Co je sociální obchodování?

Co je sociální obchodování?

Stejně jako mnoho jiných módních slov na internetu, termín „sociální obchodování“Dostává se do vzduchu dost často (a dost volně). I když někteří z nich rychle dabují „sociální obchodování“ jako online a konečné online obchodování, stále existuje mnoho obchodníků, kteří si kladou otázku „co je sociální obchodování?“

Základy sociálního obchodování

Pojďme k základům: v jádru, sociální obchodování je o sdílení informací. I když si každý obchodník v sociální obchodní síti udržuje svůj soukromý obchodní účet, za účelem účasti v sociálním obchodním prostředí souhlasí se sdílením určitých podrobností o své obchodní činnosti.

Co je to sociální obchodování?

Tyto podrobnosti mohou zahrnovat nástroje, s nimiž obchodují (měna, komodita, index, akcie atd.), Vstupní a výstupní sazby, za které nástroj koupili / prodali, procento zisku / ztráty atd. Nebojte se, pokud víme, že žádný ze sociálních obchodních webů neprozradil skutečné peněžní částky investic do každého obchodu. Pokud narazíte na toho, kdo to dělá, je vhodné se držet dál, protože nechcete riskovat, že se stanete terčem.

K čemu je sociální obchodování dobré?

Odpověď je jednoduchá: viděním toho, co ostatní obchodují, a druhem výsledků, které získávají ze svých obchodních strategií, máte vynikající pozici, abyste se naučili nové techniky, měřili sentiment trhu a byli vystaveni obchodním nápadům z celého světa. Už se neomezujete pouze na teoretické grafy a čísla nebo zprávy z trhu; místo toho máte přímý přístup k tomu, co tisíce obchodníků dělají v reálném čase, a tyto informace můžete použít při obchodních rozhodnutích.

Na co je dobré sociální obchodování?

Nevýhodou samozřejmě je, že bez ohledu na to, kolikrát zvítězí moudrost davu, budou také chvíle, kdy selže. Vždy je nejlepší nesledovat stádo slepě, ale vzít v úvahu data z vašeho sociálního zdroje spolu s tradičními zdroji informací o trhu.

Většina platforem sociálního obchodování přenáší živé informace generované jejich sítí prostřednictvím „živých kanálů“ – podobně jako kanály, které jste zvyklí vidět na Facebooku. Někteří si však také vypůjčují další prvky, aby vám přinesli koncentrovanější informace a dokonce i analýzu dat. Například, eToro, jedna z nejpopulárnějších platforem sociálního obchodování, shromažďuje živá obchodní data a vytváří pro každého obchodníka „profilovou stránku“, která se mimo jiné skládá ze statistik obchodování, které poskytují jasnější obrázek o tom, jak úspěšné jsou strategie jednotlivých obchodníků.

Kopírování obchodování: posouvá sociální obchodování na další úroveň

Kombinace online obchodování s aspekty sociálních sítí je dobrá, ale na otázku, o čem je sociální obchodování, většina lidí odpoví: obchodování s kopiemi. Jak vidíte, informace o živém přenosu jsou příjemným doplňkem rutiny každého obchodníka, obchodování s kopiemi je skutečně způsob, jak změnit hru na trzích. Je to způsob, jak využít praktické výhody know-how ostatních obchodníků a využít je k rozvoji vaší vlastní obchodní hry.

Jak jste si mohli domyslet pouze podle názvu, kopírování obchodování kopíruje obchody ostatních obchodníků automaticky – nebo poloautomaticky, v závislosti na jednotlivci sociální obchodní platforma.

Copy Trading - posouvá sociální obchodování na další úroveň


Na nejzákladnější úrovni to zahrnuje výběr obchodníků ke kopírování a rozhodnutí, kolik peněz chcete do jejich kopírování investovat. Obchody se poté automaticky kopírují s přiměřenými částkami investic na základě procenta fondů investovaných do původního obchodu. V jistém smyslu se obchodování s kopiemi podobá spravovanému účtu (ve skutečnosti jej několik oficiálně klasifikovalo několik regulačních orgánů) – i když obchodníci, kteří vaši kopii nepracují přímo pro vás, v zásadě necháváte rozhodovat o obchodování někoho jiného pro tebe.

Jak se sociální obchodování liší od ostatních automatizovaných obchodních strategií?

Sociální obchodování pro začátečníky vezme obchodní rozhodnutí z vašich rukou a umístí je spíše do rukou jiné osoby než algoritmu – v dobrém i v horším. Pro lepší, protože skutečná osoba sází své vlastní peníze na stejné investice, takže má další pobídku, aby si vedla dobře, a protože má flexibilitu přizpůsobit se situaci na živém trhu. A co je horší, protože jsou lidské bytosti náchylné k lidským chybám a emocionálním výbuchům..

Sociální obchodování a další automatizované obchodní strategie

Skutečným rozdílem a skutečnou výhodou sociálního obchodování je výše kontroly nad vaším účtem. S algoritmickým nebo robotickým obchodováním, jakmile předáte své prostředky algoritmu, již nebudete moci do vývoje svých pozic vstupovat..

Totéž neplatí pro obchodování s kopiemi. Mnoho platforem vám umožní podniknout řadu kroků ke kontrole vašeho „kopírovacího vztahu“, od toho, že budete moci zastavovat a přijímat příkazy k zisku za účelem řízení rizika, až po možnost převzít kopírovaný obchod – a tím přerušit odkaz mezi ním a původním obchodem a zcela jej umístit do svých rukou.

V této oblasti se různé platformy pro sociální obchodování velmi liší a tyto rozdíly mohou významně narušit váš výběr sociálního obchodního makléře..

Závěr

O čem je tedy sociální obchodování? Jde o spojení s lidmi a poskytnutí nástrojů k využití znalostí a know-how ostatních ve váš prospěch. Jak moc se chcete spoléhat na ostatní při rozhodování o obchodování, je jen na vás. Možná budete chtít jednoduše použít sociální obchodní síť podle vašich preferencí jako indikátor sentimentu investora, nebo můžete většinu svého účtu investovat do kopírování různých obchodníků, neexistuje žádný správný nebo špatný způsob, jak to udělat!

Důležité je pochopit výhody sociálního obchodování i související rizika, abyste mohli ze svého sociálního obchodování vytěžit maximum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map