Klíčoví hráči usilující o využití propadu japonského trhu s kryptoměnami

reklama Phemex

V poslední době ukončilo provoz celkem pět japonských kryptoměn, protože Japonsko zpřísnilo smyčku na burzách. Všechno to začalo hackem Coincheck na začátku tohoto roku, který vedl Japonskou agenturu pro finanční služby (FSA) k tomu, aby přišla vpřed a posílila dohled nad burzami kryptoměn.

To způsobilo otřes na japonském trhu kryptoměn, což vedlo k vstupu velkých jmen jako Line, Monex Group a Yahoo Japan do tohoto lukrativního odvětví. Vzhledem k tomu, že celková velikost trhu s kryptoměnou je někde kolem 250 miliard dolarů, není žádným šokem, že všichni sledují trh s kryptoměnami.

Stovky společností, které mají zájem provozovat japonské kryptoburzy

Po debaklu společnosti Coincheck zavádí FSA zákon, který vyžaduje, aby se kryptoburzy zaregistrovaly s účinností od dubna 2017. S ohledem na tento zákon FSA provedla kontroly na místě a zjistila, že mnoho z těchto výměn chybí v oblasti správy a řízení společností a vnitřních kontrol.

Agentura požádala operátora o provedení požadovaných změn a dala jim šanci dobrovolně uzavřít své podnikání dříve, než si FSA objedná stejné. Tvrdší předpisy vedly pět výměn k tomu, aby stáhly své žádosti o registraci a ukončily podnikání.

Na trhu však existuje spousta nových hráčů, kteří je mohou nahradit. Údajně více než 100 společností projevilo zájem o provozování kryptoměn.

Pokud se má věřit zdrojům, v závodě jsou také populární chatovací aplikace Line a CyberAgent, společnost poskytující internetové služby.

Skupina Monex hledící na problémový Coincheck

Od hacknutí Coincheck se trh s kryptoměnami zmenšil, ale vyústil v jednu dobrou věc. Trh nyní eliminuje špatné aktéry, tj. Ty kryptoburzy, které nebyly opatrné s aktivy zákazníků. Se vstupem velkých hráčů by krypto trh brzy zaznamenal další boom.

Pokud jde o provozování kryptoburzy, mohou společnosti vydělat velké zisky z transakčních poplatků a rozšířit svou zákaznickou základnu.

Monex Group, společnost poskytující finanční služby založená v roce 1999, v současné době jedná o akviziční dohodě, která je v závěrečné fázi. Dohoda, která by měla zahrnovat několik miliard jenů, bude pravděpodobně oznámena tento týden.  

Po hacknutí se FSA ještě musí rozhodnout o registraci Coincheck, protože finanční hlídací pes požádal burzu o zlepšení svých obchodních praktik. Pokud by se ale do toho zapojil Monex, agentura by byla mnohem více nakloněna schválení žádosti o registraci.

Přečtěte si také: Hlavní sdružení pro boj proti zákazu krypto reklam Google v květnu

Yahoo Japan je také v krypto mixu

Vzhledem k tomu, jak se trh s kryptoměnami pohybuje vpřed, je pravděpodobné, že kryptoměnový průmysl budou formovat velké technologické a finanční společnosti. Dalším velkým jménem je Yahoo Japan, které údajně plánuje koupit zhruba 40 procent BitARG Exchange Tokio do příštího měsíce pro spuštění v roce 2019.

BitARG není aktivní kryptoburza nebo se omezuje pouze na obchodování s bitcoiny, i když je registrován u FSA. Vstup společnosti Yahoo pomůže při pohánění aktuálně plovoucího sektoru kryptoměn vpřed.

Práce na vytvoření důvěryhodného krypto ekosystému

V současné bouřlivé kryptoměně získávají na síle akvizice. Kryptoburzy, které nesplňují standardy FSA, jsou buď tlačeny do spolupráce s velkou firmou, nebo jednoduše ukončeny.

FSA se zde nezastaví, bude dále rozšiřovat své kontroly i na registrované burzy a v případě potřeby přijme nápravná opatření. Jak objasnil úředník z FSA:

“Prozatím posílíme předpisy a odstraníme hnilobu.” To povede v budoucnu ke zdravějšímu podnikatelskému prostředí. “

Na první pohled by to mohlo vypadat jako negativní krok agentury, ale prostřednictvím toho orgány podporují důvěru a důvěryhodnost pro potenciální investory na kryptotrhu. Dále by to pomohlo při odstraňování těch společností a jednotlivců, kteří prostě hledali rychlé zisky.  

Vláda však musí dosáhnout dobré rovnováhy mezi regulací trhu a poskytnutím prostoru pro růst.

Jaké jsou vaše názory na přísnost FSA v japonských kryptoburzách? Myslíte si, že vstup velkých hráčů by byl v konečném důsledku pro kryptoměnový průmysl dobrý? Podělte se s námi o své myšlenky!

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map