Projekty Blockchain 3.0, na které je třeba dávat pozor v roce 2019

Projekty Blockchain 3.0

Co je Blockchain 3.0?

Nástup technologie blockchain před 10 lety byl poznamenán zjevením bitcoinu. Po několika letech přišla druhá fáze této nové technologie, kterou přineslo zjevení Ethereum a chytré smlouvy.

Navzdory obrovskému pokroku má technologie blockchainu spravedlivý podíl na výzvách. Projekty Blockchain 3.0 jsou novou generací technologie, která se zaměřuje na řešení naléhavých problémů jejích předchozích verzí implementací různých protokolů, algoritmů a systémů. Blockchain 3.0 od jeho předků odděluje vyšší škálovatelnost, interoperabilita, soukromí a okamžité transakce.

V dnešním článku se budeme věnovat nejdůležitějším projektům blockchainu 3.0, které přispívají k další úrovni vývoje této technologie:

Cardano

Cardano je jedinečný blockchainový projekt, o kterém se předpokládá, že je první kryptoměnou nové generace na světě, která se snaží přinést průmyslu škálovatelnost, interoperabilitu, bezpečnost a cenovou dostupnost novým způsobem.

Jedná se o první recenzovaný blockchain, který obsahuje jedinečnou architekturu a funkce, které byly navrženy k řešení naléhavých problémů současných blockchainových platforem. Další novinkou této platformy je její samosprávný systém a skutečnost, že na rozdíl od svých konkurentů vytváří stálý tok příjmů. Tyto peníze budou znovu investovány do shromažďování nejlepších jednotlivců ve svých oborech, aby byla platforma aktualizována nejnovějšími technologickými pokroky.

TSouvisející obrázekprojekt vede Charles Hoskinson, jeden z tvůrců společnosti Ethereum, který opustil projekt, aby vytvořil svou vizi vytváření lepšího blockchainu. Nativní kryptoměna projektu, ADA, má tržní kapitalizaci ve výši 1 045 890 498 USD a v současné době je na 12. místě CoinMarketCap.

EOS

EOS je blockchainový projekt nové generace, který běží s použitím delegovaného Proof-of-Stake (DPoS) za účelem zvýšení použitelnosti. Tento konkrétní konsenzuální algoritmus byl navržen k řešení problémů, které přicházejí s dApps založenými na etherea, jako je zvýšení transakčních poplatků a pomalá rychlost transakcí. Systém EOS umožňuje každé peněžence v síti hlasovat pro zástupce.

Podobně jako u jiných projektů Blockchain 3.0 má EOS zvýšenou škálovatelnost, protože je schopen zpracovat miliony transakcí za sekundu prostřednictvím implementace efektivní optimalizace. Dalším významným rysem této sítě je její flexibilita. Umožňuje vývojářům zmrazit vadnou aplikaci pomocí producentů bloků, dokud není chyba odstraněna, což znamená, že v případě problémů se softwarem nebude nikdy vyžadována žádná hard fork.

Mince EOS je v současné době na 4. místě na CoinMarketCap s tržní kapitalizací ve výši 2 945 059 684 USD.

IKONA


ICON (ICX) je další pozoruhodný projekt Blockchain 3.0 na našem seznamu, jehož cílem je zlepšit komunikaci a konektivitu mezi různými blockchainy. Platforma běží pomocí své patentované technologie „Loopchain“, která umožňuje provádět transakce a provádět je mnohem rychleji. Loopchain také zpracovává vyšší počet transakcí za sekundu ve srovnání s kolegy předchozí generace.

Související obrázek

ICON má zajištěné strategické smlouvy s významnými společnostmi a institucemi, včetně společností Pantera Capital, Coinsilium a Kenetic Capital.

Pokouší se vytvořit globální blockchainové prostředí, které propojuje tradiční blockchainy předchozí generace, jako jsou bitcoiny a ethereum, s novou generací. ICON (ICX) má na CoinMarketCap hodnost 39 a tržní kapitalizaci ve výši 126 197 346 USD.

Zilliqa

Zilliqa je vysoce výkonný veřejný blockchain nové generace, který je založen na novém programovacím jazyce s názvem Scilla, který by měl být vylepšenou verzí Ethereum’s Solidity. Scilla byla navržena k řešení bezpečnostních chyb, ke kterým dochází v Solidity.

Zvýšením počtu uzlů v jejich síti chtějí zabránit současným problémům se škálovatelností, které trápí blockchainy bitcoinů a etherea. Pokud je k síti připojeno více uzlů, povede to k vyšší rychlosti transakce a menší latenci.

Pozoruhodné je, že k zabránění potenciálního útoku Sybil používá protokol Proof-of-Work (PoW), protože všichni uživatelé jsou povinni provést PoW, aby se mohli účastnit sítě Zilliqa. Algoritmus PoW také není implementován za účelem dosažení konsensu v síti a ne všichni těžaři se mohou podílet na těžbě každého bloku.

Zilliqa (ZIL) se umístila na 37. místě na CoinMarketCap, kvůli tržní kapitalizaci $ 134 168 671 USD.

Aion

Aion je víceúrovňový blockchainový projekt, jehož cílem je zlepšit škálovatelnost, soukromí a interoperabilitu platforem založených na této technologii. Aion slouží jako prostředník, který umožní veřejným i soukromým blockchainům efektivně komunikovat mezi sebou. Tato třetí generace veřejného blockchainu byla vytvořena, aby umožnila různým blockchainům vzájemně komunikovat a spravovat své vlastní decentralizované aplikace.

Aion má na CoinMarketCap hodnost 103 s tržní kapitalizací ve výši 32 983 255 USD.

Neblio

Neblio je další nová blockchainová platforma, která se zaměřuje hlavně na podniky a případy použití v podnikání. Plán platformy je využít blockchainovou technologii ke zvýšení efektivity a vývoje decentralizovaných aplikací implementací různých funkcí a API s otevřeným zdrojovým kódem.Výsledek obrázku pro logo Neblio icx

Neblio umožňuje vývojářům vytvářet dappy v 8 programovacích jazycích: C #, Python, GO, Javascript, Ruby, .NET, Java a NODE.JS. Díky tomu je platforma velmi univerzální a neomezuje její použití pouze na jednu kategorii vývojářů. Neblio (NEBL) má tržní kapitalizaci ve výši 15 523 454 USD, což jej řadí na 178 v CMC.

Závěrečné myšlenky

Projekty Blockchain 3.0 nastavily vyšší standard pro škálovatelnost, interoperabilitu a zabezpečení, který překoná i ty nejkompetentnější z dnešních finančních služeb. K těmto kryptům však zbývá ještě dlouhá cesta, pokud jde o adopci, než plně využijí svůj potenciál.

Doporučený obrázek: CoinSutra

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map