reklama Phemex

Nouriel Roubini, aka Dr. Doom, přísná nedůvěra vůči platformě krypto derivátů, BitMEX, údajně přistála společnost ve vážných potížích. BitMEX, uprostřed pověstí o plnohodnotné sondě CFTC, zažil v červenci odliv 524 mil. USD, zatímco zbytek krypto komunity si užíval býčího trhu. 

Udělal Arthur chybu tím, že se vměšoval do Permabear Roubini?

Řetězec událostí vedoucích ke ztrátě BitMEXu přes půl miliardy dolarů začal debatou mezi Nourielem Roubinim, ekonomem a krypteptikem a Arthurem Hayesem, generálním ředitelem BitMEXu. 

Na summitu Asia Blockchain v roce 2019 v Taipei byl Roubini pozván k debatě s Hayesem na téma kryptoměn – ať už jde o podvod nebo budoucnost. Jen několik dní před debatou Roubini tweetoval na aktualizaci společnosti BitMEXResearch o tom, že BitMEX dosáhl objemu obchodování přes 9 miliard dolarů a 1 miliardy dolarů otevřeného úroku na smlouvě o trvalém swapu bitcoinů. Roubiniho komentář naznačil, že tato čísla nejsou spolehlivá, protože 95% všech bitcoinových transakcí na typické burze bylo falešných.

Zdroj: Twitter

V debatě si Roubini zachoval svůj typický nepřátelský přístup ke kryptoměnám.

Tvrdil, že odvětví kryptoměn bylo charakterizováno „sračkovým chováním“ s podvodníky a zločinci a že bitcoiny nebyly „nezabezpečené, decentralizované a nejsou ani škálovatelné“. 

Podělil se také o svůj názor na další vznikající technologie, včetně umělé inteligence (AI), velkých dat, internetu věcí (IOT), a řekl, že revoluce v prostoru fintech již s těmito technologiemi probíhá a nepotřebuje kryptoměny. “Nepotřebujeme tu žumpu páchnoucích shi * mincí,” uvedl Roubini. 

Hayes prosazoval hodnotové nabídky nabízené kryptoměnami, zejména digitalizaci peněz a decentralizaci. “Za 50 let, pokud Alibaba, Facebook a Google ovládají vše, lidem se bude líbit ta věc, kterou nekontrolují velké společnosti.” Bitcoin nebude mezerovým trhem, “zdůraznil Hayes.

V debatě se také diskutovalo o falešných objemech kryptoměn, regulační nejistotě a nadcházející kryptoměně Libra na Facebooku.

Roubiniho „The Great Crypto Heist“

Téměř dva týdny po debatě Roubini znovu zaútočil na kryptoměny svým článkem „The Great Crypto Heist“. Článek začal pobuřujícími poznámkami o kryptoměnách a přístupu regulačních orgánů k nim –

“Kryptoměny vyvolaly vznik celého nového kriminálního průmyslu, který zahrnuje neregulované zahraniční burzy, placené propagandy a armádu podvodníků, kteří chtějí utéct od retailových investorů.” I přes drtivé důkazy o nekontrolovatelném podvodu a zneužívání však finanční regulační orgány a donucovací orgány stále spí za volantem. “

Článek dále popisoval problémy s BitMEXem, konkrétně jeho neregulovanou povahu a to, že jde o obchodní model, který zahrnoval „obchodování s„ zvrhlými hazardními hráči “(což znamená bezradní drobní investoři) krypto deriváty s pákovým efektem 100 ku jedné“. Roubini dále vysvětlil, že „s pákovým efektem 100 ku jedné by dokonce 1% změna ceny podkladových aktiv mohla vyvolat výzvu k marži a vymazat všechny investice jednoho z nich“.

Roubini dále obvinil platformu, že účtuje vysoké poplatky a čerpá úspory investorů do „likvidačního fondu“, který je nepřiměřeně vysoký, aby se zabránilo riziku protistrany. Krypteptik také sdílel, že zasvěcenci BitMEX mu odhalili, že burza nedělá nic pro zastavení teroristů a dalších zločinců z Ruska a Íránu, kteří směnárnu masivně využívají k praní peněz. 

Odsuzování platformy pokračovalo tím, že Dr. Doom uvedl, že nedodržuje odpovídající předpisy AML / KYC a že investoři z USA a Velké Británie, kteří kvůli předpisům nesměli platformu používat, ji stejně využívali maskováním svých IP adres pomocí standardní VPN aplikace.

Závažné důsledky pro BitMEX

Zvěsti naznačují, že článek a taipeská spleť spustily sondu CFTC do operací BitMEXu. Sonda, údajně zaměřená na investování účtů amerických investorů na BitMEX, byla oznámena 19. července a do konce července platforma zaznamenala odliv více než půl miliardy dolarů. 

Popularita klesla také na webu BitMEX. Ze své pozice č. 11 851 19. července klesla na # 12 763 na Alexa.com. Účet BitMEX na Twitteru byl naposledy aktualizován 15. července, zatímco Arthur Hayes také ztichl na Twitteru 12. července a svůj účet aktualizoval kryptickým tweetem 31. července. 

Hayesův tweet byl trollován uživateli Twitteru a obvinili ho, že je zbabělec a prochází, když jeho společnost prochází sondou. 

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me