Token2049 – Timothy Tam Rozhovory Zakladatel NEO Da Hong Fei

Na Token2049, největší akci digitálních aktiv v Asii, měla CoinFi tu čest vyslechnout zakladatele NEO Da Hong Fei. Podívejte se na video níže a dozvíte se vizi Da Hong Fei o budoucnosti NEO a o tom, co ho NEO v roce 2018 nejvíce nadchlo.

 

Děkuji Da za tvůj čas. Vážím si toho. Jsme na Token2049 v Hongkongu a CoinFi by se rádi dozvěděli více o NEO.

Můžete nám o sobě říci zábavný fakt, který neví mnoho lidí?

“Pokud si neholím knír, ušetřím každý den 15 minut.”

Dobrým vánočním dárkem pro vás je poslat vám elektrický holicí strojek haha!

Málokdo tedy ví, že NEO začalo jako AntShares jako crowdfundingová platforma?

Ano, začali jsme jako platforma pro vydávání digitálních aktiv. Crowdfunding je tedy v podstatě jako ICO.

A nyní jste přešli k inteligentní ekonomice. Chcete divákům sdělit, co je inteligentní ekonomika a co vás vedlo k tomu, abyste se k tomu otočili?

Zpočátku jsme se opravdu nezaměřovali na chytré smlouvy. Ale je to velmi silný nástroj. Rozhodli jsme se proto vymyslet náš vlastní Smart kontraktační systém. Říká se tomu smlouva NEO. V rámci NEO existují 3 základní pilíře

– Digitální aktivum

– Digitální identita

– Chytrá smlouva

Všechny 3 hlavní obory tedy budou hlavními ingrediencemi pro inteligentní ekonomiku.


Představujeme si naši inteligentní ekonomiku jako:

– Plně digitalizované

– Programovatelná ekonomika

– Důvěryhodná ekonomika

NEO bylo v oblasti ICO velmi úspěšné. Jaký je váš pohled na současný trh ICO? Jak si myslíte, že ICO přijde v tomto roce?

Myslím, že se trh dramaticky ochlazuje. Myslím, že získávají příliš mnoho peněz. Většina projektů tolik peněz nepotřebuje. Vyzvedli jsme 4 miliony dolarů a stále jsme měli nějaké rezervované od ICO. Většina projektů získává příliš mnoho peněz. A spí z těch peněz. A vím, že některé projekty se vyvíjejí poměrně pomalu. Udělali své ICO před dvěma lety a s cenou ETH spí na spoustě peněz a vývoj je docela pomalý.

Myslíte si, že lidé, kteří nyní shánějí peníze (ceny ETH a NEO jsou volatilní) – Myslíte si, že by měli opravit částku, kterou získají v USD nebo v ETH nebo NEO?

Většina projektů oceňuje své financování v USD. Vypočítají potřebnou částku USD a poté ji převedou na množství žetonů. Takže si myslím, že to už dělají.

Byli jste velmi veřejně informováni o tom, že cílem NEO je být blockchainem číslo 1 v roce 2020. Jak definujete číslo 1 – Jaká je vaše metrika? Jako generální ředitel, co chcete dělat?

(Směje se) Nejsem CEO, s NEO není žádný CEO. Myslím, že titul by byl Zakladatel NEO.

Moje definice tedy není tržní strop nebo nejvyšší cena. Moje definice je, že je to nejlepší platforma pro vybudování decentralizované aplikace. Mělo by tedy mít nejlepší výkon, diverzifikovanou ekologii. A také mít řešení připravená na dodržování předpisů.

NEO vyniká proti mnoha dalším blockchainům – Co odlišuje NEO?

Filozofie – říkám si pragmatický idealista. Rozdíl je v přístupu. Čistý idealista by pravděpodobně prostě šel dopředu, šel přímo ke dveřím. Ale myslím, že jsem viděl mnoho překážek, mnoho překážek a rád bych je obešel.

Jak budou decentralizované burzy velkou součástí budoucnosti kryptoměny Můžete o tom mluvit více a jak NEO zapadá do obrazu?

Decentralizovaná burza se vyvíjí již léta. Ale první generace decentralizovaných uživatelských zkušeností je opravdu naštvaná, protože tam dělají všechno. Všechno je na blockchainu a je to velmi pomalé.

Druhá generace DEX – obvykle objednávají párování z blockchainu. Dělají to s centralizovaným systémem, ale vypořádání je blockchain, takže aktiva uživatelů jsou stále v bezpečí, protože uživatel ovládá jejich aktiva. Platforma DEX provádí pouze párování objednávek. Uživatelská zkušenost bude tedy na stejné úrovni jako centralizované výměny.

Máte pocit, že centralizované burzy, zejména ty větší, nevyhnutelně půjdou na decentralizovanou? A co si myslíš o příchodu Binance do vesmíru? Jak konkuruje NEO?

Myslím, že musíme stanovit časový rámec. 30 let nebo 50 let – řeknu Decentralized určitě převezme centralizované burzy. Ale myslím si, že za pár let, jako jsou 3 roky, bude pravděpodobně trh sdílet decentralizovaná burza a centralizovaná. Stále si myslím, že v příštích 2–3 letech bude centralizovaná výměna za mainstream. Ale poté budou decentralizované burzy sdílet polovinu poloviny s centralizovanými burzami.

Takže Da, zmínil jsi, že 5 věcí úspěšných, které jsou nutné pro úspěšný DEX? Chceš si povídat, jaké jsou? A společnosti, které interagují s NEO a které uspokojí některé z těchto komponent?

Jistě, 5 faktorů je:

Vysoká propustnost

Konečnost: Transakce se potvrzuje velmi rychle – nemělo by se to měnit.

Interoperabilita – potřebujete protokol napříč řetězci.

Řešení digitální identity

Stabilní mince

Gratulujeme k ontologii ak řešení věci Digital ID. Dokážete komentovat, jak se NEO pokouší vyřešit výzvu Stable Coin?

Samotné NEO nevybuduje stabilní minci, ale některé komunitní projekty, které staví na NEO. Budují různá řešení a já jsem viděl výhody a problémy v prvních řešeních. Těším se, až to bude fungovat. Je to docela komplikované.

A právě o Globálním kapitálovém fondu NEO jste byli velmi veřejní. Investovali do ontologie. Jaký je LT strategický pohled na tento fond? Dokážete komentovat jejich obecnou investiční strategii?

Vlastně NEO Global Capital nebo NGC – první prioritou je vydělávat peníze. Jejich cílem je zajistit udržitelnost nové konzultace. Nebudou tedy investovat pouze do NEO. Budou investovat do různých blockchainových projektů, zejména do těch, které se snaží vyřešit některé zásadní problémy.

Nedávno jste tedy dostali hodnocení A od Weiss (Rating Agency for Cryptocurrencies)? Gratulujeme. Můžete si promluvit trochu o tom, co bylo v hodnocení a proč NEO dostalo A?

Nejprve musím říci, že jsem odtamtud ještě s nikým nemluvil.

Mají 4 faktory – riziko, volatilitu cen, odměnu a technologii, základy (kolik hlavních burz uvádí tyto tokeny)

Soudí to tedy z pohledu investora. Je to docela kontroverzní, protože oni hodnotili bitcoin s C. To je to, co to je. Hodnocení se nás netýká, máme před sebou ještě dlouhou cestu.

Konečně, z čeho jste v roce 2018 pro NEO nejvíce nadšení?

Navrhneme novější verzi DBFT. Opravdu se mi moc nelíbí spousta spekulací kolem tokenu a ceny, protože spousta nových držitelů tokenů to drží kvůli investici. Chci, aby držitelé tokenů NEO byli aktivnější v řízení blockchainu. Nový ekonomický model má povzbudit lidi k účasti na správě blockchainu.

Velmi vzrušující rok 2018, děkuji za váš čas, Da a užij si zbytek času zde.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map