jak těžit litecoiny

Těžba kryptoměn je stále populárnější, zejména mezi měnami, které v posledních letech dosáhly významných výšek. V tomto článku budeme hledat jeden z top 10 krypt podle tržní kapitalizace, zejména litecoin. Vysvětlíme vám, jak těžit litecoiny snadno srozumitelným způsobem.

O litecoinu (LTC)

Litecoin je kryptoměna typu peer-to-peer, která byla spuštěna v roce 2011. V krypto prostoru chce být stříbrem ke zlatu bitcoinu. Litecoin byl rozdělen na bitcoinový kód bývalým inženýrem společnosti Google – Charlie Lee. Má tedy podobné funkce jako bitcoin, ale kromě toho byl Litecoin navržen tak, aby měl rychlejší časy zpracování.

Od svého vydání se litecoin stal jedním z nejvýznamnějších altcoinů a jednou z nejlepších transakčních měn. Od ledna 2021 patří litecoin mezi nejvíce přijímané kryptoměny, přičemž více než 2 000 obchodníků přijímá LTC po celém světě.

Cena LTC je v současné době na úrovni 210,10 USD s tržním stropem 14 027 401 440 USD. Maximální nabídka je čtyřikrát vyšší než u bitcoinů, což je 84 milionů, z nichž je v oběhu 66 656 740 LTC. V této příručce vám ukážeme, jak těžit litecoiny a další aspekty spojené se „stříbrným“ kryptoměnou.

Podmínky těžby

Existuje několik předpokladů, které je třeba zvážit, než se zapojíte do těžby, a ne všichni jedinci jsou vhodní k těžbě kryptoměny.

Těžba si dnes vyžaduje velké investice ze strany horníka. Na začátku mohl někdo těžit jen pomocí osobního počítače.

Jak se však obtížnost těžby v průběhu času zvyšuje a čím dál více horníků se zapojuje do soutěže o blokové odměny, hardware používaný k těžbě se stal neuvěřitelně výkonným. Ti, kteří mají výkonná zařízení, vždy předčí lidi, kteří používají běžný počítač k těžbě kryptoměny.

Chcete-li zvýšit své šance na získání některých odměn z těžby kryptoměny, budete muset investovat do efektivního těžebního počítače a elektřiny, která jej napájí. Náklady na elektřinu se v některých regionech mohou zvýšit až na vysoké částky, což nemusí ztěžovat těžbu za všech okolností.

Budete muset vzít v úvahu, jakou denní návratnost pravděpodobně po vašich nákladech na energii vyprodukujete. Kromě toho musíte vědět, kolik času vám bude trvat, než obnovíte své investice vynaložené na hardware.

Existuje několik alternativ pro ty, kteří se chtějí zapojit do těžby, ale nemají finance na to, aby mohli pracovat samostatně.

Těžba litecoinůZdroj: Pixabay.com

Jak těžit litecoiny

Než začnete s těžbou litecoinů, musíte si nejprve stáhnout a nainstalovat peněženku, do které budete litecoiny ukládat. Nejlepší volbou pro těžbu by byla jádrová peněženka Litecoin, která byla vytvořena a stále ji podporuje vývojový tým Litecoinů.

Dále musíte získat hardware. Těžařskou plošinu si můžete sestavit buď sami, nebo si můžete koupit speciálně vyrobenou kryptoměnu. Toto je hlavní požadavek, který je třeba zvážit, pokud chcete vědět, jak správně těžit litecoiny.

Bitmain je jedním z největších výrobců těžebního zařízení, který na svých webových stránkách prodává širokou škálu produktů. Bitmain’s Antminer L3 + je velmi výkonný ASIC horník, který využívá Scrypt k těžbě litecoinů.

L3 + se na trhu objevil v roce 2017 a po dlouhou dobu byl velmi ziskový. Zpočátku se jí podařilo generovat zisky ve výši 20–30 $ za den, a to i přes rostoucí potíže a hašovací sazby sítě.

Pokud máte nějaké technické znalosti, můžete si je vytvořit pomocí tří hlavních komponent:

  • Jedna nebo více pokročilých grafických jednotek (GPU);
  • Nastavení chladicí jednotky nebo ventilátoru (aby se zabránilo přehřátí strojů);
  • Typ těžařského softwaru Scrypt.

Jak nastavit váš horník

Níže jsou kroky, které musíte dodržet:

1. Připojte všechny akordy:

  • 9 připojení PCI-e (2 na každé ze 4 hashovacích desek a 1 na řadiči);
  • Ethernetový kabel (od L3 + k routeru);
  • Napájecí kabel.

2. Vstupte do rozhraní horníka a přihlaste se.

3. Stáhněte si bezplatný nástroj IP Scanner (Angry IP Scanner).

4. Nainstalujte a spusťte Angry IP Scanner.

5. Klepnutím na tlačítko „Start“ vyhledejte a vyhledejte zařízení v místní síti.

6. Přejděte do horního pruhu nabídky, klikněte na „Přejít na“ a poté na „Další živý hostitel“.

7. Klikněte pravým tlačítkem na „Antminer“ ve sloupci Název hostitele a vyberte „Kopírovat IP“. Vložte adresu IP do řádku URL vašeho prohlížeče.

8. Přihlaste se pomocí „root“ jako svého uživatelského jména a hesla.

Poznámka: Je důležité zůstat v obraze ohledně vývoje v těžebním průmyslu. Svět kryptoměny se stejně jako těžba kryptoměn neustále vyvíjí a mění a těžaři s nimi také musí držet krok.

Po určité době se na trhu objevuje nová technologie, která činí starší stroje nepoužitelnými. Může se jednat také o aktualizaci sítě litecoinů, která může změnit její algoritmus těžby, a tedy i způsob, jakým těžařský hardware funguje.

Těžařské bazény litecoinů

Časy, kdy jste mohli ve svém domě zřídit malou těžařskou činnost a skutečně vydělat, jsou pryč. Nyní musí jednotliví horníci soutěžit s velkými těžebními organizacemi nebo těžebními farmami. Naštěstí existují alternativy pro ty, kteří nemají prostředky k zahájení provozu na komerční úrovni.

Jednou z možností je připojit se k těžebnímu fondu litecoinů. Pool je místo, kde horníci využívají svou kolektivní výpočetní sílu k řešení matematických problémů a poté získávají blokové odměny. I když jsou odměny sdíleny mezi každou stranou, čímž je návratnost nižší, umožňuje jednotlivcům těžit s mnohem nižší investicí.

Další alternativou je investice do akcií v těžební operaci. To umožňuje společnostem, které provozují těžební soupravy, budovat větší a konkurenceschopnější zařízení a generovat vyšší návratnost.

Nejnovější vývoj litecoinů

LitecoinZdroj: Pixabay.com

Litecoin dosud zůstal jednou z 20 nejlepších kryptoměn s výraznými pozitivními změnami v nedávné minulosti. Nedávno společnosti PayPal a Google Finance přidaly LTC do svého fondu kryptoměn, zatímco ve stupních šedi také koupil až 80% všech litecoinů vytěžených v únoru.

Správce krypto fondu v současné době vlastní litecoin v hodnotě 244 milionů dolarů. Grayscale je jednou z mála organizací v USA, která umožňuje akreditovaným a institucionálním investorům nakupovat kryptoměny.

Jen v únoru vydělali litecoinoví horníci více než 201 600 LTC. Ale i když se nabídka zvýšila, zákazníci ve stupních šedi byli stejně zaneprázdněni nákupem většiny vytěžených mincí.

Podle služby sledování těžby LitecoinBlockHalf, Horníci litecoinů řeší jeden „blok“ LTC každé 2,5 minuty. Horníci však prodávají většinu svých odměn na otevřeném trhu, aby pokryli náklady na těžbu a dosáhli také zisku.

Závěr

Těžba bitcoinů v současné době již není lukrativním úsilím, pokud to neděláte na rozsáhlé úrovni. I když se zdá, že těžba litecoinů má stejnou trajektorii, je mnohem životaschopnější provádět těžbu jednotlivě. Tato příručka, jak těžit litecoiny, vám může pomoci učinit informované rozhodnutí.

Doporučený obrázek: Pixabay.com

Poznámka: Tento příspěvek byl původně publikován 15. prosince 2018 a byl zcela aktualizován kvůli úplnosti a pravdivosti obsahu 15. března 2021.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me