Jelikož komunita Ethereum Classic slaví své první výročí od nešťastného 51% útoku, na trhu panuje pocit, že 250% nárůst od 23. prosince je jen začátkem „Original Ethereum“.

Po značné době mimo hlavní krypto média je Ethereum Classic (ETC) – původní Ethereum – zpět do centra pozornosti po posílení devítiměsíčních maxim na 12,00 USD dne 17. ledna 2020, což představuje 250% nárůst od konce prosince. Jedná se o působivý výkon pro kryptoměnu, která byla kdysi považována za „mrtvou a pryč“ poté, co blockchain před více než rokem bojoval s účinky 51% útoku.

V tomto článku se zaměříme na to, jak blockchain přežil, což mnozí v oboru považují za „katastrofický hack“, aby se stal druhým nejvýše rostoucím krypto mezi top altcoiny od začátku roku 2020. Bez ohledu na to ETC získal 61% na svém dolarový pár během týdne tak daleko, že se bude obchodovat za 8,94 USD na hlavních burzách, prudký nárůst z ceny 4,32 USD, když došlo k 51% útoku.

Zničující 51% dopad útoku?

51% útok považuje mnoho odborníků i analytiků kryptoměny za konec bitcoinu, pokud k němu někdy dojde. Takový útok umožňuje hackerovi reorganizovat blockchain a mohl by zdvojnásobit útratu svých mincí, což je v rozporu s funkcí neměnnosti. To je představa, kterou většina lidí v kryptosvěti slyšela o 51% útoku společnosti Ethereum Classic ve dnech od 5. ledna do 7. ledna 2019.

Všechno to začalo 5. ledna, kdy si pár vývojářů všimlo neobvyklé aktivity na blockchainu ETC. Jakmile se zjistilo, že právě probíhá útok, řada špičkových burz pozastavila obchodní aktivitu s mincemi, které se kdysi nacházely v první desítce. Některé navrhly možný pokles pod 1 USD, přičemž útok trval dva dny.

Žádná z extrémních předpovědí se však neuskutečnila, protože metriky řetězce, včetně hashovací síly a denních transakcí, zůstaly poměrně stabilní, protože komunita se rychle vypořádala s útokem.

Jak Ethereum Classic přežilo 51% útok

Cena a tržní kapitalizace značně utrpěly, protože trh reagoval na možnou „smrt“ blockchainu proof of work (PoW). Od začátku útoku, do konce ledna, se cena ETC propadla o více než 30%, což vedlo ke spekulacím o tom, že se mince ponoří dále k úrovním pod 1 $. Pokles však byl synchronizován s medvědí dynamikou na celém kryptotržním trhu a opětovné probuzení trhu v polovině února vzal ETC spolu s ním.

Jak ETC útok přežilo? Mají kolem sebe skvělý tým talentů, zabíjejí FUD kolem 51% útoků a celkové odolnosti ETC.

Řetězová reorganizace je fenomén lokálního klienta; celá síť Ethereum ne "reorganizovat" zároveň. Bylo by pravděpodobnější, že někdo objevil všechny uzly coinbase atd. A „obklíčil“ je

– dontpanic ?? (@DontPanicBurns) 6. ledna 2019

Jeden z předních analytiků pracujících na ETC se dotkl odolnosti blockchainového přísloví,

„51% útok není útokem na samotnou síť, ale spíše na„ naivní “účastníky sítě. Kdykoli provedeme transakci, můžeme rozhodnout o počtu bloků, na které jsme ochotni počkat, abychom se ‚přesvědčili ‘, že transakce je kamenná.“

Díky tomuto utrpení byla pro většinu PoW blockchainů objasněna jedna věc, 51% útoků není zabijákem kryptoměny, ale znamením, že blockchain funguje normálně podle pokynů. Ethereum Classic (ETC) navíc zůstává jedním z nejodolnějších blockchainů navzdory ztrátě důvěryhodnosti po hacknutí DAO a 51% hacknutí.

Mohlo by ETC v nadcházejících týdnech zasáhnout 10 USD?

Trh vypadá zralý na pokračování vzestupné dynamiky, protože komunita ETC slaví své první výročí od nešťastného útoku. ETC mění majitele v době psaní tohoto článku na 8,809 USD, což představuje nepatrnou změnu o 3% oproti vnitrodenním minimům ve výši 8 500 USD. Překročení klíčové psychologické rezistence na 9 000 USD signalizuje možný nárůst dvojciferných cen směřujících na polovinu bitcoinu.

Obrázek: TradingView

Pokles ceny pod horní 20denní expanzivní Bollinger Band však nenabízí naději pro býky, protože střední pásmo stanoví krátkodobou podporu pro ETC / USD.

ETC, který si držel nervy během svých nejvíce testovacích období, dává obchodníkům a investorům pocit, že jde o „odolnou minci s klíčovými základy“ a zvýšení o 1000x není vůbec nemožné.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me