Sedm zajímavých faktů o kryptoměně

kryptoměna

Pokud jste v kryptoměně nováčkem, nebojte se, protože koncept nákupu nebo prodeje zboží a služeb prostřednictvím této platební metody je jednodušší, než si myslíte. Kryptoměna je systém mincí nebo žetonů, s nimiž obchodujete výměnou za toto zboží nebo službu. V dnešní době virtuální krádeže a dokonce krádeže identity je používání bitcoinů a dalších kryptoměn zdaleka jedním z nejbezpečnějších způsobů nákupu a prodeje. Naučit se nakupovat bitcoiny a jiné měny vyžaduje jen trochu znalostí. Níže je několik důležitých věcí, které si musíte pamatovat, než začnete.

1. Počet kryptoměn vás může překvapit

Dnes je veřejně obchodováno více než 6700 typů kryptoměn a zahrnují více než jen známé měny, jako jsou bitcoiny, ethereum, tether a chainlink. Ještě lépe, zdá se, že se neustále objevuje více kryptoměn, což přispívá k čistému jmění více než 370 miliard dolarů, které nyní sdílejí. A pokud jsou bitcoiny jedinou kryptoměnou, kterou znáte, existuje pro to dobrý důvod – z těchto 370 miliard dolarů patří zhruba 210 miliard dolarů bitcoinům.

2. Kryptoměny nejsou vždy nejlepší způsob, jak investovat

Zdroj: cryptopress.news

Pokud jde o používání kryptoměn jako investičního nástroje, existují výhody i nevýhody. Přestože kryptoměny mají tendenci stoupat na hodnotě, někdo jiný by stále musel platit více, než jste zaplatili za měnu, abyste viděli návratnost své investice. Musíte také pamatovat na to, že stejně jako u reálných měn, ani kryptoměny samy o sobě nevytvářejí žádný peněžní tok. Spekuluje se, že hodnota kryptoměn v budoucnu poroste, ale to je právě to, spekulace, proto je třeba investovat s kryptoměnami opatrně.

3. Nákup kryptoměny je prováděn odlišně než jiné měny

Zdroj: quoteinspector.com

Pokud se chcete učit jak nakupovat bitcoiny a další kryptoměny, pravidla se trochu liší od pravidel pro běžnou měnu. Obecně platí, že musíte kryptoměnu nakupovat buď v amerických dolarech, nebo v jiné kryptoměně, jako je bitcoin nebo ethereum. Vytvoříte si online účet a obdržíte „peněženku“, do které převedete skutečné peníze na nákup své kryptoměny. Webové stránky, jako je Coinbase, usnadňují dokončení těchto transakcí a je to opravdu mnohem méně komplikované, než se zdá.

4. Ochrana je důležitá

Stejně jako u jiných finančních transakcí může být nákup kryptoměny v ICO obtížný nebo dokonce nebezpečný, i když je to obvykle menší problém, protože tyto společnosti mají tendenci být velmi důvěryhodné. Než si však kryptoměnu koupíte, podívejte se na prospekt společnosti. Zjistěte, kdo je vlastníkem společnosti, zda vlastníte podíl ve společnosti nebo jen měnu či tokeny a zda je měna již vyvinuta. Může se stát, že společnost je v počátečních fázích a hledá peníze pouze za účelem rozvoje měny. Než si koupíte kryptoměnu, musíte vědět několik věcí.

5. Zákonnosti kryptoměn se nemusíte obávat

Zdroj: CoinDesk

Kryptoměny jsou skutečně legální i ve Spojených státech a mnoha dalších zemích. Jejich zákonnost se v jednotlivých zemích liší; například v Číně jsou v podstatě zakázány. Jelikož se pravidla pro tyto kryptoměny mohou v jednotlivých lokalitách mírně lišit, je dobré seznámit se s pravidly a zákony ve vaší zemi. A jako vždy, dávejte si pozor na lidi, kteří chtějí ukvapit investory. Nejlepším nástrojem k tomu je používání zdravého rozumu a zkoumání pravidel, kde žijete.

6. Existuje spousta důvodů pro jejich popularitu

Pokud máte stále trochu pochyb o nákupu kryptoměny, mějte na paměti některé z důvodů, proč jsou v dnešní době tak populární. Za prvé, neexistuje žádná centrální banka, která by spravovala peněžní zásobu; proto se očekává, že hodnota měny poroste. Dále se technologie používaná při správě kryptoměny nazývá blockchain a umožňuje každou transakci bezpečnější než standardní platební systémy. Existují i ​​další výhody, ale tyto dvě se zdají být důležité pro mnoho lidí využívajících tento způsob platby.

7. Je snadné získat informace, které potřebujete, abyste mohli pokračovat

Ať už se chcete dozvědět, jak nakupovat bitcoiny nebo jiné dostupné kryptoměny, můžete začít na mnoha místech. Jinými slovy, jakmile budete připraveni na nákup své kryptoměny, máte k dispozici spoustu zdrojů, včetně míst jako Coinbase, Robinhood, Coinmama, Square Cash a mnoha dalších. Díky obrovské popularitě kryptoměn, jako jsou bitcoiny a ethereum, můžete své mince začít nakupovat mnoha způsoby. Jediné, co musíte udělat, je prozkoumat to online, abyste zjistili, co dělat jako první.

Doporučený obrázek: quoteinspector.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map