Hybridní agregátor Orion Protocol překlenuje propast mezi CEX a DEX

reklama Phemex

V posledních letech vstoupil do krypto prostoru značný příliv kapitálu, ačkoli intenzivní konkurence o likviditu způsobila, že trh byl roztříštěný a plný přístup k řadě dostupných digitálních aktiv přetrvávající problém. 

Výsledkem je, že uživatelé byli nuceni důvěřovat velkým dominantním burzám se svými fondy, aby získali přístup k požadovaným likviditním a obchodním párům, což je nechalo zranitelnými vůči hackerům a riziku protistrany. Na druhou stranu se objevil defi, který poskytuje alternativní decentralizovaná směnárenská řešení pro přístup na kryptotrhy při zachování úschovy, i když chybí likvidita, obchodní páry a uživatelské zkušenosti jejich centralizovaných soupeřů.

Pokusy o agregaci této roztříštěné likvidity byly učiněny na centralizovaných (CEX) i decentralizovaných (DEX) frontách. Agregátory CEX, jako je Tagomi, poskytují větší pohodlí a přístup na víceřetězcový trh tím, že sdružují centralizovanou směnnou likviditu bez nutnosti více účtů. Chybí jim však interoperabilní potenciál defi a stále nechávají uživatele zranitelnými vůči stejným rizikům odnětí svobody hackingu a protistrany. Popularita rostla také u agregátorů DEX, jako je 1 palec, které pomohly zmírnit některé problémy s likviditou s výhodou defi interoperability. Neposkytují však přístup s více řetězci, který je založen převážně na ERC20, a snaží se konkurovat v objemech obchodování a skluzu. Výměnné protokoly jsou další populární alternativou, i když často nejsou dostatečně velké, aby se přizpůsobily poptávce, a otevírají je tak manipulaci.

Postaveno na nejpokročilejším agregátoru likvidity, jaký byl kdy vyvinut, Protokol OrionHybridní řešení řeší některé z největších problémů v defi agregací likvidity celého kryptotrhu do jedné decentralizované platformy. Umožnil vývoj terminálu Orion a dalších produktů defi pro spotřebitele i podniky ve vesmíru.

Decentralizovaná spotřebitelská brána do likvidity CEX a DEX

Vlajková loď spotřebního zboží společnosti Orion, Terminál Orion, je první decentralizovaná brána do hybridního agregátoru pro výměnu kryptoměn Orion Protocol, která byla spuštěna v prosinci. Orion Terminal se snaží spíše dokončit než konkurovat stávajícím službám a poskytnout vzájemně výhodný přístupový bod, který může agregovat likviditu, knihy objednávek a obchodní páry všech hlavních CEX, DEX a swapových fondů do jednoho decentralizovaného obchodního terminálu. Nabízí více než jen tokeny ERC20 s flexibilitou umožňující v budoucnu obchodování napříč řetězci.

Jeho modul Order Matching Engine, známé rozhraní a pokročilá sada nástrojů pro obchodování se připojují ke stovkám špičkových platforem CEX a DEX s více než 10 000 párů tokenů, což uživatelům umožňuje připojit se a obchodovat přímo z jejich peněženek, aniž by se vzdali kontroly soukromého klíče, dat nebo úschovy aktiv. Orion Terminal zaručuje efektivní a škálovatelné plnění objednávek a arbitrážní příležitosti agregací knih objednávek bez nutnosti procházet procesy KYC nebo spravovat více účtů na burze. 

Funguje tak, že kombinuje protokol Orion’s Liquidity Aggregator Protocol s decentralizovanou sítí zprostředkovatelů, aby poskytoval nevazební provádění a vypořádání příkazů a zároveň přistupoval k větší likviditě z hlavních burz a poskytoval nejlepší ceny, nejnižší spready a minimální skluz. Toto jedinečné decentralizované zprostředkování je možné prostřednictvím „Delegovaný důkaz makléře„Mechanismus řízení (DPoB) využívající nativní token protokolu Orion, ORN.

Síť makléřů používá při spuštění softwaru Orion Broker Software své vlastní ověřené směnné účty k automatickému provádění obchodů z agregátoru likvidity řízeného inteligentními smlouvami Orion Protocol a ORN sázení. Zprostředkovatelé musí vsadit ORN, aby se mohli zúčastnit a získat odměny ORN z obchodních poplatků za provedení těchto pokynů. Non-Broker Stakers mohou hlasovat pro delegování na Brokers na základě sdílených výhod v nabídce, získat slevy na obchodní poplatky terminálu Orion a získat přístup k pokročilým funkcím. Toto neinflační sázení činí DPoB neuvěřitelně účinným a škálovatelným a je doplňkem k probíhajícímu Orionu Těžba likvidity příležitosti a předběžná iniciativa, která probíhala před spuštěním mainnetu.

Toto je pouze první fáze pro terminál Orion s dalšími funkcemi, včetně půjček, obchodování s maržemi, ETF s využitím pákového efektu, derivátů, NFT a vytyčování dalších typů aktiv plánovaných v plánu. Dále Orion Lending agreguje APR úvěrů od centralizovaných a decentralizovaných poskytovatelů, aby zajistil, že dlužníci a věřitelé budou mít přístup k nejlepším sazbám. Orion Margin poté umožní vytvoření dříve narušených maržových příležitostí na platformách DEX agregací likvidity a hloubky centralizovaných burz prostřednictvím decentralizovaných exekucí.

Decentralizované a udržitelné podnikové ekosystémy

Orion Enterprise také poskytuje tolik potřebná řešení pro podniky ve vesmíru. Orion stanovil plány pro několik podnikových produktů, včetně věštců, spouštěcí sady DEX, pluginu pro zvýšení likvidity pro burzy a widgetu pro obchodní obchodování s krypto projekty s klienty bez kryptoměny. Ty pomohou podnikům budovat decentralizované a udržitelné ekosystémy a zajistí jim likviditu, dostupnost a růst, které potřebují k úspěchu.


The Orion Price Oracle poskytne řešení Oracle odolné vůči manipulaci díky derivaci cen z každé knihy objednávek na trhu, což je zásadní pro externí defi produkty, aby se zabránilo zneužití díky neefektivnosti cenových věštců.

The Sada Orion DEX umožní blockchainům vybudovat svůj vlastní nákladově efektivní DEX, specifický pro jejich řetězec během několika hodin, s a Plugin pro zvýšení likvidity připojit se k jakémukoli centralizovanému nebo decentralizovanému zdroji trhu s cílem zlepšit hloubku knihy objednávek a likviditu.

The Widget Orion Enterprise Trade také poskytne efektivní způsob obsluhy nekryptových klientů a odstranění bariéry mezi tokeny a klientem. Automatizuje přímé nákupy tokenů prostřednictvím směrovacích příkazů k okamžitému zaplacení nebo poskytnutí kreditu za služby, aniž by klienti museli zpracovávat token samotný.

Kromě generování síťových poplatků pro Stakers a Brokers jsou licenční poplatky z těchto podnikových produktů sdíleny také zpět s příslušnými Brokers v tokenech ORN, což pomáhá dále motivovat účastníky a zajistit udržitelnost ekosystému. 

Řešení likvidity, přístupnosti, úschovy a škálovatelnosti

Každé řešení postavené na protokolu Orion řeší problémy likvidity, úschovy, přístupnosti a škálovatelnosti prostřednictvím jedné platformy..

Přístup na trh kryptoměn by neměl být obtížný a fragmentace by neměla odrazovat od přijetí. Decentralizované finance neuspějí úplným oddělením od centralizovaných platforem, ale nalezením způsobu, jak s nimi spolupracovat na poskytování hybridních decentralizovaných nevazebních řešení, která těží z likvidity a škálovatelnosti, kterou nabízejí.

Orion Protocol je přední projekt, který dělá přesně to, a efektivně deleguje interakci s centralizovanými platformami na makléřské podniky. Zprostředkovatelé, kteří rádi kompromitují související rizika proti zabudovaným pobídkovým mechanismům a výsledkem je uživatelům decentralizovaný přístup k výhodám jak cefi, tak defi světů.

Chcete-li sledovat aktualizace DeFi v reálném čase, podívejte se na náš zpravodajský kanál DeFi Tady.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map