Je tu někdo, kdo zapomněl Skandální případ společnosti Cambridge Analytica na Facebooku o ochraně osobních údajů? Pokud jste to neudělali, pak senátní výbor tento případ stále zkoumá.!

Jak všichni víme, Facebook je už léta sužován skandály – někdy kvůli zásahům do voleb, jindy kvůli soukromí. Navzdory všemu se Facebook rozhodl spustit svou kryptoměnu, libru, kterou zákonodárci nestrávili.

Zákonodárci proto stále nejsou připraveni přijmout skutečnost, že Facebook má v úmyslu převrat v současné podobě peněz, a doufá, že usnadní otevřený bankovní systém nebankovním a nedostatečně vybaveným bankám.

Teď je těžké důvěřovat Facebooku!

The sluch byl stanoven 16. července 2019 na Capitol Hill ve Washingtonu, DC, kde generální ředitel společnosti Calibra David Marcus představil, aby svědčil o plánu Facebooku na nadcházející kryptoměnu, Váhy, dotčené soukromí a mnoho dalších souvisejících aspektů. Jen pro připomenutí, Libra je stabilnícoin podporovaný konsorciem společností včetně PayPal, MasterCard, eBay, Visa, Vodafone a dalších – zatímco Calibra je digitální peněženka, která umožňuje ukládat, převádět a kupovat mince Libra.

Podle svědectví předloženého panem Marcusem před slyšením v Senátu nemá společnost Facebook Inc. žádnou účast na finančním aspektu Váh – jako takový byl během jednání projednáván. Mr.Marcus trval na tom, že finanční údaje uživatelů budou k dispozici pouze v peněžence Calibra a Facebook nemá přístup k uživatelským datům ani finančním informacím – kromě toho dodává, že Facebook Inc. bude pouze jedním z členů Libra Associations stejně jako ostatní soukromí hráči; eBay, Vodafone atd. Pro ty, kteří neznají, je Libra Association nezisková organizace navržená pro Libra a podporovaná několika soukromými společnostmi z různých průmyslových odvětví, včetně telekomunikací, financí, pojišťovnictví, médií a dalších..

1. den slyšení v Senátu otevírá problém s ochranou soukromí

Během slyšení 1, Lars Seier Christensen, který je předsedou Concordium, první světové obchodní blockchainové sítě připravené na ID / KYC, uvádí, že jednou z klíčových otázek spoléhajících se na nedůvěřování Váh je „bezpečnost“, která sahá od národní bezpečnosti ochrana investorů.

Podobně vyjádřil své znepokojení senátor Sherrod Brown;

Společnost prokázala „skrz skandál za skandálem, že si naši důvěru nezaslouží“.

V neustálém rozhovoru pan Brown říká, že by bylo „klamné“ myslet si, zda jednotlivec může svým „těžce vydělaným“ penězům důvěřovat firmě sociálních médií. Zatímco Facebook vize o pomoci underbanked nebankovní, Mr.Brown poukazuje na to;

“Byli bychom blázni, kdybychom jim dali šanci nechat je experimentovat s bankovními účty lidí.”

Minulé jizvy Facebooku jsou stále viditelné. Nejhorší vzpomínka na soukromí společnosti Cambridge Analytica na Facebooku je příliš obtížná, což vedlo dalšího senátora k přísnému komentáři. Republikánská senátorka Martha McSally vyjádřila své znepokojení jako – „Nevěřím vám, chlapi“. Ona řekla;

“Místo toho, abyste uklízeli dům, spouštíte nový obchodní model.”

Pan Marcus se pokusil vysvětlit, jak Facebook udržuje svou sociální síť stranou s Váhami. Řekl: „Facebook bude mít pouze jeden hlas“.

„Způsob, jakým jsme to vytvořili, je oddělit sociální a finanční data, protože jsme slyšeli nahlas a jasně, že nechtějí tyto dva typy datových toků propojit, takže je to způsob, jakým je systém navržen.“

Ať je to jakkoli – celé slyšení dostalo Libra Facebooku do dilematu. Podle poznámek k jednání pan Marcus následoval jeho tón vysvětlování Váh jako platformy open-source a kryptoměny. Na druhou stranu je Calibra digitální peněženka, ale zatím je to produkt Facebooku, který je zdaleka nejsilnější sociální sítí. Jeden senátor ukázal na Marcuse a řekl: „Neděláš to pro zábavu“.

Ačkoli Facebook zahájil tento plán ve Spojených státech, získává vítaný krok i z jiných zemí, například ze Švýcarska. To je docela pravda, když vidíme dokument svědectví pana Marcusa, který to definoval následovně;

Jsem hrdý na to, že Facebook inicioval toto úsilí zde ve Spojených státech, píše Marcus. Věřím, že pokud Amerika nepovede k inovacím v oblasti digitální měny a plateb, budou ostatní.

Facebooku hrozí pokuta 5 miliard USD

Dále je třeba poznamenat, že zprávy zdůrazňující „Federální obchodní komisi (FTC)“ schválily pokutu ve výši přibližně 5 miliard USD na Facebooku za porušení ochrany soukromí Cambridge Analytical. V této souvislosti zástupce David Cicilline, demokrat z Rhode Island, uvádí, že; “FTC právě dala Facebooku vánoční dárek pět měsíců hrabě”.

“Je velkým zklamáním, že tak nesmírně silná společnost, která se dopustila tak závažného zneužití, dostává facku.”

Pokud jde o tento skandální problém nastolený během slyšení v úterý 16. července 2019, pan Marcus odpověděl, že „víme, že si musíme dát čas, abychom dosáhli tohoto práva,“ – ve středu bude znovu svědčit před sněmovním výborem pro finanční služby (17. července 2019) pro den 2.

Kombinace smíšených výroků z jednání – jak od technologických mozků, tak od těch, kteří brutálně vyjádřili svou přímou nedůvěru k Facebooku, je vzrušující počkat a zachytit jednání příštího dne a jeho výsledek.

Co bude dál?

Ačkoli se pan Marcus snažil ze všech sil vysvětlit, jak Facebook vůbec není zapojen do Libra a Calibra, pokud jde o data uživatele – je docela těžké uvěřit tomu, že facebook viděl jeho předchozí rekord. Ve skutečnosti počátkem července pan Marcus uvedl, že „uživatel nemusí důvěřovat Facebooku, aby používal Libra“.

„Sečteno a podtrženo: Nebudete muset důvěřovat Facebooku, abyste získali výhody Váh. A Facebook nebude mít žádnou zvláštní odpovědnost za síť Váh, “řekl pan Marcus. „Ale doufáme, že lidé budou na peněženku Calibra reagovat příznivě. Ohledně našeho přístupu k oddělení finančních údajů jsme měli jasno a budeme plnit své závazky a tvrdě pracovat na zajištění skutečné užitečnosti. “

Zda však Facebook v USA uspěje či ne, je stále otázkou času. Analytik Brent Thill z Jefferies nedávno prohlásil, že „nezáleží na tom, jestli selžou váhy Facebooku. Pane Hill státy že

„Nevěří, že by Libra Facebooku měla ve Spojených státech velký úspěch, protože 80% uživatelů Facebooku v USA nemá zájem o digitální měnu.“

Myslíte si, že Facebook nemá čisté záznamy o ochraně osobních údajů uživatelů, co si myslíte, jaká bude příští kapitola Váh? Myslíte si, že dostane kladné poznámky od amerických regulačních orgánů nebo tvrdou kritiku, která vedla Facebook k rozhodnutí o dalším kroku?? Sdělte nám svůj názor v komentáři níže.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me