Kopírujte obchodní strategie

Ačkoli obchodování s kopiemi zdá se, že spočívá v předávání obchodních rozhodnutí jiným obchodníkům, stále ponechává dostatek prostoru pro strategická rozhodnutí, pokud jde o výběr obchodníků, které chcete kopírovat, stanovení výše kapitálu, který má být přidělen každému kopírovanému obchodníkovi, umístění zastávek, vědět, kdy přestat kopírovat obchodníka a tak dále a tak dále. Proto je rozumné vstoupit do arény pro obchodování s kopiemi vyzbrojenou několika strategiemi obchodování s kopiemi ve vašem arzenálu a použít, pokud a kdy nastanou určité situace.

Úder, když je žehlička horká

Podobně jako u jiných typů obchodování je klíčem k úspěšné strategii obchodování s kopiemi vědět, kdy vstoupit do vztahu kopírování a kdy jej ukončit. Stejně jako na různých finančních trzích, obchodníci zažívají vzestupy a sestupy a vy se chcete ujistit, že je začnete kopírovat na začátku prvního než druhého.

Úder, když je žehlička horká

Jak můžete zjistit, ve které fázi se obchodník nachází? Neexistuje způsob, jak to s plnou důvěrou vědět, protože obchodníci jsou stejně nepředvídatelní jako trhy, na kterých obchodují, ale existuje několik známek. Dobrým místem, kde začít hledat tyto značky, je obchodníkův seznam otevřených obchodů. Statistiky v profilu obchodníka mnohokrát odrážejí pouze jejich výkon na základě obchodů, které dokončily, ale nezohledňují pozice, které aktuálně drží.

Pokud má obchodník mnoho takových pozic, zejména pokud je mnoho z nich v červených číslech a nějakou dobu tomu tak bylo, s vyloučením náhlého obratu trhu, směřuje tento obchodník k poklesu. Nyní je zbytečné je kopírovat. Možná je ale budete chtít v budoucnu sledovat, protože poté, co se ty ztráty obchodů konečně uzavře, může být obchodník připraven na novou vzestupnou fázi.

Naopak, obchodník, který nedávno utrpěl několik remíz, ale má dobrý celkový výkonnostní rekord a málo otevřených obchodů je zralých s potenciálem na to, aby nyní, když je jejich břidlice vymazána, byl čistý. Pamatujte, že dobrá strategie obchodování s kopiemi zahrnuje nejen pohled na minulou výkonnost, ale také na současnou situaci obchodníka se zaměřením na budoucnost.

Vědět, kdy to nechat jít

Stejně důležité jako vědět, kdy začít kopírovat obchodníka, je vědět, kdy přestat. To může být těžší, než si myslíte, kvůli různým psychologickým faktorům. Kromě klamů o potopených nákladech, které trápí každého finančního obchodníka (čím více peněz investujete, tím je těžší se jich vzdát), s obchodováním s kopiemi mají lidé tendenci být citově spjati s obchodníky, které kopírují. A to z dobrého důvodu: většina z nich měla s obchodníky alespoň nějakou interakci, možná je dokonce poznala na osobní úrovni.

vědět, kdy to nechat jít

Pokračovat v kopírování obchodníka, díky kterému přicházíte o peníze, však jako strategie obchodování s kopírováním nedává smysl. Jediným logickým tahem, jakmile se obchodník dostane na sestupnou trajektorii, je nechat je jít. Dobrým způsobem, jak kontrolovat sebe sama a zajistit, aby vaše loajalita vůči obchodníkovi nepotopila vaši investici, je použití nástroje Copy Stop Loss, který někteří sociální obchodování platformy poskytují. Tímto způsobem předem určíte, kolik peněz jste ochotni ztratit na daném kopírovacím vztahu, a vaše emoční přestávky nebudou překážet solidnímu řízení investic.

Klíčem je rozmanitost

Obchodování s kopiemi se může zásadně lišit od tradičního obchodování na trhu, ale některé věci zůstávají pravdivé pro jakoukoli strategii finančního obchodování, zejména skutečnost, že diverzifikace vašeho portfolia je nejjistější způsob, jak snížit riziko a zajistit dlouhodobou ziskovost. U obchodování s kopiemi však dosažení rozmanitosti může vyžadovat trochu více výzkumu a pečlivé strategizace než tradiční obchodování na trhu, kde je rozmanitost do značné míry samozřejmá..

Abychom to předvedli, podívejme se na příklad toho, jak snadno lze skončit s nediverzifikovaným portfoliem obchodování s kopiemi. Řekněme, že jste začali obchodovat s novou platformou sociálního obchodování, a pokud jde o strategie obchodování s kopiemi, nenapadlo vás nic originálnějšího než kopírování pěti obchodníků v síti, kteří vykazovali největší procento zisku oproti minulý rok. Jakmile však budou vytvořeny vaše kopírovací vztahy, ukázalo se, že všech pět těchto obchodníků obchoduje výhradně na trhu EUR / USD. I když jste tedy zdánlivě investovali do pěti různých obchodníků, skončili jste s vysoce nevyváženým portfoliem nebo hovorovým slovem se všemi vejci v jednom košíku.

Klíčem je rozmanitost

Abyste se vyhnuli tomu, že skončíte s takovým děsivým scénářem, musí vaše strategie obchodování s kopiemi spočívat v pečlivé kontrole portfolií obchodníků, které kopírování zvažujete. Nejbezpečnějším způsobem, jak jít, je vybrat si obchodníky, jejichž investice pokrývají různé třídy nástrojů – tj. Akcie, indexy, měny, komodity atd..

Samozřejmě vezměte v úvahu, že obchodníci mohou měnit své obchodní strategie, když je kopírujete. Koneckonců nemají žádnou povinnost zůstat při výběru investic konzistentní a mohou se rozhodnout rozdělit se na trhy, které dříve nezohledňovaly. Proto se důrazně doporučuje pečlivě sledovat vaše kopírovací portfolio jako celek, abyste se ujistili, že žádní dříve „kompatibilní“ obchodníci – tj. Obchodníci, jejichž investice vytvářejí vyvážené portfolio – se nezačne střetávat nebo že nebudete příliš silní investováno do jednoho nástroje. V takovém případě je vhodné přestat kopírovat jednoho z obchodníků, kteří vyhodili rovnováhu vašeho portfolia z míry a najít obchodníka, který lépe zapadá do vaší strategie obchodování s kopiemi.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me