reklama Phemex

Zatímco kryptokomunita stále diskutuje o #CoinbaseDown, indická kryptokomunita hlasuje nad náhlým oznámením „Shutdown“ Koinex, jedné z nejstarších kryptoměnových burz.

Koinex se vypíná

27. června 2019 indická kryptoburza Koinex vypukla nové oznámení, které opravňuje „Oznámení o vypnutí Koinex – ukončení směnárenských služeb“, s důvodem s odvoláním na regulační zpoždění & bankovní tlak na bankovní účet zaměstnance. Koinexu se podařilo být jednou z důvěryhodných burz v krátkém rozpětí po jejím spuštění v srpnu 2017 – ale pravdou je, že strach z uzavření Koinexu se objevil na sociálních médiích, když vyřadily tokeny NEO, GAS a ACT brzy po oznámení Coindelty o odstávce během dubna 2019.

Najdete 1000 lidí, kteří by drželi $ neo na celý život. Je škoda, že nemáte dostatečný objem.

– N Baramy (@ naseef36) 10. dubna 2019

Ve skutečnosti během těchto dnů uživatelé společnosti Koinex křičeli na sociálních médiích za nevyřízenou žádost o výběr na burze Koinex. Oslovili jsme to Nischal Shetty, Generální ředitel indické burzy WazirX a zeptal se, jaký by byl možný a základní důvod jiný než bankovní zákaz. Podle pana Schhettyho bankovní zákaz byl samozřejmě doposud největším důvodem všech indických odstávek burz, a dodal, že pokračoval;

Jejich objemy se drasticky snížily, a proto je obtížné provést výměnu, protože objemy zvyšují výnosy. Kdyby teď měli dobrý objem, jsem si jistý, že by se nevypnuli.

Burza poté oznámila své ukončení provozu 27. června a uvedla, že obchodování bude ve čtvrtek 27. června 2019 pozastaveno ve 14:00 IST.

Oznámení o vypnutí Koinex – ukončení směny Služby obchodování s digitálními aktivy budou trvale deaktivovány na všech našich platformách ve 14:00 IST ve čtvrtek 27. června 2019. Všechny otevřené objednávky po tomto termínu budou automaticky zrušeny a prostředky budou vráceny odpovídajícím peněženky. Uživatelé jsou povinni pečlivě naplánovat své obchodní aktivity a uzavřít své obchodní pozice.

Ale proč?

Zatím existuje mnoho indických burz, které uzavřely své obchodní operace v Indii – včetně Zebpay, Coindelta, Coinome – a velmi častým důvodem, který každá burza podrobně popsala ve svých blogech, je – regulační nejistota ohledně kryptoměny v zemi. Burza Koinex následně napsala příspěvek na blogu a důvodem pro uzavření je „Několikanásobné zpoždění vládních agentur při vyjasňování regulačního rámce pro kryptoměny“. Kromě toho regulační aspekt Koinex také zmínil potíže, jimž čelily banky a platební brány. Zmínil to;

Důsledně čelíme odmítnutí platebních služeb z platebních bran, dodal Koinex. Jednou z nejtěžších věcí je vysvětlit členům našeho týmu, proč jim každý měsíc v době placení kreditu zavolá ze své banky.

Dále jsme se zeptali zakladatelů jiných stávajících burz na jejich způsob řízení platu zaměstnanců, ale otázka zůstává nezodpovězena až do doby hlášení.

Co teď?

Navíc na adresu svých uživatelů společnost Koinex dodává, že během příštích 5 týdnů napsali;

V průběhu příštích 5 týdnů se pokusíme uvolnit všechny uživatelské vklady na jejich registrované bankovní účty po vyúčtování poplatku za pohodlí (mezi 10 INR a 2000 INR, v závislosti na zůstatku peněženky INR). Peněženky na digitální aktiva budou nadále funkční a uživatelé budou muset vybrat všechny prostředky z platformy do 15. července 2019 do 21:00 IST

Oznámení společnosti Koinex se ukázalo jako potenciální příležitost pro výměny, jako je WazirX, který rychle poznamenává, že „je vítáno přivítání všech uživatelů společnosti Koinex“. Mr.Shetty o dalším rozhovoru s Coingape uvedl;

Není třeba paniku. Společnost Koinex poskytla dostatek času na přesun vašich kryptoměn a WazirX vítá každého ze společnosti Koinex.

Stojí za zmínku, že burza již dříve obdržela financování VC, což zrušilo nový dotaz, proč si burza nemůže dovolit registraci své kanceláře mimo Indii – stejně jako jiné stávající burzy oznámily svůj pokročilý plán – pokud vůbec regulační orgány stanoví zákaz.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me