účastnil různých akcí, které fungují v jejich prospěch, a hovoří o své vášni na blockchainu.

 • Cestovní mapa

Fáze projektu

Společnost má poměrně rozšířenou verzi svého plánu a v současné době je ve fázi prodeje tokenů stanovené na duben 2018. MVP, který má být spuštěn do ledna 2018, však mešká asi 3 měsíce. Společnost na tom již pracuje a na GitHubu má k dispozici všechny podrobnosti, ale opravdu si musí vytáhnout ponožky a dostat se na trať.

Velix ICO – Hodnocení

Průměrné hodnocení: 7,3 / 10

Červená vlajka 

Produkt popsaný v bílé knize není podporován dosavadním tempem vývoje. Web stále zmiňuje již brzy své hlavní mobilní aplikace, což jasně ukazuje, že ICO by po veřejném vydání produktu mělo mnohem větší smysl.

Poznámka pro investory

Společnost přijala dobrý koncept, tj. Ověření identity k řešení. Decentralizovaná platforma má být uživatelsky přívětivá, transparentní a všestranná. Ale, 

 • I když je jeho web kvalitní, vysoce informativní, jeho whitepaper je prošpikovaný technickými žargony. Velký dynamický tým se skupinou poradců, projekt má potenciál.
 • To znamená, že projektu chybí prototyp a to mu nedává ověření, které potřebuje. Několik dalších škytav, pokud jde o velkou část, tj. 45 procent žetonů uzamčených v rezervě a budoucí crowdsale a nejasnost ohledně podrobností o zákonnosti, dále ovlivňují projekt. 

Naše metodika kontroly ICO

Abychom mohli hodnotit ICO, sledujeme seznam parametrů, které jsou v zásadě KPI (klíčové ukazatele výkonu) projektu, viz:

 • Bílý papír – Dostupnost kódu nebo prototypu, rozdělení finančních prostředků, peněženka pro crowdsale
 • Profil týmu – Síla a pověst týmu
 • Obchodní model – Problém vyřešen, účel & užitečnost tokenu a ekonomický model
 • Podkladová technologie – Blockchainová infrastruktura, jasnost pojmů & podmínky a tokenový software
 • Odolnost proti kryptoměnám – Začlenění, distribuce tokenů, právní rizika a bezpečnostní aspekt
 • Přijetí komunitou – Jasnost & frekvence komunikace a přítomnosti na sociálních médiích

Položením správných otázek udržujeme integritu a životaschopnost naší kontroly ICO a zároveň používáme metodu hodnocení založenou na kritičnosti konkrétního faktoru. Například prvkům, jako je tokenový nástroj a rozpis prostředků, byla přikládána nejvyšší důležitost, zatímco reputace členů týmu a plán přilákání uživatelské základny mají střední kritičnost.

Máme tým robustních profesionálů, kteří hodnotí projekty ICO zcela nezaujatým způsobem.

Chcete, aby vaše ICO bylo přezkoumáno společností Coingape? Dej nám vědět

Pozor: Coingape zveřejňuje recenze projektů ICO pouze pro informační účely. Není to výzva k investování. Při přijímání investičních rozhodnutí proveďte individuální posouzení a konzultujte s poradcem.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map