Dnes přezkoumáme burzu Binance, oblíbenou platformu, která obsahuje celou řadu krypto párů a která je v komunitě respektována pro svůj transparentní přístup. Poskytneme vám všechny potřebné informace ke zpracování vašich kryptoměn.

Přehled výměny Binance

Binance je známá burza kryptoměn, která vyšla najevo v roce 2017 po úspěšném ICO v Číně, která uživatelům nabízí možnost obchodovat s velkým množstvím kryptoměn. Binance původně sídlil v Hongkongu, poté se přestěhoval do Tokia. V poslední době burza přesunula své sídlo na Maltu, velmi přátelský národ směrem ke krypto.

Generálním ředitelem burzy je Zhao Changpeng, který je velmi aktivní na účtech sociálních médií a rychle varuje komunitu před jakoukoli z aktivit Binance. Před spuštěním jedné z nejpopulárnějších obchodních platforem v krypto prostoru byl CEO zaměstnán na tokijské burze cenných papírů a Bloomberg.

Společnost zahájila řadu dalších pododdělení, jako je např Binance USA, Binance Uganda, a také vyvinul několik platforem pro půjčování, sázení a obchodování s maržemi.

Binance DEX a Binance Chain

Pokud čtete tuto recenzi Binance, je důležité si uvědomit, že Binance je decentralizovaná burza. Kromě toho platforma také vydala svou vlastní blockchainovou síť s názvem Binance Chain.

Zatímco centralizované burzy jsou rychlé a uživatelsky přívětivé, decentralizované platformy zaostávají. Binance se to snaží změnit pomocí svého řešení Binance DEX. Tato platforma již byla uvedena na trh a přilákala několik obchodníků.

Binance Chain je pro Binance také velkým projektem. Některé firmy již spouštějí své tokeny nad tuto nezávislou blockchainovou síť.

V dnešní době mohou projekty jednoduše začít pracovat na Binance Chain a vytvářet svá vlastní řešení. Některé firmy již zavedly stablecoiny a nad nimi běží celá Binance DEX.

Podporované měny a dostupné země

Binance nabízí širokou škálu mincí, které na platformě počítají stovky kryptoměn. Mezi podporované coiny patří Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin Gold, Dash, EOS, Ethereum, Ethereum Classic, IOTA, Litecoin, NEO, Ripple a OmiseGo.

Burza také odstranila několik mincí a párů z platformy, včetně ANKR / PAX, ANKR / TUSD, ANKR / USDC, BCPT / PAX, BCPT / TUSD, BCPT / USDC, BTT / BTC, DENT / BTC, DOGE / PAX, DOGE / USDC, ERD / PAX, ERD / USDC, FTM / PAX, FTM / TUSD, FUEL / ETH, GTO / PAX, GTO / TUSD, GTO / USDC, LUN / ETH, NCASH / BNB, NPXS / BTC, ONE / PAX, ONE / TUSD, PHB / PAX, PHB / USDC, TFUEL / PAX, TFUEL / TUSD, TFUEL / USDC, VLNY / PAX, WIN / BTC. Bitcoin SV byl také vyřazen.

Binance je k dispozici ve všech zemích po celém světě, kromě následujících:

 • Afghánistán;
 • Čína;
 • Kongo (Brazzaville);
 • Kongo (Kinshasa);
 • Kuba;
 • Korejská lidově demokratická republika;
 • Eritrea;
 • Írán;
 • Irák;
 • Pobřeží slonoviny;
 • Kyrgyzstán;
 • Libanon;
 • Libye;
 • Jižní Súdán;
 • Súdán.

Služby Binance také nejsou k dispozici obyvatelům USA z následujících států: New York, Connecticut, Havaj, Gruzie, Nové Mexiko a Washington.

Binance Jersey a Binance USA podporují veškeré bydliště v USA.

Kompatibilita

Burza vyvinula pro svou obchodní platformu desktopové aplikace, které jsou kompatibilní s operačními systémy Microsoft a MAC, a také mobilní aplikace pro zařízení Android a iOS. Na platformu lze přistupovat také otevřením libovolného webového prohlížeče.

Uživatelské rozhraní a zkušenosti

Platforma má pro obchodníky k dispozici dvě možnosti: základní a pokročilou.

Pokročilá verze umožňuje uživatelům zobrazit technickou komplexní analýzu ceny digitální měny v průběhu času. Řídicí panel základní verze obsahuje kromě grafů objednávek a historie obchodování s mincemi několik grafů a grafů pro obchodování párů.

Možnost Basic má estetické a čisté rozhraní, zobrazující vlevo ceny, grafy uprostřed a vpravo nákupní a prodejní boxy a historii obchodu.

Obrazovka obchodování Binance

Pokročilé zobrazení má temné téma, obchodní grafy se zvětšují a aktuální obchodní ceny jsou napravo, pod nimi jsou políčka buy-sell..

binance účetJak získat účet na burze Binance

 • Přejděte na web Binance a Registrovat pro účet.
 • Zadejte platný e-mail a heslo.
 • Klikněte na ověřovací odkaz zaslaný na vaši e-mailovou adresu.
 • Ověření identity nahráním vašeho národního ID; doporučuje se selfie s vaším národním ID a poznámkou.
 • Počkejte, až vám společnost pošle potvrzovací e-mail s oznámením, že vaše identita byla ověřena.

Jak používat burzu Binance

Nákup kryptoměny

 • Vyberte kryptoměnu, kterou chcete vložit na svůj účet Binance.
 • V seznamu možností se zobrazí adresa pro vklad, na kterou chcete poslat své mince. Kreditní kartou si také můžete zakoupit špičkové coiny, například BTC nebo ETH.
 • Klikněte na „Exchange“ a vyberte „Basic“. Můžete také kliknout na minci, se kterou chcete obchodovat, ze seznamu uprostřed obrazovky, aby se zobrazila hlavní obchodní stránka.
 • V levém horním rohu obrazovky se objeví pár, který vás zajímá o obchodování. Níže bude uvedena objednávka nabídek pro nákup a prodej.
 • Klikněte na cenu, za kterou si chcete koupit minci, a objednávkový formulář se vyplní automaticky. Můžete také zadat do pole obchodní objednávky (tržní, limitní nebo stop-limitová objednávka) požadovanou částku.
 • Počkejte, až bude příkaz proveden a nové mince budou uloženy do vaší peněženky Binance.

Výběr finančních prostředků

 • Klikněte na „Výběr“, který je umístěn v části „Fondy“ v horní části obrazovky.
 • Vyberte kryptoměnu, kterou chcete vybrat, a vložte adresu peněženky.
 • Zadejte, kolik chcete vybrat, a klikněte na „Odeslat“.
 • Zašlete svůj dvoufaktorový ověřovací kód Google.
 • Klikněte na potvrzovací odkaz odeslaný v e-mailu.
 • Potvrďte výběr.

Poplatky za směnu Binance

Binance má za své transakce průměrný poplatek 0,1%. Uživatelé, kteří chtějí provádět platby pomocí mince Binance Coin (BNB), mohou své poplatky podstatně snížit.

U plateb kreditní kartou v jiných částkách kromě USD nebo EUR bude za transakci účtován standardní poplatek za zpracování ve výši 3,5% (minimálně 10 USD).

Poplatky za výběr se liší v závislosti na obchodované minci.

platební metody

Platforma Binance podporuje kryptoměnové vklady a výběry, ale v posledních letech přidala také fiat nákupy a výběry prostřednictvím kreditních karet. Možnost kreditní karty je však omezena na několik kryptoměn:

 • Bitcoin;
 • XRP;
 • Binance Coin;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Bitcoinová hotovost ABC.

Za své obchodní poplatky můžete také platit pomocí Binance Coin, nativní mince platformy. To vám nabízí slevu 25%, což znamená, že ze standardního obchodního poplatku 0,1% budete muset zaplatit pouze 0,075%. Zlevněné poplatky se časem sníží, přičemž 12,5% je další procento, které bude odečteno.

Transakční časy

Doby vkladu se liší podle provozu sítě mince, kterou používáte ve své operaci. Výběry mohou trvat až 12 hodin, protože společnost uvádí, že nejsou schopny poskytovat okamžité výběry.

Transakční limity

Počet mincí, které můžete vložit na svůj účet, v současné době není nijak omezen. Uživatelé, kteří neověřili svůj účet, mají limity pro výběr, zatímco ověření uživatelé „úrovně dva“ nejsou omezeni.

Bezpečnostní funkce

Platforma Binance implementovala bezpečnostní protokoly ISO / ICO_27001: 2013 a CCSS. Účty používají k ověření výběru a změnám zabezpečení dvoufaktorový ověřovací systém SMS a Google Authenticator. Aby uživatelé mohli svůj účet ověřit, musí mít jednu z těchto funkcí aktivovanou.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti Binance uvádějí, že burza ukládá informace o uživateli, například adresy IP, a ukládá data na svých serverech.

Platforma byla v březnu 2018 terčem hackeru, ve kterém se útočníci pokusili ukrást prostředky uživatele, ale její automatizované systémy tento pokus odvrátily. Hackeři celé měsíce shromažďovali přihlašovací údaje lidí prostřednictvím phishingového webu, který skrytě nainstaloval přístup API na infikované účty. Prostředky na účtech obětí byly poté převedeny na BTC a investovány do Viacoinu, což způsobilo nárůst počtu mincí. Poté hackeři prodali svou vlastní dodávku Viacoinu za nejvyšší cenu, než se pokusili převést BTC do svých vlastních peněženek.

binance zabezpečení

Ale naštěstí se jim nepodařilo ukrást žádné prostředky, protože byly chyceny včas, přičemž prostředky hackerů byly rozdány na charitu.

Vzhledem k tomu, že tento hack byl proveden kvůli lidem, kteří zadali přihlašovací údaje svých stránek a informace 2FA na falešný web, vždy před přihlášením zkontrolujte, zda máte správnou adresu Binance.

Po tomto pokusu o hacker představil Binance v roce 2018 Fond bezpečných aktiv pro uživatele (SAFU). Funkce SAFU je rezervním fondem, který slouží k pokrytí případných ztrát hackingu. Rezervní SAFU bere 10% všech obchodních poplatků společnosti Binance.

V květnu 2019 byla platforma hacknuta, přičemž hackeři ukradli 7000 bitcoinů, což se v té době odhadovalo na zhruba 40 milionů dolarů. Ale protože burza měla účet SAFU k pokrytí ztrát, žádný z postižených zákazníků Binance nepřišel o žádné peníze.

Regulace je Binance regulována na Maltě a funguje na základě zákona o virtuálních finančních aktivech (VFA). Platforma splňuje závazky proti praní peněz, ale není licencována žádnými jinými regulačními orgány.

U svých dalších platforem, Binance USA a Binance Jersey, společnost požádala a získala potřebné licence k nabízení kryptoměny pro fiat a naopak v zemích, kde tyto platformy fungují.

Zákaznická podpora

Ikona zákaznické podpory

Podpora společnosti Binance je nabízena ve formě lístků na podporu, které jsou zasílány prostřednictvím online formuláře dostupného na jejich webových stránkách a odpovědi jsou zasílány e-mailem. Na oficiální stránce Reddit burzy je uvedeno, že na lístky odpoví pracovník podpory, který zná systém, který používáte. Podpora živého chatu a telefonní číslo nejsou v tuto chvíli k dispozici.

Platforma je však velmi aktivní na platformách sociálních médií, jako je Telegram a Twitter, takže je také uvedeno, že pro informaci sledujete i tyto účty. Jejich blog a FAQ část na hlavním webu také odpovídá na širokou škálu otázek a poskytuje podrobnosti týkající se společnosti, jejích platforem, párů a dalších otázek.

Reputace Binance Exchange

Navzdory svým hackerům je Binance velmi považován za jednu z nejlepších burz v krypto světě, protože dokázal zvládnout všechny své ztráty velmi dobře a být zcela transparentní, když se na platformě cokoli stane.

Recenze burzy Binance: Verdikt

Binance je jednou z nejvýznamnějších burz s kryptoměnou, která se vyvinula, aby nabídla rozmanitost platforem a produktů zaměřených na obchodníky s kryptoměnami. Výměna je pohodlná a ukázala se jako spolehlivá.

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 29. října 2018 a pro úplnost a pravdivost obsahu byl úplně aktualizován 10. března 2020.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me