Jste si jisti, že hackeři nekradou vaši kryptoměnu?

Bitcoinové šílenství se v ekonomice určitě děje!

Hodnota kryptoměny v prosinci loňského roku dosáhla 20 000 USD, což je historicky nejvyšší hodnota, a získala pozornost lidí z celého světa. Ačkoli hodnota bitcoinů klesla na někde kolem 9 000 $, každý stále chce kousek.

Rostoucí šílenství vedlo k intervenci vládních orgánů, které ji chtějí regulovat a zdaňovat. Ale to není všechno, jedním z hlavních faktorů, které se zde týkají, je hackování a krádež bitcoinů. Stejně jako jakékoli jiné odvětví jsou kryptoměny jako bitcoin také náchylné ke ztrátě nebo odcizení.

Pokud jste připraveni vstoupit do tohoto prosperujícího sektoru nebo jste již součástí, ujistěte se, že máte představu o jeho druhé straně. To je správně! Je možné, že tyto hackery nebo krádeže budou nakonec smrtí bitcoinů mimo jiné kryptoměny. Určitě vyžaduje měřený přístup, ale to je na další den. Dnes budeme diskutovat o faktorech, které by vás mohly okrást o vaše bitcoiny.

  1. Bezpečnostní rizika při kryptoměnách  

Mt. Burza Gox byla největším hackerem v historii s odcizením bitcoinů v hodnotě 473 milionů dolarů. Bitstamp s 5,1 miliony dolarů, hack ve výši 66 milionů dolarů v Bitfinexu a nedávný Coincheck, který ztratil bitcoiny v hodnotě přibližně 400 milionů dolarů, označuje jen několik nejnákladnějších hacků vůbec.

K tomuto druhu hackerů dochází, když hackeři získávají vstup do bitcoinových peněženek společnosti, které mají prostředky lidí. Může to být kvůli obavám o bezpečnost, které je příliš snadné obejít.

výměny.

Výměna hacků se také může ukázat jako podvody. Společnost nabízí směnárenskou službu související s bitcoiny, kde si zákazníci udržují svůj bitcoinový účet, a pak najednou jednoho dne společnost zmizí. Společnost může tvrdit, že byla hacknuta, ale ve skutečnosti právě vytáhla výstupní podvod.

  1.  Phishingové podvody ICO

Objevily se některé notoricky známé hackerské příběhy týkající se bitcoinů, ke kterým došlo, když společnosti uspořádaly své Initial Coin Offerings (ICO). ICO je forma získávání finančních prostředků, kde investoři nakupují tokeny projektu buď placením kryptoměnou, nebo fiat penězi.

V těchto případech se stane, že se hackeři vydávají za falešný web společnosti. Hacker poté přesvědčí investory, aby poslali své prostředky do jiné bitcoinové peněženky. Jakmile své bitcoiny odešlete, nebude možné je obnovit. To znamená, že investor i společnost ztratili své bitcoiny.

Zde můžete udělat, abyste se ujistili, že web, na který posíláte své prostředky, je originální web.

  1. Využívání kanálů FB, Google a Youtube

Objev globálních kanálů, jako je Facebook, Google a Youtube, které mají být použity k podvodům s bitcoinovými investory, byl nedávný důvod, který vedl FB k zákazu těchto reklam, ale jak přesně to podvodníci dosáhnou?

Podvodníci nabízejí okamžité peníze výměnou za bitcoiny, které požadují počáteční poplatek za spuštění s příslibem zdvojnásobení vaší počáteční investice. Díky širokému dosahu sociálních médií úspěšně vysílali svůj podvod tisícům lidí a kradli bitcoiny tím, že neudrželi druhý konec dohody.

Kromě toho tito podvodníci používají bitcoiny jako návnadu, která pokazí váš počítač stahováním malwaru, spolu s phishingovým schématem, kdy podvodníci vydávají bitcoinovou značku, aby získali důvěryhodnost oběti..

Podvodníci cílí na reklamy ve vyhledávání Google spoofováním hlavních značek bitcoinového průmyslu, které se zobrazují jako reklamy v horní části vyhledávacích stránek Google. Tyto falešné reklamy přesměrovávají uživatele na podobné stránky, které mají pod kontrolou podvodníci, odkud kradou osobní údaje obětí..

Nedávno také hackeři využívali YouTube k těžbě kryptoměny na počítačích uživatelů. Hackeři v podstatě využili výhod reklam, které přicházejí před a mezi videi. Zdá se, že tyto reklamy obsahují těžební kód, který využívá asi 80% CPU sledovacího zařízení.

Takže tento druh hackerství a krádeže riskujete, že jste zranitelní při jednání s bitcoiny. Klíčem je úplná znalost, porozumění a opatrnost. Pokud máte jakékoli dotazy nebo návrhy týkající se rizik, neváhejte se na mě obrátit komentářem níže!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map