Ledger Nano S vs Trezor vs KeepKey | Porovnání kryptografické peněženky

V dnešní době mají obchodníci s kryptoměnami a nadšenci širokou škálu možností, pokud jde o to, jak chtějí ukládat svá digitální aktiva a kryptoměny. Ať už je to jakkoli, jedná se o dohodnutou skutečnost, že nejbezpečnější volbu ukládání kryptoměn představují hardwarové peněženky.

Hardwarové peněženky jsou vytvořeny takovým způsobem, že jsou v zásadě imunní vůči počítačovým virům. Informace o vašem soukromém klíči navíc nikdy nebudou vystaveny fungujícímu systému. Většina hardwarových peněženek se také může pochlubit dobrou šifrovací technologií a podporou desítek kryptoměn.

Obchodníci a nadšenci kryptoměn, kteří chtěli bezpečně ukládat svá digitální aktiva do hardwarové peněženky, měli na chvíli jen jednu možnost: Trezor. Trezor je první hardwarovou peněženkou, která vstoupila na trh (v roce 2014), a navzdory svému poněkud časnému „náskoku“ ztratila určitou dominanci na trhu svým dalším dvěma konkurentům: Ledger Nano S, a KeepKey.

Dnes jsou tyto tři považovány za možnosti go-to pro každého obchodníka s kryptoměnami, který se pekelně zaměřuje na bezpečnost a soukromí. V tomto článku se budeme zabývat různými aspekty a porovnáme tyto tři, abychom vám pomohli určit, který z nich je pro vás nejlepší.

Ceny

Začneme s cenami, protože to je jeden z nejdůležitějších faktorů při nákupu čehokoli včetně hardwarových peněženek. Ledger Nano S je nejlevnější ze všech, jen za 79,99 $. Trezor a KeepKey nejsou o moc dražší, protože první můžete mít za 129 $ a druhé za 149 $.

Vzhled a obrazovka

I když je Trezor původní hardwarovou peněženkou mezi těmito třemi, neztrácí příliš mnoho ohledně designu oproti svým protějškům. Je to trochu objemnější než u Ledger Nano S i KeepKey, což nemusí být špatná věc, protože jej mohou snadno ovládat i uživatelé s objemnějšími prsty.

trezor.io

Ledger Nano S vypadá velmi podobně jako typický USB flash disk a má ze všech tří nejmenší obrazovku a je také nejkompaktnější ze tří, jakmile je její ochranný kryt „složený“. I když má Trezor větší obrazovku než Ledger Nano S, s velkou obrazovkou na KeepKey se to neshoduje. KeepKey je bezpochyby nejmódnější peněženka ze tří s tělem z hliníku na rozdíl od plastu používaného dalšími dvěma.

Podporované mince

Pokud jde o podporované mince, je králem Ledger Nano S, zatímco KeepKey má nejnižší počet podporovaných mincí z trojice. Seznam všech podporovaných aktiv najdete na oficiálních webových stránkách všech tří peněženek: Ledger Nano S, Trezor, a KeepKey.

Kompatibilita softwaru

Aby uživatelé mohli peněženky používat, musí je připojit k nějakému softwaru. To znamená, že jak Trezor, tak Ledger Nano S jsou velmi dobré, protože nabízejí podporu spočitatelnosti pro Electrum, Mycelium, MyEtherWallet, Copay, GreenBits, GreenAddress. KeepKey je poslední, pokud jde o kompatibilitu softwaru.

Bezpečnostní

Není nutné říkat, že všechny tři peněženky jsou navrženy s důrazem na bezpečnost. Například Ledger Nano S se může pochlubit architekturou dvou čipů, zatímco další dva používají různé typy zabezpečených prvků, které nemusí být nutně horší než u prvního. Všechny tři peněženky nabízejí svým uživatelům možnost bezpečně zabezpečit a zálohovat své peněženky. Ještě působivější je skutečnost, že tyto peněženky jsou navrženy pro použití i na počítačích infikovaných malwarem, alespoň teoreticky.

Založit

Začínáme se všemi třemi peněženkami je celkem jednoduché a nemělo by to trvat déle než několik minut. Pro začátek potřebují uživatelé k použití všech tří kabel micro USB.

Nastavení Trezoru

Pro Trezor nainstalujte software Trezor Bridge nebo rozšíření Trezor Chrome (nebo správce aplikace Trezor pro Android, pro který budou uživatelé potřebovat kabel OTG). Poté, co je software nainstalován a počítač připojený k zařízení, uživatelé musí zařízení znovu připojit a zvolit buď vytvoření nové peněženky, nebo import pomocí fráze pro obnovení.

Nastavení aplikace Ledger Nano S.

Nastavení peněženky Ledger Nano S je docela podobné. Uživatelé musí k připojení hlavní knihy k počítači použít přiložený kabel USB a postupovat podle pokynů na obrazovce. K dispozici je také možnost vytvořit novou peněženku nebo důležitou peněženku pomocí fráze pro obnovení. Další krok zahrnuje výběr PIN (je důležité si PIN pamatovat, protože získání tří nesprávných po sobě jdoucích záznamů bude mít za následek úplné vymazání obsahu peněženky). Nakonec si uživatelé musí buď stáhnout Ledger Wallet Bitcoin Chrome aplikace nebo Aplikace Ledger Wallet Ethereum pro Chrome.

Nastavení KeepKey

Příprava peněženky KeepKey je ještě jednodušší, protože uživatelé jsou povinni stáhnout si klientskou aplikaci KeepKey z Internetového obchodu Chrome a připojit zařízení k jejich počítačům pomocí dodaného kabelu USB. Od tohoto okamžiku je třeba pouze inicializovat zařízení podle pokynů na obrazovce.

Který je nejlepší?

První věc, kterou by potenciální kupující měli vědět, je, že se s těmito třemi hardwarovými peněženkami nemohou pokazit bez ohledu na jejich výběr. Pro nejširší podporu mincí a nejmenší velikost je Ledger Nano S rozhodně tou nejlepší volbou. Pokud však potenciální kupci chtějí něco s trochu prémiovějším vzhledem, je KeepKey nepřekonatelný svým elegantním vzhledem. Trezor je o něco větší než Ledger Nano S a má větší obrazovku, takže se může ukázat jako mnohem méně vybíravý k použití, což může být velkou výhodou pro uživatele, kteří chtějí široký seznam podporovaných mincí, ale nemohou si poradit malá velikost Ledger Nano S..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map