Zatímco kryptoobchodníci nadále potlačují nejlepší blockchain a krypto ve vesmíru, velké technologické společnosti jej infiltrují rychleji, než trh vnímá.

Pokud jste v tomto oboru nováčkem, můžete si přečíst o co je blockchainová technologie & znát základy, které vedou k obrovskému růstu celého odvětví.

V důsledku krypto bubliny z roku 2017 se regulační orgány po celém světě pokusily ukončit ICO. The SEK (Komise pro výměnu cenných papírů) šla po některých z nejpopulárnějších ICO roku 2017, jako jsou Kik, Veritaseum atd. Mania ICO je zatím považována za mrtvou.

I když však ICO prakticky neexistují, nové blockchainové projekty si stále nacházejí cestu na trh. Tentokrát za ním stojí velké technologické společnosti nebo profesionální investoři.

Hedera, Hyperledger, TON telegramů a další

Údajně, Telegram zahájí veřejné testování své blockchainové platformy – TON (Telegram Network) 1. září 2019. Společnost urychlila svůj plán na splnění termínu 31. října. Pokud do té doby nebude spuštěn blockchain, podle SAFT (Simple Agreement for Future Tokens) mohou investoři požadovat zpět své peníze.

NYTimes nedávno hlášeno že kryptoměna peněženka GRAM bude k dispozici pro 200-300 milionů uživatelů telegramů. Kromě toho také zdůraznila nejistotu u aplikace pro zasílání zpráv provozující kryptoměnu. Je v tom však více, než se na první pohled zdá.

Přečtěte si také: Telegramové ICO tokeny v hodnotě 1,7 miliardy dolarů v oběhu na černém trhu?

Telegram zaujímá opatrný přístup „zaměřuje se spíše na soukromí než na předpisy,“ řekl Mati Greenspan CoinGape v e-mailovém komentáři. Věří, že ke spuštění projektu dojde.

Nedávno, Hedera Hashgraph také oznámila beta verzi své blockchainové platformy na září. Je podporována společnostmi IBM, Tata Communications, Nomura a tak dále. Užitek, správa a investiční model projektů jsou také podobné. Uzavřeli partnerství s akreditovanými investory na základě dohody SAFT.

Hyperledger také významně pokročila v nastavování standardu pro blockchainové aplikace. Společnost Hyperledger nedávno zahájila integraci klientů Ethereum.

Proto bude brzy zahájen projekt blockchain. Pouze informace o životaschopnosti kryptoměn v platebním prostoru nejsou jasné.

Je soukromé investování novou technikou?

Začátkem letošního roku v květnu společnost Bitfinex dokončila soukromý prodej svého směnného tokenu LEO UNUS LED. Jelikož již čelil značným problémům s newyorským generálním prokurátorem, zdálo se, že tento projekt byl zpočátku zakázán. Soukromý prodej však přinesl přibližně 1 miliardu dolarů, což brzy zahájilo obchodování za méně než deset dní.

Hedera a Telegram také navrhly podobný modul. Namísto provádění ICO, které by mohlo spadat do působnosti neregistrovaného zabezpečení, vyvíjejí síť pomocí investic od profesionálů. Mati Greenspan bylo uvedeno, že síť TON čelí regulačním překážkám. Říká, že by se s nimi nesetkal, protože,

Jedním z nich je, že své ICO nenabízeli veřejnosti. Bylo to jen pro akreditované a profesionální investory. To jim dává velkou volnost, protože většina regulačních orgánů se zaměřuje na ochranu maloobchodníků a profesionálové mají mnohem větší svobodu provádět vlastní výzkum.

Blockchain, ne bitcoin nebo kryptoměny – poškrábání

Projekty navržené Telegramem a Hederou obsahují v sobě komponentu kryptoměny – gramy, respektive Hbar. To ostře odporuje kritice užitečnosti kryptoměn. Pro veřejnost je síť bez povolení vynalézavá pro „dobré chování“ zásadním aspektem, který nelze ignorovat.

Očekává se, že distribuce kryptoměny blockchainu pro Hederu bude trvat 15 let. Telegram také plánoval dlouhodobou distribuci svých Gram Tokenů.

Obě tyto organizace navíc efektivně budují platformu pro smart contract a Dapps. Platformy jako Ethereum, EOS, Cardano (ADA), Tron a další již ve vesmíru zaujímají vedoucí postavení. Většina z těchto platforem však byla zahájena prostřednictvím ICO.

ICO nebo SAFT (Simple Agreement for Future Tokens), většina z těchto platforem není v tuto chvíli zcela decentralizovaná. Jak na ně budou regulační orgány v budoucnu nahlížet, stále není jasné.

Zatím vypadají jako finanční záruky. Jejich přechod na měnu a schválení ze strany úřadů bude pravděpodobně trvat déle.

Použití tokenu Gramů s 200–300 miliony na celém světě také vyvolá otázky týkající se bezpečnostních zákonů. Platební aspekt společnosti TON by navíc mohl čelit podobné reakci jako Facebook Váhy. Ale to je pro budoucnost, protože proces distribuce tokenů je rozložen na dlouhé období.

Který z těchto blockchainových projektů bude schopen provozovat globálně schválenou měnu? Podělte se s námi o své názory. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me