Proč Billfodl obsahuje pouze 4 písmena každého slova

Úvod

Právě jste obdrželi svůj Billfodl poštou a jak jste jej nastavili, uvědomíte si, že každý slot obsahuje pouze 4 písmena. “ACH NE!” myslíš. “Tento Billfodl je rozbitý!” Nedrží celou mou počáteční frázi?

Nebojte se S vaším Billfodlem se nestalo nic špatného.

Existuje velmi dobrý důvod, proč Billfodl obsahuje pouze 4 písmena každého slova, a níže vysvětlíme proč.

Seznam slov BIP39

Billfodl je zařízení z nerezové oceli určené k ukládání fráze pro zotavení.

Fráze pro obnovení se skládá z 12, 18, 0r 24 slov ze seznamu slov BIP39. Tento seznam slov obsahuje 2048 slov.

Například Keepkey hardwarová peněženka používá pouze 12 slov. Série peněženek používá 24. Některé softwarové peněženky sedí uprostřed s 18 záložními slovy.

Možná jste si všimli, že některá z těchto slov mají až osm znaků. Proč vám tedy Billfodl umožňuje zálohovat pouze čtyři písmena?

Protože potřebujete pouze první čtyři písmena. Pohled na seznam slov BIP39 vám usnadní pochopení.

Pojďme se podívat na slova # 2016: vítěz a # 2017: zima. Sdílejí stejná první tři písmena „win“. Čtvrté písmeno je ale jiné.

Nyní zkuste porovnat další dvě slova v seznamu. Zjistíte, že neexistují žádná dvě slova se stejnými prvními čtyřmi písmeny. Všechna slova jsou v prvních čtyřech písmenech jedinečná.

Mnohokrát zjistíte, že písmena jsou v prvních třech písmenech jedinečná. Některá slova, například # 1889: ošklivá, jsou jedinečná pouze do jednoho písmene.

Co se stane, pokud potřebujete obnovit krypto peněženku?

Když vytvoříte novou peněženku, zvolíte možnost obnovení – většina peněženky mít tuto funkci.


Požádá vás o zadání fráze pro obnovení.

Jakmile zadáte první slovo, písmeno po písmenku, zjistíte, že peněženka začne automaticky vyplňovat zbytek slova za vás. Například pokud je vaše první slovo „typ“, zadáte „t“ a „y“. V tomto okamžiku vám peněženka pravděpodobně ukáže „typ“ a „typický“ a umožní vám vybrat si jednu.

Nebudete muset vybírat písmena. Peněženka se vám snaží usnadnit zotavení.

Vezměme si jako příklad „ošklivé“. Jakmile zadáte písmeno „u“, pravděpodobně vás to donutí zvolit „ošklivé“, protože to je jediné slovo, které začíná písmenem „u“ v seznamu BIP39..

Kvůli této vlastnosti BIP39 je zálohování více než prvních čtyř písmen zbytečné.

Proč si stejně nezálohovat zbývající dopisy?

Existují čtyři důvody, proč zálohovaná slova nezálohujeme.

Náklady

Zálohování více písmen, než je nutné, znamená, že bychom museli poskytnout více dlaždic. Potřebovali bychom také zvětšit Billfodl.

To by vyžadovalo více práce a více surovin. A díky zvýšenému materiálu by to bylo těžší a nákladnější pro přepravu. Nepřidáním zbytečné práce a hmotnosti vám ušetříme peníze.

Stabilita

Malé chytrosti jako Billfodl mají tendenci držet se lépe v extrémních prvcích, jako je teplo. Chceme, aby společnost Billfodl chránila vaši frázi pro zotavení v co největším počtu těchto podmínek. Čím menší to můžeme udělat, tím lépe.

Snadné nastavení

Více dlaždic znamená delší proces instalace. Pravdou je, že nastavení zálohy není zábavné. Je to zdlouhavé, bez ohledu na to, jak to nakrájíte. Raději bychom vás nenechali trávit více času, než je nutné. Zvláště, když z toho není žádný větší přínos.

Reprodukovatelnost

Existuje malá možnost, že zálohování více písmen, než potřebujete, je pro zálohování skutečně špatné. Pokusili jsme se zkonstruovat Billfodl tak, aby se zámek nechtěně neotevřel. Nemůžeme to však vždy předpovědět.

Například pokud je Billfodl v požáru domu a měl na něj spadnout těžký paprsek, zámek by se mohl zlomit. Když si ho půjdete vyzvednout, existuje šance, že se západka uvolní a kameny vypadnou.

Pokud k tomu dojde, můžete být nuceni shromáždit dlaždice a pokusit se hrubou silou frázi pomocí počítače. V takovém případě chcete, aby signál byl co nejmenší.

Pokud budete mít na hromádce dlaždic další písmena, bude tento proces jen obtížnější. Je to proto, že to zvyšuje celkový počet různých možných kombinací.

Závěr

Pokud máte další otázky, proč potřebujete pouze čtyři dopisy pro Billfodl, nebo vás zajímá něco jiného, ​​pošlete nám e-mail na adresu [email protected] Rádi vám pomůžeme!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map