Jedna z nejrychlejších burz schopných zpracovat 300 000 transakcí za sekundu s dobou odezvy objednávky kratší než 1 milisekunda.

Phemex je relativně mladá burza kryptoměn, která se snaží narušit devizový trh obchodováním s nulovými poplatky na základě členství. Byla založena v roce 2019 a zaregistrována jako společnost v Singapuru, působící pod jurisdikcí Britských Panenských ostrovů. Výměnu vede 8 bývalých zaměstnanců Morgan Stanley, jejichž generálním ředitelem je Jack Tao.

Od té doby zaznamenal Phemex obrovský růst. Podle Alexy se Phemex stal jedním ze 40 000 nejnavštěvovanějších webů po celém světě. CoinMarketCap ji řadí jako šestou největší burzu za trvalé kontrakty BTC / USD. V spotovém obchodování Phemex v současné době zaznamenává na šesti trzích denní objem obchodování necelých 300 milionů USD.

Pros obchodování kryptoměny na Phemex

  • Šestá největší burza pro BTC-Futures
  • Spotové obchodování s nulovým poplatkem pro prémiové uživatele
  • Záporný poplatek tvůrce u futures kontraktů
  • Uvítací a doporučení bonusy

Nevýhody obchodování s kryptoměnou na Phemexu

  • Není regulováno a omezeno pro některé jurisdikce
  • Omezení výběru pro neprémiové uživatele
  • Spotové obchodování vyžaduje prémiové členství

Úrovně členství

Místo účtování poplatků za obchodování se společnost Phemex snaží generovat příjmy prodejem členských balíčků. Za tímto účelem nabízejí tři různé úrovně členství. Bezplatné standardní členství umožňuje přístup k obchodní platformě Futures. Výběry jsou zpracovávány pouze třikrát denně s denním limitem výběru 2 BTC.

Cena prémiových členských balíčků se pohybuje od 9,99 $ za 30denní členství až po roční členství za 69,99 $. Prémiové členství umožňuje přístup na spotové trhy s nulovými procenty poplatků za obchodování a ruší limit pro výběr. Výběr prémie se zpracovává každou hodinu.

Členové prémie mohou navíc darovat 30denní zkušební členství svým přátelům. Zkušební členství nabízí stejné funkce jako prémiové členství, pouze bez podmíněných objednávek na spotových trzích a s určitými omezeními výběru. 

Peněženky a spotové trhy

Phemex uživatelé mají přístup k sedmi opatrovnickým peněženkám (BTC, ETH, XRP, LINK a USDT). Patří mezi ně 4 spotové obchodní páry, které jsou všechny vypořádány v USDT. Z bezpečnostních důvodů společnost Phemex implementovala hierarchický deterministický systém studené peněženky, který přiřazuje depozitní adresy všem uživatelům a ukládá prostředky do studené peněženky s více podpisy.. 

Trhy s deriváty

Kromě spotové burzy uvádí Phemex trvalé smlouvy na šest kryptoměn (BTC, ETH, XRP, LINK, XTZ a LTC) a další trvalé smlouvy na zlato. Altcoinové a zlaté kontrakty jsou kótovány a vypořádány v USD, zatímco bitcoinový kontrakt je vypořádán v BTC. BTC a zlaté futures lze obchodovat s pákovým efektem až 100x, zatímco všechny ostatní kontrakty mají maximální pákový efekt 20x.

Všechny spotové a derivátové trhy lze obchodovat na simulovaném testnetu, který uživatelům umožňuje otestovat své obchodní strategie před jejich použitím se skutečnými penězi.

Uvítací program bonusů a doporučení

Phemex nabízí tři úrovně uvítacích bonusů. První vrstva v hodnotě 2 $ je připsána okamžitě po aktivaci účtu. Uživatelé, kteří sledují Phemex na Twitteru a retweetují svůj připnutý Tweet, dostávají dalších 10 $. A konečně, financování jejich účtu Phemex buď 0,2 BTC, nebo 1500 $ síťovým uživatelům další uvítací bonus 60 $.  

Influenceri mohou získat provizi ve výši 50% od všech uživatelů, kteří se zaregistrují pomocí svého referenčního kódu prostřednictvím exkluzivního programu All-Star Phemex. Kromě toho dostávají provizi ve výši 10% za doporučení ostatních účastníků All-Star. Uživatelé, kteří se neúčastní programu All-Star, mohou získat další bonusy za doporučení, například bezplatné prémiové členství.

Bezpečnostní

Všechny softwarové systémy Phemex jsou hostovány v cloudu AWS a používají brány firewall a bílé listiny k oddělení různých obchodních systémů, k minimalizaci rizika a ke zmírnění škod z možných narušení bezpečnosti.. 

Uživatelské účty jsou chráněny dvoufaktorovým ověřováním pro všechny kritické operace. Společnost Phemex navíc používá podvojné účetnictví na úrovni banky, aby zabránila manipulaci záznamů třetími stranami a detekovala porušení. 

Prostředky uživatelů jsou uloženy ve studených peněženkách, čímž se minimalizuje potenciální poškození hackery. Před schválením jsou u všech výběrů zkontrolovány škodlivé aktivity. Obchodní mechanismy Phemex umožňují rychlé a bezchybné vypořádání obchodů. Phemex provozuje vícejazyčnou zákaznickou podporu 24/7.

Struktura poplatků

Poplatky za výběr z peněženek jsou přiměřené a obecně ve stejném rozsahu jako jiné burzy. Například Phemex účtuje 0,0005 BTC za výběry bitcoinů nebo 1 USDT za výběry Tether. Výběry z USD nebo BTC obchodních účtů jsou zdarma. 

Poplatek pro příjemce na platformě Futures je 0,075% pro všechny trhy. Phemex stimuluje uživatele, kteří poskytují likviditu jejich objednávkovým knihám, s negativním poplatkem Maker ve výši -0,025%. 

Pro spotové trhy jsou všechny transakce prováděné prostřednictvím webu nebo mobilní aplikace Phemex zdarma. Pro automatizované obchodníky existuje možnost obchodování na základě API s poplatkem 0,1%. 

Pro srovnání, Binance účtuje základní poplatek 0,1% za spotové obchody. To znamená, že obchodníci s ročním objemem vyšším než 70 000 $ mohou ve Phemexu najít levnější alternativu. Tvůrci trhu a obchodníci, kteří upřednostňují limitované objednávky před tržními objednávkami, mohou také těžit z negativního poplatku Maker.

Je Phemex bezpečná burza k použití?

Vzhledem k tomu, že Phemex je jednou z nejmladších burz kryptoměn s vysokým profilem, musí obstát ve zkoušce času. Přesto je společnost Phemex provozována týmem profesionálů v oblasti vysokofrekvenčních obchodních technologií s víceletými zkušenostmi ve vedení společnosti Morgan Stanley. 

Jejich rukopis a zkušenosti s vývojem a kybernetickou bezpečností jsou jasně rozpoznatelné v jejich bezpečnostních koncepcích. Fondy uživatelů jsou obvykle uloženy v multisignature studených peněženkách s 2FA a dalšími bezpečnostními kontrolami při výběru. 

Negativním bodem je nedostatek jasné regulace. Služby poskytované společností Phemex jsou proto v některých jurisdikcích omezeny, včetně Spojených států. Uživatelům se doporučuje, aby si prostudovali Podmínky používání a ověřili si, zda jsou způsobilí obchodovat na burze a zda je burza regulována v jejich domovské zemi..

Verdikt recenze společnosti Phemex

Phemex je relativně nová burza kryptoměn, která však v uplynulém roce vykázala enormní růst. Burza slibuje vysokou likviditu a pákový efekt až 100x na bitcoinové a zlaté futures. 

Struktura poplatků a prémiové členství činí Phemex zajímavou alternativou, zejména pro velkoobjemové spotové obchodníky a obchodníky s limitními objednávkami. 

Klíčové vlastnosti

  • Phemex je nejrychleji rostoucí futures na kryptoměny a burzy spotů v roce 2020.
  • Spíše než spoléhat na obchodní poplatky nabízí Phemex spotové obchodování s nulovými poplatky pro prémiové členy.
  • Trvalé smlouvy lze obchodovat až 100krát a altcoiny až 20krát. 

Zřeknutí se odpovědnosti Prezentovaný obsah může zahrnovat osobní názor autora a podléhá tržním podmínkám. Před investováním do kryptoměn si proveďte průzkum trhu. Autor nebo publikace nenese žádnou odpovědnost za vaše osobní finanční ztráty.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me