5 nejlepších mobilních bitcoinových peněženek (aktualizace 2021)

Úvod

Stejně jako u hotovosti byste chtěli mít pro své bitcoiny několik různých úložišť. Jedno bezpečné a trvalé místo pro uložení velkých částek hotovosti a jedno pohodlnější místo pro menší částky, například peněženku. Stejná logika platí i pro bitcoiny. Chtěli byste bezpečnější místo pro velké částky (např. Offline peněženku) a pohodlné umístění, abyste je mohli snadno používat.

S množstvím bitcoinů peněženky tam venku může být těžké vybrat bezpečnou, soukromou a na funkce bohatou peněženku, kterou byste chtěli. Tato příručka vás provede těmi nejlepšími bitcoinovými peněženkami pro iOS a Android, abyste si je mohli ponechat hodling na.

Kritéria pro zařazení na seznam byla:

  1. Podporuje Segwit
  2. Má za sebou dobrou historii aktualizace své peněženky
  3. Je otevřený zdroj
  4. Je bohatý na funkce
  5. Je v dobrém stavu s bitcoinovou komunitou
  6. Nezapojovali se do ICO

Modrá peněženka

modrá peněženka

Zatímco je Blue Wallet ve hře relativně nová, snadno si vezme místo číslo jedna s bohatým množstvím funkcí a moderním uživatelským rozhraním. Díky podpoře Segwit, která je k dispozici pro iOS i Android, se stala první prioritou od svého uvedení na trh a přináší mnoho užitečných bitcoinových funkcí, jako je Lightning Wallet, Replace-By-Fee, sledujte pouze peněženky, podpora více standardů peněženky (BIP 39, BIP 44, BIP 49) a věrohodné popírání.

V současné době jejich Lightning Wallet používá API k získání přístupu k Lightning Network, což znamená, že používáte jejich uzel k získání přístupu k Lightning Network. Obchodujete s decentralizací a zabezpečením, ale toto je zdaleka jeden z nejjednodušších a nejjednodušších způsobů, jak používat Lightning Network. K nastavení bleskové peněženky stačí 3 klepnutí.

Od uvedení na trh se Segwitem si slíbili, že budou pracovat na HD peněženkách a Lightning Wallets, a oba sliby byly splněny. Díky funkcím, jako je multisignature a připojení k vašemu vlastnímu uzlu Bitcoin Core, se modrá peněženka může v budoucnu stát ještě lepší.

Samourai peněženka

Samourai peněženka

Samourai peněženka existuje od roku 2015 a je jednou z nejpopulárnějších bitcoinových peněženek současnosti. Jsou zaměřeny na soukromí s takovými funkcemi, jako je peněženka pouze pro sledování, režim offline, kamenná zeď a výplaty. Všechny tyto funkce někomu velmi ztěžují sledování vašich bitcoinových transakcí.

Mají také spuštění nového hardwaru s plným uzlem, který vám umožní připojit se k vaší peněžence Samourai, což vám pomůže při provozování bitcoinové peněženky co nejdůvěryhodnější, což zlepší soukromí.

Samourai je také jedním z nejjednodušších a nejintuitivnějších bitcoinových peněženek, které lze v jeho zjednodušujícím uživatelském rozhraní použít. Zatímco Peněženka Samourai není nyní k dispozici pro iOS, pokud máte telefon Android a chcete peněženku, která právě funguje, Samourai je pravděpodobně způsob, jak jít.

Peněženka HODL

Peněženka HODL

Oddělený od Breadwallet, peněženka HODL nabízí peněženky SPV bez rozptýlení ICO a altcoinů, které Breadwallet má. Místo spoléhání se na plný uzel pro vaše bloky z peněženky, místo toho se můžete rozhodnout mít uzel SPV. Uzel SPV stáhne pouze záhlaví bloků a neověřuje obsah, ale je nákladné vytvářet záhlaví falešných bloků a je obecně dost dobrý pro menší množství bitcoinů. S přidanou podporou Segwit nyní peněženka HODL soutěží o jednu z nejlepších bitcoinových peněženek, kterou můžete mít v systému iOS, a je k dispozici také v systému Android.

Blockstream Green (aka Greenaddress)

Zelená adresa

Greenaddress, který je k dispozici pro Android i iOS, se na seznam dostal i přes své chybné uživatelské rozhraní, protože nabízí funkci, kterou nemají žádné jiné bitcoinové peněženky: multisignature 2 factor authentication. Když v aplikaci vytvoříte peněženku, máte možnost vytvořit multisignatovou peněženku 2 ze 2 nebo 2 ze 3. S multisignaturovou peněženkou 2 ze 2 Greenaddress a uživatel si každou ponechá jednu a se 2 ze 3 si ponecháte dvě, zatímco Greenaddress si ponechá 1. Pokud chcete utratit, Greenaddress vám nabídne výzvu k ověření e-mailem, SMS, nebo Google Authenticator. Tímto způsobem, i když se váš klíč odhalí, útočník nebude moci vzít prostředky, pokud také nemají přístup k vašemu 2FA podle vašeho výběru.

Díky této funkci je Greenaddress nejbezpečnější mobilní bitcoinovou peněženkou. Oznámili, že jejich nová peněženka se zcela novým uživatelským rozhraním Green brzy vyjde. Možná si v budoucnu zaslouží vyšší místo, ale zatím zůstávají na 5. místě.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map