Binance je jednou z největších světových burz s kryptoměnou na světě, ať už se podíváte na počet uživatelů, objem obchodování nebo téměř jakoukoli jinou metriku.

Náskok Binance před konkurencí je tak velký, že někdy mají větší objem obchodování než všechny ostatní velké burzy dohromady.

Od svého spuštění v roce 2017 a meteorického vzestupu je všeobecně uznáván jako nejlepší burza altcoinů na světě. Binance má více kótovaných altcoinů se skutečným objemem obchodování než kterákoli jiná kryptoburza.

V tomto přehledu Binance se budeme věnovat několika funkcím, které vedly k tomu, že se tato výměna stala tak populární. Zejména,

 1. Masivní výběr kryptoměn, několik stovek obchodních párů a počítání
 2. Až donedávna žádný KYC po celém světě. I teď neexistuje KYC pro uživatele v mnoha zemích
 3. Nízké obchodní poplatky v oboru
 4. Skvělé nové inovace, jako je vlastní BNB token Binance a Binance DEX
 5. Solidní vedení pod vedením Binance CEO, Changpeng Zhao (CZ)

Všechny tyto a další faktory vedly k explozivnímu růstu Binance a pravděpodobně v budoucnu přispějí k jeho pokračující popularitě.

I když v této recenzi je toho hodně, začneme jedním z nejdůležitějších témat, je Binance legit?

Profesionálové

 1. Díky obrovské likviditě je Binance největší světovou spotovou burzou podle objemu obchodů
 2. Stovky obchodních párů, více kryptoměn uvedených než jakákoli jiná _spolehlivá _ kryptoměna
 3. Četné inovativní produkty jako mince Binance, futures kontrakty, obchodování s maržemi, mobilní aplikace atd.

Nevýhody

 1. Binance nepodporuje vklady Fiat prostřednictvím bankovního převodu. Binance USA, který ano, není k dispozici ve všech státech
 2. Američané nemají přístup k Binance a Binance USA nemá mnoho funkcí
 3. Binance byl v minulosti kvazi-hacknut a jako obrovský honeypot je pravděpodobným cílem budoucích hackerských pokusů

Je Binance důvěryhodný?

Krátká odpověď na tuto otázku je ano, Binance je rozhodně důvěryhodný. Nestanete se největší kryptoburzou na světě a zůstaňte tam _ podváděním obchodníků a zapojováním se do dalších pochybných obchodních praktik.

To je řečeno, před otevřením účtu Binance existuje několik věcí, které byste měli mít na paměti.

Je Binance pro Američany bezpečný?

Kdysi se na Binance mohl přihlásit kdokoli na světě. V zásadě neexistovalo žádné omezení, kdo by mohl vytvořit účet, a rozhodně žádný KYC.

To se však změnilo a Američané již nemají přístup k Binance. Pokud Binance zjistí (na základě IP adresy), že jste Američan využívající jejich služby, pravděpodobně zruší všechny vaše obchody a uzamkne váš účet.

Binance blokující Američany byl proaktivní krok, nikoli reaktivní. Po mnoho let kryptoměna létala pod radarem a kryptoburzám se mohlo dostat téměř cokoli, kromě přímých podvodů. Po býčím trhu v roce 2017 se však regulační tlak výrazně zvýšil.

Binance musel mít pocit, že za tohoto nového režimu je pravděpodobné, že za jakékoli americké zákony dostanou pokutu v řádu milionů dolarů "zlomený." Místo toho, aby se vypořádali s tou bolestí hlavy, prostě se rozhodli zakázat Američanům jejich platformu.

Někteří američtí obchodníci obcházejí tento geoblok pomocí VPN, aby zamaskovali svou IP adresu. To může fungovat, ale může to být také nebezpečné. Pokud se VPN přeruší nebo ji zapomenete zapnout pouze jednou a přihlásíte se pomocí Binance, váš účet může být uzamčen. To není dobré a je to něco, co byste měli vážně zvážit, než se pokusíte obchodovat na Binance, pokud jste Američan.

Od roku 2019 existuje dceřiná společnost Binance ve Spojených státech, ale chybí jí mnoho skvělých funkcí, díky nimž je Binance tak populární. Má nízký objem obchodování, není k dispozici ve všech státech a je k dispozici pouze zhruba jedna desetina obchodních párů ve srovnání s "normální" Binance. Více z těchto funkcí přezkoumáme v pozdější části věnované výhradně společnosti Binance USA.

Je Binance bezpečné uchovávat mince dál?

Ve srovnání s držením vlastních klíčů, ale téměř žádná výměna kryptoměny je 100% bezpečná pro uložení mincí.

I při silně regulované burze, jako je Coinbase, která nikdy nebyla hacknuta, neexistuje způsob, jak zaručit, že v budoucnu nebude hacknuta. A Binance, bohužel, nemá dokonalý záznam.

V květnu 2019 hackeři byli schopný ukrást Bitcoin v hodnotě přibližně 40 milionů USD od společnosti Binance.

Hack vyslal dozvuky po celé bitcoinové komunitě a dokonce některé přiměl k otázce, zda by měla existovat bloková reorganizace za účelem vrácení ukradených prostředků. Naštěstí byl tento nápad sestřelen a Binance nakonec učinil majitele účtu celistvým opět pomocí svého pojistného fondu.

I když byl tento hack pro komunitu nepochybně špatný, je důležité poukázat na jednu skutečnost: samotná platforma Binance ve skutečnosti nebyla hacknuta. Místo toho hackeři dokázali ukrást přihlašovací údaje a e-mailové adresy stovkám obchodníků. Hackeři tyto informace vzali, přihlásili se ke všem těmto účtům současně a vybrali prostředky na bitcoinové adresy, které kontrolovali.

Takže i když měl mít Binance přísnější zabezpečení ohledně výběrů, samotná platforma nebyla ve skutečnosti zranitelná. Obchodníci by proto měli udělat vše, co je v jejich silách, aby byly informace o jejich účtu v bezpečí.

 1. Vytvořte silné heslo, které je pro Binance jedinečné
 2. Pravidelně si měňte heslo
 3. Zvažte použití samostatné e-mailové adresy pro všechny transakce kryptoměny, aby hackeři, kteří získají přístup k vaší normální adrese, neměli kontrolu nad vašimi krypto informacemi
 4. Použijte dvoufaktorové ověřování

Kromě toho je nejlepší radou jednoduše uložit vaši kryptoměnu někde v bezpečí, jako je Ledger nebo Trezor. Pokud předpokládáte, že žádná kryptoměna není nikdy bezpečná, nemůžete pokazit.

Kde se nachází Binance?

Jako mezinárodní burza má Binance pobočky po celém světě. Například právě ohlásili otevření a nová pobočka v Šanghaji. To znamená, že jejich ústředí jsou nachází se na Maltě.

Malta je v současné době domovem mnoha kryptoměn a blockchainových společností kvůli jejich přátelským předpisům týkajícím se této nové technologie. To vedlo k bytí Malty odkazováno tak jako "Blockchain Island."

Changpeng Zhao

Pro hrubé srovnání je CZ jako Warren Buffet z krypto světa.

Není to tak, že by CZ byl dlouhodobě hodnotný investor (daleko od toho), spíše je to jedno z nejuznávanějších jmen v krypto prostoru a je v čele operace za několik miliard dolarů.

Ačkoli není imunní vůči kontroverzi, obecný sentiment vůči CZ je dobrý. Mnoho tvůrců kryptoměn, obchodníků a investorů si uvědomuje, že CZ vždy tlačí na růst a přijetí kryptoměny.

Jaké výhody přináší Binance, novým uživatelům a novým penězům, výhodám kryptoměny jako celku a ČR i nadále vyniká jako inovativní myslitel i v ekosystému, kde je latka pro inovace poměrně vysoká.

Binance Vklady a platby

Na rozdíl od mnoha jiných platforem pro směnu kryptoměn bohužel Binance neumožňuje svým obchodníkům a investorům vložit peníze na svůj účet pomocí bankovního převodu. Existují pouze dvě možnosti financování vašeho účtu Binance: můžete vložit kryptoměnu nebo si můžete koupit kryptoměnu pomocí kreditní karty.

Jelikož na Binance nemůžete vložit hotovost, nákup kreditní kartou nebo debetní kartou je druhou nejlepší volbou.

Zde je návod, jak to udělat.

Nákup bitcoinů kreditní kartou na Binance

Nákup bitcoinů kreditní kartou na Binance je poměrně jednoduchý.

Jednoduše přejděte na tuto stránku, vyberte kryptoměnu, kterou chcete koupit, a kolik chcete koupit. Odtud budete požádáni o vyplnění standardních údajů, jako je vaše adresa, telefonní číslo a datum narození.

Platforma, která zpracovává platbu, Simplex, také požádá o několik dalších věcí, jako je kopie řidičského průkazu nebo pasu. To je standard pro každou burzu, která obchodníkům umožňuje používat kreditní kartu, když se snaží zabránit podvodným nákupům.

Poplatek Binance za nákup kryptoměny kreditní kartou je 3,5%, což je mírně pod průměrem odvětví. Například Coinmama je další populární burza pro nákup kryptoměn kreditní kartou a jejich průměrný poplatek je asi 5%.

Úplný průvodce krok za krokem, včetně obrázků, který vysvětluje, jak nakupovat na burze Binance prosím klikněte sem.

Jak převést z Coinbase na Binance

Coinbase je přední nástupní platforma na světě. To znamená, že je to pravděpodobně nejlepší platforma pro kryptoměnu, kde lze nakupovat bitcoiny a další kryptoměny.

Jakmile nakoupíte na Coinbase, můžete kryptoměnu poslat do Binance, kde můžete využívat jejich základní nebo pokročilé obchodní funkce. V další části vysvětlíme, jak vložit prostředky do Binance.

Obchodování na Binance

Tady se dostáváme k dobrým věcem, vlastně obchodování na Binance.

Zatímco Coinbase může být nejlepší burzou kryptoměn pro lidi, kteří potřebují získat bitcoin nebo jiné kryptoměny, obchodování s Binance je skvělá služba, která se časem zlepšuje a má nejširší výběr altcoinů z jakékoli burzy kryptoměn.

Jak vložit prostředky do Binance

Pro tuto kontrolu předpokládáme, že jste již vytvořili účet Binance a nyní můžete začít obchodovat.

Vysvětlíme, jak nakupovat na Binance v jiné sekci, i když obecně má mnoho lidí pocit, že nejjednodušší je koupit kryptoměnu na jiné burze a poté ji poslat Binance.

Vložení kryptoměn do obchodní platformy Binance:

 1. V pravém horním rohu najeďte myší "Peněženka" a poté klikněte na "Bodová peněženka"
 2. Pod "Mince" můžete zadat název mince, kterou chcete vložit. Tj. ETH nebo NANO
 3. Jakmile uvidíte svoji minci, podívejte se na pravou stranu a klikněte na vklad
 4. Nyní můžete zkopírovat adresu vkladu a odeslat na ni krypto z jakékoli jiné krypto burzy nebo peněženky
 5. *DŮLEŽITÉ! * Nemůžeme to dostatečně zdůraznit. Některé mince jako XRP a další mají a "Štítek" to jde spolu s vkladovou adresou. Binance jasně ukáže, kdy kryptoměna používá značku. Pokud značku při odeslání kryptoměny do Binance nezadáte, prostředky skončí v obecném fondu a nebudou připsány na váš účet. I když je možné získat prostředky zpět, může to trvat několik dní a budete muset kontaktovat zákaznickou podporu Binance. Tomuto potíží je nejlépe se za každou cenu vyhnout, takže vždy, když to Binance naznačuje, že je to nutné, značku vždy zahrňte..

Jak obchodovat na Binance

Nyní, když máte na svém účtu nějaké kryptoměny, můžete začít obchodovat na Binance.

 1. V levém rohu najeďte myší "Obchod" a klikněte "Základní." Zatímco Binance nabízí pokročilé obchodní nástroje, většina obchodníků a investorů, kteří s kryptoměnou začínají, by je nemusela používat
 2. Na pravé straně vyberte obchodní pár, který chcete použít. Například BTC, BNB nebo některá z alternativních mincí jako XRP nebo ETH
 3. Jakmile najdete svůj obchodní pár, můžete obchod provést buď pomocí limitní objednávky, nebo tržní objednávky

U limitní objednávky si můžete vybrat přesnou cenu, za kterou bude obchod zúčtován, ale obchod pravděpodobně nebude proveden okamžitě a budete muset počkat. Pokud se cena pohybuje oproti vaší limitní objednávce, možná budete muset upravit obchod, pokud chcete, aby se to dříve vyřídilo.

S tržním příkazem bude obchod proveden okamžitě, ale bude jasné za jakoukoli tržní cenu. To znamená, že možná nedosáhnete ceny, v kterou jste doufali. Někdy může být nebezpečné provést tržní příkaz v době vysoké volatility, protože může být obzvláště pravděpodobné, že nedostanete cenu, kterou jste očekávali..

Binance Výběry

Výběry z Binance jsou velmi jednoduché.

 1. V pravé horní části Binance najeďte myší "Peněženka" a klikněte "Bodová peněženka"
 2. Pomocí vyhledávací lišty vyhledejte kryptoměnu, kterou chcete vybrat
 3. Na pravé straně klikněte na výběr. Zadejte adresu kryptoměny, na kterou chcete vybrat, a zadejte, kolik kryptoměny chcete vybrat. Nezapomeňte, že pro určité kryptoměny možná budete muset použít značku, zvláště pokud se rozhodujete pro jinou burzu
 4. V tomto okamžiku vás Binance požádá o autorizaci 2FA a také pošle e-mail s odkazem, na který budete muset kliknout, abyste potvrdili transakci
 5. Jakmile kliknete na odkaz, transakce se přesune do fáze zpracování a výběr by měl být zahájen do minuty. Obecně platí, že výběry z Binance proběhnou velmi rychle, ale potřebný čas závisí také na minci. Výběry XRP nebo XLM mohou proběhnout během několika sekund, zatímco jiné kryptoměny jako BTC nebo XMR mohou trvat déle.

Poplatky za výběr

Poplatek za výběr býval relativně vysoký a mnoho obchodníků na burze Binance si na to stěžovalo.

Od roku 2021 však byly poplatky sníženy na nynější velmi spravedlivou cenu. Například poplatek za výběr BTC je aktuálně 0,0004, zatímco poplatek za výběr ETH je 0,003. Tyto poplatky se rovnají 2,50 USD, respektive 0,40 USD.

Binance pravidelně upravuje poplatky za výběr na základě využití sítě a aktuálních cenových trendů. Chcete-li najít seznam poplatků za výběr pro všechny kryptoměny, které obchodují na Binance prosím zkontrolujte zde.

Poplatky za obchodování

Jak již bylo zmíněno dříve, Binance má jedny z nejnižších obchodních poplatků ze všech hlavních kryptoburz. Poplatek jejich tvůrce i příjemce je pouze 0,1%, zatímco průmyslový standard se obvykle blíží 0,15% tvůrci a 0,25% příjemci. Některé burzy mají ještě vyšší obchodní poplatek. Například Coinbase účtuje 0,5% poplatek za vytvoření a převzetí.

I když jsou jejich poplatky již nízké, mohou jít dolů. Binance nabízí obchodníkům s vyššími měsíčními objemy slevy. Například komukoli, kdo obchoduje více než 50 BTC za měsíc, může být poplatek jeho tvůrce snížen na 0,9%. K dispozici je také Binance coin BNB sleva, která může být poměrně podstatná (více o tom v další části).

Chcete-li zobrazit různé dostupné slevy z poplatků za obchodování, prosím podívejte se na web Binance.

Altcoinová likvidita

Likvidita pro mince jako Bitcoin a Ethereum pravděpodobně nebude pro obchodníky problém bez ohledu na to, jakou burzu použijí. Pokud neposíláte milionové objednávky na obchodní platformu, pravděpodobně se nebudete muset starat o pohyb trhu.

Co je však na Binance skvělé, je hloubka jejich likvidity. Často jsou jednou z mála kryptoměnových burz se slušnou likviditou pro některé spekulativnější altcoiny. Pokud byste chtěli začít obchodovat s altcoiny, Binance je rozhodně nejlepší burza altcoinů.

Margin Trading

Se spuštěním "Binance 2.0" nyní je možné používat funkce obchodování s maržemi Binance. Binance umožňuje svému obchodníkovi využít neuvěřitelně 125násobnou páku na futures kontrakty na jejich burzovní platformě.

Před tím Bitmex stanovil průmyslový standard se stokrát vyšší pákou, což už mnoho lidí považovalo za příliš mnoho. Při používání pákového efektu je třeba mít na paměti několik věcí.

 1. Bitcoin je vysoce volatilní a alternativní mince jsou neuvěřitelně volatilní. Crypto není jako akciový trh, kde je pohyb 2 nebo 3% za jeden den velký problém. Není neobvyklé, že se bitcoiny za hodinu nebo dvě posunou o 10%. Mějte to na paměti před vyjmutím vysoce pákové polohy.
 2. Při použití pákového efektu je nutné nastavit stop loss, abyste se nezlikvidovali. Vždy je lepší přestat obchodovat, než držet a ztratit svůj princip.

Pokud se chcete dozvědět více o obchodování futures na Binance, můžete zkontrolujte zde. Nebo existuje také skvělý průvodce krok za krokem, jak na to použijte marži na Binance.

Základní funkce

Zatímco Binance má nejrůznější exotické funkce, jako je vlastní směnný token a DEX (oba o nich pojednáme v následující části), jsou to právě hlavní obchodní funkce, které mají zásadní rozdíl.

To jsou některé z věcí, které nejsou tak okázalé, ale díky nimž je obchodování na Binance bezpečné a zabezpečené.

Služby zákazníkům

Jednou z nejužitečnějších funkcí Binance je jejich dobrý zákaznický servis. To je výsledek katastrofy v roce 2017, kdy příliv nezkušených obchodníků způsobil úplné přetížení centra zákaznické podpory Binance (s omezeným počtem agentů). Dotazy nebyly zodpovězeny už několik dní a pobouření komunity bylo úžasné.

V reakci na to Binance najal a vyškolil celou novou generaci zástupců zákaznické podpory a od té doby má Binance dobrou až skvělou zákaznickou podporu. Vždy víte, že pokud jim pošlete e-mail s problémem, agent se vám ozve.

Obchodní páry

Pravděpodobně více než cokoli jiného je obrovský počet obchodních párů dostupných na Binance tím, co je odlišuje od ostatních krypto burz. I kdyby to nebylo kvůli jejich obrovskému objemu obchodování a nízkým poplatkům, obchodníci a investoři z celého světa by se stále hrnuli do Binance, aby využili svého masivního portfolia altcoinů.

V současné době má Binance více než Je uvedeno 600 obchodních párů na jejich výměně. To neznamená jedinečné mince, ale spíše obchodování mincí s ostatními. Například NANO / BTC – NANO / ETH – NANO / BNB atd. Binance má na své platformě celkem asi 200 jedinečných mincí, což je neuvěřitelné. Coinbase má méně než 30 a ani všechny nejsou k dispozici ve všech jurisdikcích. Mezi nejtemnější mince, které Binance uvádí, patří:

 1. ENJ
 2. WTC
 3. DLT
 4. ARN
 5. VIB

2FA

Jak by se dalo očekávat od nejpopulárnější burzy kryptoměn na světě, bezpečnost Binance je celkem dobrá. Z hackingu za 40 milionů dolarů se toho hodně naučili.

Binance má zejména povinné 2FA (dvoufaktorové ověřování). Toto je funkce, která vyžaduje, aby uživatel před jednorázovým výběrem své kryptoměny ze společnosti Binance zadal jednorázový bezpečnostní kód.

Ačkoli některé burzy jako Coinbase umožňují obchodníkům nastavit 2FA s číslem mobilního telefonu, není to nejbezpečnější volba. Je mnohem lepší nastavit 2FA s Google Authenticator. Výhodou GA je, že je svázán s vaším telefonem, takže bez ohledu na to, kolik osobních údajů vám hacker může ukrást, nemůže získat přístup k heslu GA.

To neplatí pro číslo mobilního telefonu. Výměna SIM karty stane se, když hacker ukradne vaše osobní údaje, zavolá na vašeho poskytovatele mobilních telefonů a použije vaše odcizené pověření k přenesení vašeho telefonního čísla na novou SIM kartu.

Jakmile hacker ovládne vaše telefonní číslo, může se přihlásit na libovolnou výměnu a vybrat prostředky, pokud máte 2FA nastavenou pomocí textové zprávy.

Proto je vždy bezpečnější používat Google Authenticator. Nezapomeňte, že když nastavujete GA, měli byste si zapsat bezpečnostní kód na kousek papíru a uložit jej někde v bezpečí.

Pokud ztratíte telefon, můžete pomocí bezpečnostního kódu obnovit GA v novém telefonu.

Unikátní funkce

To jsou vlastnosti, které Binance skutečně odlišují od davu. I když v ekosystému existují desítky výměn kryptoměn (pozor, ne všechny jsou spolehlivé) jsou to následující funkce, díky nimž Binance skutečně vyčnívá z davu.

Nedostatek KYC

Jedním z důvodů, proč společnost Binance dokázala růst tak rychle, je skutečnost, že pro své obchodníky tradičně neměli žádné požadavky KYC. Existují i ​​jiné burzy kryptoměn, které nevyžadují KYC, ale obvykle mají extrémně nízké limity, tj. doživotní limit výběru 0,5 BTC. Binance naproti tomu nikdy neměl KYC a jejich limity byly vždy dostatečně vysoké pro téměř každého maloobchodníka.

Od roku 2019 začala společnost Binance geograficky blokovat určité obchodníky podle jejich nové politiky, že Američané nemají přístup k jejich platformě. V regionech, které stále mohou používat Binance (téměř kdekoli v Asii), však KYC neexistuje. To poskytlo Binance velkou výhodu oproti jiným obchodním platformám, které mají povinný KYC.

Americký zákaz je vynucován IP adresou a jak již bylo zmíněno, lze tento zákaz obejít pomocí VPN. Riskujete však, že bude váš účet uzamčen.

Integrace s Brave

Brave je známý tím, že vytváří token BAT, který odměňuje svým uživatelům za sledování určitých reklam. Nyní jdou ještě o krok dále integrace Binance do svého prohlížeče.

Integrace bude založena na API Binance a umožní lidem, kteří mají účet Binance, směňovat kryptoměny přímo z okna prohlížeče. To je skvělý nápad, protože díky němu je krypto mnohem přístupnější a snadno použitelné. Například uživatelé Brave nyní mohou vydělávat BAT a poté si je okamžitě vyměnit za měnu, která je obecněji přijímána jako bitcoin nebo ethereum.

Zatímco Binance se právě teď integruje s Brave, bylo by opravdu zajímavé zjistit, zda by mohla mít nějaká další partnerství seřazená. Například Opera je prvním webovým prohlížečem, který je standardem vestavěná peněženka na kryptoměny a mělo by pro ně velký smysl také integraci s Binance.

Robustní architektura, která většinou funguje během špičkové poptávky

Objektivní přezkum Binance by měl poukázat na to, že v minulosti měla burza problémy v dobách špičkové poptávky. Často to vedlo k Binance jít do "údržbový mód" v nejhorším možném okamžiku, kdy byla volatilita vysoká a ceny prudce stoupaly nebo padaly. Není nic horšího, než když nemůžete nakupovat nebo prodávat kryptoměny, kdykoli chcete.

Binance není zdaleka jedinou burzou, která narazila na problémy spojené s objemem. Naposledy Bitmex bylo zavřeno pro "údržba" protože cena bitcoinu klesla pod 4 000 $. V krypto prostoru je veřejným tajemstvím, že některé burzovní platformy nezvládnou špičkový objem a když k tomu dojde, přestanou obchodovat pod záštitou "údržba."

To vše je pro Binance relevantní kvůli tomu, jak dokázali zvládnout požadavky na objem, které přišly se stejným poklesem, který způsobil vypnutí Bitmexu. Přestože provoz na Binance byl téměř všech dob na vysokých úrovních (provoz byl _at nejvyšší doba pro Coinbase) zažili pouze krátká přerušení služeb, zejména pro Ethereum.

Za poslední dva roky společnost Binance vylepšovala svou architekturu, aby zvládla větší provoz, i když se miliony lidí snaží obchodovat současně. To, že burza bude pravděpodobně fungovat během špičkové poptávky, je něco, co považujete za samozřejmost, dokud se nedostanete do situace, kdy zoufale potřebujete obchodovat s krypto, ale nemůžete, protože burza nefunguje. Při rozhodování, kde obchodovat, by rozhodně měla být zohledněna robustní architektura společnosti Binance.

Sázení

Některé kryptoměny Proof of Stake (POS) lze vsadit, takže můžete získat návratnost tím, že pomůžete zabezpečit síť. Zatímco Coinbase je možná nejznámější pro svůj stakes program Tezos, Binance má také úžasný staking program.

Na Binance můžete nejen vsadit Tezos, ale ve skutečnosti je možné vsadit více než tucet další mince stejně. Návratnost investic při vsazování těchto mincí se liší, přičemž sazby se pohybují od 2% do více než 10%. Tezos, který je zdaleka nejoblíbenější mincí na vklad na Binance i na jiných burzách, má v současné době ROI 6 až 7%.

Pokud se chcete dozvědět více o sázkovém programu Binance, který vydali skvělý průvodce a FAQ což vysvětluje, jak to funguje na Binance, a vše, co byste měli udělat, abyste mohli začít.

Mobilní aplikace

Jak by se dalo očekávat, Binance má mobilní aplikaci, která je k dispozici pro oba Jablko a Android. Aplikace má vysoké hodnocení pro obě platformy s hodnocením 4,4 pro Android a 4,8 pro Apple. Mobilní aplikace nabízí téměř všechny stejné funkce jako tradiční platforma Binance. To zahrnuje,

 1. Nákup kryptoměny kreditní kartou
 2. Futures obchodování s pákovým efektem až 125x
 3. Spotové obchodování se všemi kryptoměnami, které Binance podporuje
 4. Přímo kontaktujte zákaznický servis a získejte rychlou odpověď v případě, že se něco pokazí
 5. Aplikace také podporuje sázení kryptoměn, pokud držíte nějaké mince, které lze vsadit

Ačkoli si někteří uživatelé stěžovali na buggy, aplikace Binance je pravidelně aktualizována a je jednou z nejlépe hodnocených aplikací pro jakoukoli významnou obchodní platformu.

Zprávy o výzkumu Binance

Jedním z největších příspěvků společnosti Binance pro komunitu jsou jejich pravidelné příspěvky výzkumné zprávy které vydávají zdarma. Tyto statné dokumenty hodnotí širokou škálu témat, od tržních podmínek přes metriky řetězové analýzy až po životaschopnost jednotlivých projektů kryptoměny.

Jejich zprávy o globálním trhu jsou vydávány jednou za měsíc a obvykle se zabývají zásadními cenovými akcemi, historickými i očekávanými. Pokud vás zajímají tyto přehledy, které jsou velmi důkladné a často stojí za přečtení, můžete se zaregistrovat u Binance a dostávat je e-mailem.

BNB mince

Zatímco řada burz od té doby následovala v jejich stopách, Binance byl původcem modelu výměnného tokenu.

V době, kdy byla vydána mince Binance BNB, nedošlo k žádné malé kontroverzi. Je BNB zabezpečením? K čemu je to potřeba? Je to jen Binanceova okázalá verze chytání peněz? Komunitní sentiment byl rozdělen a mnoho investorů mělo potíže s rozhodnutím, zda koupit nebo prodat BNB.

Od tohoto dramatického začátku se BNB osvědčila jako cenný projekt s řadou zajímavých případů použití.

Snižte poplatky za obchodování

Téměř všechny kryptoburzy mají nějakou formu programu sníženého poplatku za obchodování. Některé burzy jako Coinmama snižují své obchodní poplatky pro obchodníky, kteří v daném období nakupují určité množství kryptoměny. Ostatní burzy následují model Binance a poskytují slevy z poplatků za obchodování investorům, kteří drží svoji minci.

Téměř žádná z těchto burz nenabízí stejnou úroveň slev, jaké nabízí společnost Binance. Je to proto, že Binance nabízí držitelům BNB dvojitou slevu.

 1. Držitelé BNB, kteří platí své obchodní poplatky prostřednictvím BNB, se mohou těšit automatickému 25% snížení obchodních poplatků. Vzhledem k tomu, že Binance již má nejnižší obchodní poplatky ze všech hlavních burz, činí z nich ještě atraktivnější platformu pro obchodování.
 2. Držením určitého množství BNB můžete získat ještě větší slevu. Například každý, kdo drží více než 50 BNB, může získat zlevněný obchodní poplatek ve výši 0,09% tvůrce a 0,10% příjemce. Pokud to zkombinujete se slevou dostupnou za použití BNB k placení poplatků za obchodování, konečná sazba je 0,0675% tvůrce a 0,0750% příjemce.

Tyto poplatky za obchodování začínají vypadat obzvláště dobře, zvláště ve srovnání s 0,5% poplatkem výrobce a příjemce Coinbase. V době zveřejnění stojí nákup 50 BNB přibližně 600 USD. Další informace o obchodních slevách BNB jsou k dispozici zde.

Účastnit se IEO

Další z inovací společnosti Binance je IEO (Initial Exchange Offering).

V roce 2017 zaznamenala krypto komunita spoustu ICO, které kumulativně zvýšily miliardy dolarů s příslibem nadměrných výnosů. Velká většina těchto projektů bohužel skončila neúspěchem. Některé byly přímými podvody, některé byly technicky neproveditelné a jiné měly jen špatný tým se špatným nápadem. Míra selhání u projektů ICO je ohromný.

Doufáme, že model IEO to pomůže napravit. U IEO musí burza (jako Binance) schválit projekt, než bude uveden na seznamu. To znamená mnohem podrobnější kontrolu, která snad odstraní podvody a neproveditelné projekty.

Další výhodou je, že když nový projekt přijme model IEO, jsou automaticky uvedeny na burze. V minulosti spousta projektů ICO skutečně musela platit miliony dolarů, které budou uvedeny na burzách, jako je Binance.

Pokud by nezaplatili za zařazení na seznam, vždy by bojovali o likviditu a přístup investorů. IEO tento problém odstraňuje, protože projekty jsou k dispozici k obchodování hned od začátku.

Pro účast v IEO bude muset investor použít BNB, stejně jako většina ICO byla financována z ETH.

Obchodujte na Binance DEX

Než zahájíme kontrolu Binance DEX mohlo by být užitečné vysvětlit dva pojmy.

 1. CEX – centralizovaná burza. Jedná se o krypto burzu řízenou jediným orgánem. Téměř každá hlavní burza je CEX. Kraken, Coinbase, Binance atd.
 2. DEX – Decentralizovaná burza. Kryptoburza běžně běžící na blockchainové platformě, která není řízena žádným centralizovaným úřadem. Výhodou DEX je, že jej nelze uzavřít, protože obchody jsou řízeny kódem a nejsou zúčtovány centralizovaným orgánem.

V poslední době se v komunitě kryptoměn hodně hovoří o DEXech a jejich budoucím potenciálu, zejména na platformě Ethereum. Mohly by potenciálně vyřešit řadu problémů spojených s CEXes, zejména omezení obchodníků, zmrazené prostředky, ukradené prostředky atd.

Jak již bylo řečeno, Binance’s DEX není opravdu opravdový DEX, je to spíše hybrid CEX / DEX. Ačkoli Binance rád tvrdí, že jejich DEX je ve skutečnosti decentralizovaný, záleží na Binance, aby fungoval hladce a pokud by to Binance chtěl, mohli by jej vypnout.

Je to však alespoň krok správným směrem a je zajímavé vidět, jak největší CEX na světě vytváří DEX, který by mohl potenciálně narušit jejich obchodní model. Několik poznámek k Binance DEX.

 1. Aktuálně je uvedeno více než 100 obchodních párů.
 2. DEX je poháněn BNB, který se používá ke snížení poplatků za obchodování, placení poplatků za obchodování a také k získání kapitálu v IEO
 3. Od zveřejnění Binance tvrdí, že existuje přibližně 400 000 aktivních DEX peněženek. Daleko od milionů uživatelů Binance, ale pokud bude DEX nadále růst, je pravděpodobné, že budou mít milion uživatelů v roce 2021 nebo 2022.

Platební infrastruktura BNB

Kromě všech ostatních případů využití se Binance aktivně snaží propagovat BNB jako platební mechanismus v konkurenci s něčím jako BTC. Jedním ze způsobů, jak prosazují případ použití plateb, je použití BNB k vyplácení mezd zaměstnancům ve společnosti Binance. Některé zprávy dokonce uvádějí, že až 90% všech zaměstnanců v Binance jsou placeny alespoň částečně BNB.

V dalších novinkách také platební platformy pro kryptoměny začaly přijímat BNB. Když Coinpayments začal přijímat BNB najednou bylo možné použít směnný token s více než 2 000 000 různých dodavatelů.

Očekávejte rostoucí integraci BNB s obchody a obchodníky po celém světě, zejména v Asii. Binance má moc a vliv tvrdě tlačit na adopci, a protože drží BNB sami, čím více poptávky po jejich mincích, tím lépe vypadají jejich finance.

BNB Coin Burn

Jednoduchá nabídka a poptávka diktují, že čím menší nabídka, tím vyšší cena. Binance to využívá, protože mají čtvrtletní pálení zapečené v mechanice tokenů pro BNB coinu.

Binance každé čtvrtletí nakupuje zpět a spaluje určité množství BNB na základě objemu obchodování za dané čtvrtletí. BNB začala s 200 000 000 mincemi a Binance bude pokračovat v hoření, dokud nezůstane jen 100 000 000. To by mělo pomoci zvýšit cenu BNB a odměnit dlouhodobé držitele.

Úplného průvodce a vysvětlení mechanismu vypalování BNB můžete zkontrolovat Web společnosti Binance.

Binance USA

To, že Binance začal blokovat americké obchodníky, ještě neznamená, že jsou připraveni vzdát se Ameriky. USA jsou obrovským kryptotrhem a Binance by tím, že by tam nepůsobil, obětoval zisk v hodnotě desítek milionů dolarů.

Co však Binance uznal, je to, že se jedná o maltskou společnost se silnými vazbami na Čínu, je nepravděpodobné, že by někdy dostaly povolení od amerických regulačních orgánů k činnosti ve všech 50 státech. Takže místo toho roztočili Binance USA, jedinečnou burzu, která stále má značku a pocit Binance, ale která je založena výhradně na Spojených státech.

Binance USA vede Catherine Coley kdo zaznamenal skvělý podcast s Pompem, pro ty, kteří mají zájem dozvědět se více o ní a vizi Binance USA.

Zatímco Binance USA má potenciál stát se americkou kryptoměnou, v současné době bohužel trpí několika problémy, díky nimž může být Binance USA méně atraktivní než jiné možnosti jako Coinbase nebo Kraken.

Problémy s likviditou

Likvidita společnosti Binance USA je jen zlomkem její likvidity. Například v době psaní tohoto článku má Binance USA 24 hodin objem obchodování pouhých 11 milionů dolarů, zatímco Binance má 24 hodin objem obchodování 1,5 miliardy dolarů.

Jedním z problémů je, že likvidita plodí likviditu, takže zahájení výměny od nuly může být obtížné, protože neexistuje žádná likvidita "skokový start" obchodování. Druhým problémem je přístup. Když se původní Binance poprvé otevřel, mohl s nimi obchodovat v podstatě kdokoli na světě. Binance USA je jiný příběh…

Nedostatek přístupu

Kvůli předpisům, které se liší stát od státu, desítky milionů Američanů nemohou platformu používat. Podle podmínek služby Binance USA nemohou obchodníci z následujících států tuto službu používat,

 • Alabama
 • Connecticut
 • Florida
 • Gruzie
 • Havaj
 • Idaho
 • Louisiana
 • New York
 • Severní Karolina
 • Texas
 • Vermont
 • Washington

Společnost Binance USA již bezpochyby zahájila proces získávání regulačního souhlasu pro provoz v těchto státech. Přinejmenším však od publikace nemohou přijímat obchodníky z těchto států, což rozhodně snižuje množství likvidity na jejich platformě.

Nedostatek mincí

Opět vidíme Binance USA bloudit od toho, díky čemu je Binance tak skvělý. Binance se na své platformě může pochlubit několika stovkami jedinečných mincí, zatímco američtí obchodníci Binance mají přístup pouze k nim několik desítek mincí, mnohé z nich již obchodují na jiných burzách s větší likviditou.

Binance obchodní poplatky jsou nižší než u jiných platforem založených na Americe, ale zdá se, že to není dostatečná pobídka k tomu, aby lidi nadchli, aby se přihlásili k této nové platformě. Jakmile je Binance USA k dispozici ve všech 50 státech a jakmile bude mít více likvidity, mohlo by se vyplatit se zaregistrovat (zmínili jsme, že mají povinný KYC?), Ale zatím existuje opravdu jen jedna výhoda americké verze Binance: banka převody.

Bankovní převody Binance

Na rozdíl od běžné verze Binance podporuje americká směnárna vklady Fiat USD bankovním převodem. Podle Binance noví uživatelé jsou omezeni maximálním vkladem 5 000 $. Poté, co má investor po určitou dobu svůj účet, se limit vkladu zvýší na 50 000 $, což by snad mělo stačit většině lidí.

V případě, že potřebujete vložit do Binance USA ještě více finančních prostředků, je také možné použít bankovní převod, který má maximální limit vkladu 1 milion dolarů.

Svět Binance

Všechny věci jsou stejné, pokud se chystáte zaregistrovat pouze na jednu burzu kryptoměn, má smysl se zaregistrovat na Binance.

Jak jsme viděli, poplatky za Binance jsou hluboko pod průměrem odvětví, což znamená, že pokaždé, když obchodujete, ušetříte krypto.

Diskutovali jsme o tom, jak vybrat peníze z Binance, a jednou z velkých věcí na jejich platformě je, že poplatek za výběr Binance je velmi rozumný. Poplatky za Binance jsou ve skutečnosti přiměřené, takže víte, že při obchodování tam získáte dobrý obchod.

Nezáleží však jen na poplatcích. Tuny obchodníků s kryptoměnami používají Binance nejen kvůli nízkým poplatkům, ale také kvůli jejich masivnímu výběru kryptoměn pro obchodování.

U populárních mincí jako Bitcoin a Ethereum je Binance obvykle platformou s největší likviditou.

Pro některé mikropropitné altcoiny je Binance _only _market, kde obchodují s jakoukoli likviditou.

Nakonec má Binance jako největší burza kryptoměn na světě rozsáhlé oddělení zákaznických služeb, na které se můžete kdykoli obrátit prostřednictvím e-mailu nebo otevřením lístku podpory. Když se obrátíte na oddělení zákaznické podpory, může vám pomoci se vším od problémů KYC až po získání mincí, které byly odeslány bez štítku.

Takže pokud hledáte pouze jednu burzu, která se zaregistruje na Binance, je určitě skvělá volba.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me