Recenze Pteria: Transformace zábavního a herního ekosystému prostřednictvím DAO

Vzestup decentralizovaných ekonomik napříč ekosystémem kryptoměny vytváří půdu pro to, aby si tyto komunity začaly vládnout samy – hraní her je jednou z klíčových oblastí. Pteria, Decentralizovaná autonomní organizace (DAO) postavená na blockchainu Ethereum si klade za cíl zcela decentralizovat trh NFT, který byl spuštěn před několika dny.

Na svých webových stránkách je Pteria popsána jako:

“Token správy v DAO spravovaný prostřednictvím Aragonského protokolu a postavený na vrcholu Etherea, kde všechny transakce probíhají on-chain.”

Cílem platformy je vytvořit decentralizovaný systém správy, kde uživatelé tokenů Pteria mohou vznést návrhy a hlasovat o ekonomických rozhodnutích, která se jich týkají.

Pteria DAO: Vytváření nových decentralizovaných komunit

Jak již bylo zmíněno výše, Pteria, spravovaná Aragonským protokolem, je relativně mladá platforma založená na ethereu, která provozuje token v rámci DAO. Program DAO byl spuštěn před dvěma týdny a umožňuje uživatelům účastnit se rozhodovacího procesu a předkládat návrhy na vývoj DAO.

Uživatelé s alespoň 1 000 PTERIAMI (~ 200 $, od psaní) v peněženkách mohou hlasovat pro nabídky s 1 tokenem představujícím 1 hlas.

DAO je postaven jako nezávislá platforma pro jakoukoli třetí stranu integrující token PTERIA. DAO přispívá k decentralizovanému hernímu průmyslu prostřednictvím svého nativního tokenu Pteria (PTERIA) a vytváří nový způsob, jak mohou uživatelé zpeněžovat nezastupitelné tokeny, ve zkratce NFT.

Pteria v herním průmyslu

Pteria DAO je postavena se zaměřením na herní průmysl – konkrétně na mobilní herní průmysl. Přestože byl tým Pteria spuštěn teprve před čtrnácti dny, již vytvořil web světových ovlivňovatelů, aby prosadil decentralizovanou správu v herním průmyslu prostřednictvím tokenu PTERIA.

Token PTERIA je navržen tak, aby jej integrovala herní aplikace třetí strany „jako funkční funkční token“. DAO, který ovládá projekt třetí strany pomocí tokenu PTERIA, bude mít právo hlasovat a rozhodovat o přidělení rozpočtů novým projektům.

Podle oficiálních webových stránek vybere DAO projekty na základě tří klíčových charakteristik, a to:

„Projekty, které (1) mají vysokou kapacitu vypalování tokenů, (2) patří do světa zábavy (přednost mají projekty, které se týkají mobilních her) a (3) mají předem stanovenou aktivní uživatelskou základnu.“

Cílem herního trhu je těžit z likvidity tokenu PTERIA, jakmile trh poroste. Pteria se na to připravuje novým způsobem, jak mohou uživatelé zpeněžit herní decentralizované tokeny, NFT.

Spuštění a distribuce tokenů Pteria

Na podporu Pteria DAO a projektů třetích stran byla spuštěna PTERIA s celkovou dodávkou 21 milionů tokenů ERC 20. Token funguje jako funkční nástroj tokenu pro projekty třetích stran a jako token správy, který umožňuje uživatelům přijímat budoucí ekonomická rozhodnutí o DAO Pteria.

Jak již bylo zmíněno dříve, DAO hlasuje o přidělení tokenového rozpočtu na airdrops a projekty třetích stran, přednost mají zábavní (mobilní hry) a finanční projekty. Z 21 milionů žetonů PTERIA, 13,8 milionu žetonů je drženo v zamykacím a rozhodném období, 3 miliony žetonů vyhrazené pro projekty třetích stran, 2,2 milionu žetonů vyhrazeno pro dohodu Wallem (vysvětleno níže), 1 milion žetonů pro technickou podporu a další milion pro likviditu a marketing fondu.

Proces vypalování

Pteria trochu spaluje část 21 milionů tokenů PTERIA, aby snížila zásobu a zvýšila hodnotu zbývajících tokenů. Jak je vysvětleno níže, herní projekt Wallem je klíčovou vypalovací platformou pro Pteria, která se používá k připojení k událostem na platformě, a vypálí se také jakýkoli nevyužitý NFT na projektech třetích stran.

Celkem bylo během psaní spáleno 70 626 PTERIA, a to prostřednictvím poplatků za akce Wallem a prodejů Pewdiepie NFT (vysvětleno dále).

Wallemská dohoda

Wallem je první třetí stranou, která integruje tokeny PTERIA do svého ekosystému. Jedná se o mobilní aplikaci, která je k dispozici na smartphonech iOS i Android a umožňuje uživatelům vstupovat do akcí, které jim dávají šanci vyhrát skutečné produkty, jako jsou dárkové karty, telefony, nákupy ve hře atd. Projekt byl nedávno propagován Superstar YouTube, Pewdiepie, která se může pochlubit více než 107 miliony sledujících, zahajuje proces Pewdiepie NFT.

DAO věnoval Wallemu 2,2 milionu žetonů PTERIA a nabízí herní sběratelský žeton na herní platformě. Hra s rozšířenou realitou umožňuje uživatelům vyhledávat a sbírat žetony na jejich mapě GPS. Žetony použité ke vstupu do hry jsou poté shromážděny ve hře a spáleny, čímž se sníží nabídka projektu třetí strany.

“Jakmile se vyčerpá darovaná dodávka Pterie, bude Wallem muset koupit více Pterie na trhu, aby mohla doplnit své zásoby.” – oficiální web Pteria

Proces vytyčování

Pteria DAO také umožňuje uživatelům vkládat své tokeny a poskytovat roční úrokový výnos ve výši 24%, pokud jsou sázeny po dobu nejméně 12 měsíců a účastní se hlasovacích procesů. Jakmile budou vsazeny, uživatelé obdrží své žetony a úroky v následujícím roce „se úroky splatnými 3., 6., 9. a 12. měsíc.“

Mechanismus vytyčování stimuluje uživatele k tomu, aby své mince drželi na úročených účtech, a tím snižují cirkulující nabídku – a naopak zvyšují hodnotu tokenu.

Závěr

Pteria DAO a token zahajují nový způsob, jak může herní sektor činit rozhodnutí o správě a motivovat uživatele k používání platformy. Díky Wallem a Pewdiepie, kteří vedou integraci tokenu, bude následovat více herních platforem, což sníží cirkulující nabídku prostřednictvím „konstantního vypalování tokenů během normálního toku“ transakcí.

Zřeknutí se odpovědnosti Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a podléhá tržním podmínkám. Před investováním do kryptoměn si proveďte průzkum trhu. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map