Nejlepší bitcoinové a kryptoměnové peněženky

Tato příručka je navržena tak, aby vás naučila vše, co potřebujete vědět o bitcoinových peněženkách. Protože existuje mnoho různých důvodů, proč používat a vlastnit kryptoměnu, některé peněženky jsou dobré pro některé úkoly (například obchodování), zatímco jiné jsou lepší pro jiné úkoly (například ukládání) a každá peněženka nabízí kompromisy. S tímto průvodcem zjistíte, která peněženka je pro vás nejlepší.

Contents

Nejlepší peněženky v každé kategorii

Nejbezpečnější peněženka

Screenshot funkcí Coldcardwallet.com MK3 Web společnosti Coldcard

Coinkite Coldcard Mk 3

Coldcard je již dlouho považována za absolutně nejbezpečnější hardwarovou peněženku na trhu. Díky podpoře pouze bitcoinů a některým opravdu pokročilým bezpečnostním funkcím překonává z hlediska bezpečnosti opravdu všechny ostatní.

To znamená, že pokud plánujete držet kromě bitcoinu i další mince, není to pro vás peněženka. Můžete se rozhodnout pro Ledger Nano S nebo Nano X namísto.

ColdCard Mk3

ColdCard Mk3 Vydáno 2019 Cena 119 $ Obrazovka Ano Úložiště SD karta KUP NYNÍ!

Nejlepší peněženka na cestách

Screenshot z shop.ledger.com Nano X Webové stránky Ledger

Ledger’s Nano X

The Ledger Nano X je nejnovější přírůstek společnosti Ledger do rodiny nano. Na rozdíl od svého předchůdce podporuje bluetooth, což je skvělé pro rychlé a bezpečné transakce na cestách.

Jeho velká vnitřní paměť je také fantastická pro obchodníky, kteří chtějí mít spoustu různých mincí.

Ledger Nano X

Ledger Nano X Vydáno 2019 Cena 119 $ Obrazovka Ano Úložiště 2 MB KUP NYNÍ!

Nejlepší iOS (horká) peněženka:

Hodl Wallet: Jednoduchá bitcoinová peněženka s otevřeným zdrojovým kódem

Screenshot domovské stránky hodlwallet.co Web Hodlwallet

Hodl Peněženka je k dispozici pro iOS a Android a usnadňuje odesílání a přijímání bitcoinů bez ozdůbek nebo dalších funkcí, které vás odvádějí..

Nejlepší Android (horká) peněženka:

Samourai – chrání soukromí na mobilních zařízeních

Screenshot z domovské stránky samouraiwallet.com Web společnosti Samourai

Nejlepší stolní peněženka:

Wasabi – směšně soukromá stolní peněženka

Screenshot z domovské stránky wasabiwallet.io Web společnosti Wasabiwallet


Peněženka Wasabi je navržena tak, aby usnadňovala coinjoins zvyšující soukromí (podívejte se, jak v našem průvodci). Jedná se o pokročilou peněženku, kterou by začátečníci měli vyzkoušet později, až budou zkušenější.

Co je to bitcoinová a krypto peněženka?

Koncept technologie bitcoin

Než budete moci v bitcoinové síti něco dělat, budete potřebovat peněženku.

I když to není dokonalá analogie, prozatím si představte peněženku podobnou bankovnímu účtu v tom, že obsahuje vaše peníze a můžete ji použít k odesílání a přijímání finančních prostředků.

Co je to soukromý klíč?

Bitcoinový soukromý klíč

Stručně řečeno, soukromý klíč je jako heslo k vašemu bankovnímu účtu. Pokud ji má někdo jiný, mohl by se přihlásit k vašemu účtu a převést si vaše peníze. Soukromý klíč musíte udržovat ještě bezpečnější než heslo vašeho bankovního účtu.

Co je veřejný klíč?

Veřejný klíč bitcoinů

Veřejný klíč je trochu matoucí, protože neexistuje přímá analogie reálného světa, ale pro pokračování v ilustraci je to něco jako uživatelské jméno vašeho bankovního účtu. Opravdu nechcete, aby to ostatní věděli, ale pokud ano, stále nemají vaše heslo, aby si nemohli vzít vaše prostředky.

Pokud je však váš veřejný klíč znám, ovlivní to vaše soukromí do budoucna, což nás přivádí na adresy.

Co je bitcoinová adresa?

Bitcoinová adresa

Představte si, že někdo chce poslat peníze na váš bankovní účet. V takovém případě byste jim poskytli číslo svého bankovního účtu a mohli by své bance říci, aby vám převedla prostředky.

A bitcoinová adresa je jako číslo bankovního účtu. Pokud vám někdo chce poslat bitcoin, pošlete mu adresu.

Mapa se značkami bitcoinů

Na rozdíl od bankovního účtu, vaše peněženka má miliony adres. Nebojte se, nemusíte nad tím příliš přemýšlet.

Stačí říct, že většina peněženek používá váš veřejný klíč (plus nějaké kryptografické kouzlo) ke generování nové adresy pro každou transakci. To má chránit vaše soukromí tím, že někomu znesnadní propojení předchozích transakcí s aktuálními prostřednictvím postupu známého jako „řetězová analýza“.

Ve většině případů stačí otevřít peněženku, vybrat možnost „přijímat bitcoiny“ a dát příteli adresu zobrazenou v peněžence. Všechny tvrdé věci se dějí na pozadí.

Jedním z příkladů ukládání mincí do peněženky, kterou nemáte pod kontrolou, je, když své mince vložíte do směnárny coinbase nebo binance. Proto doporučujeme co nejdříve přesunout všechny vaše mince z burz.

Proč potřebuji peněženku?

Ruka držící telefon s bitcoinovou peněženkou

Kromě výše uvedených důvodů potřebujete bitcoinovou peněženku, protože je to jediný způsob, jak provádět transakce v bitcoinové síti bez použití třetí strany, aby to za vás udělala. To je důležité, protože hlavním bodem bitcoinu je kontrola vašich vlastních peněz.

Proč?

Protože současný finanční systém je navržen tak, aby vám řekl, jak můžete a nemůžete utratit SVÉ peníze.

Žena nakupovat na mobilu

Bitcoin je to, čemu říkáme „odolný proti cenzuře“, což je fantastický způsob, jak říct, že vaše banka nebo vláda vám nemohou zabránit v utrácení peněz, jak chcete.

V bitcoinu vám nikdo nebude moci zabránit v nákupu čehokoli, od koho chcete.

To je … pokud své mince neuložíte na regulovanou burzu.

Různé typy peněženek

Muž přemýšlel

Možná se divíte: „Jaká je nejlepší peněženka?“ Neexistuje žádný „nejlepší“ sám o sobě. Jak však bylo uvedeno výše, některé se k určitým cílům hodí lépe než jiné. Pojďme si projít různé typy peněženek.

Hardwarové peněženky

Vkládání bitcoinů do prasátka

Hardwarové peněženky se primárně používají k dlouhodobému ukládání kryptoměny. Nazývají se „hardwarové peněženky“, protože jsou ve skutečnosti fyzickým zařízením, které ukládáte ve skutečném světě.

Dvě nejoblíbenější značky hardwarové peněženky jsou Ledger Nano X a Trezor T..

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor One

Trezor One

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2013
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Všechny tyto produkty mohou znít divně, protože bitcoin je digitální měna.

“Proč potřebuji samostatné zařízení pro ukládání digitálního zboží, jako je bitcoin?”

Screenshot z blogového příspěvku Trezor s názvem: Proč potřebujete hardwarovou peněženku Zdroj – Blog společnosti Trezor

Výhodou hardwarové peněženky je, že je navržena s jediným cílem: zajistit bezpečnost svých bitcoinů.

Váš telefon nebo počítač je navržen tak, aby umožňoval mnoho dalších věcí, a dnes hodně (ne-li většina) těchto věcí vyžaduje připojení k internetu.

Hardwarové peněženky jsou speciálně navrženy tak, aby váš soukromý klíč nebyl nikdy vystaven internetu. Ve skutečnosti je hardwarová peněženka ve většině případů určena k úplnému vypnutí, dokud nepotřebujete odesílat nebo přijímat bitcoiny.

Hardwarová peněženka připojená k notebooku

Hardwarová peněženka je ve skutečnosti malý počítač se vzduchovou mezerou. Jedinou informací, která se kdy dotkne soukromého klíče, by měly být žádosti o odhlášení z transakcí, a dokonce i poté musíte fyzicky schválit transakci stisknutím fyzického tlačítka. To znamená, že i když připojíte hardwarovou peněženku k počítači infikovanému malwarem, soukromý klíč by měl zůstat v bezpečí.

Více o tom v FAQ o důležitosti výběru hardwarové peněženky s obrazovkou.

Hardwarová peněženka s bitcoiny a zabezpečeným zámkem

Vzhledem k tomu, že hardwarová peněženka je navržena tak, aby dokázala dělat jen jednu věc (ukládat coiny), nejsou spuštěny žádné další aplikace, které by útočníkovi poskytly více příležitostí ukrást vaše coiny. V ideálním případě by veškerý software a hardware, který je součástí hardwarové peněženky, měl znát a rozumět společnosti, která jej vyrábí.

S hardwarovou peněženkou zacházejte jako s bankovním účtem. Zde ukládáte své celoživotní úspory (nebo tam, kde vy ‚Hodl‘). Nebudete zde ukládat své každodenní utrácení peněz.

Pros hardwarových peněženek

 • Nejlepší způsob, jak dlouhodobě uložit své mince
 • Snadné nastavení
 • Snadné zálohování (více o tom níže)
 • Levná pojistná smlouva
 • Mnoho burz podporujících hardwarové peněženky

Nevýhody hardwarových peněženek

 • Těžší použití než horké peněženky
 • Stojí peníze

Horké peněženky

Hot peněženky jsou obvykle peněženky, které přicházejí ve formě aplikace v telefonu.

Bitcoinové platby z mobilních ilustrací

Říkáme jim „horké peněženky“, protože jsou připojeny k internetu a obvykle se používají k ukládání každodenních výdajů – „je to tak horké a připravené“. To také znamená, že je mnohem méně bezpečné než hardwarová peněženka.

Vzhledem k tomu, že fungují na vašem mobilním zařízení, fungují horké peněženky obvykle v tandemu s mnoha dalšími aplikacemi, jako je vaše GPS, internetové prohlížeče a další služby. Z tohoto důvodu je na vašem mobilním zařízení spuštěn kód vyvinutý stovkami (ne-li tisíci) různých lidí z různých zemí a různých bezpečnostních standardů.

Klíčová a mobilní data

Ve světle toho existuje mnohem více povrchů útoku. Koneckonců, váš soukromý klíč je uložen někde v místní paměti vašeho telefonu a tato místní paměť je sdílena se všemi těmito dalšími aplikacemi. Ve většině případů, pokud uchováte svůj soukromý klíč v bezpečí, bude i vaše aplikace, ale měli byste vždy předpokládat, že je vaše horká peněženka ohrožena, a nikdy v ní neuchovávejte příliš mnoho bitcoinů najednou.

Pros horkých peněženek

 • Volný, uvolnit
 • Snadné odesílání a příjem mincí
 • Může přistupovat k prostředkům z více zařízení

Nevýhody horkých peněženek

 • Vždy připojeno k internetu
 • Spouštějte paralelně s jiným softwarem
 • Ne tak bezpečné jako hardwarové peněženky
 • Zálohy jsou někdy relativně slabé

Stolní peněženky

Desktopové peněženky jsou další formou softwarové (horké) peněženky. Místo spuštění v aplikaci v telefonu se však jedná o program spuštěný na stolním počítači.

Ilustrace stolního počítače s bitcoinovou peněženkou

I když tyto peněženky můžete provozovat na počítači se vzduchovou mezerou, k bezpečnému vytažení je zapotřebí velké množství znalostí, takže obecně je nejlepší myslet na peněženky pro stolní počítače podobně jako výše uvedené peněženky, pouze na jiném druhu zařízení a obvykle podporuje několik pokročilejších funkcí.

Pros desktopových peněženek

 • Desktopové rozhraní znamená lepší uživatelské rozhraní
 • Vylepšené funkce přes mobilní peněženku

Nevýhody stolních peněženek

 • Snadné stažení podvodné verze softwaru a ztracených prostředků
 • Těžší použití než všechny ostatní typy peněženek v tomto seznamu.
 • Ne tak bezpečné jako hardwarové peněženky
 • Zálohy jsou někdy relativně slabé

Papírové peněženky

Příklad papírové peněženky s bitcoiny

Účelem a papírová peněženka je dát své soukromé klíče někam, kde to vůbec není elektronické.

Dokonce is hardwarovou peněženkou je soukromý klíč v elektronickém zařízení, které komunikuje s internetem.

Jak již bylo řečeno, správné nastavení papírové peněženky je plné úskalí, která jsou pro většinu uživatelů pravděpodobnější, než když je zradí hardwarová peněženka (zejména pokud existují jiné metody ke zmírnění tohoto rizika).

Kromě toho jsou tyto peněženky absolutně nejméně bezpečné, pokud někdo papír najde.

Pros papírových peněženek

 • Při správném nastavení je zcela zabezpečeno před krádeží online

Nevýhody papírových peněženek

 • Nejméně zabezpečená peněženka, pokud někdo papír najde
 • Velmi těžké je správně nastavit
 • Je možné spoustu chyb uživatele
 • Nikdy nevíte jistě, že jste jej nastavili správně, dokud není pozdě

Jaká je pro mě nejlepší bitcoinová peněženka?

To vše závisí na tom, co plánujete s vaší kryptoměnou dělat.

Bezpečný vklad s bitcoiny

Chystáte se dlouhodobě investovat do bitcoinů? Pak je pro vás hardwarová peněženka ta pravá.

Hardwarová peněženka Ledger

Budete hodně obchodovat? Pak doporučujeme Ledger Nano X. Díky své funkci Bluetooth můžete získat flexibilitu horké peněženky se zabezpečením hardwarové peněženky.

Mobilní telefon s bitcoiny

Budete trávit den co den? Pak doporučujeme horkou peněženku – nedávejte do ní příliš mnoho bitcoinů najednou.

Jak bylo ukázáno výše, všechny typy peněženek mají své vlastní výhody a nevýhody a je jen na vás, abyste se rozhodli, který z nich je pro vaše požadované činnosti nejlepší..

Nejoblíbenější hardwarové peněženky

SROVNÁNÍ

Ledger Nano X

Ledger Nano X

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2019
 • CENA: 119 $
 • BLUETOOTH:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Ledger Nano S

Ledger Nano S

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2016
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor Model T

Trezor Model T

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2018
 • CENA: 159 $
 • DOTYKOVÁ OBRAZOVKA:

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE Trezor One

Trezor One

 • OBRAZOVKA:
 • ZPRÁVA: 2013
 • CENA: 59 $

KUP NYNÍ PŘEČTĚTE SI RECENZE

Doplňující informace

Ledger Nano X

Cena: 119 $

Stručný popis: Ledger Nano X je nejnovější iterací nano série hardwarových peněženek od společnosti Ledger. Je vybaven připojením Bluetooth pro připojení k chytrým telefonům a větší obrazovkou OLED ve vyšším rozlišení než nano s. To je perfektní peněženka pro bitcoiny na cestách.

 • Nejmodernější bezpečnost
 • Bluetooth® povoleno
 • Rozsáhlá kapacita (podporuje 1000 měn)

Přečtěte si celé Recenze Ledger Nano X a podívejte se na stránka produktu.

Ledger Nano S

Cena: 59 $

Stručný popis: Ledger Nano S je klasická hardwarová peněženka, která je na trhu oblíbená s dosud prodanými více než 1,3 miliony kusů. Zařízení připojíte k počítači pomocí USB a má malou OLED obrazovku. Zařízení je také vybaveno pouzdrem z nerezové oceli, díky čemuž je peněženka téměř nerozeznatelná od standardní jednotky na palec – skvělé pro diskrétní nošení s sebou.

 • Certifikovaná bezpečnost ANSSI
 • Podpora více měn
 • Zálohování a obnovení

Přečtěte si celé Recenze Ledger Nano S. a podívejte se na stránka produktu.

Trezor T.

Cena: 159 $

Stručný popis: Spuštěno v roce 2018, Trezor’s model T je nejnovější přírůstek do značky hardwarových peněženek společnosti Satoshi Labs. Je vybaven plně barevným dotykovým displejem LCD, dvojitým ověřením transakcí a schopností zdvojnásobit se jako hardwarové dvoufaktorové zařízení. Trezor T upřednostňuje zabezpečení nad všemi ostatními.

 • Plnobarevný LCD displej 240 x 240 pixelů
 • Funguje jako hardware 2 factor a správce hesel
 • Připojení USB-C
 • Zvýšený pevný disk

Přečtěte si celé Recenze Trezor T. a podívejte se na stránka produktu.

Trezor One

Cena: 59 $

Stručný popis: Trezor je jednou z prvních a nejrespektovanějších hardwarových peněženek na trhu. Trezor One poskytuje více vrstev zabezpečení pro vaše mince a žetony. Je vybaven obrazovkou s ochranou PIN, funkcí zálohování 24 slov a dvěma fyzickými navigačními tlačítky pro potvrzení transakcí.

 • Monochromatický OLED displej 128 x 64 pixelů
 • Fyzická tlačítka
 • 24 slovní zálohy
 • Připojení micro USB

Přečtěte si celé Recenze Trezor One a podívejte se na stránka produktu.

Keepkey

Cena: 49 $

Stručný popis: Keepkey, který byl uveden na trh v roce 2015, má největší OLED obrazovku ze všech 3 velkých výrobců peněženek a zároveň je nejlevnější. Má také hliníkový podvozek a je kompatibilní s převodem ShapeShift Exchange. Z tohoto důvodu můžete obchodovat s mincemi, aniž byste museli dávat do úschovy coiny, ale KYC je stále vyžadován.

 • Největší OLED displej
 • Nejlevnější cena
 • Podpora více měn
 • Přímá integrace ShapeShift

Přečtěte si celé Keepkey recenze a podívejte se na stránka produktu.

Coldcard Mark III

Cena: 120 $

Stručný popis: Coinkite’s Coldcard MarK 3 je mnohými považován za nejbezpečnější hardwarovou peněženku na trhu. Některým se nedostatek podpory altcoinů nelíbí, ale pro bitcoiny je to považováno spíše za funkci než za chybu. Coldcard vypadá jako malá kalkulačka, díky níž je diskrétní a soukromá. Zařízení má OLED obrazovku 128 x 64px a numerickou klávesnici s hmatovými tlačítky. Kompatibilní s desktopovou aplikací Electrum.

 • Velká obrazovka OLED 128 x 64
 • Numerická klávesnice plné velikosti
 • Připojení MicroUSB a slot pro kartu MicroSD
 • Pouze bitcoin

Podívejte se na karty společnosti Coldcard stránka produktu.

Bitbox 02

Cena: 110 $ Stručný popis: The BitBox02 je hardwarová peněženka navržená švýcarskou společností Shift Cryptosecurity. The BitBox02 je vybaven přístupem dvou čipů: jeden funguje jako zabezpečený prvek, aby zabránil fyzické manipulaci, a druhý funguje jako obecný mikrokontrolér, aby byl software otevřený a ověřitelný.

 • OLED displej a neviditelné dotykové senzory
 • USB-C & Kompatibilní s kabelem
 • Snadné zálohování a obnovení na microSD

Podívejte se na stránka produktu.

Softwarové peněženky (hot peněženky)

Bitcoinové peněženky pro iOS a iPhone: Blockstream Green Breadwallet Dropbit Mycelium
Bitcoinové peněženky Android: Blockstream Green Breadwallet Dropbit Mycelium Samourai peněženka
Bitcoinové peněženky pro stolní počítače: Electrum Wasabi

Více o nejlepších mobilních bitcoinových peněženkách tady.

Výměny VS peněženky

Výměny vs peněženky

Mnoho burz má aplikace, které vypadají a fungují podobně jako peněženky, ale nejsou to samé. Pochopení rozdílů mezi skutečnou peněženkou a výměnnou aplikací, jako je coinbase, je zásadní udržujte své mince v bezpečí.

Rozdíly se skutečně dělí na to, čemu říkáme „opatrovnictví“. Jednoduše řečeno, to znamená: držíte klíče od svých mincí nebo někdo jiný? Pamatujte: „Ne vaše klíče. Ne vaše bitcoiny “?

Screenshot z wallet.coinbase.com Zdroj – domovská stránka peněženky Coinbase

Když používáte aplikaci Coinbase k ukládání mincí, ve skutečnosti tyto mince nedržíte sami. Místo toho důvěřujete společnosti Coinbase, že je pro vás bude mít. Je pravděpodobné, že vám Coinbase ukradne vaše mince? Asi ne.

Coinbase je však to, co v kryptokruzích nazýváme „honeypot“, což znamená, že je velmi atraktivním místem, kam se hackeři mohou pokusit proniknout. V peněženkách společnosti Coinbase jsou možná kryptoměny v hodnotě miliard dolarů.

Uživatel s kryptoměnou zobrazenou na zamrzlém mobilním telefonu

Společnost Coinbase může být navíc nařízena federálními nebo státními vládami, aby zmrazily vaše účty, zejména pokud nejste občanem USA.

A konečně, Coinbase je dobře známý tím, že má pomalé až neurčité ochranné lhůty, když se trhy zbláznily. Někdy je to proto, že servery jsou přetíženy špičkami v provozu. Někteří lidé si dokonce myslí, že to dělají záměrně, aby v krátkodobém horizontu použili vaše prostředky k uzavírání sázek s vašimi penězi.

Žena držící v rukou bitcoiny

Všechny tyto problémy lze vyřešit tak, že si své mince necháte sami. A Coinbase je jen jedním příkladem. V mnoha ohledech je Coinbase jednou z nejbezpečnějších burz, na kterých můžete držet své mince, takže všechny výše uvedené scénáře jsou ještě pravděpodobnější na jiných burzách.

Zálohy peněženky

Jednou z funkcí téměř každé peněženky na trhu je to, že si můžete udělat záloha pro případ, že by se něco stalo.

V dnešní době používáme takzvanou „obnovovací frázi“ (neboli „seed seed“). Funguje to takto: při vytváření nové peněženky budete vyzváni, abyste si zapsali sérii 12–24 slov. Budou vypadat zcela náhodně, ale ve skutečnosti pocházejí ze seznamu známého jako BIP39.

Infografika zálohování krypto peněženky

Pokud někdy ztratíte peněženku, protože byla odcizena nebo zničena, nebo zapomenete své číslo PIN (obvykle 4 číslice), můžete otevřít novou peněženku kdekoli na světě a v jakékoli aplikaci nebo hardwarovém zařízení peněženky a zadat tato slova. V tomto okamžiku budou vaše prostředky obnoveny.

Toho je dosaženo, protože slova odpovídají vašemu soukromému klíči. Peněženka spouští slova, která zadáváte pomocí algoritmu, a poté odešle váš soukromý klíč (v podstatě důkaz, že vlastníte bitcoin).

Jak uložit frázi pro obnovení

Většina lidí si svou frázi zapíše jen na kousek papíru, ale může to být nebezpečné.

Hasič a dům v plamenech

Představte si, že se váš dům vznítí nebo je zaplaven. Pokud je váš telefon nebo hardwarová peněženka zničená, musíte se spolehnout na svou frázi pro obnovení, abyste získali své mince zpět. Papír je však těžko odolný vůči ohni nebo poškození vodou.

To je důvod, proč se mnoho lidí, kteří drží bitcoiny, rozhodne použít Billfodl.

Billfodl

The Billfodl je zařízení z nerezové oceli bez elektroniky jakéhokoli druhu. Je to prostě kovové šasi se sloty a je dodáváno s podnosem z nerezové oceli s dlaždicemi. Posunete dlaždice do kovového rámu, abyste vysvětlili všech svých 12 až 24 slov, a poté skryjte Billfodl někde, kde ho nikdo nenajde.

Vaše záloha je nyní protipožární a vodotěsná.

Multisig

Pokud se cítíte opravdu vyspělí a chcete chránit své coiny na maximální úroveň, můžete si nastavit tzv. Multisig peněženku.

Tři hardwarové peněženky: Ledger, Trezor a ColdCard

Multisig peněženka jsou ve skutečnosti tři peněženky v jedné. Abyste mohli posílat coiny z multisig, musíte potvrdit transakci alespoň ze dvou (nebo v některých případech ze tří) peněženek.

V mnoha případech jsou všechny tři tyto peněženky hardwarové peněženky, ale k dosažení tohoto cíle byste se mohli rozhodnout pro kombinaci hardwarových a softwarových peněženek..

Tři klíče s bitcoiny

Každou peněženku ve vašem multisig můžete také udělat jinou značkou. Například Trezor, Ledger a Coldcard. Myšlenka zde spočívá v tom, že pokud je v jedné z peněženek (například Trezor) nalezena chyba zabezpečení a váš útočník o této chybě zabezpečení ví, musí ještě najít další chybu zabezpečení buď v Ledgeru, nebo na Coldcard (nebo v obou, pokud jste nastavili multisig tři ze tří.

Pokud chcete něco zkusit, připravili jsme pro vás průvodce. Musíte si jen koupit 1 účetní kniha, 1 Trezor, a 1 Coldcard.

Zabraňte krádeži

Karta v řetězech se zámkem

Zrekapitulujme, jak udržujeme naše mince v bezpečí:

Ikona s číslem jedna

Nejprve musíte vygenerovat svůj vlastní soukromý klíč. Nikdy nedovolte, aby to za vás udělal někdo jiný. Může to znít komplikovaně, ale díky peněženkám je to dnes docela snadné. A pokud máte nějaké dotazy, můžete se vždy podívat na naše příručky zde o ochraně osobních údajů.

Ikona s číslem dva

Zadruhé musíte svůj soukromý klíč uchovat v naprostém tajemství. Každý, kdo zná váš soukromý klíč, má na vaše bitcoiny stejný nárok jako vy, pokud jde o blockchain je znepokojen.

Pamatujte: „Ne vaše klíče. Ne vaše bitcoiny “. Pokud vám někdo jiný vygeneruje vaše klíče nebo najde vaše klíče nebo frázi pro obnovení, zná vaše klíče a může si vzít vaše bitcoiny.

Ikona s číslem tři

Za třetí, musíte zálohovat svůj soukromý klíč. To se provádí generováním fráze pro obnovení při nastavování peněženky (viz kapitola Zálohy výše).

FAQ

Nemohu si své mince jednoduše uložit na své burze?

Můžete, ale nedoporučuje se to. Uchovávání mincí na burze může vést ke ztrátě vašich mincí. Podívejte se, co se stalo s Mt. Gox. Je lepší držet své mince v peněžence, kterou vlastníte (to znamená, že máte pouze soukromý klíč) a poté je zálohovat pomocí Billfodl.

Mohu zašifrovat svůj soukromý klíč?

Ano! Tomu se říká ochrana heslem. U každého zařízení to funguje trochu jinak, takže dokumentaci konzultujte s vaší peněženkovou společností. S tím bylo řečeno, buďte při používání této funkce velmi opatrní.

Jak mohu získat zpět své bitcoiny, pokud jsem ztratil svůj soukromý klíč?

Pokud jste skutečně ztratili svůj soukromý klíč, nemůžete své bitcoiny získat zpět.

Je v pořádku ponechat si v telefonu svoji frázi pro obnovení / semeno pro obnovení?

Nikdy není dobrý nápad ukládat frázi pro obnovení na jakékoli zařízení připojené k internetu.

Co je to hardwarová peněženka ?

Hardwarová peněženka je fyzické zařízení, které ukládá soukromé klíče uživatele.

Proč potřebuji hardwarovou peněženku?

Hardwarová peněženka poskytuje izolaci mezi vašimi soukromými klíči a hacknutelným počítačem nebo smartphonem.

Proč jsou obrazovky důležité pro hardwarovou peněženku?

Obrazovky hardwarové peněženky nejsou jen pro displeje. Velká obrazovka také usnadňuje kontrolu adresy před odesláním mincí.

Co znamená Multisig?

Multisig peněženka jsou ve skutečnosti tři peněženky v jedné. K autorizaci bitcoinové transakce potřebujete potvrzení alespoň ze dvou peněženek.

Jak mohu chránit svou krypto peněženku?

Musíte vygenerovat svůj vlastní soukromý klíč, udržet jej v tajnosti a vytvořit zálohu.

Jaký je nejbezpečnější způsob uložení fráze pro obnovení??

Nejbezpečnějším způsobem uložení fráze pro obnovení je zařízení z nerezové oceli bez elektroniky jakéhokoli druhu, jako je Billfodl. Díky tomu bude vaše záložní protipožární, vodotěsná a odolná vůči všem přírodním katastrofám.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map