Nedávno Bitcoin Standard Hashrate Token alias BTCST token, spuštěný na Binance Smart Chain (BSC) 13. prosince 2020, vytvořil mezi kryptoměnami spoustu rozruchu. Během minulého týdne ožívaly „hashrate tokeny“, které zajišťují hash power proof of work (PoW), jako dva z největších těžebních fondů –Binance a Poolin – razí cestu. V tomto článku se zaměříme na token hashpower Binance Pool,  

Velkorysý nárůst ceny bitcoinů na 41 000 $ vedl k šílenství těžby, protože hashrate blockchainu dosáhlo rekordních maxim 18. ledna 2021. Poptávka po těžbě zaznamenala růst nových inovací v krypto prostoru, když se horníci snaží zvyšovat své zisky a udržovat s rozzuřeným býčím trhem. 

Co je to BTCST Token?

Standardní bitcoinový token Hashrate, zkráceně BTCST, je zajištěný token bitcoinovou hashrate, přičemž každý token představuje 0,1 TH / s skutečné bitcoinové těžební síly s účinností 60 W / TH. Horníci přispívají těžební silou na platformě výměnou za nově vyražené BTCST tokeny. 

Token BTCST si klade za cíl přinést likviditu na trh těžby bitcoinů, což umožňuje komukoli vystavit se těžařským odměnám a hashpower jakékoli velikosti za nízkou cenu. Tato aplikace přináší likviditu a účinnost na trhy s těžbou energie podobným způsobem, jakým podíl GBTC ve stupních šedi přináší likviditu institucionálním investorům, kteří chtějí investovat do bitcoinů. 

Btcst TokenGraf ukazující celkovou bitcoinovou hashrate (Obrázek: Blockchain.com)

Navíc „ti, kteří nemají těžební sílu tokenizovanou BTCST k zajištění proti rizikům kolísání cen těžebních strojů,“ a pošta z Binance čte. 

Držitelé tokenů BTCST se také mohou rozhodnout vsadit své mince, aby dostávali denní distribuci odměn za těžbu bitcoinů v poměru k vsazené částce. 

Porozumění přidělování tokenů BTCST & Cena

Zahájení & Přidělení tokenů 

Token BTCST spuštěn v prosinci 2020 s počáteční dodávkou tokenů 1 000 000 tokenů BTCST. Podle příspěvku na blogu Binance budou 4% počáteční cirkulující dodávky přiděleny Binance Launchpool a zbytek bude přidělen počátečnímu tokenizačnímu horníkovi. 

Pozn .: Token BTCST lze vydat, pouze pokud se způsobilí horníci rozhodnou standardizovat a tokenizovat bitcoinový hashrate. Projekt proto není a nebude hostit veřejné nebo soukromé prodejní akce.

Celková hranice nabídky BTCST je určena celkovými tokeny BTCST vsazenými do aplikace. S nárůstem spravovaných aktiv se odpovídajícím způsobem zvýší 1 000 000 úvodních dodávek, ale na každý nově vyražený token se bude vztahovat 25týdenní týdenní plán lineárních oprávnění.

Historie cen tokenu BTCST

Token BTCST byl poprvé obchodován na sekundárním trhu na burze Binance – obchodování proti USDT – za spouštěcí cenu 74,86 USD. Mince od té doby klesla na 65,03 USD v době psaní, což představuje pokles o 13% oproti spouštěcí ceně. Nejvyšší zaznamenaná cena BTCST je 103,33 USD, jak uvádí Coingecko. 

Od 20. ledna je na platformě vsazeno celkem 64 011 tokenů BTCST, což je ekvivalent hashrate 6 401 TH / s. 

Bitva o krypto těžbu mezi Binance a Poolinem 

Binance však není jediným těžebním fondem, který spouští svůj vlastní hashrate token. Poolin, druhý největší fond těžby bitcoinů, také oznámil spuštění vlastního hashcoinu, pBTC35A, tokenu ERC20 kotvícího 1TH / s hashovací síly Poolin na 35 joulů za TH. 

Pooling vydal celkem 50 000 tokenů pBTC35A, což představuje 50 000 TH / s výpočetního výkonu od nejnovějších ASIC horníků v zařízeních společnosti Poolin. 

Cílem těchto dvou mincí je bojovat v tomto novém trendu – což zvyšuje likviditu a účinnost, které přinášejí těžebnímu podnikání bitcoinů. Zatím se zdá, že Poolinův hashcoin má náskok před Binance Token BTCST v tom, že podporuje decentralizované finance (DeFi) prostřednictvím svého nedávno zahájeného protokolu Mars. 

Predikce ceny BTCST – Jak daleko může růst cena tokenu BTCST?

Jak je na trhu kryptoměn běžné, spouštěcí cena tokenu se často liší od efektivní tržní ceny tokenu. To je případ ceny BTCST, která je podle některých analytiků bitcoinů při současných cenách 65 USD výrazně nadhodnocena. 

Pohled odborníka na cenu BTCST

V tweetu zaslaném 13. ledna, krátce po zařazení BTCST na Binance, tvrdí čínský analytik těžby bitcoinů Wu Blockchain, že token BTCST má vysokou cenu 73 USD (cena v té době). V současné době se obchoduje za 65 $ a každý token BTCST kotvící 0,1TH / s, ekvivalentní cena $ 650 / TH / s je odvozena od 60W / TH. 

13. března byl spuštěn Binance Hashcoin BTCST, který dosáhl 73 USD v 19:00 pekinského času. Každý BTCST je ukotven na 0,1 T 60 W / TH, což odpovídá úžasným 730 USD / T. Mince hashrate spuštěná Poolinem je přibližně 100 USD / T, 35 W / TH, což znamená, že náklady na elektřinu jsou nižší. pic.twitter.com/7x3Vlf9JcA

– Wu Blockchain (@WuBlockchain) 13. ledna 2021

Nejdražší zařízení pro těžbu bitcoinů, Antminer S19 PRO od společnosti Bitmain, v současné době účtuje 80 USD / TH / s, což ukazuje obrovský rozdíl od těžby BTCST. To by mohlo vést k tomu, že cena BTCST během roku klesne na „normální“ úroveň, protože horníci a uživatelé najdou optimální cenu za token, uvedl Wu. 

“Očekává se, že se BTCST v budoucnu vrátí na relativně normální cenu.” Aktuální cena je vážně nafouknutá. “

Jeden uživatel však tvrdí, že náklady na těžební soupravu ovlivňují pouze malou část obecných nákladů na těžbu, a tudíž nadsazenou cenu BTCST. Podle uživatele se tokeny BTCST chovají spíše jako dluhopisy, které držitelům dávají příležitost vydělat z nich budoucí peněžní toky. 

Cena soupravy je malá část a je s ní opravdu velmi málo společného. Jak pBTC35A, tak BTCST fungují spíše jako dluhopisy, ti, kdo přihazují, hledí na budoucí peněžní toky. BTCST je asi 1/10 hašovací rychlosti pBTC35A-. Jen FYI.

– Sir Dotler Ethington (@DotGoDdotEth) 13. ledna 2021

Křížová propast mezi horníky a vlastníky BTCST

Cena je rozhodně klíčovým bodem, na který je třeba se zaměřit při analýze těchto hashrate tokenů, spíše proto, že ovlivňuje celkovou distribuci tokenů. 

Neodmyslitelnou výzvou pro tokeny / smlouvy hashpower je přimět horníky k prodeji na býčím trhu a získat spekulanty ke koupi na medvědím trhu.

– Leo ⛏ (@Leorzhang) 13. ledna 2021

Nárůst ceny BTCST během býčích trhů mohl vidět, že horníci odmítají prodávat své žetony, což dále snižuje nabídku, zatímco v době medvědího trhu by držitelům bránila v prodeji. 

Přečtěte si také: Bull Run zvyšuje Hashrate Token Craze, Binance Hashcoin [BTCST] a Poolin tokeny prodávané za nadsazené sazby

Uvedení sázek do dokladu o práci

Jak již bylo zmíněno, token BTCST spojuje prostřednictvím své platformy vlastnosti sázení a mechanismus konsensu o důkazu práce. Níže probereme, jak můžete vydělat, koupit a vsadit BTCST token. 

Jak koupit BTCST?

Token BTCST je aktuálně k dispozici pouze na burze Binance. Burza zahájila tři obchodní páry BTCST / BTC, BTCST / BUSD a BTCST / USDT 13. ledna. 

Jak vsadit BTCST?

Během Launchpool uživatelé, kteří vsadili své žetony Binance Coin (BNB), Bitcoin (BTC) nebo Binance USD (BUSD) ve fondu, vydělali žetony BTCST. Zde je návod, jak začít sázet.

Jaká bude budoucnost pro cenu BTCST?

V současné době je cena BTCST stále značně nadhodnocená a podle Leo Zhanga, zakladatele Anicca Research, můžeme být vedeni k „bleskovému inventáři“. Těžařské cykly obvykle přicházejí ve čtyřech archetypálních fázích, které jsou zásadně ovlivněny rychlostí změny ceny BTC a rychlostí změny hashrate. 

A samozřejmě v těžbě existuje více než býčí a medvědí trendy, v závislosti na rychlosti změny ceny vs. rychlosti změny hashrate můžeme identifikovat čtyři archetypické fáze: pic.twitter.com/tdIlHQE5ZL

– Leo ⛏ (@Leorzhang) 13. ledna 2021

Vzhledem k tomu, že cena nejdražšího horníka stojí 80 USD / T, očekává Colin Wu, že cena tokenů hashpower, konkrétně BTCST, v budoucnu poklesne na „normální“ rozmezí. 

“Očekává se, že se BTCST v budoucnu vrátí na relativně normální cenu,” řekl Wu. “Aktuální cena je vážně nafouknutá.”

Závěr

Z pohledu růstu těžby a ceny kryptoměn jsou tyto dva tokeny hashpower nastaveny tak, aby v budoucnu následovala řada dalších projektů. Je však pravděpodobné, že ceny budou nafouknuty, protože trh spěchá, aby získal část hashovacích tokenů.

Časté dotazy 

  1. Co je standardní bitcoinový token bitcoinů (BTCST)?

Token BTCST je postaven na Binance Smart Chain zajištěném 0,1 TH / s síly těžby bitcoinů v reálném světě.

  1. Kolik BTCST je v oběhu?

Byla zahájena počáteční dodávka tokenů 1 000 000 BTCST tokenů. Celková cirkulující nabídka bude zahrnovat odměny za těžbu a počáteční počáteční dodávku tokenu. 

  1. Je auditována inteligentní smlouva BTCST?

Ano. BTCST prošel kontrolou CertiK, jedna z předních světových blockchainových bezpečnostních firem, která zaznamenala 98 ze 100 v bezpečnostním auditu.

Zřeknutí se odpovědnosti Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a podléhá tržním podmínkám. Před investováním do kryptoměn si proveďte průzkum trhu. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me