Miliardy důvodů, proč přinést finanční inkluzi s ekosystémem bez tření

Globálně, 1.7 miliardy dospělých zůstávají bez bankovního účtu, což znamená, že více než třetina světové populace nemá formální finanční služby. Předpokládá se, že přivedení nebankovních dospělých a podniků na formální finanční platformu by mohlo generovat zhruba 380 miliard dolarů v nových příjmech bank.

Svět LALA doufá, že vytvoří finanční ekosystém pro všechny, kde pod jednou střechou převažují služby, jako jsou nízké převody peněz, bezhotovostní platby, půjčky typu peer-to-peer, fiat půjčky atd. Otevírá dveře regulovaným finančním službám a uvádí, že má velký potenciál chránit až 42 miliard dolarů před tím, co nazývá „šedý trh“.

LALA World má vizi oslovit lidi s omezenými zdroji prostřednictvím blockchainu, aniž by bylo nutné rozumět základní technologii.

LALA World tvrdí, že v současné době jsou mezinárodní transakce v rozvojových zemích extrémně neúčinné – problém, který zhoršuje mnoho migrantů, kteří pracují v různých částech světa. Podle UN DESA je dnes 3,4% obyvatel světa mezinárodními migranty. Počet migrantů pobývajících v zemích s vysokými příjmy se zvýšil z 9,6% v roce 2000 na 14% v roce 2017.

Říká, že platby prostřednictvím jeho ekosystému by byly bez hranic a značně levné. Platby by byly zpracovány také rychle, protože transakci nezdržují žádní zprostředkovatelé. Všechny transakce zpracovávané jeho ekosystémem jsou nezměnitelně zaznamenávány na blockchainu, takže jsou nezměnitelné.

Společnost plánuje v nadcházejících měsících nabízet různé služby a produkty, z nichž některé jsou již v provozu. Každý produkt je mezníkem pro tuto síť, aby se formovala a stala se udržitelným finančním ekosystémem.                           

LALA Pay, platební služby byly úspěšně spuštěny v Indii počátkem tohoto měsíce prostřednictvím aplikace LALA World s funkcemi

fakturační platební služby, jejichž prostřednictvím může uživatel platit své účty za telefon, plyn, širokopásmové připojení, elektřinu a poštovné od více než 25 různých poskytovatelů služeb v Indii.

Další nabídka LALA, LALA Lending, byla spuštěna v Indii počátkem tohoto týdne, protože jejich první půjčka byla úspěšně vyplacena prostřednictvím její nabyté nebankovní finanční společnosti (NBFC) v Indii, jejíž žádost o změnu představenstva je podána u Reserve Bank of India, řídící orgán. Díky bezplatnému zajištění, fiat Lending a LALA Pay the LALA World’s frictionless financial ekosystém ekosystém snů dotknout se mnoha životů svými velkorysými nabídkami a službami.

Společnost LALA bude v první fázi nabízet půjčky ve dvou segmentech:

1) Mikro a nanoúvěr (MANC) pro jednotlivce.

2) Půjčky MSME: pro mikro, malé a střední podniky.

Indie je obrovským trhem pro obě tyto nabídky. Jak podle Světové banky zaměstnávala indická společnost MSME více než 50 milionů lidí, rozšiřovala výrobní kapacity, omezovala regionální rozdíly, vyvažovala rozdělení bohatství a přispívala k tomu, že sektor HDP-MSME tvoří 8% HDP. S Nano Credit může mladým lidem umožnit stát se úspěšnými podnikateli s finanční podporou, kterou nelze zajistit z tradičního bankovnictví.

Svět LALA zkoumá různé úhly, jak prostřednictvím svých socio-obchodních platforem oslovit maximum lidí.  

Do 23. července 2018 plánují spuštění Recharge Services prostřednictvím aplikace LALA World App ze Spojených arabských emirátů s využitím jejich partnerství s ManGo Point Payment Services L.L.C. což je společnost registrovaná v Dubaji ve Spojených arabských emirátech pod Dubajským ekonomickým oddělením pro příjem a zpracování plateb ve Spojených arabských emirátech. Po spuštění by si každý migrant ve Spojených arabských emirátech mohl dobít svůj účet LALA World App prostřednictvím kiosků ManGo přítomných na 450 umístění napříč SAE. Po úspěšném dobití si uživatelé mohou dobít své vlastní mobilní číslo nebo jakékoli jiné mobilní číslo patřící do 10 různých zemí mimo Spojené arabské emiráty, což jim ušetří časté návštěvy kiosků.  

Do roku 2020 chtějí ovlivnit 100 milionů životů a vybudovat přijatelnost LALA, aby tyto jednotlivé starty byly odrazovým můstkem k megavize!

V budoucnu by LALA World byla schopna umožnit půjčky mezi kryptoměnami mezi peery (peer-to-peer). Jednalo by se o nejrychlejší formu půjčování a umožnilo by to migrantům, kteří naléhavě potřebují úvěr, kteří by si mohli půjčit od svých blízkých a drahých.

S rostoucí úrovní příjmů je nyní finanční začleňování jednou z hlavních agend pro veřejné a soukromé finanční instituce. Nastal čas, aby všechny finanční instituty zohlednily nebankovní a nedostatečně zaúčtovaný trh. Toho lze dosáhnout změnou jejich současného provozního modelu tak, aby efektivně sloužil tomuto rychle rostoucímu ziskovému trhu. Výzvy současných bankovních a půjčovacích služeb musí mít společnou základnu řešení, aby byly všechny na stejné platformě, a zdá se, že LALA World má silný potenciál k jeho dosažení.

Organizace jako LALA World mohou výrazně zlepšit roční příjmy národů tím, že:

  • Odstranění úvěrové mezery pro malé podniky při průměrném rozpětí půjček a poskytování konzervativních poplatkových služeb.
  • Zahrnutí dospělých osob bez bankovního účtu do formálního finančního systému a zvýšení jejich formální úrovně výdajů na finanční služby.

Zdroje:

(Accenture: https://www.accenture.com/us-en/insight-billion-reasons-bank-inkluzivně)

(http://www.iamwire.com/2017/09/importance-of-msme-sector-in-india/166912).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map