Co je počáteční nabídka kryptoměny?

Popis ICO

An Počáteční nabídka mincí, nebo ICO, je strategie používaná novými projekty, ve kterých prodávají své vlastní kryptoměny za bitcoiny a ether, a prostředky získané z tohoto prodeje jsou použity na pomoc při vývoji projektu. ICO je v zásadě podobný Initial Public Offering (IPO), ve kterém jsou akcie společnosti dány k dispozici ke koupi veřejným investorům.

Marketing Čína

ICO a IPO: Rozdíly

ICO mají alespoň tři hlavní aspekty, které se výrazně liší od tradičních IPO:

  • ICO jsou decentralizované, což znamená, že jim chybí centrální autorita, která by je kontrolovala.
  • ICO jsou většinou neregulované, což znamená, že nejsou pod dohledem finančních organizací.
  • V důsledku výše zmíněných dvou charakteristik mají ICO uvolněnější požadavky.

Zákonnost a omezení

The Americká komise pro cenné papíry (SEC) letos rozhodl, že tokeny použité v ICO DAO jsou nelegální cenné papíry. Toto rozhodnutí vyvolalo pocit obav jak pro investory, tak pro emitenty ICO.

Token lze považovat za zabezpečení, pokud projde testem Howey. Cenné papíry musí dodržovat určitá omezení uložená SEC. Omezení týkající se účasti investorů je velmi málo a v některých případech neexistují doslova žádná (v závislosti na zemi). A protože investoři z celého světa mají v zásadě povoleno přispívat, ICO jsou schopny získat značné částky peněz.

Velkou obavou ICO je, že finanční prostředky jsou získávány před uvedením produktu na trh. To v podstatě znamená, že investujete do konceptu, který by mohl selhat nebo uspět. Podpůrná část tvrdí, že organizace ICO jsou nezbytné k motivaci k vývoji protokolu.

Kvůli nedostatku regulačních implementací byly ICO použity jako metody, kterými lze provádět podvody a podvody.

Jak fungují?

Vytváření ICO je snadné, protože téměř všechny jsou založeny na tokenovém protokolu ERC-20, který značně snižuje proces vývoje nového kryptografického aktiva od nuly. Většina ICO funguje tak, že investoři posílají BTC nebo ETH na inteligentní smlouvu, která ukládá prostředky a která později převede částku v novém tokenu.

Základy ICO

Když se začínající podniky rozhodnou uspořádat Počáteční nabídku mincí, vytvoří obvykle dokument, který popisuje krypto projekt v délce a další relevantní informace týkající se kampaně a produktu. Během propagace ICO mohou nabízené krypto tokeny nakupovat fiat nebo jiné kryptoměny, obvykle BTC nebo ETH.


Pokud se startupu nepodaří získat minimální částku, pak se finanční prostředky vrátí investorům. Pokud je ICO úspěšné, pak se finanční prostředky použijí buď k zahájení nového vývoje, nebo k dokončení jeho současného produktu.

ICO se mohou lišit podle struktury, kterou sledují. V určitých případech je konkrétní cíl nebo limit pro financování stanoven spuštěním, což znamená, že tokeny dostupné v ICO mají předem nastavenou cenu a pevnou celkovou zásobu tokenů.

Jiné případy zahrnují pevnou dodávku tokenů s cílem dynamického financování. To ovlivňuje distribuci tokenů investorům, protože čím více celkových finančních prostředků bude získáno, tím vyšší bude cena tokenu.

ICO mohou mít také dynamickou zásobu tokenů, která závisí na tom, kolik prostředků je získáno. Zde je cena tokenu statická a není omezeno, kolik tokenů lze distribuovat během prodeje ICO.

Co je token ICO?

Token ICO představuje příspěvek investora ke konkrétnímu spuštění. Tyto tokeny umožňují jeho držitelům nakupovat nebo přistupovat k budoucím produktům nebo službám společnosti dostupným na jejich platformě nebo obchodník s bitcoiny stačí vyměnit žetony s jinými digitálními aktivy.

Medium.com

Historie ICO

První známý ICO byl spuštěn již v roce 2013, kdy společnost Ripple předběhla 1 miliardu XRP tokenů a poskytla je investorům k dispozici ke koupi. Na začátku roku 2014 se společnosti Ethereum podařilo získat více než 18 milionů dolarů, což byla největší kampaň ICO té doby.

DAO byl projekt, který pomocí blockchainu Ethereum spustil nový token. Zatímco DAO dokázalo získat více než navrhovaný limit, přes 150 milionů dolarů, technická zranitelnost se vykořisťuje neznámými útočníky, která organizaci vzala miliony.

Ethereum se rozhodlo, že řešením bude přimět tvrdou vidličku, která resetuje celý blockchain a jeho fondy. I když první pokus o vytvoření úspěšného projektu na Etherea selhal, standard ERC20 se stal nejjednodušším vývojovým nástrojem pro kryptografické tokeny a rychle se stal nejdominantnějším protokolem používaným v průmyslu ICO. To umožnilo začínajícím předproduktům šílené množství peněz v krátkém čase.

AragonICO vydělalo 25 milionů dolarů za pouhých 15 minut, Token základní pozornosti shromáždil 35 milionů dolarů od investorů za pouhých 30 sekund a Status během několika hodin nashromáždil neuvěřitelných 270 milionů dolarů.

Závěrečná slova

Trh je plný tisíc ICO a každý den se na radaru objevuje projekt. Zatímco ICO představují určité výhody jak pro investory, tak pro jejich vývojáře, mnoho z nich se může ukázat jako podvody, které se zajímají pouze o získání vašich peněz. Před investováním postupujte opatrně a důkladně prozkoumejte ICO.

Například CryptoTotem je nezávislá databáze pro investory a krypto nadšence. Mají kvalitní informace o každém projektu. Můžete vidět celé Seznam ICO a zkontrolujte požadované údaje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map