Kraken Recenze | Poplatky, bezpečnost, výhody a nevýhody

Recenze výměny Kraken

V naší recenzi burzy Kraken projdeme některými funkcemi a vlastnostmi, díky nimž je tato burza jedním z nejoblíbenějších obchodních míst na trhu.

Projdeme si špičkové služby, které poskytují jako burzu, promluvíme si o jejich cenách a poplatcích a uvidíme, co přesně odlišuje Kraken od ostatních kryptoměn. Mnoho lidí si může položit otázku: Je Kraken bezpečný? nebo… Mám investovat do kryptoměn pomocí Krakenu? Odpověď tedy určitě najdete níže.

Přehled burzy Kraken

kraken-review

Kraken je burza krypto-krypto a fiat-to-krypto, která funguje jako tradiční burza spojením objednávek nákupu a prodeje za poplatek. Burza je jednou z nejpopulárnějších platforem obchodování s kryptoměnami a má jednu z nejvyšších objemů obchodování s bitcoiny až eury na světě.

Kraken, který oficiálně založil Jesse Powell v roce 2011, byl vytvořen jako reakce na Mt. Gox narušení bezpečnosti. Byla jednou z prvních burz kryptoměn, které byly zahrnuty do terminálů Bloomberg, a také jako ověřitelný důkaz o auditu rezerv.

Platforma je více zaměřena na profesionální obchodníky a poskytuje komplexní sadu nástrojů, jako jsou podrobné mapování a ukazatele, jakož i možnosti kryptoobchodování, jako je obchodování s marží, OTC, obchodování s temnými bazény, futures kontrakty a opce. To umožňuje obchodníkům maximalizovat své zisky na základě výkyvů trhu pomocí pokročilých obchodních strategií.

SIDENOTE. Crypto dark pool je soukromá obchodní platforma, která umožňuje uživatelům obchodovat bez zveřejnění transakcí. To umožňuje hlavním hráčům (známým jako velryby) nakupovat / prodávat velké množství kryptoměny, aniž by to mělo přímý dopad na trh a cenu kryptoměny.

Podporované měny

Kraken nabízí širokou škálu obchodních možností, a to jak ve fiatových, tak v krypto párech. Platforma podporuje celkem 50 kryptoměn, včetně bitcoinů (BTC), etherea (ETH), litecoinu (LTC), bitcoinové hotovosti (BCH), monera (XMR), pomlčky (DASH), litecoinu (LTC), zvlnění (XRP) , Stellar Lumens (XLM), Ethereum Classic (ETC), Zcash (ZEC), Dogecoin (DOGE), EOS (EOS) a mnoho dalších altcoinů.

Uživatelé Kraken mohou také provádět vklady a výběry v řadě fiat měn, jako jsou CAD, EUR, GBP, JPY a USD.

Pokud jde o obchodování Ripple, Kraken má k dispozici 4 fiat měnové páry a 1 pár kryptoměny:

 • USD / zvlnění;
 • EUR / zvlnění;
 • CAD / zvlnění;
 • JPY / zvlnění;
 • BTC / zvlnění.
 • Washington;
 • New York.

Likvidita a objemy obchodování

Burza se může pochlubit vysokou úrovní likvidity, což následně vedlo k vysokým objemům obchodování. Dobrá likvidita je pro burzu zásadní, protože obchody jsou financovány mnohem snadněji a rychleji.

Kraken recenze Rozhraní

kraken rozhraní


Rozhraní Krakenu je rozděleno do tří šablon: Jednoduchá, Střední a Pokročilá. Její obchodní software je považován za jeden z nejsložitějších a nejkomplexnějších v oboru, protože všechny jeho sekce obsahují stále rozmanitější sadu obchodních parametrů.

I když se obchodní rozhraní může zdát trochu přeplněné všemi jeho funkcemi, je ideální pro pokročilé obchodníky. Toto rozhraní má 13 barevných schémat, které může uživatel změnit jediným kliknutím.

Cenový graf lze nastavit na přechod do režimu obrazovky v plné velikosti. Pravá strana grafu obsahuje základní kreslicí nástroje, rozšíření Fibonacci a nástroje pro navrácení.

V knize objednávek najdete ceny nabídek a poptávek s historií obchodu a seznamem hodinek, který je uveden níže.

Uživatelé jsou také schopni změnit parametry, jako jsou klouzavé průměry a Bollingerova pásma pro všechna překrytí grafů, a také obchodní ukazatele.

Možnosti platby

Kraken podporuje vkládání a výběr mnoha způsoby: bankovní převody, SEPA, SWIFT, bankovní převody a kryptoměny.

Kraken Poplatky

Níže najdete naši recenzi Kraken o poplatcích za převod, které se liší v závislosti na transakčních nákladech a lze je upravit podle struktury poplatků platební služby. Aktuální poplatky jsou:

 • EUR SEPA: vklad (zdarma) / výběr (0,09 EUR) – pouze země EHP;
 • USD bankovní bankovní vklad ($ 5 USD) / výběr ($ 5 USD) – pouze USA;
 • Bankovní vklad v EUR (10 EUR) – pouze mimo USA;
 • USD bankovní bankovní vklad (10 USD) / výběr (60 USD) – pouze mimo USA;
 • JPY bankovní vklad (zdarma, minimálně 5 000 ¥ vklad) / výběr (20 ¥) – pouze Japonsko;
 • Bankovní vklad CAD (zdarma) / výběr EFT (poplatek 10 USD, max. 25 000 USD denně).

Téměř všechny kryptoměnové vklady jsou zdarma, ale při výběru jsou poplatky:

 • Bitcoin (XBT): Výběr (0,001 BTC);
 • Ether (ETH): Vklad (malý transakční poplatek za přesun ETH do peněženky Kraken) / Výběr (0,005 ETH);
 • Zvlnění (XRP): Výběry (0,02 XRP);
 • Litecoin (LTC): Výběr (0,02 LTC);
 • Bitcoinová hotovost (BCH): Výběr (0,001 BTC);
 • Tether (USDT): Výběry (5 USDT);

Poplatky za obchodování

Krakenův poplatek Struktura je o něco složitější, se systémem výrobce a odběratele, který je založen na objemech vypočítaných za 30denní obchodní období. Poplatky jsou účtovány za každý uskutečněný obchod a jsou rozděleny do čtyř kategorií: obchodování, stablecoin, dark pool a maržové obchodování.

Je důležité si uvědomit, že jejich temný fond je k dispozici pouze pro ověřené účty Pro, přičemž minimální velikost objednávky je 11,5 XBT (~ 100 000 $) a 375 ETH (~ 50 000 $).

Poplatky za obchodování:

Kraken obchodní poplatky

Poplatky za stablecoiny:

Krakenské poplatky za stablecoiny

Poplatky za temný bazén:

Kraken Dark Pool poplatky

Poplatky za obchodování s marží:

harmonogramy poplatků

Naše recenze Krakenu o Proces ověřování

Stejně jako všechny ostatní významné kryptoměnové burzy i Kraken dodržuje předpisy AML (Anti-Money Laundering) a KYC (Know Your Customer). To znamená, že uživatelé, kteří chtějí používat svou platformu, musí ověřit svůj účet pomocí osobních údajů, jako je celé jméno a adresa.

Na platformě je k dispozici 5 úrovní uživatelů, které se liší podle různých akcí, které provádějí. Každá úroveň má různé výhody.

Úroveň 0 je počáteční úroveň pro každý účet, který byl potvrzen e-mailem. Účet úrovně 0 může procházet platformu, ale není schopen provádět vklady, výběry ani obchodovat.

Úroveň 1 účty jsou ověřovány pomocí postupů KYC a AML poskytnutím osobních údajů, jako je celé jméno, datum narození, země a telefonní číslo. Tyto účty mohou obchodovat s kryptoměnami, ale nesmějí obchodovat fiat nebo provádět výběry a vklady.

Úroveň 2 je dosaženo poskytnutím vaší úplné fyzické adresy a umožňuje uživatelům vložit nebo vybrat až 2 000 EUR / týden nebo 10 000 EUR / měsíc. Navíc umožňují uživatelům obchodovat jak s fiatem, tak s kryptoměnami a vybírat až 10 000 $ / týden a 50 000 $ / měsíc.

Úroveň 3 účty vyžadují doklad totožnosti a doklad o adrese. Odemykají vklady a výběry pomocí kanadských dolarů (CAD), přičemž limity pro výběr se zvyšují na 50 000 $ / týden a 200 000 $ / měsíc. Transakce Fiat se také zvýšily na 25 000 $ / týden a 200 000 $ / měsíc.

Úroveň 4 je nejvyšší úroveň dostupná v Krakenu a vyžaduje důkladné ověření identity, ale poskytuje přístup ke všem funkcím platformy. Chcete-li získat ověření pro účet úrovně 4, musíte podepsat formulář žádosti a své dokumenty KYC. Limity pro krypto i fiat transakce jsou značně zvýšeny.

Bezpečnostní

Pokud si stále položíte otázku: Je Kraken bezpečný? Pak musíte vědět, že Kraken je považován za jednu z nejbezpečnějších kryptoburz v oboru. Platforma ukládá 95% svých kryptoměn do chladírenských peněženek se vzduchovou mezerou, které jsou geograficky distribuovány po celém světě.

Všechny citlivé a osobní informace o uživateli jsou šifrovány a uchovávány na zabezpečených serverech. Mezi další opatření na ochranu údajů patří funkce GSL a Master Key.

Tým také využívá nepřetržitý dohled nad burzou a doménou samotnou, která sleduje veškerou odchozí a příchozí aktivitu.

Krakenova bezpečnostblog.kraken.com

U uživatelských účtů vyžaduje Kraken aktivaci dvoufaktorového ověřování. Výměna zahrnuje také e-mailové potvrzení pro výběry, globální nastavení časového zámku, granulární klíčová oprávnění API, přizpůsobitelný čas účtu a šifrování SSL pro provoz jeho webu.

V naší recenzi Kraken zjistíte, že je v souladu se všemi americkými zásadami „know-your-customer“ pro prevenci podvodů a nezákonného financování.

V květnu 2017 se Kraken stal obětí útoku DDoS, který uživatelům zabránil v dokončení obchodů. Platforma se připojila k internetu, aby vyřešila problém a zlepšila jeho bezpečnost. Navzdory tomu burza doposud ve skutečnosti nikdy neztratila finanční prostředky.

Kraken Zákaznická podpora Posouzení

Zákaznická podpora Krakenblog.kraken.com

Kraken poskytuje nepřetržitou podporu prostřednictvím e-mailu a uživatelé mohou také kontaktovat tým podpory přímo prostřednictvím své funkce chatu. Web také obsahuje podrobnou stránku FAQ s odpověďmi na nejčastější dotazy týkající se účtu, poplatků a obchodování.

Platformu najdete také na jejích sociálních účtech na Facebooku, Twitteru a Redditu, kde uživatelé mohou rychle reagovat na své problémy. Mnoho stížností uživatelů se týká interního systému lístků Kraken, který je občas pomalý.

Krakenova doba odezvy je obvykle do 24 hodin, ale při větších objemech bude výměna nějakou dobu trvat, než odpoví.

Kraken Exchange Review: Verdikt

Závěrem naší recenze kryptoměnové burzy Kraken je, že je to z dobrého důvodu jedna z předních platforem ve svém oboru. Má vysokou likviditu, dostatek kryptoměn, konkurenční poplatky a spoustu pokročilých obchodních nástrojů a možností.

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 20. září 2019 a byl zcela aktualizován kvůli úplnosti a věrohodnosti obsahu dne 14. prosince 2020.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map