Bitcoinová soukromá recenze: Co je BTCP?

Bitcoinová soukromá mince

Existuje mnoho kryptoměn, které byly rozděleny z bitcoinů. Dnes budeme zkoumat Bitcoin Private a uvidíme, co tato mince nabízí, a pokud se liší od ostatních bitcoinových forků.

Co je BTCP?

Bitcoin Private (BTCP), který byl spuštěn v únoru 2018, byl vytvořen z fork-merge bitcoinů (BTC) se Zclassic (ZCL). Mince byla výsadkem vysílána v poměru 1: 1 držitelům BTC i ZCL.Výsledek obrázku pro bitcoiny soukromé

Několik měsíců po svém uvedení na trh (duben 2018) patřil BTCP mezi 50 největších kryptoměn na světě podle tržního stropu, ale nyní klesl na 1023. pozici.

Bitcoin Private byl navržen tak, aby byl decentralizovanější, otevřenější, rychlejší a soukromější verzí bitcoinu. Tým projektu zamýšlel využít zabezpečení a trh bitcoinů a funkce ochrany osobních údajů společnosti Zclassic k vytvoření vylepšené verze bitcoinu.

BTCP má větší čas blokování a velikost bloku, 2,5 minuty a 2 MB. Na rozdíl od bitcoinu, který používá Proof of Work, je BTCP založen na těžebním algoritmu Equihash, který umožňuje uživatelům těžit pomocí GPUS a umožňuje jeho odolnost vůči ASIC.

Kdo vytvořil bitcoin v soukromí?

Bitcoin Private poprvé navrhl spoluzakladatel Zclassic, Rhett Creighton, v příspěvku na Twitteru. Je považován za vůdčí osobnost projektu Bitcoin Private.

Tým byl později rozšířen přidáním Jacob Brutman, Giuseppe Stuto, Christopher Sulmone, Geoff Hopkins a Jon Layton. Jejich společné úsilí vyústilo v BTC Private Whitepaper.

Tým Bitcoin Private se skládá z 20 inženýrů.

Bitcoinová soukromá technologie a funkce

Bitcoin Private je založen na technologii Zclassic, která se nazývá technologie zk-snarks. Tato technologie je odvozena z protokolu Zerocoin, který používá také mateřská mince Zclassic, Zcash.

Zk-snakrs skrývá adresu obchodníků v síti spolu s dalšími podrobnostmi o jejich transakci, přičemž stále zveřejňuje všechny platby na blockchainu kvůli transparentnosti.

Bitcoin Private, stejně jako Bitcoin, podporuje peer-to-peer transakce bez nutnosti zásahu třetí strany. Všechny transakce jsou zaznamenány na blockchainu poté, co byly ověřeny síťovými uzly.


Ve srovnání s bitcoiny má BTCP větší velikost bloku o 2 MB. To by mělo BTCP umožnit lepší čas vypořádání transakcí ve srovnání s jinými altcoiny a BTC.

Kódová základna bitcoinu private je otevřený zdroj, což znamená, že k němu máte přístup na GitHubu. Stránka GitHub jejich projektu má pouze 272 závazků, 4 vydání a 5 přispěvatelů. Již více než rok nedošlo na stránce k žádnému významnému nahrávání. To je znepokojující, protože u dobrého projektu musí být aktivní komunita vývojářů.

Výsledek obrázku pro bitcoiny soukromé

Statistiky mincí BTCP

Celkový počet BTCP v oběhu je 4 770 405 BTCP. Celková nabídka je omezena na 22 799 951 BTCP.

Počáteční cena bitcoinové soukromé mince, když debutovala, byla 65,82 USD, přičemž její historické maximum činilo 85,68 USD. Od té doby došlo v dubnu 2018 k dalšímu výraznému cenovému skoku. Do konce května ztratila mince více než polovinu svých zisků a s přibývajícími měsíci ztrácela více ze své hodnoty..

BTCP zahájil rok kolem 1 $ a až do února se snažil udržet tuto úroveň podpory. Mince poté klesla pod hranici 1 $ a od té doby pokračuje ve své spirále dolů.

Bitcoin Private má aktuální obchodní cenu $ 0,108488.

Jaké výměny podporují soukromé bitcoiny?

Od té doby, co byla mince vydána, existuje jen velmi málo burz, které uváděly BTCP.

Aktuální místa, kde si můžete koupit BTCP, jsou:

 • CoinSwitch;
 • SatoExchange;
 • Nanex;
 • BarterDEX;
 • SIstemkoin;
 • Bitladon;
 • Graviex;
 • CryptoWolf;
 • AltCoinTrader;
 • TOPBTC;
 • SafeTrade;
 • TradeOgre.

Těžba bitcoinů v soukromí

Pokud vás zajímá, jak těžit BTCP, pak víte, že vše, co potřebujete, je GPU. Vzhledem k tomu, že mince je založena na algoritmu Equihash, znamená to, že ji lze těžit pomocí CPU nebo GPU.

Těžba GPU je samozřejmě mnohem efektivnější než těžba CPU. Pokud se ale stále chcete pustit do těžby CPU, mějte na paměti, že existují pouze dvě možnosti těžby EquihashZERO pomocí CPU. První možnost zahrnuje MinerGate, ale na váš zisk z těžby se vztahuje velký procentní poplatek. Druhou možností je NiceHashův nheqminer, který lze stáhnout v předkompilovaných binárních souborech pro Windows nebo Linux.

Tým vývojářů projektu také spustil svůj vlastní oficiální BTCP důlní fond, ale můžete BTCP těžit také v jiných fondech, jako je Zergpool EquihashZero, ZHash.pro, btcprivate.pro a Equipool.

Bitcoinové soukromé peněženky

Bitcoinová soukromá mince může být uložena v několika peněženkách, včetně peněženek Electrum a Full node pro uživatele Windows, Linux a Mac, které jsou k dispozici ke stažení na jejich oficiálních webových stránkách.

Chladné peněženky, které lze použít k soukromému ukládání bitcoinů, jsou Ledger Nano S, Trezor T a Trezor One. Modely Trezor jsou k dispozici pouze pro uživatele systému Linux. Můžete také vygenerovat papírovou peněženku z oficiálních stránek BTCP.

Peněženka Coinomi podporuje BTCP pro mobilní uživatele iOS i Android. Zelcore je peněženka kompatibilní s Windows, iOS, macOS, Linux a Android a kromě BTCP podporuje celou řadu dalších kryptoměn..

Poslední zprávy o BTCP

V říjnu 2019 utrpěl BTCP 51procentní útok, který rozpoutal znuděný hacker, který si pronajal hashovou energii ze stránky cloudové těžby. Chcete-li zorganizovat 51% útok na jakýkoli jiný nejvyšší blockchain, budete potřebovat značné množství hash síly. Když vypukly zprávy, vážně to poškodilo reputaci Bitcoin Private, protože projekt tvrdil, že má robustní zabezpečení bitcoinového blockchainu.

Bitcoinové soukroméDalším nedávným problémem bylo, když vývojářský tým Bitcoin Private vykopal během vidlice Genesis dalších 2,04 milionu BTCP a nezveřejnil to veřejnosti. Když Coinmetrics, výzkumná skupina, která zjistila tuto nehodu, zveřejnila informace, cena BTCP klesla téměř okamžitě o 20 procent.

Tento typ operace se označuje jako „skrytá premina“, kde se vydávají mince navíc, ale poté se schovávají ve „stíněné kaluži“.

“Tři sta tisíc jednotek skryté preminy bylo přesunuto ze stíněného bazénu směrem k tomu, co se jeví jako směny,” uvádí se v publikaci.

Bitcoin Private (BTCP) měl původně mít celkovou zásobu 21 milionů mincí, jako je bitcoin, ale existuje již 22,8 milionů BTCP a další se stále vyrábějí z těžby.

Bylo zjištěno, že mezi červencem a srpnem bylo na trh vyhozeno 300 000 BTCP ze skrytého preminu, což se shodou okolností stalo přesně ve stejnou dobu, kdy bitcoinová soukromá mince propadla z 10 na 3 dolary. Vývojáři, kteří zahodili BTCP ze skrytého preminu, vydělali odhad 1 milion $ a 3 miliony $, zatímco celkový tržní strop BTCP utrpěl ztrátu přes 100 milionů $.

Bitcoinová soukromá recenze: Verdikt

Bitcoinová soukromá mince představila při svém prvním uvedení na trh zajímavý koncept a po několik měsíců fungovala docela dobře. Ale teď to sedí se zbytkem mnoha neúspěšných projektů bitcoinové vidlice. Předčasné fiasko a skutečnost, že v projektu nedošlo k výraznému vývoji za více než rok, jsou varovnými signály, které by investoři měli vzít v úvahu.

Doporučený obrázek: btcprivate.org

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map