reklama Phemex

Následující zprávy o prezidentu Nicolasovi Madurovi zjevné vypuzení po moci po třech bouřlivých letech, kdy měl na starosti Venezuelu, existují náznaky, že vzestup jeho opozičního vyzyvatele podporovaného USA Juana Guaidó by mohl znamenat konec jednoho z nejzajímavějších experimentů s kryptoměnou na světě.

Petro byl zdrojem značné kontroverze, kdy Maduro prohlásil, že je budoucností Venezuely, a kritici ukázal že se nikdy nezdá, že by byl skutečně kdykoli funkční. Zatímco prezident Maduro soustavně tvrdil, že ekonomická budoucnost země byla neoddělitelně spjata s vládou podporovaným kryptografickým projektem, někteří věřili, že tolik propagovaný Petro ICO je jen něco víc než prostředek ke zvyšování tvrdé měny režimem bez peněz v země s nejvyšší mírou hyperinflace na světě.

Americký prezident Donald Trump včera učinil bezprecedentní krok oznamující oficiální americké uznání Guaidó – postoj, který rychle přijaly hlavní regionální mocnosti včetně Brazílie, Kolumbie a Kanady. S oznámením americké podpory pro Guaidó přichází několik zajímavých scénářů pro použití Petro a kryptoměny ve Venezuele jako celku.

Vláda podporovaná USA by znamenala konec pro Petro

Pokud Guaidó uspěje ve své snaze přesvědčivě sesadit Madura, je Petro téměř jistě odsouzen k zastarání, protože od počátku je proti němu americké orgány. Během ICO vláda USA oznámila, že je nezákonné, aby do ní američtí občané investovali, a ve skutečnosti nikdy neexistoval žádný důkaz o tom, že by Petro byl uveden jakoukoli renomovanou burzou.

Jediným důvodem myšlenky, která stála za Petro, bylo to, že americké sankce nejenže významně oslabily venezuelskou ekonomiku, ale také ponechaly zemi zoufale krátkou tolik potřebnou tvrdou měnu, která byla částečně zodpovědná za přední světové údaje o hyperinflaci. Petro měl poskytnout nový zdroj zahraničních investic pro Venezuelu, který by obešel globální finanční systém, který spadá pod jurisdikci amerických úřadů kvůli defaktoru dolaru jako globálního obchodu a rezervní měny.

Odstraněním sankcí a normalizací ekonomických vazeb by se Petro stal nadbytečným a americké úřady by také dychtily zbavit se projektu, který by v případě neúspěšného pokusu o zpochybnění globální finanční hegemonie Ameriky udělal krátký pokus.

Možný dopad na přijetí kryptoměny ve Venezuele

Přestože prognóza Petro nevypadá dobře v případě, že je Maduro sesazen, to samé nelze nutně říci o přijetí kryptoměny obecně. Venezuelci již patří k nejplodnějším obchodníkům s kryptoměnou peer-to-peer na světě a ani normalizace ekonomických vazeb s USA by nestačila k tomu, aby je přesvědčil, aby upustili od kryptoměny.

Za prvé je nepravděpodobné, že by došlo k přílivu investic do čehokoli blízkého rozsahu, který je nutný pro rozsáhlou ekonomickou obnovu. Při absenci takových investic zůstane venezuelská ekonomika závislá na ropě pro většinu lidí do značné míry nezměněna, což znamená, že metody transakce a převodu hodnoty, které si zvolily za posledních pár let, zůstanou na dost dlouho v platnosti nějaký čas přijde.

Coingape nedávno uvedl, že Dash významně pronikl na venezuelské spotřebitelské trhy a navázal dohody s maloobchodníky a Kripto Mobile, jihoamerický výrobce mobilních telefonů, který prodává telefony předem vybavené ekosystémem Dash. Je nepravděpodobné, že se taková inovace zastaví, pokud nebude Venezuela doslova zaplavena záplavou amerických nekrytých peněz – což nevypadá, že by bylo na kartách.

Bez ohledu na to, zda Petro přežije nebo zemře, nepochybuje se, že zůstane zajímavým referenčním bodem ve vývoji kryptoměn, a ve skutečnosti se již mohl stát nástupcem v zemích zasažených sankcemi, jako je Írán.

Coingape přinese další informace o vývoji venezuelské situace.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me