Bitcoin a dolar se v září obrátí, ale trend bude pravděpodobně pokračovat

Bitcoin zaznamenal v září 2020 kontrakci, která se snížila téměř o 9%, když se dolar prosadil. Dolar těžil z averze k riziku a z podstupování zisku u rizikovějších aktiv, a to navzdory poklesu výnosů státní pokladny v USA. Technika v bitcoinech versus dolar, odrážejí konsolidaci, ale jak investoři začínají hromadit pozice, existuje možnost, že BTC / USD vzroste zpět na čerstvé maxima roku 2020.

Dolar vede ke ztrátám bitcoinů

O navrácení bitcoinů v průběhu září vedly zisky v amerických dolarech a pokles rizikových aktiv. Obchodníci v září vzali zisky na rizikovějších aktivech a snížili ceny akcií spolu s bitcoiny. V průběhu září akcie a bitcoiny spolu navzájem silně korelovaly. Korelace mezi S&Index P 500 a bitcoiny dosáhly v září 80%, což znamená, že 80% pohybu v BTC / USD souviselo s pohybem v S&Index P 500. Za účelem vyrovnání ztrát u rizikovějších aktiv se obchodníci přesunuli do bezpečných aktiv, jako je americký dolar. Od května 2020 dolar ztratil přibližně 6%, ale v září se odrazil o něco více než 2%.

Manažeři aktiv zůstávají krátký dolar

Zisky v dolaru neodradily manažery aktiv, kteří zůstávají na hodnotě dolaru. Podle nejnovější zprávy o závazku obchodníků zveřejněné k datu končící 22. září zůstávají správci aktiv velmi dlouhou měnou eura a krátkou měnou. Otevřený zájem správců aktiv ukazuje, že jsou dlouhé 446 tis. kontraktů ve srovnání s krátkými pouze 15 tis. kontrakty. Názor, že správci aktiv jsou přesvědčeni, že se dolar může i nadále pohybovat níže, pomůže bitcoinovým býkům.

Reverzní bitcoiny nadále klesají

Bitcoinové rezervy na burzách klesají, což odráží skutečnost, že drobní investoři mohou hromadit bitcoiny. Podle údajů z CryptoQuant, rezervy všech burz klesl na 2,4 milionu BTC, což odpovídá 25 miliardám USD. To je srovnatelné s reverzními úrovněmi zaznamenanými v říjnu 2019, kdy všechny burzy měly kolem 2,8 milionu BTC, v současné době v hodnotě 30 miliard dolarů. Pokles obratu BTC je přibližně 5 miliard.

Bitcoinové rezervy na burzách rostou, když investoři ukládají bitcoiny na burzu, a klesají, když jsou nakupovány na burze. Vklady bitcoinů na burzách odrážejí prodejní tlak, protože investoři nakupují suverénní měnu a prodávají BTC. Je to proto, že obchodníci musí posílat BTC na burzy, aby kryptoměnu prodali. Když tedy příliv směnných kurzů BTC začne klesat a rezervy začnou klesat, popisuje to situaci, kdy investoři mají menší zájem o prodej BTC. Podle CryptoQuantu se čistý příliv za posledních 8 týdnů snížil přibližně o 20 000 BTC za měsíc. Čistý příliv prudce poklesl, když se BTC prudce odrazily.

Technická analýza

Technické údaje ukazují, že BTC / USD konsoliduje těsně pod rezistencí poblíž 10týdenního klouzavého průměru na 11 100. Podpora se blíží 50týdennímu klouzavému průměru na 8 919. 10týdenní klouzavý průměr překročil 50týdenní klouzavý průměr, což znamená, že existuje střednědobý vzestupný trend. Volatilita klesla a nyní se blíží nejnižším hodnotám zaznamenaným v roce 2020. Šířka pásma Bollinger se zmenšila, což znamená, že volatilita v obchodování s bitcoiny podstatně poklesl.

Krátkodobá hybnost se změnila na pozitivní, protože rychlá stochastika generovala přechodový nákupní signál. Rychlý stochastický je hybný oscilátor, který měří zrychlovací a zpomalovací hybnost. Měří také překoupené a přeprodané úrovně. Aktuální hodnota rychlé stochastické hodnoty je 53, uprostřed neutrálního rozsahu, což odráží konsolidaci.

Střednědobá hybnost se stala zápornou, protože index MACD (divergence klouzavého průměru konvergence) generoval signál prodeje crossover. K tomu dochází, když linie MACD (klouzavý průměr 12 týdnů mínus klouzavý průměr 26 týdnů) kříží pod signální linií MACD (klouzavý průměr 9 týdnů linie MACD). Histogram MACD také generoval crossover sell signál pohybující se pod nulovou indexovou čarou. Histogram MACD se tiskne červeně s klesající trajektorií, která ukazuje na nižší ceny.

Sečteno a podtrženo

Výsledkem je, že investoři se zdají být medvědími americkými dolary a hromadí bitcoiny. Zpráva obchodníků o závazku CFTC ukazuje, že správci aktiv nadále sázejí na to, že dolar bude klesat, a rezervy na burzách klesají, což ukazuje, že investoři nakupují bitcoiny a nyní prodávají zpět na burzy. Pokles rizikovějších aktiv v průběhu září zatěžoval bitcoiny a pomohl podpořit americký dolar, který fungoval jako bezpečné útočiště. Technické údaje ukazují, že trend v BTC / USD je pozitivní, protože nedávno došlo k přechodu klouzavého průměru, ale hybnost je negativní, protože MACD nedávno vygeneroval signál prodeje crossoveru. Tento scénář pravděpodobně ukazuje na pokračující krátkodobou konsolidaci.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map