Recenze ShapeShift Crypto Exchange: snadná, bezpečná a konkurenceschopná

Co je to ShapeShift?

ShapeShift je platforma pro výměnu kryptoměn se sídlem ve Švýcarsku, kterou v roce 2013 založil Erik Voorhees a nabízí možnosti obchodování kryptoměn.

Burza je ideální pro uživatele kryptoměn, kteří chtějí snadno vyměnit svou kryptoměnu za jiné coiny. I když tato služba umožňuje snadné obchodování s kryptoměnami, první kupující nesmějí nakupovat kryptoměny na ShapeShift s fiat měnou.

ShapeShift nabízí velmi pohodlnou službu, která nevyžaduje, aby se uživatel zaregistroval nebo poskytl e-mailovou adresu. Společnost se zabývala některými problémy, protože se objevily zprávy o nespokojených zákaznících, kteří buď ztratili svá aktiva, nebo jim byly účtovány vysoké transakční poplatky.

Funkce

V uživatelském rozhraní platformy se snadno orientujete, protože k uzavření obchodu stačí zadat příslušnou krypto adresu. Vzhledem k tomu, že transakce Shapeshift jsou prováděny okamžitě, kryptoměny nejsou vedeny na centralizované burze, ale jsou doručovány přímo uživatelům prostřednictvím depozitní adresy burzy.

Shapeshift lze použít odkudkoli na světě, ale má určité limity pro své transakce, i když na Shapeshift jsou povoleny vyšší limity vkladů, pokud vyplníte pokyny uvedené v poli „konkrétní částka“.

Ačkoli je ShapeShift přístupný globálně, ve Spojených státech bylo obchodování na platformě omezeno v několika státech kvůli regulačním zákonům.

ShapeShift také umožňuje uživatelům používat jeho API vyvíjet software na zakázku, který může přistupovat a používat jejich platformu.

Zabezpečení ShapeShift

Přestože je ShapeShift široce používanou platformou, nedostatek zabezpečení vyvolal v komunitě určité obavy. Když uživatelé přistupují k platformě, neexistuje žádné zabezpečení ve formě hesel nebo ověřovacích postupů.

I když existuje určitá výhoda, že burza nedrží účty a horké peněženky, takže hackeři nemají co napadnout, zdá se, že existuje spousta otázek, kam jsou prostředky uloženy pomocí ShapeShift, zvláště když transakce selže.

Jakmile jsou vklady provedeny na ShapeShift, musíte důvěřovat jejich bezpečnostnímu protokolu, protože budou mít kontrolu nad vašimi prostředky. Tento typ okamžité výměny znamená, že se nejedná o offline úložiště, pouze o horké peněženky.


V roce 2016 se společnost ShapeShift stala obětí hackeru, při kterém byla během dvoutýdenního období odcizena celková částka 200 000 $. Po incidentu web přejel do režimu offline a přestavěl své zabezpečení.

Generální ředitel společnosti Shapeshift Erik Voorhees se pokusil nabídnout vysvětlení toho, co se stalo. Hack byl připsán nejmenovanému zaměstnanci, který se pokusil utéct z prostředků bitcoinové peněženky. Finanční škoda byla poměrně rozsáhlá, i když ShapeShift tvrdí, že při útoku nedošlo ke ztrátě finančních prostředků zákazníků.

Společnost nedávno koupila KeepKey, špičkovou hardwarovou peněženku známou svými vylepšenými bezpečnostními funkcemi. Jedná se o krok vpřed pro výměnu, pokud jde o standardy ochrany soukromí a zabezpečení.

Poplatky za obchodování ShapeShift

ShapeShift neúčtuje za své obchodní služby žádné poplatky. Na jejím místě společnost získává zisky z obdržení poplatku za těžbu mincí, který musí uživatelé platit při transakcích na své platformě.

Všechny transakce vyžadují poplatek za těžbu, který je stanoven blockchainovou sítí. Burza podporuje více než 50 kryptoměn. Níže je uveden seznam některých nejdůležitějších mincí a jejich poplatků za obchodování:

  • Poplatek za těžbu bitcoinů v hotovosti (BCH): 0,0002 BCH
  • Poplatek za těžbu bitcoinů (BTC): 0,0025 BTC
  • Dogecoin (DOGE) Poplatek za těžbu: 2,0 DOGE
  • Poplatek Ether Miner (ETH): 0,001 ETH
  • Poplatek za těžbu Ether Classic (ETC): 0,01 ETC
  • Litecoin (LTC) Poplatek za těžbu: 0,001 LTC
  • Poplatek horníka Monero (XMR): 0,02 XMR
  • Poplatek za zvlnění (XRP): 0,5 XRP
  • Poplatek za těžbu Zcash (ZEC): 0,0001 ZEC

Stejně jako u nekryté měny je třeba vzít v úvahu nabízený směnný kurz, protože „směna“ bude s největší pravděpodobností mít maržový poplatek. Neexistují žádné poplatky za vklad a výběr, a pokud je služba v optimálních funkčních parametrech, pak by obchodování na platformě mělo vypadat stejně snadno jako odesílání kryptoměny z jedné peněženky do druhé.

Zákaznická podpora

Stejně jako mnoho jiných výměn jsou názory na jeho zákaznickou podporu rozděleny. Pokud vše běží hladce, jsou dobré recenze a stížnosti jsou vyřešeny velmi rychle. Na druhou stranu, když věci nejsou tak dobré, společnost může jen velmi obtížně najít odpověď. To může být docela nepříjemné, zvláště pokud se jedná o vaše peníze.

ShapeShift

Na webu není žádná kontaktní stránka a není uvedena žádná adresa ani telefonní číslo.

Výrok

ShapeShift je atraktivní burza pro ty, kteří chtějí rychle vyměnit svá krypta za jiné digitální mince. To může být výhodné pro ty, kteří chtějí snadno diverzifikovat své portfolio, ale na druhou stranu existují určité bezpečnostní obavy a poplatky mohou být na cennější straně.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map