Nová jihokorejská pravidla pro kryptoměnu jsou příkladem pro ostatní

reklama Phemex

Pravidla pro boj proti praní peněz mimo jiné trestné činy na trhu kryptoměn vstoupila v Jižní Koreji v plné účinnosti v úterý. Očekává se, že tato nová pravidla pro kryptoměnu budou z dlouhodobého hlediska pozitivní a přinesou trhu kryptoměn legitimitu. Začátkem tohoto měsíce plány na zavedení předpisů zpočátku vyděsily jihokorejské investory. V důsledku událostí, které vedly k vývoji nových pravidel pro kryptoměnu, však země představuje skvělý příklad pro další ekonomiky, aby si vytvořily vlastní krypto pravidla.

V Jižní Koreji platí nová pravidla pro kryptoměnu

Začátkem tohoto měsíce měl regulační úřad Jižní Koreje v plánu vypořádat se s investory, kteří jsou vystrašení spekulacemi kolem kryptoměny. S novými pravidly, která vstoupí v platnost v úterý, jsou účastníci trhu s kryptoměnami mnohem šťastnější a pozitivnější.

Podle mediálního zdroje Jižní Korea pro finanční služby (FSC) v úterý potvrdila, že nová opatření, která orgán načrtl v dokumentu na začátku měsíce, jsou nyní implementována. Mluvčí FSCF však uvedl, že je ještě brzy diskutovat o dopadech těchto pravidel.

Podle dokumentu, který nastiňuje pravidla a byl zveřejněn 23. ledna, regulátor povoluje obchodování s kryptoměnami pouze z bankovních účtů se skutečným jménem, ​​počínaje 30. lednem. Pravidla v zásadě umožní bankám dodržovat KYC AML tj. znáte svého zákazníka, boj proti praní peněz, povinnosti, jak je vysvětleno v dokumentu.

Investoři věří, že nová pravidla se z dlouhodobého hlediska ukáží jako pozitivní

FSC dále v dokumentu dodal, že záměrem nastíněných opatření je v zásadě snížit pravděpodobnost zneužití transakcí s kryptoměnou k nezákonným účelům, jako jsou daňové úniky, trestné činy a praní peněz.

Julian Hosp, spoluzakladatel a prezident spuštění kryptoměny, hovořící pozitivně o těchto nových pravidlech pravidel pro kryptoměnu vysvětlil, že:

“Myslím, že je to začátek zásahu proti anonymitě a případům nelegálního použití, které mohou některé kryptoměny mít.” Pokud poté budou mít investoři a společnosti v ekosystému větší právní jistotu, bude to mít krátkodobé nevýhody, ale z dlouhodobého hlediska to bude mít opravdu, opravdu velkou podporu. “

Rozhodnutí zavést nová pravidla přišlo po smíšených reakcích jihokorejských úředníků ohledně regulace.

John Sarson, řídící partner v Blockchain Momentum, do kterého investuje blockchain a kryptoměna spřízněné společnosti uvedly, že tato pravidla umožňují legitimitu a větší rozsah:

“Protokoly na ochranu investorů byly to, co trhům s kryptoměnou chybělo, a to se snaží implementovat právní předpisy v Jižní Koreji.” Je dobrá věc, kdykoli investiční burza zná svého klienta a zajišťuje, že jeho klienti dělají věci, které jsou legálně nad rámec rady. “


Podle společnosti Cryptocompare má Korea přibližně 4% nominální hodnotu v obchodování s bitcoiny, přičemž 40% je obchodováno v japonských jenech a 30% v dolarovém vyjádření. Přesto, že má malý podíl, je pravděpodobné, že Jihokorejské předpisy bude mít velký dopad na trh.

S hackem kryptoměny v hodnotě 530 milionů dolarů Japonská burza Coincheck, předpisy znovu upoutaly pozornost.

Poznámka autora

V loňském roce, kdy jihokorejské úřady hovořily o potenciální zákaz trhu s kryptoměnami, oficiální petice byla podepsána občany proti kroku vlády. Díky více než 250 tis. Podpisům vláda přiměla vládu, aby přehodnotila svůj přístup ke kryptoměnám. To vedlo k vytvoření sady pravidel, která pracují na legitimitě a mnohem lepším prostoru kryptoměny.

Vzhledem k tomu, že virtuální měna je horkým tématem, které je třeba vzít v úvahu jak pro investory, tak pro úřady po celém světě, se jihokorejský krok zavést nová pravidla může těšit i na jiné země. Jižní Korea je klíčovým regulátorem kryptoměny, který lze brát jako model pro vytvoření demografických a topografických pravidel pro kryptoměny.

Jaký bude podle vás účinek těchto předpisů na trh kryptoměn? Sdělte nám své myšlenky v sekci komentářů níže! 

Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a je předmětem tržních podmínek. Proveďte průzkum trhu dříve investice do kryptoměn. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

 Sledujte nás na

Cvrlikání , Facebook , Reddit

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map