Co je Exodus a jak funguje | Je to bezpečné nebo ne?

O peněžence Exodus

Peněženka Exodus je jednou z nejnovějších peněženek pro kryptoměnu na trhu. Od svého oficiálního spuštění v červenci 2016 neustále rozšiřuje svoji uživatelskou základnu, což není překvapující vzhledem k působivému balíčku funkcí, který poskytuje svým uživatelům.

Nejprve je důležité si uvědomit, že peněženka Exodus má tři hlavní součásti: samotnou peněženku, sekci portfolia a integraci burzy. Exodus je k dispozici pro Windows, macOS i Linux a lze jej stáhnout z aplikace oficiální webové stránky.

V tomto článku budeme podrobně diskutovat o všech třech částech, podíváme se na výhody a nevýhody této peněženky a nakonec určíme, zda je bezpečná nebo ne.

Nové logo, nové začátky

Peněženka Exodus, která je považována za „nejsexi rozhraní blockchainu v tomto odvětví“, si své uživatele užívala s novým obrázkem, který je „ještě více sexy“.

Ještě úžasnější je nejnovější verze peněženky 18.11.21, která se může pochlubit některými přírůstky aktiv. Pokud jste netrpěliví stáhnout si nejnovější verzi, přejděte do společnosti Soubory ke stažení strana.

Nové logo společnosti má stejné 4 šipky, které odkazují na následující funkce: „Odesílání aktiv, jejich příjem a výměna mezi digitálními aktivy“. Zatímco Exodus se společnost vyvíjí, slibuje, že si navzdory jakékoli skutečnosti udrží své základní hodnoty.

Pokud jde o nový přírůstek aktiv, společnost Exodus ve 4. čtvrtletí 2018 oznámila, že její portfolio založené na stablecoinech roste a společnost nyní nabízí podporu pro stablecoin Paxos (PAX).

Co dělá Exodus lákavým?

Peněženka

Exodus je především peněženka na kryptoměny, což znamená, že musí uživatelům nabídnout rychlý a efektivní způsob přístupu k jejich finančním prostředkům, sledovat transakce a posílat nebo přijímat coiny. V tomto ohledu má Exodus vše pokryto a ještě lépe vám umožňuje filtrovat transakce (pomocí faktorů jako „odeslané“, „přijaté“ a „vyměněné“).

Exodus lze snadno popsat jako peněženku s více aktivy, protože přichází s podporou celé řady mincí a žetonů, včetně těch nejpopulárnějších, jako jsou Bitcoin, Ethereum, Ethereum Classic, Bitcoin Gold, Bitcoin Cash, Dash a Zcash, abych jmenoval alespoň některé. Úplný seznam podporovaných mincí naleznete na internetu web peněženky.

www.exodus.io

Sekce Portfolio

Pokud vás přístup do sekce Peněženka aplikace nepřesvědčil, že se jedná o dobře vytvořenou aplikaci, pak vás o této skutečnosti určitě přesvědčí sekce Portfolio. Nabízí přehled o vašich podílech na široké úrovni. Usnadňuje vám to správu digitálních aktiv i sledování hodnoty vašeho portfolia aktiv při změně tržních podmínek, a to nejstylovějším možným způsobem prostřednictvím krásných koláčových grafů.

Ve skutečnosti je rozhraní aplikace jednou z jejích silných stránek, protože kombinuje stylové uživatelské rozhraní s flexibilitou a prvky uživatelské přístupnosti, díky nimž se i ti nejnáročnější uživatelé budou cítit jako doma. Všechno je v pořádku a můžete opravdu vidět práci, kterou do toho vložil vývojový tým, aby zajistily, že všechny ikony, tlačítka nebo prvky uživatelského rozhraní budou perfektní v pixelech.

www.exodus.io

Integrovaná směnárna

Exodus se také může pochlubit integrací s ShapeShift, což vám umožní vyměnit mince přímo v krásném rozhraní peněženky. Tím se také zkrátí celý proces, protože je již nemusíte posílat na výměnu. Tato funkce je ideální pro obchodníky, kteří se specializují na každodenní obchodování.

www.exodus.io

A co bezpečnost?

Pro začátečníky stojí za zmínku, že se jedná o peněženku pro stolní počítače, takže nemůže splňovat úrovně zabezpečení poskytované hardwarovými peněženkami. Tým za společností Exodus však tvrdě pracoval na zajištění toho, aby byla peněženka co nejbezpečnější. Například Exodus se může pochlubit systémem, který vám umožní získat zpět vaše prostředky pomocí 12slovné fráze pro obnovení. To znamená, že i když náhodou ztratíte počítač nebo notebook, nebo se něco stane a vaše peněženka již není nainstalována, můžete ji znovu nainstalovat a propojit ji zpět se svým účtem. Kromě toho jsou všechna vaše aktiva plně šifrována, ale pouze pomocí hesla. Je smutné, že Exodus nemá dvoufaktorové ověřování, což je funkce, která by se nakonec a doufejme měla dostat do sady peněženky.

www.exodus.io

Dalším aspektem, který stojí za to vědět, je skutečnost, že peněženka není stoprocentně open-source, což znamená, že při používání Exodusu v podstatě vkládáte svou důvěru (více či méně) do vývojového týmu. Stojí však za zmínku, že Exodus od svého vydání získal velkou pochvalu a neustále rozšiřoval svoji uživatelskou základnu. To jasně ukazuje, že vývojový tým, který stojí za ním, je velmi seriózní a profesionální.

Závěr

Celkově je Exodus jednou z nejlepších desktopových peněženek, které jsou v současné době na trhu. S pravděpodobně nejlepším uživatelským rozhraním ze všech peněženek na ploše, slušnými bezpečnostními funkcemi, integrací výměny a dobrou podporou pro nepřeberné množství mincí to zvládne spousta věcí a měl by vyhovět potřebám začátečníků i ostřílenějších obchodníků. Ještě lepší je, že má neuvěřitelně komplexní sekci znalostí / FAQ s užitečnými články, videi, návody a průvodci.

Kromě nedostatku dvoufaktorového ověřování existuje několik dalších možných nevýhod. Například Exodus neumožňuje svým uživatelům ovládat samostatné adresy peněženky pro každou podporovanou digitální měnu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map