Coinbase je druhou největší burzou kryptoměn (za Binance), jak bylo měřeno podle objemu.

Jedná se o americkou burzu, která podniká od roku 2012, což z Coinbase dělá pravděpodobně nejuznávanější a nejdůvěryhodnější burzu kryptoměn na světě.

CEO Coinbase je Brian Armstrong který byl po celou dobu svého působení otevřeným zastáncem kryptoměn. Armstrong spoluzaložil Coinbase v San Francisku s Fredem Ehrsamem a díky úspěchu burzy byli oba muži nesmírně bohatí.

V této recenzi pojednáme o všem, co potřebujete vědět o Coinbase, od nákupu bitcoinů po zabezpečení vašeho účtu.

Coinbase je ve skutečnosti výměna úplných služeb se spoustou různých funkcí, ale jako každá jiná kryptoměna směnárna, osvědčené postupy jsou důležité, aby byly vaše mince v bezpečí. Nejprve se podíváme na proces nákupu bitcoinů na Coinbase.

Je Coinbase dobrým místem pro nákup bitcoinů?

Coinbase je obecně považován za nejlepší fiat kryptoměny na rampě v celém krypto ekosystému. Když kryptoměnový investor potřebuje koupit bitcoin, první burza, na kterou pravděpodobně pomyslí, je Coinbase.

Do značné míry je to proto, že Coinbase má extrémně intuitivní rozložení, které je snadno ovladatelné i pro investory, kteří se právě začínají angažovat v krypto.

Dobré uživatelské rozhraní je důležité, protože usnadňuje používání Coinbase a nákup bitcoinů, aniž by došlo k chybám, jako například zadáním nesprávné ceny objednávky.

Použití účtu Coinbase k nákupu bitcoinů je také opravdu skvělá volba, protože Coinbase je k dispozici ve 49 státech. Jediným státem, který aktuálně nemůže používat Coinbase, je Havaj

Taková vysoká úroveň podpory je u burz kryptoměn neobvyklá. Například Kraken, Poloniex a Binance USA jsou ve státě New York nedostupné kvůli obtížím se zajištěním BitLicense.

Burza Coinbase je také opravdu dobrá volba pro nákup bitcoinů kvůli různým platebním metodám, které přijímají. Na Coinbase je například možné použít jako způsob platby bankovní převod, bankovní vklad nebo debetní kartu.

Kolik si Coinbase účtuje za nákup bitcoinů?

Poplatek za nákup bitcoinů na Coinbase závisí hlavně na tom, jakou platební metodu chcete použít. Nejdražší možností je použít debetní kartu. U debetní karty je poplatek obvykle kolem 4%, takže při nákupu 100 $ je poplatek 4 $.

Bohužel již není možné nakupovat bitcoiny kreditní kartou na Coinbase. V jednom okamžiku to však bylo možné, v roce 2018 Coinbase přestal umožňovat pro nákup kreditní karty.

Nákup pomocí bankovního účtu je levnější a nákup bitcoinu v hodnotě 100 $ by obvykle vyžadoval poplatek ve výši přibližně 3 $. Abyste pochopili, jak funguje harmonogram poplatků a jak se poplatky liší v závislosti na zemi, ve které žijete, je nutné to zkontrolovat web Coinbase.

V tomto bodě naší recenze Coinbase je důležité poukázat na jeden klíčový rozdíl mezi nákupem bitcoinů bankovním převodem a nákupem debetní kartou. Když používáte debetní kartu k nákupu bitcoinů na Coinbase, BTC je okamžitě k dispozici na vašem účtu. To znamená, že jej můžete ponechat na Coinbase nebo jej kdykoli vybrat.

Nákup bankovního účtu je jiný. Když používáte svůj bankovní účet, bitcoiny nelze vybrat až po dobu pěti dnů. Kupní cena je uzamčena, takže bitcoiny získáte za cenu, kterou vidíte, jakmile stisknete tlačítko Koupit, nicméně BTC je uzamčen v Coinbase až na týden. To je velmi důležité mít na paměti, a pokud potřebujete okamžitě vybrat bitcoin, je důležité nakupovat debetní kartou, i když je poplatek vyšší.

Jak mohu koupit bitcoiny na Coinbase?

Chcete-li koupit bitcoin nebo jinou digitální měnu na Coinbase, prvním krokem je vytvoření účtu Coinbase. Jak již bylo zmíněno, Coinbase je k dispozici téměř každému ve Spojených státech. Mimo USA je Coinbase k dispozici ve více než 100 dalších zemích, včetně Coinbase UK. Úplný seznam zemí, kde Coinbase působí, je k dispozici zde.

Po vytvoření účtu a předání procesu ověření ID Coinbase je dalším krokem přidání platební metody. Coinbase naštěstí usnadňuje založení bankovního účtu pomocí přihlašovacích údajů online bankovnictví. Díky tomuto přihlašovacímu systému lze provést bankovní převod během několika minut. Přidání debetní karty je také snadné a trvá méně než 2 minuty.

Jakmile přidáte svou platební metodu, můžete začít nakupovat a prodávat bitcoiny a jakoukoli jinou digitální měnu na Coinbase. Jak vidíte, zjišťování, jak nakupovat na Coinbase, je velmi snadné a přímé.

Jak mohu prodat bitcoiny na Coinbase?

Prodej bitcoinů na Coinbase je stejně snadný jako nákup digitální měny na platformě. Jednoduše převeďte bitcoiny na Coinbase pomocí veřejné adresy, kterou burza poskytuje. Jakmile se transakce vymaže, což u bitcoinů obvykle trvá asi hodinu, můžete kryptoměnu prodat.

Poplatky Coinbase za prodej bitcoinů jsou podobné poplatkům za nákup bitcoinů. Další informace jsou opět k dispozici na web Coinbase.

Jak získám své peníze z Coinbase?

Existuje několik platebních metod, které lze použít k výběru prostředků z Coinbase.

Pokud jste již svůj bankovní účet propojili s Coinbase, jedná se o nejjednodušší způsob výběru. Ve Spojených státech se prostředky vybrané z Coinbase bankovním převodem obvykle objeví na vašem účtu dva pracovní dny.

Dobrou volbou jsou také bankovní převody, protože jsou zdarma. To je na rozdíl od bankovního převodu. Každý výběr bankovním převodem z peněženky Coinbase stojí 25 $.

Na konci roku 2018 Coinbase také umožnilo to aby zákazníci ze Spojených států mohli vybírat prostředky z vašeho účtu prostřednictvím služby PayPal. To je dobrá volba, protože vybrané peníze se okamžitě objeví na vašem účtu PayPal, žádné čekání. Stejně jako bankovní převod neexistují žádné poplatky za výběr fiat měny na PayPal.

Jak zvýšit limit Coinbase?

Jak název napovídá, limit Coinbase je limit na to, kolik kryptoměny můžete každý den nakupovat a prodávat. Před několika lety byl limit Coinbase docela malý, tak nízký jako limit nákupu 500 $ za týden. Nyní však mohou uživatelé s ověřeným účtem koupit bitcoiny v hodnotě až 25 000 USD každý den Díky tomu je Coinbase skvělou volbou pro všechny obchodníky kromě těch nejvážnějších.

Chcete-li získat nejvyšší možný limit nákupu, musíte ověřit svůj účet Coinbase s informacemi jako je vaše adresa, telefonní číslo a budete také muset předložit kopii svého ID, ať už jde o řidičský průkaz nebo cestovní pas. Jakmile to uděláte, budete moci každý den vybírat ze své peněženky Coinbase více.

Kryptoměny ENS

Názvy ENS jsou zajímavé nový vývoj které se snaží vyřešit jeden z největších problémů v krypto ekosystému: komplikované krypto adresy. Průměrná krypto adresa je několik desítek číslic nesmyslných čísel a písmen, je téměř nemožné si je zapamatovat nebo dát smysl. Název ENS tento problém řeší.

Kryptoměna ENS je jako název domény. Je snadno čitelný a umožňuje uživatelům kryptoměny posílat krypto na snadno zapamatovatelné jméno namísto složité krypto adresy. Na cestě k masovému přijetí by názvy ENS mohly být důležitým krokem, díky kterému bude krypto celkem přístupnější pro nové uživatele.

Důvodem, proč zmiňujeme tato jména, je právě Coinbase oznámil že jejich peněženka Coinbase začne podporovat jména ENS. Názvy fungují s většinou měn na platformě Coinbase, nejen s tokeny Ethereum a ERC20. Uživatelé si budou moci vybrat jedinečná jména, například @ cryptofan99 a další lidé jim budou moci zasílat krypto pomocí tohoto jména namísto krypto adresy.

To představuje vzrušující vývoj pro ekosystém kryptoměny jako celek a mělo by to společnosti Coinbase pomoci získat ještě širší přijetí, zejména u lidí, kteří začínají s blockchainovými měnami.

Coinbase daňové hlášení

Kryptoměnové daně, zejména daně ve Spojených státech, se staly horkým tématem.

I když daňové předpisy v mnoha zemích zůstávají nejasné, je stále jasnější, že obchodníci a investoři v oblasti kryptoměny budou odpovědní za placení daní. Americký IRS ve skutečnosti nedávno rozeslal dopisy tisícům držitelů kryptoměn a informoval je, že budou muset nahlásit své kryptoměny.

Co to má společného s Coinbase? Ve skutečnosti to byla Coinbase obrácený informace o účtu pro tisíce lidí IRS.

Pro ty, kteří plánují platit daně, to nebyl nijak zvlášť velký problém, pro ty, kteří doufali, že se budou hlásit na IRS podle vlastních podmínek, to však byla velká rána. Tato spolupráce s IRS naznačuje, že Coinbase nemusí být tou nejlepší burzou pro obchodníky a investory, kteří nechtějí, aby jejich informace o účtu byly nedobrovolně předány IRS.

Pokud se chcete dozvědět více o krypto daních ve Spojených státech, Coinbase má mnoho informací který by měl odpovědět na vaše otázky.

Jednou z informací, které nyní stojí za to pokrýt, je to, že krypto investice držené déle než jeden rok jsou zdaněny nižší sazbou než ty, které byly prodány dříve. V rámci tohoto nastavení jsou kryptohodléři odměněni více než obchodníci.

Jak funguje Coinbase?

Lidé, kteří chtějí vědět, co je Coinbase, mohou být překvapeni, když zjistí, že burza má ve skutečnosti dvě odlišné služby.

Nejprve je tu Coinbase, platforma, o které jsme v této recenzi zatím diskutovali. Jedná se o platformu primárně zajišťující první uživatele kryptoměn. S účtem Coinbase je snadné nakupovat a prodávat bitcoiny a další kryptoměny.

Druhou službou, kterou Coinbase nabízí, je něco, co se nazývá Coinbase Pro (dříve známé jako burza GDAX). Coinbase Pro je skutečná směnárna kryptoměn v tom smyslu, že zde je možné směňovat jednu měnu za druhou. Například vyměňte bitcoiny za ethereum nebo přepněte bitcoinové peníze nebo bitcoiny. Existují limitované příkazy, tržní příkazy a mnoho dalších nástrojů, které byste očekávali na jakékoli jiné burze kryptoměn.

Přenos kryptoměny mezi Coinbase a Coinbase Pro je rychlý a bezplatný. To znamená, že je snadné otevřít si účet Coinbase, koupit bitcoin a poté jej poslat do Coinbase Pro a obchodovat s jinými měnami.

Obchodní páry Coinbase Pro

Coinbase Pro přidal několik nových obchodních párů od bullrunu v roce 2017. Například je nyní možné obchodovat s kryptoměnami jako XRP, XLM, REP, BAT a dokonce i DAI na platformě Coinbase Pro. Mnoho recenzí Coinbase poukázalo na to, o kolik je platforma lepší používat nyní, když nabízejí více coinů.

Dříve, když společnost Coinbase nabízela k obchodování pouze mince jako Bitcoin a Ethereum, kdy byla na platformu Coinbase přidána nová mince, cena často vzrostla, protože tolik lidí ji nyní mohlo nakupovat a obchodovat.

To bylo nazváno efekt Coinbase. Od té doby se však věci změnily. Nyní se všemi druhy nových burzovních platforem mají obchodníci lepší přístup ke kryptoměnám a když Coinbase přidá novou minci, už to není považováno za velký problém.

Bohužel ne všechny mince jsou k dispozici ve všech oblastech. Chcete-li zjistit, které kryptoměny budete moci obchodovat na Coinbase Pro, na základě vaší polohy, můžete zkontrolovat Web společnosti Coinbase. Pokud mince není dosud k dispozici pro obchodování ve vaší oblasti, může být k dispozici v budoucnu, protože Coinbase vždy pracuje na rozšíření svých služeb.

Můžete obchodovat s pákovým efektem na Coinbase Pro?

Mnoho kryptoměnových burz je známé tím, jak velkou páku umožňují svým obchodníkům používat. Například některé platformy jako Bitmex to umožňují pákové obchody až 100x.

Až do začátku roku 2020 bylo možné na Coinbase kryptoměnu nakupovat a prodávat nebo obchodovat pouze s ní, neexistovala žádná možnost obchodování s pákovým efektem. To se však změnilo a nedávno Coinbase začal dávat svým zákazníkům možnost obchodovat s pákovým efektem. Bohužel tato možnost zdaleka není široce dostupná.

Od zveřejnění je páka na Coinbase Pro k dispozici pouze obyvatelům 23 států v Americe. Aby byl obchodník způsobilý k obchodování s marží, musí pravidelně používat Coinbase a udržovat aktivní zůstatek na svém účtu. Více informací o obchodování s pákovým efektem je k dispozici na blogu Coinbase. Obecně Coinbase není opravdu nejlepší platforma pro obchodování s marží, jako je burza FTX je pro to mnohem lepší.

Jak mohu použít aplikaci Coinbase?

Když si prohlížíte Coinbase a všechny funkce, které má, aplikace Coinbase je navržen tak, aby nabízel stejnou funkcionalitu jako desktopová platforma. Můžete například provádět bankovní převody, měnit platební metodu a převádět finanční prostředky do az peněženky Coinbase. Poplatek za výběr Coinbase je stejný, ať už používáte aplikaci nebo burzu.

Aplikace samozřejmě umožňuje obchodníkům nakupovat a prodávat kryptoměny. To je obzvláště užitečné vzhledem k volatilní povaze ekosystému kryptoměny. Někdy ceny rostou nebo klesají extrémně rychle a možná budete chtít nakupovat nebo prodávat, když nejste u počítače. Díky této aplikaci je to snadné. Stejně jako platforma pro stolní počítače stále nemůžete použít kreditní kartu k nákupu kryptoměny, ale můžete použít jiné platební metody, jako jsou bankovní převody nebo debetní karta.

Mobilní aplikace má všechny stejné obchodní páry jako Coinbase, mimo jiné včetně BTC, BCH, ETH, ETC, LTC, BAT a USDC. Obsahuje také upozornění na cenu, které vám může pomoci zjistit informace o náhlých změnách ceny. A konečně, aplikace má funkci, která umožňuje okamžité vypnutí v případě odcizení telefonu.

Kdyby někdo získal přístup k vašemu telefonu, nebyl by schopen ukrást žádné prostředky nebo nakupovat pomocí aplikace Coinbase.

Jak Coinbase vydělává peníze?

Coinbase vydělává většinu svého zisku dvěma jedinečnými způsoby. První jsou poplatky, které účtují za nákup a prodej kryptoměn. Vzhledem k tomu, že Coinbase nabízí možná nejlepší způsob nákupu kryptoměny a pro tento účel platformu využívají miliony lidí, dává smysl, že Coinbase má z nabídky této služby dobrý zisk..

Poplatky Coinbase účtované za obchodování jsou druhým způsobem, jak Coinbase vydělává zisk. Nedávno Coinbase Pro zvýšili jejich poplatek pro výrobce a příjemce na 0,5%, což je u kryptoměny poměrně vysoké.

Navzdory těmto vysokým poplatkům zůstává Coinbase druhou nejpopulárnější směnárnou kryptoměn podle objemu, takže nadále dobře profituje ze zákazníků obchodujících na platformě.

Existuje třetí způsob, jak Coinbase vytváří zisk, ale představuje pouze malou část jejich zisků. Vsazení se stane, když investor v kryptoměně zablokuje některé ze svých coinů, aby pomohl zabezpečit síť. Obvykle se to děje individuálně, nyní je však také možné vsadit prostřednictvím Coinbase.

Od nynějška nejoblíbenější možnost vytyčování na Coinbase je Tezos ačkoli jakmile se Ethereum přepne na Proof of Stake, stane se z toho pravděpodobně nejvíce vsazená kryptoměna. Coinbase účtuje provizi investorům, kteří se s nimi podílejí, a toto je třetí způsob, jak Coinbase vydělává zisk.

Je Coinbase bezpečný?

Když se lidé ptají, zda je Coinbase bezpečný, odpověď je rozhodně ano.

Pokud v tomto přehledu Coinbase stojí za zmínku jeden bod, je to, že platforma je legitimní a neřezává rohy, pokud jde o bezpečnost. Ve skutečnosti je Coinbase dokonce známý pro detekci sofistikované pokusy o hackování a vypořádat se s nimi, než se stanou problémem.

Všechno, co bylo řečeno, je stále důležité dodržovat základní bezpečnostní postupy při používání výměny Coinbase, jako je použití zabezpečené dvoufaktorové autentizace.

Dvoufaktorové ověřování pomocí aplikace Google Authenticator

I když určitě došlo k větším hackerům, ten, který opravdu poutal pozornost každého, se stal v roce 2019, kdy hacker ukradl 100 000 dolarů z kryptoinženýr Účet Coinbase. Hacker to dokázal, protože místo toho, aby technik používal Google Authenticator pro 2FA (Two Factor Authentication), používal textovou zprávu. Z tohoto důvodu byl hacker schopen udělat výměna SIM karty, přístup k jeho účtu a vyčerpání všech jeho finančních prostředků.

To ukazuje, proč je tak důležité nastavit 2FA pomocí aplikace Google Authenticator místo textové zprávy SMS. Je možné, že hackeři nebo kdokoli jiný zavolá telefonní společnost a přesvědčí je, aby přenesli telefonní číslo na novou SIM kartu, kterou hacker ovládá.

Jakmile to mají, spolu s hacknutým výměnným heslem může hacker z účtu odstranit veškerou kryptoměnu a možná i fiatovou měnu. Zatímco Coinbase nebyl nikdy technicky hacknut s tímto útokem, mají dobré oddělení zákaznické podpory, které pomůže každému, kdo narazí na problémy při používání výměny.

Služby zákazníkům

V případě, že narazíte na problém při obchodování na Coinbase, nebo chcete vědět, jak Coinbase používat lépe, je zde dobré centrum zákaznické podpory. Coinbase nabízí několik způsobů, jak se obrátit na zákaznickou podporu, a to buď prostřednictvím e-mailu nebo telefonního hovoru. Další informace o tom, včetně e-mailové adresy zákaznické podpory, jsou k dispozici zde.

Když se lidé ptají, je Coinbase legit jedním z nejjednodušších způsobů, jak prokázat legitimitu platformy, je pohled na jejich fyzické kanceláře. Na rozdíl od jiných stinných burz, kde může být těžké dokonce zjistit, ze které země jsou založeni, s Coinbase víte, že mají kanceláře ve třech různých lokalitách ve Spojených státech. Coinbase podvod jako společnost není vůbec skutečný, s jejich dobrou pověstí, zákaznickou podporou a kalifornskými kancelářemi Coinbase je skutečná dohoda.

Největší krypto přenos vůbec

V recenzi Coinbase je velmi zajímavé hovořit o tom, že Coinbase posílá to, co by dodnes mohlo být největší kryptoměnou transakce v historii. Ke konci roku 2018 přesunula Coinbase v rámci upgradu svého chladicího systému přibližně pět procent všech BTC, osm procent všech ETH a dvacet pět procent všech LTC. V té době to bylo kryptoměna v hodnotě zhruba 5 miliard dolarů, ale na jaře 2020 to stojí podstatně více.

Jednalo se o všechny zůstatky držené v interní peněžence Coinbase, což je zajímavé, protože ukazuje, že kromě zúčtování transakcí jiných obchodníků, Coinbase ve skutečnosti drží značné množství samotné kryptoměny. Ukazuje také, že Coinbase je rozhodně bezpečná platforma, protože tato kryptoměnová kaše představuje jeden z největších honeypotů všech dob. Pokud by existovaly nějaké chyby zabezpečení, kryptoměna by nevyhnutelně byla hacknuta.

Jaké další výměny jsou jako Coinbase?

Pokud byste chtěli službu podobnou tomu, co nabízí Coinbase, ale při kontrole Coinbase jste se rozhodli, že to není ta správná burza pro vás, možná budete chtít zvážit jednu z těchto dalších amerických burz. Všechny tyto burzy plně vyhovují předpisům Spojených států a považují se za bezpečné platformy, se kterými lze obchodovat.

Jedno omezení, které stojí za zmínku, je, že obchodníci ze státu New York nemohou používat žádnou z těchto platforem.

Kraken

Společnost Kraken, která byla založena v roce 2011, je jednou z nejstarších burz kryptoměn, která stále existuje. Stejně jako Coinbase má Kraken sídlo v San Francisku. Bohužel pro ty, kteří si chtějí koupit kryptoměnu, jsou bankovní převody jedinou platnou platební metodou pro platformu. Nepřijímají debetní karty ani kreditní karty.

Výhodou Krakenu oproti Coinbase je, že mají výrazně více obchodních párů, včetně mincí jako NANO, WAVES, Dogecoin a Cosmos. Kraken nikdy nebyl hacknut a jejich objem obchodu je v průměru kdekoli od jedné čtvrtiny do poloviny Coinbase.

Poloniex

Společnost Poloniex, která byla založena v roce 2014, je jedinou burzou na tomto seznamu, která byla úspěšně napadena. Jak již bylo řečeno, hodně se poučili ze svých chyb a dnes jsou mnohem bezpečnější platformou. Poloniex má sídlo v San Francisku a jejich denní objem obchodů je přibližně polovina Krakenova.

Na rozdíl od Krakenu je jednou z platebních metod Poloniex debetní karta. Transakce však neprobíhá přímo přes platformu Poloniex, je zúčtována společností Simplex, která je poskytovatelem třetích stran. Výhodou tohoto nastavení však je, že je to možné použijte kreditní kartu na Poloniex ke koupi kryptoměny. To z nich dělá skvělou výměnu pro každého, kdo chce koupit krypto na úvěr.

Binance USA

Americká burza Binance, která byla spuštěna až na podzim roku 2019, je nejnovější burzou na našem seznamu. Burza zatím nepřinesla velký zájem mezi nadšenci kryptoměn a jejich denní objem obchodování někdy nepřesahuje 10 000 000 USD. To je ve srovnání s původní platformou Binance, která má často denní objem obchodování několik stovek milionů dolarů.

Jednou z výhod Binance USA je, že nabízejí mnoho obchodní páry, včetně ICX a NEO. Zatímco Binance USA neumožňuje svým obchodníkům nakupovat kryptoměny kreditní kartou, podporují je nákupy debetní kartou.

Začněte obchodovat na Coinbase

Je dobrý nápad zkontrolovat Coinbase, protože jsou jednou z nejvýznamnějších burz kryptoměn v celém blockchainovém ekosystému. Podle jejich webových stránek má Coinbase 25 milionů uživatelů pocházejících z 32 různých zemí světa. Tito uživatelé pomáhají vysvětlit popularitu společnosti Coinbase a jejich neobvykle vysoký objem obchodování ve srovnání s jinými burzami, jako jsou Kraken a Poloniex.

I přes nedávnou explozi nových burz zůstává Coinbase jedním z nejlepších a nejjednodušších způsobů nákupu kryptoměny. Přijímají několik různých platebních metod a jejich proces ověření KYC je rychlý a jednoduchý, takže je snadné se rychle zaregistrovat. Ačkoli Coinbase neumožňuje nákupy kreditní kartou a jejich poplatky jsou o něco vyšší než průměr, mnoho lidí má pocit, že stojí za to platit více kvůli vysokým bezpečnostním standardům Coinbase.

Vzhledem k tomu, že společnost Coinbase sídlí v USA, jsou odpovědní přísným americkým předpisům, které vedou dlouhou cestu k ochraně investorů na platformě.

Mezi společnostmi Coinbase a Coinbase Pro by většina obchodníků a investorů s kryptoměnami měla najít platformu, která zvládne většinu jejich potřeb. Poplatky za převod Coinbase mezi těmito dvěma propojenými burzami jsou zdarma, takže je vždy snadné přesouvat prostředky podle potřeby. Pokud máte stále otázky, na webu Coinbase je vždy k dispozici více informací a také rozsáhlé Stránka podpory FAQ který pokrývá širokou škálu témat.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me