Top 10: Zjistěte, zda je ve vaší zemi obchodování s kryptoměnami legální

legální obchodování s kryptoměnami ve vaší zemi

Zákonnost krypt se liší v závislosti na legislativě každé země. Chcete-li zjistit, zda je ve vaší zemi obchodování s kryptoměnami legální, čtěte dále tento článek.

Spojené státy

USA obecně podporují obchodování s kryptoměnami, přestože několik vládních agentur pracuje na tom, aby zabránily používání nelegálních transakcí bitcoinů. Mnoho významných podniků přijímá platby v kryptách a dokonce i trhy s deriváty v USA začaly získávat právní status.

Pokyny k bitcoinům se vydávají neustále od roku 2013, což je síť amerického ministerstva financí pro prosazování finančních zločinů (FinCEN). Obchodování s krypto je v USA legální a podléhá daňovým účelům Internal Revenue Service (IRS).

Legální kryptoměna Spojených státůcoinlist.me

Kanada

Kanada má také podpůrný přístup ke krypto, jako je BTC k CAD, a zavádí preventivní opatření proti praní špinavých peněz pomocí kryptoměn.

Canada Revenue Agency (CRA) kategorizovala krypta jako komoditu a na svých webových stránkách uvedla, že „digitální měny můžete používat k nákupu zboží a služeb na internetu a v obchodech, které přijímají digitální měny. Můžete také nakupovat a prodávat digitální měnu na otevřených burzách, nazývaných digitální měny nebo kryptoměny. “ Kryptoměny, včetně bitcoinů, se však v Kanadě nepovažují za zákonné platidlo; “Pouze kanadský dolar je v Kanadě považován za oficiální měnu.”

Krypto transakce jsou také zdaněny v závislosti na tom, zda má jednotlivec obchod s nákupem a prodejem nebo chce mince používat pouze pro investiční účely.

news.bitcoin.com

Spojené království

Spojené království neuznává kryptoměny jako zákonné platidlo, ale umožňuje obchodování s digitálními aktivy. Všechny kryptoburzy, které fungují v zemi, musí mít licence od Financial Conduct Authority (FCA) – ačkoli některé kryptoměnové podniky mohou místo toho používat elektronickou licenci.

V roce 2019 začala FCA aktualizovat své pokyny pro kryptoměny, přičemž řada konzultací ohledně regulace kryptoměn by měla být vydána koncem roku.

Obchodování s kryptoměnami podléhá také dani z kapitálových výnosů a tato daň se trestá za jakýkoli zisk z kryptoměny.


Financial-Conduct-Authority-Londonindependent.co.uk

Austrálie

Pokud žijete v prostoru společenství, je pravděpodobně legální obchodovat s kryptoměnami ve vaší zemi. Austrálie je jednou ze zemí, které svým obyvatelům umožňují legálně obchodovat, těžit nebo nakupovat kryptoměny.

Všechny kryptoburzy v zemi mají rádi Nezávislá rezerva jsou povinni se zaregistrovat u AUSTRAC (Australian Transaction Reports and Analysis Center) a implementovat program AML / CTF „ke zmírnění rizik praní peněz a identifikaci a ověření identity svých zákazníků“. Aby mohly fungovat, musejí burzy Aussie také hlásit podezřelé transakce a vést záznamy o těchto aktivitách.

Austrálie - bitcoinccn.com

Jižní Korea

Jižní Korea je jedním z nejlepších asijských krypto hubů a má nepřeberné množství burz a kryptoměnových předpisů.

Vláda prohlásila, že pouze kryptoměny lze provádět pomocí bankovních účtů se skutečnými jmény („systém účtů se skutečnými jmény“) a že jihokorejské burzy musí mít smlouvy s bankami týkající se obchodů s kryptoměnami.

Nezletilí a cizinci, bez ohledu na zemi pobytu, nesmějí v zemi obchodovat s kryptoměnami.

Zisky plynoucí z transakcí kryptoměny podléhají zdanění podle zákona o dani z příjmů fyzických osob, ale existují i ​​sinusové transakce s bitcoiny, které mají výjimku z daní z přidané hodnoty.

Jižní Korea legální kryptofinance.yahoo.com

Lucembursko

Kryptoměny nemají v Lucembursku žádné zvláštní předpisy, i když jeho vláda ve srovnání s jinými zeměmi velmi podporuje digitální aktiva..

Ministr financí Pierre Gramegna uvedl, že kryptoměny by měly být „přijímány jako platební prostředek za zboží a služby“.

Burzy kryptoměn v Lucembursku jsou regulovány Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF), což byl jeden z prvních domácích finančních institucí v EU, který nabídl licenci na kryptoobchod Bitstamp byl prvním kryptoobchodem, který získal licenci v roce 2016, což také umožňuje burze nabízet své služby dalším členským státům EU.

Kryptoměnové obchody nepodléhají dani z příjmu, dokud nejsou zlikvidovány, a krypto transakce jsou osvobozeny od DPH.

luxemburg-kryptonews.livecoinwatch.com

Japonsko

Pokud žijete v Japonsku, je ve vaší zemi obchodování s kryptoměnami legální. Země vycházejícího slunce je známá tím, že má nejprogresivnější přístup a předpisy o kryptoměnách na světě. To je důvod, proč 10% z celkového obchodního provozu z kryptoburz pochází z Japonska.

V roce 2017 země uznala aktiva kryptoměny jako zákonné platidlo podle zákona o platebních službách. Kryptoměnové transakce mají také jasné daňové pokyny pro investory s sazbami daně 15% – 55%.

Kryptoměnové burzy musí být zaregistrovány u FSA, aby mohly fungovat, a získání licence může trvat až šest měsíců, protože požadavky na kybernetickou bezpečnost a AML / CFT jsou velmi přísné.

Byl také vytvořen samoregulační orgán, Japonská asociace pro virtuální měnu (JVCEA), která poskytuje poradenství burzám, které dosud nemají licenci, a podporuje dodržování předpisů..

Japonsko - kryptoměnacoinrevolution.com/

Švýcarsko

Přestože Švýcarsko není součástí eurozóny, je do značné míry součástí kryptozóny. Zug v současné době sídlí mnoho startupů a podniků založených na blockchainu, jako jsou ShapeShift.io, Bancor, ConsenSys a Xapo.

Kantony Zug a Lucerne vydaly vlastní pokyny pro zdanění bitcoinů v německých jazycích již v roce 2017.

Je známo, že Crypto Valley je kryptovým daňovým rájem pro investory, což nepřekvapuje, proč se do této země přestěhuje tolik investorů a podniků.

Kromě podpory obchodování s kryptoměn země vydala také předpisy pro tokeny vydané ICO.

Švýcarsko krypto legálníicopresident.com

Malta

Vláda tohoto malého ostrovního národa má pro krypto a bitcoiny obecně pro-přístup, přičemž předseda vlády dokonce prohlásil, že krypto představuje „nevyhnutelnou budoucnost peněz“.

Malta zjevně nemá žádné daně z obchodování s kryptoměnou ani z jiných transakcí.

Země také představila návrh zákona o virtuální měně, který by sloužil jako rámec pro ICO, a bylo také oznámeno, že vláda plánuje vydat vlastní kryptoměnu „v kontrolovaném rámci, který by regulačním orgánům umožnil testovat možné kontroly a legislativu pro technologie.”

Kryptoměna na Maltěwelcome-center-malta.com

Gibraltar

Pokud jste ze středomořské země Gibraltar, vězte, že ve vaší zemi je obchodování s kryptoměnami legální.

Země vydala licence pro ICO a společnosti FinTech a je zde také legislativa o zdanění kryptoměn, sazba je od roku 2011 pevně stanovena na 10%.

Dceřiná společnost Gibraltarské burzy cenných papírů, Gibraltar’s Digital Asset Exchange, také nabízí pojistné krytí pro kryptoměny, které jsou podporovány na její platformě.

Gibraltarské kryptoměnynews.bitcoin.com

Pokud jste rezidentem v jedné z výše uvedených zemí, můžete nyní bezpečně obchodovat s krypty, protože víte, že taková činnost je legální.

Doporučený obrázek: stockhax.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map