Recenze Wanchain: Úvod do sítě WAN

V dnešním přehledu Wanchain budeme analyzovat hlavní rysy a budoucí pokrok, abychom zjistili, zda se do této kryptoměny vyplatí investovat.

Co je Wanchain?

Wanchain je nezávislá distribuovaná účetní kniha, která byla navržena k poskytování komunikace mezi různými blockchainy, ať už veřejnými nebo soukromými. Platforma funguje také jako distribuovaný bankovní systém, kde si strany mohou vytvářet své vlastní digitální tokeny a aktiva budováním trhu na vrcholu infrastruktury Wanchain.

Platforma neobsahuje pouze funkce přenosu kryptoměn. Uživatelé jsou schopni vytvářet řadu finančních aplikací pomocí inteligentních smluv, protokolů ochrany soukromí a nativních Wancoin (WAN) token kromě jiných věcí.

Jak funguje Wanchain?

Přestože Wanchain vycházel z vidlice Ethereum, projekt funguje na odlišném blockchainu a jeho nativní token Wancoin (WAN) není založen na protokolu ERC20. Platforma je založena na komplexní infrastruktuře složené z mnoha částí:

Konsensuální protokol

Wanchain implementuje konsensuální protokol Proof of Stake (POS) za účelem uzavření dohody mezi účastníky sítě. Protože ostatní blockchainy vyvinuté na Wanchainu jsou podobné Wanchainu, usnadňuje to mechanismus napříč řetězci, který poskytuje zvýšenou interoperabilitu.

Transakce fungují jako transakce na Ethereu, ale rozdíl je v tom, že obsahují ochranu soukromí prostřednictvím implementace schématu kruhového podpisu. Podpisy vyzvánění používají kryptografii eliptické křivky, generující jednorázovou adresu (OTA), která poskytuje úplnou anonymitu podpisujícímu transakce a zároveň umožňuje ověření podpisu konkrétního odesílatele.

Cross-Chain Integration

Křížový komunikační protokol umožňuje přenos dat mezi jinými řetězci a Wanchain. Komunikační protokol je založen na třech modulech:

Registrační modul: Zaregistruje řetězec původu transakce spolu s převedeným aktivem

Modul přenosu dat napříč řetězci transakcí: Přenáší požadavek na transakci napříč řetězci do Wanchainu, identifikuje, zda uzel validátoru vrací úspěch nebo ne, a zpracovává legální transakci z uzlu validátoru do externího řetězce

Modul dotazu na stav transakce: Monitoruje transakci a její stav

Komunikační protokol napříč řetězci využívá inteligentní smlouvy k usnadnění převodu aktiv na Wanchain a naopak.

Anonymita transakce tokenu chytré smlouvy

Wanchain mezi prvními blockchainy, které implementovaly do svých inteligentních smluv funkci ochrany osobních údajů. Implementací vyzváněcích podpisů a generování jednorázových adres platforma anonymizuje transakce.

Kromě toho Wanchain také generuje novou adresu pro každou transakci, což maří jakékoli pokusy o sledování vzorů transakcí.

Schéma generování uzamčeného účtu

Wanchain používá schéma generování zamčeného účtu k zajištění bezpečnosti klíčů a finančních prostředků, pokud je zapojena více než jedna strana. Systém je založen na Shamirově tajném schématu sdílení, které rozděluje klíč na části a distribuuje je všem zúčastněným stranám.

Wancoin (WAN)

Wancoin (WAN) je token, který pohání platformu Wanchain. Transakce vyžadují konkrétní částku WAN a za uzly křížového řetězce je třeba zaplatit bezpečnostní vklady WAN.

Během jejich ICO bylo prodáno 107,1 milionu žetonů, čímž se získaly prostředky přes 120 000 ETH. Tokeny prodané v ICO představují 51% nabídky. Finanční prostředky ICO tým rozdělil odpovídajícím způsobem:

  • 60 procent: Výzkum a vývoj
  • 10 procent: rozvoj komunity
  • 10 procent: Marketing
  • 10 procent: Infrastruktura
  • 10 procent: denní provoz

Cena WAN je v současné době na úrovni 0,310378 USD, přičemž současná cirkulující nabídka je 106 152 493 WAN, což vytváří tržní strop ve výši 32 947 379 USD. Kryptoměna je podle své tržní kapitalizace na úrovni 103.

Kde koupit WAN

Není tolik výměn, které podporují obchodování WAN. Následující burzy uvádějí obchodní páry WAN: Binance, Bitbns, Bitkub, Bitrue, DragonEX, Huobi Global, KuCoin. Mince se obchoduje hlavně proti BTC a ETH, ale existují i ​​možnosti proti XRP, BNB, INR a THB.

Binance je burza, která má nejvyšší objem obchodování za 24 hodin, což představuje 53,4% veškerého objemu obchodování WAN.

Kam ukládat WAN

Mince WAN by měly být uloženy v oficiální peněžence Wanchain poskytnuté týmem. Peněženka je kompatibilní s počítači s operačními systémy Windows, Mac a Linux. Peněženka aktuálně podporuje pouze WAN a ETH, ale později přidá další kryptoměny.

Plán a budoucí pokrok

Od svého založení v roce 2016 a spuštění ICO v následujícím roce zaznamenal projekt mnoho cílových úspěchů. Na začátku roku 2018 spustila společnost Wanchain svou hlavní síť, která obsahovala ochranu soukromí, Wan Wallet, Wancoin a Blockchain Explorer.

V červenci 2018 byl vydán Wanchain 2.0. Toto vydání přineslo interoperabilitu s Ethereem. Následující očekávané vydání je verze 3.0, která bude zahrnovat interoperabilitu s bitcoiny. Poté je naplánováno vydání 4.0, které zahrnuje integraci soukromého řetězce.

Závěr

Wanchain je blockchainový projekt, který implementuje inteligentní smlouvy napříč řetězci s ochranou soukromí a nabízí zvýšenou interoperabilitu mezi všemi blockchainy a umožňuje uživatelům provádět anonymní transakce. 

Doporučený obrázek: Hacker Noon

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map